MELK te bekomen Puik best KOEVET i. J. KUIJPER, Parkstraat. L. J. VAR DEN BERGE, Marktberichten. Advertentiën Joh. EELMAN, Dir. Tandarts BIERSTEKER, Hooigewas en nagras van Bij A. A. LAP aan den Hoorn Heden Ontvangen!! Machines en Werktuigen L. J. VAN DEN BERGE. ADVERTENTIËN. publiek verkoopen: hare zomerk war tieren in Frankrijk dit jaar niet weer te betrekken. De taaiheid van haar vleesch beschermt ze tegen de wreede hand der keuken meid en een oud gebruik bewaakt haar nest. Maar sedert de uitvinding der barbaarsche mode om dameshoeden met vogels te versieren, zijn de modisten een waren krijgstocht tegen de zwaluwen begonnen. Deze schijnen dezen toeleg bemerkt en thans Frankiijk geboycot te hebben. in het departement der Rliönemonding, waar jaarlijks groote massa's zwaluwen, die zich, ver moeid van de zeereis, op verraderlijke electrische geleiddraden, die opzettelijk daartoe gespannen waren, neerzetten, zijn gedood en naar Parijs verzonden. Dit jaar zijn de zwaluwen niet op de lage kust maar verder oost- of westwaarts neergestreken en hebben in grooter menigte dan anders, andere deelen van Europa bezocht. Indien de zwaluwen voornemens zijn voorgoed Frankrijk in den ban te doen, zou den landbouwer daardoor aanzienlijke schade worden berokkend. Sinds dr. Koch door zijne onderzoekingen de besmettelijkheid der longtering heett aange toond, is de Duitsche Regeering voortdurend bedacht op middelen om de uitbreiding dier ziekte te bestrijden. Zoo heeft thans het Duit sche legerbestuur, om sterfte aan tering in het leger te verminderen, bepaald, dat iedere maand de omvang der borstkas van de recruten moet worden gemeten, en dat iedere recruut, wiens borstomvang niet de helft van zijn lichaam bedraagt en wiens borstkas zich niet onderden invloed van de voorgeschreven oefeningen ont wikkeld heeft, van den dienst moet vrijgesteld worden. Te Parijs is in tegenwoordigheid van den President der Republiek, den gezant der Vereen. Staten, de Amerikaansche kolonie en ongeveer 25 tot 30,000 genoodigden, het circus van Buf- ialo-Bilgeopend. Daar zijn roodhuiden, „cow-boys," wilde „mus tangs", koeien, buffels, enz. er werd geschoten, gevochten, gedanst. Buffalo-bill's circus zal zeker tot de grootste aantrekkelijkheden behooren, die Parijs tijdens de tentoonstelling aanbiedt. In de provincie Cadix worden groote ver woestingen aangericht door sprinkhanen. Tot in de dorpen wemelt het van deze dieren. Do rechtbank te Marseille heeft 500 kisten in beslag genomen met uit Hamburg aangevoerd vocht, bestemd om met valsche étiquetten als Cognac en Bordeaux-wijn te worden ingescheept naar welk bevoorrecht land wordt niet gemeld. Te St.-Sauveur, eene voorstad van Quebec, zijn door een hevigen brand ruim 500 huizen, meest allen van hout, in de asch gelegd. De schade berekent men op 100,000 dollars en meer dan 1000 menschen zijn zonder dak. Tweeper sonen werden gedood. Eenschoone volwassen mannelijkegoudarend, dien men thans in den dierentuin van Londen kan bewonderen, werd eenige dagen geleden op zonderlinge wijze door den heer Alexander Shaw, pachter te Oldtown, Stratherrick gevangen. Hij wandelde rond in het midden zijner schapen, toen hij opeens, nabij de haag van