A. A. Tan te BUSSE. iïTIITÏI S. P. Thans mime lenze voortellen als; (tonden en Zilverenvoori erp, E. 1)1 LEER. is het leste aires voor jhotoiraphie. tl B. princellV schenkte, TRADIOVOLO, Barhaarsche Roovers ia let Zwarte Wonl. le Ram 99, 2e Ran 60,3e Mi 35 cent. Kinder- en Familievonrstelling Hoeden! Hoeden! Hoeden! HOLLAND-AMERIKA. rMsch- feti stoomvaart- Feuilleton. Kermis te Texel. Parkstraat. J. J. KUIJPER. Koralen, Horlogiën, ens. Woensdagmiddag ten 2 ure, (rteeFen® m JteMgêteeirecT Stcmteedleiüe Allerlei Drukwerken Burg, TexelJV. C, BEIJ, MAANDAG ten 8% ure, DAMES- en KIN D E R H O E D E N, A. HERT O GS van Alkmaar. IJjnNoord-Amerika, LijnZuid-Amerika, De Verzoening. Ondergeteekende maakt zijne geachten be gunstigere bekend, dat hij] met zijne GALAK TERIEKRAAM (vroeger jaren staande naast de poort der Herv. Kerk) thans geplaatst is aan de vischmarkt tegenover de Oostzijde van het Oude Raadhuis. Hij hoopt gelijk weleer op ieders gunst en belooft eene prompte en soliede bediening. UEd. Dw. Dienaar (van Alkmaar.) Gedurende de kermisweek zal ik 10 procent van de prijzen korten, doet nu uw voordeel en steun deze zaak. Fijn en gewoon Lakwerk, Spoormanden, vierkante en ovale Spiegels, Raamhorren, Photographielijsten, Portret- en Poesiealbums, Werkdoozen, Scheerdoozen, Brood-, Tafel-, Scheer-, Groente- en Knipmessen, Lepels en Vorken, Tabakspotten, Inktstellen, Vloermat ten, Zeil- en Tapijtloopers, Damestasschen, Por- tomonnaies, Sigarenkokers, enz. Kom s. v. p. eens een kijkje nemen. Met aanbeveling, UEd. Dio. Dienaar, Opruiming van alle voorhanden tegen spotprijzen mits d contant. WARMOESSTRAAT. ZIE DE UITSTALLING, Hoofdgracht K. 39, NIEUWEDIEP, staande met .zijn fraai ingericht theater op het marktplein te den Burg, maakt aan 't geëerde publiek van het eiland Texel bekend, dat hij na afwezigheid van twee jaar nu hier is gearriveerd met een nieuw gezelschap artisten Dames en Heeren, specialiteit van de eerste rang, te veel om alles op te noemen. Expresselijk geëngageerd, een gezelschap voor het geschied kundige melodrama in 3 bedrijven, genaamd OF DE Het stuk speelt in Italië. Dit comediestuk meer dan 100 maal opge voerd met groot succes in 't paleis voor volksvlijt te Amsterdam, vertaald naar 't Fransch, van den schrijver Alex. Dumas. Ie bedrijf, voorspel de valsche kaartspelers een moordaanslaghet doodschieten van een der roovers. 2e bedrijf, Aankomst van den Graaf en Gravin en haar kindin de herberg de Druifde Schaking van de Gravinde Diefstalhet in brands teken van 't huis en het verbranden van haar kind. 3e bedrijf, Bevrijding van den Graaf,Over rompeling der Roovers en gevechten gemonteerd door prachtige kleurvuur-verlichting. Prijzen der plaatsen, Kinderen le Rang half geld. op alle rangen half geld. Zie verder strooi- en aanplakbiljetten. Hoogachtend aanbevelend, UEd. Dio. Dienaar B. PRINCELLI SCHENKTE, Directeur. De ondergeteekende heeft door deze de eer, zijnen geachten begunstigers van Texel te berichten, dat hij evenals vorige jaren gedurende de kermis zal uitgestald zijn met eene buitengewone prachtige collectie alsmede ook eene uitgebreide sorteering Terwijl hij door buitengewoon voordeelige inkoopen van dit jaar in staat is alles tot ongekend lage prijzen te verkoopen. elite week naar NEW-YORK. elke maand naar MONTEVIDEO en BUENOS-AYRES. worden spoedig en net vervaardigd ter snelpersdrukkerij van LANGEVELD DE ROOIJ. Men vervoege zich aan de Kantoren der N. A. S. M. te Rotterdam of te Amsterdam, en bij de Agenten, of bij Inspecteur J. E. KROES, Groningen. E, BOLSIUS, Oisterwijk. 