IV Tuilen, Bratafa, Zweep in soorten voor Gemeente en PolGer-aftministratie Billijke mm. Nette tewerlini. Lammerenvervoer. a. s. DONDERDAG 23 MEI 's morgens acht uur te vertrekken naar LEIDEN. Marktberichten. Advertentiën Jok. KIKKERT. Deelnemers aan den optocht en plaatsgenooten. H. Arys-depaepe, Aalst-Alost (België. ADVERTENTIEN. inschrijving verhuren: W>mg T©x©lL Informatiën bij C. KUIJPER Cz. heeft, maaf geeft nog geen twee derden van hetgeen Dortmund oplevert. Nu in dit district door de werkstaking eiken dag 80,000 ton kolen minder worden gegraven, wordt de dagelijksche voorraad, dien Duitschland noodig heeft, met de helft verminderd. Te Ruhrort is reeds 200 mark betaald per waggon, waarvan de gewone prijs 80 mark is. Kolen uit Engeland en België ziju niet zoo gemakkelijk te krygen. Krupp wordt voorzien uit Saarbrücken en ook zijn reeds kolen uit Engeland voor hem onderweg, die met stoom- booten der firma over Rotterdam naar Essen worden vervoerd. Te Dusseldorf, Essen en Schalke hebben echter een paar fabrikanten hun ovens moeten sluiten, waardoor bijna 3000 werklieden hun arbeid verloren. De kans op een spoedig einde van de werkstaking der mijnwerkers in Westfalen is plotseling aanmerkelijk vermeerderd. De beraad slagingen, welke door de bemiddeling der Duitsch- vrijzinnige afgevaardigden Schmit uit Elberfeld en Baumbach tusschen de mijnwerkers deputatie en den nationaal-liberalen afgevaardigde Hama- cher, den voorzitter der vereeniging van mijn eigenaars, zijn gehouden en die door de beide liberale afgevaardigden werden geleid, zijn ge ëindigd met een vergelijk over alle punten van geschil. Men schrijft uit Rome aan de N. Bott. Ct De Vesuvius en de Stromboli zijn in volle werking. De Stromboli spuwt vlammen, rook en aschwolken, zoodat de geheele omtrek als in eenen grauwen nevel is gehuld. De Vesuvius, gelijk van zelf spreekt, doet zijne dingen op nog veel grootere schaaldoch wat. hij uitbraakt, is meer lava dan rook, zoodat zijne werkzaam heid een veel fraaier schouwspel biedt. Tal van vreemdelingen zijn dan ook reeds naar Napels gekomen, om dit schouwspel te genieten. De vulkaan heeft hun dit echter niet gemakkelijk gemaakt, aangezien hij zich geopend heeft aan den kant van Pompeji en Ottajano en dus moet men zich daarheen begeven om iets te zien. Een geweldige lavastroom richt zich naar Bosco Tre Cave, tot dusver nog met zekere langzaam heid eene langzaamneid die evenwel niemand geruststelt, want men kan elk oogenblik ver wachten dat de massa vloeibaarder wordt en hare beweging versnelt, om het land met eene vreeselijke overstrooming van vuur te overstel pen. Prof. Palmieri is van meening, dat de uit barsting nog klimmende is en dat zij haar toppunt bereiken .zal in een stuiptrekking, niet minder hevig dan die van 1822 en 1872. Moge de ge leerde het mis hebbenDe schade en de schrik, door zulk een natuurverschijnsel teweeggebracht, worden ons toch op verre na niet vergoed door den toeloop van eenige honderden kijklustige Duitschers, Engelschen en Amerikanen. Op de verbazende hitte der laatste dagen in het noorden der Yereenigde Staten is een hevige cycloon