Buitenland. Naar aanleiding van het Kon. besluit be treffende het invoeren van „Postbladen" zegt het Hand.o.a. Groote teleurstellingHet gewichtige in drie artikelen verdeelde besluit bevat eigenlijk niets anders dan hetgeen we wisten. Immers de papie ren met gegomde en doorboorde randen, en welke men met een 5-cents-postzegel beplakken kan, die kent ieder al lang. 't Eenige onderscheid is, dat voortaan de postzegelstempel vooraf in 't papier zal worden gedrukt, zoodat men ziedaar wat we winnen! in 't vervolg geen postzegel meer er op behoeven te plakken. Er is echter het nadeel bij gekomen, dat men, als zulk een gegomd blaadje om een en ander reden onbruikbaar is geworden als men zich bijv. verschreven heeft men tevens de 5 cent kwijt is Was hiervoor een koninklijk besluit in drie artikelen noodig? 't Doet inderdaad denken aan de edelmoedigheid van dien huisvader, die zijn zoontje op zijn ver jaardag een cadeautje gaf, het 's avonds weder opborg en het 't volgende jaar, met een nieuw velletje papier er om, met groote vriendelijkheid opnieuw ten geschenke vereerde. Wat is men hier ten lande soms toch „krenterig" bij het invoeren van nie wigheden. Men komt na andere landen en doet het dan zoo, dat net ver keer er weinig aan heeft Te Harlingen viel een matroos van het Nederlandsche schoenerschip „Confiance" in het water. In de nabijheid lag het Noordsche schip „Stanley" van Prosgrund. Een der matrozen van dien bodem, ofschoon niet kunnende zwem men, sprong in zijne Zondagsche plunje dadelijk te water, greep den drenkeling en wist hem boven te houden tot er hulp kwam, waarna beiden op het droge werden gebracht. Toen daarna de Nederlander den helper een gulden aanbood antwoordde deze in het Noorsch: Neen, wat ik deed, deed ik uit kameraadschap, maar niet, om iets te verdienen." In de vorige week kregen te Zaandam eenige vreemde heeren, buitenlanders, bij het biljartspel twist, welke zoo hoog liep, dat men elkander naar buiten daagde. Twee van hen zijn, volgens mededeeling aan de „Tijd", doodge schoten. Bij den wedstrijd van kleine kinderen te Spa heeft het dochtertje van den heer F. Stokvis te Rotterdam het groote diploma gekregen voor schoonheid en gezondheid. Er waren meer dan 250 mededingende kinderen. Omtrent het spoorloos en raadselachtig verdwijnen der brandkast uit het kantoor der firma van Hengel Lensvelt te Doesburg, ver neemt men nader, dat de Maandag gehouden in structie volstrekt geene aanwijzing heeft opgele verd. Het blijft een raadsel op welke wijze de dieven dat zware gevaarte, zonder eenig spoor achter te laten, hebben kunnen vervoeren, en dat nog wel vlak bij de kazerne waarvoor na tuurlijk altijd een schildwacht geplaatst is. De stadsgrachten en een gedeelte van den IJsel zijn afgedregd, doch men heeft niets gevonden. Als een bowfjs, dat het beroep van straat muzikant niet onvoordeelig is, kan dienen dat tijdens de jongste kermis te Maastricht door vier orgeldraaiers bij een geldwisselaar aldaar 7000 centen, zijnde de ontvangst van ruim een dag, tegen zilvergeld werden omgewisseld. Men schrijft uit Medemblik van 17 dezer Onder begunstiging van het prachtigste weer, had hier heden de harddraverij plaats, uitgeschre ven door de vereeniging Medemblik en Omstreken. Eene buitengewone menigte menschen waren tegenwoordig. Opgehoopt zaten, neen stonden de menschen in den trein, wel een bewijs, dat de spoor nog nieuw is en men daardoor nog niet bekend is met wat het beteekent, te Medemblik harddraverij te houden. Tijdens de harddraverij werd er dan ook nog bekend gemaakt dat er 's avonds te 11 uren nog een extra trein naar Hoorn zou loopen. 12 Paarden dongen mede. De prijs van f 200 werd behaald door de bruine merrie Marianne van den heer A. Witteveen te Rauwerd, berijder S. Witteveende eerste premie f 75 door de bruine merrie Helena, en de .tweede premie f25 door de zwarte blesmerrie Emma, beide paarden van den heer H. Dalenberg te Alkmaar, berijder A. Dalenberg. Voor het mooiste jocky costuum verwierf de pikeur C. Bier de premie van f 10. Omtrent de drie verwonden uit het drama, in den Haarlemmerhout te Haarlem afgespeeld, kan thans gemeld worden, dat de toestand van allen zeer gunstig is. De heer B. gaat reeds weder uit, ofschoon de kogel niet verwijderd is. De dienstbode zal ook binnen eenige dagen her steld zijn. Hoogerbeets is gisternacht uit het St. Elizabeths-gasthuis naar het huis van bewaring overgebracht. Bij