een berkenbosch, twee goudarenden zag liggen. Zij lagen op hunne zijde en hij meende in het eerste oogenblik dat zij in eene klem gevangen waren bij nader onderzoek echter bemerkte hij, dat zij met elkander in een wanhopigen strijd waren en de klauwen zoo vast ineen geslagen hadden, dat geen van beiden zich kon verroeren. Spoedig greep hij een der vogels vast en trachtte ook den anderen te bemachtigen, maar deze ontsnapte. Hij hield den eersten echter goed bij zijne vleugels vast en wist hem naar zijne pachthoeve te brengen, waar hij hem in een zak stak en in verzekerde bewaiing stelde. De vogel is geheel ongeschonden en een prachtig exemplaar. De goudarend huist slechts in de wildste streken van Schotland en Ierland en wordt slechts zelden gevangen. Een jong Londensch photograaf werd opgedragen het lijk van eer jong meisje, dat onder zeer bijzondere en droevige omstandigheden was gestorven, te photografeeren. Het meisje werd op een sofa in het salon gelegd en de photograaf werd in de kamer alleen gelaten met het lijk, waarvan hij een afbeelding maakte- Toen hij de eerste proef ontwikkelde, meende hij dat de stand eenigszins onzuiver was geweest en maakte nog een tweede. Toen hij echter deze ontwikkelde bemerkte hij tot zijn verbazing, dat de beide photografieën niet geheel gelijk waren. Het lichaam moest zich bewogen hebben. Hevig ontroerd nam hij daarop nog een derde proef en deze geleek geheel op de tweede. De artist riep nu de oppasseres, die het overleden meisje had verzorgd en deze op haar beurt den dokter. Het bleek nu, dat men met een geval van schijndood had te doen, dat door de waar nemingen van den photograaf aan het licht was gebracht. Photographic Times.) Texel, 27 Mei. Aangevoerd: 1941 Lammeren 101 Schapen f22.— 6Nucht. Kalveren f 7.— 22 Koeien f50.— 36 Biggen f 7.— 27 Schrammen f 11. 2 Varkens f 1 Geit f f 9.- tot f 18.— f27.- f 12.— f180.- f 12.- f 17.— per VK.G. tot f Alkmaar, 24 Mei. Graanmarkt. Aangevoerd; 44 heet. Tarwe f6,875 af heet. Rogge f a 36 heet. Gerst f a Chev. f5,— a f heet. 29 Haver f2, af 2,65 heet. boonen, Br. boonen f7 a f 14,50Paarden boonen f ,a f witte boonen f a f Duiv. boonen f af citroen boonen f a f 8 heet. Erwt. Gr. Erwt. f 7,75 a f vale Erwt. f 16, a f witte Erwt. f af graauwe Erwt. f af heet. Kanariezaad f af heet. Karweizaad, fa f Alkmaar, 27 Mei. Aangevoerd koeien f a 336 vette kalveren f 30 a 98 22 nucht. kalveren f 8.— a 20 ;20 Schapen f 28 a f 32. 239 vette Varkens 40 49 ct. per K.G. 36 magere dito f 14 18. Lammeren f a Amsterdam, 27 Mei. Aangevoerd 643 Run deren, le kwal. 60 a 65 ets., 2de kwal. 56 ets., 3e kwal. 47 ct. per KG.; Melk- en kalfkoeien f 145 f 245; Graskalveren f 77 nucht. kal. f7 a 13 130 Schapen 2045 Lammeren f 8 a 13, 325 vette Varkens 42 a 47 ets. per KG. Purmercnd, 28 Mei Aangevoerd 317 vette kalveren 60 80 ct. per kg.; 176 nucht. Kalveren 8. 18 202 vette Varkens 38 h 52 ct. per kilo. 115 magere Varkens f 13 A 24; 281 Biggen 6 a 10 1493 Schapen, 252 Runderen en 13 Stieren 1200 Lammeren f a kip-Eieren f3.— a 5.