gevolgd, welke zich van Chicago naar Boston uitstrekte. Het zwaarst hadden Pittsburg en Newhaven het te verantwoorden. Te Wilhamsport in Pennsylvanië stortte een deel van den circus van Barnum tijdens de voor stelling in, waardoor 10 bedienden gewond werden, Onder het publiek ontstond eene paniek en in het gedrang naar de uitgangen werden verscheidene personen gekwetst. Ook onder het personeel eener zijdespinnerij te Portsville veroorzaakte de storm eene paniek, welke de verwonding van een aantal vrouwen en meisjes tengevolge had. Te Newhaven werd het dak eener fabriek weggeslagen en stortte een in aanbouw zijnd huis in, zoodat 16 arbeiders onder het puin be dolven en zwaar gekwetst werden. Eén hunner is reeds overleden. Een 25 tal werklieden, die bezig waren de brug over de Potomac te her stellen, werden in den stroom geslingerd, maar eindelek allen gered. In de haven van Nieuw-York verongelukte een jacht, doch alle opvarenden brachten er het leven af. Overal in de Oostelijke Staten is groote schade aangericht, zoowel door den wind als door den bliksem, daar de storm hier en daar met zware donderbuien gepaard ging. Te Laibach is een zonderling verschijnsel waargenomen. Op eene plaats in hetbosch, dat deze stad omringt, is in den grond plotseling een put ontstaan, die even diep is als de Eiffel- toren hoog, nl. 300 M., bij 20 M. omtrek der opening. Men veronderstelt dat deze verbazende afgrond leidt naar een van de uitgestrekte onder, aardsche holen, die zich in Krain in groot aantal in den bodem bevinden. Zekere Felicie Viart, een bedelaar van beroep, stierf dezer dagan te New-Orleans aan verzwak, king en verwaarloozing. Toen de lijkschouwer de hut, waarin de gewaande behoeftige geleefd had en gestorven was, doorzocht, vond hjj op verschillende plaatsen acht en dertig duizend vijfhonderd dollars verborgen, waarvan twee duizend vijfhonderd dollars in goudstukken, en het overige in staatspapieren en verzekeringen. Een neef van hem woont te Parijs. Scliagen, 16 Mei Aangevoerd Paarden f a veulens f Ossen/"a5 Stieren f 65 200, 79 magere Geldekoeien 140 a 280, 15 vette dito/" 200 a 270.— 60 Kalf koeien 140 a 280 25vaarzen dito /"120 a 170, 35 nucht. Kalveren 7,— a 16.— 15 Graskalveren f 70 a 90.— Varkens 15a 20.— Biggen ƒ7.— a 12.— vette Schapen f a f magere dito f af, 534 Overhouders f 22. a f 36.25 Kipeieren f 2.50 a f 2.75 per 100 stuks. Leiden, 17 Mei. Ter markt werden heden aangevoerdOssen stuks f af 26 Stieren f46 a f180 Veulens stuks f af 50 Kalikoeien f118 a f 260. 237 Melkkoeien f 110 a f283 142 Varekoeien f102 a 225. 110 Vette Koeien f 120 a f 335, 73 Vette Kalveren f26 a f 78, 115 Magere Kal veren f4. a f16.16 Graskalveren fl8a f 48 420 Vette Schapen f20 af 39. 