hem is de kogel met goed gevolg verwijderd. Door drie geneesheeren zijn de twee kogels uit het lichaam genomen van het bij den moord aanslag in den Haarlemmerhout verwonde meisje, in het Diaconessenhuis verpleegd wordende. De handeling had plaats in tegenwoordigheid van een inspecteur van politie en de kogels zijn in handen van de justitie gesteld. Het meisje is wel. Door Z. M. den Koning is tot wederopzeggens toe een jaarlijksche subsidie toegezegd voor de Gerard Adriaan Van Swietenboschbouwschool te Fredriksoord. In zijne qualiteit van beschermheer der Nederlandsche Heidemaatschappij toont Z. M. levendige belangstelling in den bloei dier school, over wier werking Z. M. jaarlijks een rapport wenscht te ontvangen, in te zenden door den directeur der Maatschappij van weldadigheid. Maandagavond is door den laatsten trein van Emmerik naar Rotterdam, tusschen Nieuwer- kerk en Kapelle, eene koe overreden. Daarbij ontspoorden echter tevens drie wagens. De rei zigers kwamen met den schrik vrij, doch bereikten eerst om 12 uren Rotterdam. Dezelfde trein had te voren reeds tusschen Harmeien en Woerden een paard overreden. Te H. doet zich de volgende quaestie voor: Twee boeren, vader en zoon, rijden met een wagen, waarin eenige varkens. Een dier varkens ontsnapt, springt over eene sloot en loopt een weiland in. De mannen zetten het beest na, doch het gelukt hun niet dit te vangen. Een in de nabijheid wonend vrouwtje, die deze parforcejacht van verre had gadegeslagen, sluit zich bij het tweetal aan en doet mede haar best om het dier te vangen, waarop de zoon van den boer haar gekscherend toeroept: „Grijp het, dan is het voor jouToevallig gelukt haar dit, waarop ze het varken doodbedaard naar haar huis medevoert en in een hok zet. Nu komt de boer het beest weer opeischen, terwijl de vrouw weigert daaraan te voldoen, omdat het, volgens de belofte van den zoon, haar eigendom is. Daar nu niet uit de omstandigheden blijkt, dat dfi' vrouw bij het wegvoeren het oogmerk had om zich het dier wederrechtelijk toe te eigenen, dewijl zij geheel ter goeder trouw kan zijn geweest, zal de boer verplicht zijn eene gerechtelijke vordering tegen haar in te stellen en, wordt zij in het ongelijk gesteld, het vonnis door een deurwaarder ten uitvoer te doen leggen. Een boer kwam voor den rechter, beschul digd van een schaap te hebben gestolen van zijn buurman G. van Santen. De rechter vroeg hem of hij lezen kon. „Een weinig," zei de boer. „Dan liadt ge kunnen weten dat het schaap het uwe niet was, want het was gebrand met de voorletters van den eigenaar: G. v. S." „Ja," hernam de boer, „maar ik dacht dat dit beteekende: Goed vet Schaap." De bouw van bruggen van groote afmeting neemt ieder oogenblik toe en de spanningen worden telkens grooter. Zoo bestaat er nu weder een plan in Amerika, om een bandbrug te maken over de Hudson-rivier van 2700 voet lengte. De geheele zwaarte van de brug zal slechts 6V2 ton wezen per kabel, terwijl het berekende cijfer, waarop de kabel kan breken, 15 ton bedraagt. In Amerika acht men deze sterkte voldoende; hier te lande zoude men eene grootere verkiezen. Een bekend diamanthandelaar uit Amsterdam was voor zaken naar Parfjs geweest. Met den nacht trein zou hfj terugkeeren en hij had 'tzich gemak kelijk gemaakt in den wagen, toen een luidruchtig gezelschap, bestaande uit vier jongelieden, waar schijnlijk Nederlandsche studenten, binnentrad. Eerst vermaakten zij zich onder elkander, |maar na een uurtje kreeg een hunner het in den zin om den zwijgenden reisgenoot in 'tootje te nemen. Dat viel in goede aarde. De drie anderen deden flink mede en weldra re gende het kwinkslagen, waarop hun slachtoffer zoo min mogelijk acht sloeg. Eindelijk vroeg een hunner „Mijnheer, zeg eens, hoe komt 't toch, dat u zoo'n krommen neus heeft? „Ja, jongeheer," luidde het antwoord, „ik moet u zeggen, dat ik niet altijd tevreden ben geweest met m'n neus en kort geleden heb ik nog zelfs willen veranderen, maar ik besloot toch maar om den ouden te houden." „Van neus veranderen?" „Waarachtig, 't is waar. Luister slechts Het ver veelde mfj al lang, dat de menschen me steeds met mijn neus plaagden, en ik was wat blij, toen ik hoorde, dat te Parijs een man woonde, die in neuzen handelde. Ik ben er heen gestapt. Ik werd wat vriendelijk ontvangen. „U wilt een nieuwen neus? Uitmuntend, kom maar in de monsterkamer, ik heb ze in alle prijzen en soorten." „Erg