3. Vrij naar 't Fransch door A. B. Novelle. Hoofdstuk IV. Nog gedurende 6 maanden, bleef Martin in de handel en regelde zyne zaken, hij wilde bij zijn dood zfln vrouw en kind nog een klein fortuintje nalaten. Op een avond kwam hy bleeker dan ooit uit de stad terug; hy legde zyn portefeuille, gevuld met banknoten op de tafel bij hem, en schreef het volgende „Lieve Helena, wanneer gy deze letteren leest zal ik er niet meer zijn. Ik zal u mijn levensloop ver. tellen opdat gij weet dat mijn fout door mijn tranen en berouw is uitgewischt. God heeft mij u gegeven, om my vreeselyk te doen boeten voor de misdaad; welke ik in een onbewaakt oogenblik bedreef. Gij waart de ^standvastige engel des gerichts. Helena gij kwijt u maar al te goed van uwe Goddelijke opdracht. Ik ben geboren in een klein provincie-stadje. Mijn vader handelde in 't klein en bezat het eenvoudige huis, waarin wij woonden. Mjjne moeder is eene zachtzinnige onderworpen vrouw, al haar liefde heeft zy samengetrokken op haar drie kinderen en ondanks het verdriet dat ik haar heb aangedaan, bemint zjj mij [nog, daar ben ik zeker van. Mijn vader heeft de woning, waarin hy sedert zijn huwelijk leefde, gekocht voor hetgeen hy oververdiend had, dank zy de spaarzaamheid mijn moeder en zijn eigen zuinigheid. Ons huiselijk leven was treurig en koudhet was het familie-leven zonder vreugde, zonder afwisseling alles moest achterstaan voor de vaste wil mijns vadersgeld te verdienen. Daar mijn vader moeielijk kon concurreeren met anderen maakte hij er geen gewetenszaak van zijne waren te vervalschen. Hy was echter op zijn manier eerlijk en zou nooit gedaan hebben wat ik deed en als hy nog leefde zou myn misdaad hem schaamte en verdriet berokkend hebben, dat ik slechts zyn voorbeeld in praktijk bracht, dat hij in my het gevoel van eer gedoofd had, dat zijn slecht voorgaan, zyn behendigheid in het bedriegen der koopers, nood lottige voorbeelden waren geweest, welke mijn ge weten verstompt en het zedelijk gevoel in mi) groo- tendeels hadden uitgedoofd, zag hij niet in. Hy vroeg zich niet af, of hij mij wel op den rechten weg kon houden of liever hy zag geen slechtheid in hetgeen hy zich veroorloofde Het was, zooals hy tot zichzelf zei, iets, dat zyn handel vereischte. Ik was even begeerig naar geld als hy, maar ik verlangde het slechts om te genieten, hy om op te stapelen. Sterke hartstochten, een levendige ver beeldingskracht, een groote lust in pleizier maken, schenen my aangeboren en waren zooveel misdaden in zyn oogen, welke hy reeds van den prillen jeugd af trachtte te onderdrukken. Onophoudeiyk ons wyzende op de groote waarde van het geld, ons steeds het winnen daarvan als het doel van het leven voorhoudende, onthield hy ons steeds alle geld. Het was een tantaluskwellingnooit gaf hy ons iets voor onze kleine uitgaven of ons plezier. Onze moeder gaf ons zondags in stilte een weinig zakgeld, maar wy zorgden er goed voor, dat vader niet zag, dat wy het besteedden. Myn broeder, die twee jaar ouder was dan ik, had zooveel gevoel van plicht dat hy zich zonder tegenzin onder het vaderlyke juk kromde evenals hy dat later als militair deed onder zyn chefs, want hy nam ter rechter tyd dienst. Hy bezat in 't geheel geen lust voor den handel en daar vader hem te vergeefs had trachten op te nemen in zyn zaak en daarby een ïydeiyke maar onweerstaanbare weerstand ondervond, veroorloofde hy hem dienst te nemen by een regiment infanterie waar ook eenige andere jongelieden uit ons dorp zich by bevonden. Myn broeder is ongewoon eeriyk en ruw van aard, hy zou my gewillig met eigen handen dooden, als hy daardoor de smet, welke op myn naam is geworpen kon uitwisschen. Na zyn vertrek, wilde myn vader van my een handelsman maken naar zyn geest. De lessen, welke ik van hem ontving droegen zulke goede vruchten, dat myn vader er zeer van verbaasd wasik had een buigzame geest, ik begreep alles snel, en ik hielp hem vaardig maar ik gebruikte de wapens, welke hy my gaf, tegen hem. Ik leende kleine sommen uit de kas, om er pret voor te kunnen maken. Vandaar vree- selyke verwytingen. Hy zou my verbeterd hebben, indien hy tot myn hart gesproken had, hy trof my echter in myn eigenliefde en was zonder medeiyden voor de kleine verkeerdheden der jeugd. Myne moeder en zuster beproefden te vergeefs de vrede tusschen ons beiden weer te herstellen. Eindeiyk zond myn vader my naar Parys, naar een ryk fabrikant, Garmond geheeten, en ook ge boortig in ons stadje, hy had daarby het betreurens waardige idee, hem te waarschuwen voor myn lust voor het maken van verteeringen. Van de eerste dag af, bemerkte ik, dat men my naging, dat men my wantrouwde en dat men my beschouwde als volkomen bedorven. {Wordt vervolgd Snelpersdruk - LANGEVELD& DE ROOIJ Texel

Texelsche Courant | 1889 | | pagina 4