672 Magere Schapen f 15 a f 34. Paarden f 36 a f 62 8194Magere Lammerenf 8.50 a f 16 Vette jarige dito, a f 42 Magere Varkens f 16 a f 34. Vette Varkens f a f 352 Biggen f 4. af 13. Londen, 16 Mei Ter veemarkt zijn aangevoerd 300 Runderen, 3000 Schapen en Lammeren, 90 Kalveren, 10 Varkens, Men noteertRunderen 0,35 a f 0,70 Schapen en Lammeren f 0,515 a, 0,90 Kalveren f0,60af0,85, Va rkens f 0,375 a 0.675 voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opgegeven, worden slechts DRIE- maal in rekening gebracht. De ondergeteekende bericht door deze, dat zijne nieuwe Schoenwinkel bij het MARKT PLEIN lieden is geopend, en'dat bij hem oók te koop zijn, zeer solide en aanverwante artikelen. Alle losse deelen voor tuig werk verkrijgbaar, reparatie aan tuigwerk goed en goedkoop. Burg op Texel. Aanbevelend, De feestcommissie voelt zich gedrongen U haren welgcmeenden dank te betuigen voor de medewerking haar betoond door deelne ming aan den optocht enz. en voor deflinke orde welke den dag van Maandag j. 1. kenmerkte. DEN BURG. DE FEESTCOMMISSIE. Opruiming van do nog voorradige Karpetten, Loopers, Vloerkleedjes, Matten, enz. Gordijn katoen, Franjes, Vitrage, Zeemleer, Vloerzeil, enz. Ruim voorzien van GAREN, BAND, JAPON- KNOOPEN, BROEKKNOOPEN, CREMEKANT. BorduurselStrooken, Crosetkant, Drillejasjes, Lustre, en Buksking Zomerjassen. Levert noch steeds Veeren- en Kapokbedden, voor de bekende lage prijzen. hg Ph. VLESSING, Waalderstraat. Het Bestuur van het "Waterschap de 30 ge meenschappelijke polders op Texel, zal op DINSDAG den 21 MEI 1889, voormiddags 11 ure ten RAADHUIZE aan den Burg bij 1. P. M. 19 Heet. land, gelegen in den polder het Noorden, 3de blok annex den 3den dwarsweg. 2. P. M. 19 Heet. land, gelegen alsvoren langs de Hoofdweg. 3. P. M. 46 Heet. land, gelegen alsvoren annex den 2en dwarsweg. 4. 45 Heet. 26 A. land, gelegen alsvoren in het 4e blok belend de erven P. Kuiper. 5. 67 Heet. 11 A. 60 cA. land, gelegen alsvo ren tusschen het Zwin en de Waterboezem van Waal en Burg. 6. De gronden in het 7e blok vanaf deTogt- sloot tot aan het land afkomstig van W. Brans en W. Bakker. 7. 57 Heet. 43 A. 70 cA. land, vanaf den 2en dwarsweg tot aan de kavel thans nog het eigendom van W. Brans en W. Bakker. 8. 22 Heet. 52 A. 80 cA. land, zijnde de kavel afkomstig van W. Koning benevens de kade langs de Waterboezem van Waal en Burg. 9. De jacht op de onverkochte gronden van het Noorden groot 434 Heet. 06 A. 80 cA. De conditiën voor de verhuring zijn ter inzage ter Secretarie van genoemd Waterschap aan den Burg. Do inschrijvingsbiljetten moeten tendage voormeld, voor 11 uur ten Raadhuize aan den Burg worden ingeleverd. Het Bestuur voornoemd, J. J. ROEPER, Dijkgraaf. Sd. KEIJSERPz. Secretaris. Factoor in alle Zee- en Riviervisch. Commissie en Consignatie. Parkstraat, Wijk B, N°.294, Ondergeteekenden bevelen zich beleefd aan tot de levering van verschillende drukwerken alsmede voor de vervaardiging van: Rekeningen, Nota's, Quitantiën, Wissels, Verlovings- en Ondertrouwbrieven en Kaarten, Enveloppen, Brievenhoofden, Memorandums, Circulaires, Facturen, Prijs couranten, Gelegenheidsgedichten, Brui loftsliederen, Reglementen, Diploma's, En- trêekaarten, Convocatiën, Programma's, Rouwbrieven,Rouwkaarten,Visitekaarten, Adreskaarten, Aanplakbiljetten, Strooi biljetten, Wasch- en Leeslijstjes, enz. enz. liggen ter lading gereed, om MWi, miiimiMM wc—mmmmw—jggggggggmibmmmiimmbw» M- Cint- m EaÉlsMte De voetnoten von flee leer P. F. HOLTZAPFFEL

Texelsche Courant | 1889 | | pagina 3