benieuwd volgde ik den zonderlingen koop man en jawel hoor, 't was zoo. Een groote kamer en aan de wanden van boven tot onder allerlei soorten van neuzen. Daar zag ik den beroemden arendsneus der Grieken, den grooten haviksneus der Joden, het aardige fijne wipneusje van een lief meisje, de spitsen schei-pen neus van een oude vrijster. Werkelijk, heeren, u kunt 't zoo gek niet bedenken, maar alle neuzen waren daar te koop. U begrijpt, dat de keus zeer moeilijk was, maar eindelijk bleef ik staan voor de afdeeling fijne neuzen. Niet te groot en niet te klein, blank als de borst van een duifje, neusjes, nu ja zooals de heeren hebben." De jongelieden hadden dolle pret, luisterden met aandacht en begonnen den prettigen prater bepaald vermakelijk te vinden. Toen hij dus even ophield om zijn sigaar op te steken, daarbij behagelijk de wolkjes uitzijn grooten haviksneus blazende, drongen ze aan om toch voort te gaan." „Koopman", zei ik, „daar heb je ze, zoo'n neusje moetje me leveren." „Maar, meneer, dat gaat niet, 't zou niet passen op uw gezicht." „Wel", zeg ik, „wat gaat jou dat aan Wat zijn dat voor neuzen? „Ja, ziet u, dat zijn eindelijk maarsnot neuzen „Toen begreep ik, dat de man gelijk had en ik heb mijn ouden neus maar gehouden. Zijn de heeren tevreden?" De heeren zwegen en keeken leelijk op hun neusjes bij 't eerste het beste station stapten ze uit en keerden niet terug in denzelfden waggon, zoodat onze man zijn reis verder ongestoord kon vervolgen. VI. BI. v. A.) De minister van marine in Frankrijk heeft bevolen dat bevelhebbers van Fransche schepen aan de oostkust van Afrika jacht moeten maken op schepen, welk met slaven beladen zijn, onder welke vlag zij ook varen. De Amerikaansche wet, betreffende den in voer van werklieden, leidt in de uitvoering tot zonderlinge toepassingen. Zoo is in de Vereenigde Staten op last der overheid aan eenige jonge vrouwen, die krachtens echtverbintenis waren overgekomen, eenvoudig verboden aan land te komen. De aan den Eifeltoren arbeidende werklieden hebben het werk gestaakt. De toren is nu 145 meter hoog en om op die hoogte verder te arbeiden vorderen de werklieden eene loonsverhooging van 20 centimes per uur, terwijl de aannemer slechts 5 centimes meer wil geven. De „Aranah", een Engelsche schoener, uit de haven van Victoria en gereed ter vangst van zeekoeien en kalveren, is door een Russischen stoomer, nabij Corper (IJsland), in Behringstraat in beslag genomen. Uit Tunis wordt, dd. 18 September gemeld: Een orkaan heeft de spoorlijn nabij het station Bordj-Toumi wederom voor een gedeelte opge broken. De treinen kunnen niet dan met groot oponthoud aankomen. Uit nadere berichten omtrent den cycloon op Cuba blijkt, dat de visschersdorpen aan de kusten geheel zijn verwoest; lijken blijven aan spoelen; te Lanto telt men 50 dooden, 25 gewonden. Te Cayo is de vuurtoren omvergeworpen. Te Carbarieu zonken twee groote schepen; 26 inwo ners worden vermist en verscheidene groote berg plaatsen zijn vernield. Het aantal vernielde huizen wordt in 't geheel op 3800 geschat, het aantal dooden op 800, de schade op l'/smillioen dollars. Toen verleden Zaterdagochtend, te 3 ure, te Toulon de Postwagen aan het postkantoor der Tropezpoort aankwam, zag de postiljon een plakkaat op de deur met de woorden „De brieven mail neer te zetten aan de deur." Zonder argwaan voldeed de man er aan. De beambte, den wagen hoorende, ging naar beneden, maar de zak was reeds gestolen. Door een struisvogel gedood. De stoomboot „Caid" bracht dezer dagen een dertigtal struis vogels te Marseille aan. Allen zaten in hokken, waarin zij naar den Dierentuin moesten worden overgevoerd. Eenigen zijn voor Antwerpen be stemd. Iemand, begeerig eenige struisvogelpluimen te bezitten, sloop een dezer hokken binnen en ontrukte den bewoner eene pluim. Nauwlijks echter had hij die, of het dier bracht hem een klauwslag in den onderbuik toe, wahraan de man na eenige oogen blikken stierf. Zondag-middag heeft te Meppen (Pruisen) eene hevige botsing tusschen twee goederentrei nen plaats gehad. Eenige spoorwegbeambten zijn gedood of gekwetst; ruim dertig geladen goederen wagens werden geheel vernield. Het ongewoon sterftecijfer te Madrid heeft reeds lang overheid en bevolking verontrust en naar middelen ter verbetering doen uitzien. Op bevel van het ministerie van binnenlandsche zaken

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 2