— per 100. Overhouders, prijshoudend handel vlug, f 20 a f 34 per stuk. Vette koeien, prijshoudend, handel vlug f 0.60 a t 0.90 per kilo. Gelde koeien prijshoudend, handel vlug, f 120 a f 180 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel traag f 150 a f 280 per stuk. Nuchtere kalveren hooger in prijs, handel vlug Vette kalveren, lager in prijs handel vlug. Vette varkens magere varkens en biggen prijs houdend, handel vlug. Louden, 27 Mei Ter veemarkt zijn aangevoerd 2400 Runderen, 13000 Schapen en Lammeren, 50 Kalveren,30 Varkens, Men noteertRunderen- 0,35 a f 0,71 V4 Schapen en Lammeren f 0,525 a. 0,96Kalveren f0,567-1 af0,825, Varkens f0,376 a 0.65 Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 22 28 dezer ONDERTROUWD Cornelis Bruin Cz. en Keuntje Boon. GETROUWD Geene. GEBORENPieter zoon van Pieter Roeper Wz. en Alida Johanna Witte. Grietje dochter van Pieter Vermeulen en Pieternella Kees. OVERLEDEN Trijntje Bruin 13 jaar dochter van Jacob Bruin en Jannetje Slot (overleden). Ambtshalve ingeschreven één. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opgegeven, worden slechts D RIE - maal in rekening gebracht. De directeur der Onderlinge Brandwaarborg-Maatschappij ,,'t Algemeen Belang" bericht aan belanghebbenden, dat hunne verzekerin gen gesloten bij de Brandwaarborg-Maatschappij „Oudewater'tusschen de maanden Mei en November moeten worden opgezegd, indien zij deze maatschappij willen verlaten. Damrak 62, Amsterdam, is WOENSDAG 29 MEI te Texel te con sulteeren voor Tandheelkundige operatiën, vullingen en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 6-9 uur. Het Bestuur van den polder WAAL en BURG, zal op ZATERDAG 8 JUNI 1889, 's morgens 10 ure, in de herberg Bellevue aan de Waal 1. 20 00 de Noordkant van de Riethoorn. 1. 60 00 van de le tot de 3de binnensloot. 2. 40 00 de Zuidkant. 2. 94 20 de Rietbol in Waal en Burg. A 2'A cent per halve Liter. Koogerstraat. P. BOON. is voor den rechthebbende terug te bekomen, een LAM, aldaar onbeheerd gevonden. bij minstens 27a Kilo, 25 cent per Va Kilo. d contant. ""«fiSf bij J. P. KIKKERT, Slager. Zeissen, Zeisboomen, Strijkers, Wetsteenen, Sikkels, Wolsclia- ren, Schaapmerk, Drinkwater- bussen, Hooivorken, enz. voorradig bij Tricot Jongenspakjes, Tricot Kinderjurkjes, Tricot Damestailles, Tricot Bruinen Jongens- en Mans-Borstrokken, Tricot witte Meisjes- en Vrouwen Borstrokken, Tricot Onderlijfjes, Zwem broekjes in alle grootten, Drillen en lustre Ileeren- jassen. Beste qualiteit, lage prijzen, bij Ph. VLESSING, Waalderstraat. Ondergeteekende geeft aan belanghebbenden kennis, dat we gens verbouwing der magazij nen van de Heeren L. A. L. Kortman &Co. te Rotterdam, alle in voorraad zijnde nieuwe tot ver beneden fabrieksprijzen, zoolang de voorraad strekt, worden verkocht. IJzeren Ilooiliarken vanaf f 80.— Deze behaalden te Alkmaar, Winkel, Hoorn, Delft en Haarlem de eerste prijzen. Ilooisclmdders vanaf f 120.- Gras-Maai-Machines voor 3 paarden 130,— Zaaimachines (Garrett's) 190.— Dorschmachines, Rosmolens, Stroosihjjders, Mocsmakers, Wortelsnijders en meer andere werktuigen tot lagen prijs. Orders tot levering worden ingewacht. Waal op Texel. De nog in voorraad zijnde onder- deelen of reservestukken voor de Wood's GRAS-MA AI-MACHINES worden tegen lagen prijs aangeboden. Verkrijgbaar bij Waal op Texel.

Texelsche Courant | 1889 | | pagina 3