RAAP- LIJNKOEKEN, NT BE HAND TE HUUR. Ie hofstede pnaamd „LEIDEN" r¥ WINTER- EN REGENMANTELS. Siii i Fonds tot Remplaceering van de Nationale Militie op Texel. Feuilleton. „EERSTEN PRIJS," Verguld Zilveren en Zilveren Medailles.) S- Keijser Jz. p. m LUtJCKX, Hoofdgracht. Nieuwediep, De Geheimzinnige KOOG a/d, Z A AIV. LLflftb HUNIu £UUIl. werden op de groote Landbouwtentoonstellingen te Haarlem en te Zuidlaren beide BEKROOND met den Kosteloos onderzoek aan de Proefstations. ai aan unillfl 0 7fMII Vwbwiïnhnnw l,iJ c- R KEIJSER op de Ruitersplaats. r t// Ijy UUM j eelman Az. aan den Burg. Ouders of voogden, die hunne zonen of pupillen geboren in 1884, wenschen te doen inschrijven als lid van bovengenoemd fonds, kunnen zich daartoe vervoegen bij den onder- geteekende, boekhouder, van af lieden tot en met 31 December a. s. bij wie tevens alle inlichtingen zijn te verkrijgen. Burg, Texel, December '89. met 40.10.40 Hectaren „LAAD", alles annex staande en gelegen in den polder EIJERLAND op Texel, aan den Postweg. AAXVAARDIXG 20 MAART 1890. Eigendom van den AVelEdelGestr. Heer Mr. P. L. F. BLUSSE. Te bevragen bij den administrateur If. FLEXS, te Burg op Texel. Door een -inkoop van èen groote partij BEDVEEREiX, ben ik in stalit gesteld-te leveren een groot zwaar gevuld bed, peluw en twee kussens, puike* linnen "tijkten, voor de.onge loofelijken prijs van f 35.00. Niettegenstaande de stijging der WOLLEN ARTIKELEN verkoop ik alle artikelen nog zonder prijsverhooging en geef d contant boven dien 5% korting, profiteer dus van de gelegen heid, ieder kan hiermede zijn voordeel doen Bij Ph. VLESSLXG, XVaalderstraat. Vrij naar 't Fransch door A. B. 30. Deel II Hoofdstuk III. De terugkeer. Antoine, vroeg hy, gaat gy met my mee naar 't feest? Daarna zullen wy dan eens om het huis van mynheer Van Holst dwalen om eenig nieuws op te vangen O, wij zullen er niet binnen gaan ik zou niet durven. Ik weiger dat niet, Leonard, maar - zie mijne kleeding eens aan. "Welnu trek uw zondagsche kleeren aan. Antoine moest bekennen, wat hy eenige uren te voren met zijn fluweelen pak gedaan had. Waart gij al zoover gekomen hernam Leonard treurig, dat is myn schuld Ik had daaraan moeten denken - Nu morgen zullen wy er aan denken die kleeren weer in te lossen, in afwachting daarvan zullon wy maar eens by myn goed zoeken, daar zal wel iets by zyn dat past, want wy zyn toch zoowat even groot. O, ja, gfj zult dan weer in die groote koffer zoeken, waaruit reeds zooveel gekomen is. Leonard glimlachte. Gij hebt het maar steeds over dien koffer, zei hij vroolyk, maar ik beloof je dat je de een of andere dag zyn inhoud precies zult weten. De beide jongelieden vertrokken. Een kwartier ruim was er verloopen en Gertrude had de tafel opgeruimd, toen de deur plotseling geopend werd en Emma binnentrad. Groote goedheid, riep Gertrude uit, de handen in een slaande. Mijn gebed is verhoord, zei de zieke Zoo even is ons geluk begonnen en daar is nu de juffrouw. Ik heb u een weinig veronachtzaamd, zei zy vriendelyk, maar ik moet u zeggen, dat ik behalve mijne ongesteldheid zooveel verdriet en zorg heb gehad Maar neen, dat wil ik nu maar vergeten, en doen vergeten. Zy vertelde nu, dat als gevolg van zekere schik kingen het werk den volgenden dag weer in de myn zou aanvangen. Vader is met my mee gekomen naar het dorp, zei zy, om het den arbeiders bekend te maken, maar ik wilde u zelf het verblydende nieuws brengen. Het is onmogelijk de vreugde af te malen van tante en nicht by het vernemen dezer tyding. De hemel zy dank riep Gertrude in vervoering uit; ons lyden en onze ongerustheid is dus voorby, Antoine zal weer werk hebben O, ik had dus wel gelyk, zei moeder Robin, het geluk is gekomen, toen die brave jongen, Leonard weer by ons is binnengetreden. Leonard, riep Emma Hozende uitis hy terug Hebt gij hem gezien? Gertrude vertelde, dat hy juist was uitgegaan met Antoine naar het feest. O, als hij aan het feest denkt, zei Emma, dan is hy weer geheel hersteld. Hy had toch echter eerst moeten informeeren - - - Wat nu Gertrude, hernam zy opstaande, waarom gaat gy ook niet naar de kermis? Ik ga naar myn vader, ga mee. Juffrouw, ik ben reeds den geheelen morgen uit geweest ik kan tante niet alleen laten Tot groote verwondering zei de zieke echter goedig: Ga er maar gerust heen. Nu kan ik wel een oogenblikje alleen zyn want ik heb nu vroolyke gedachten, om my bezig te houden. Ga maar met juffrouw Emma uit, Antoine brengt u dan wel weer thuis. Gertrude maakte nog eenige tegenwerpingen, maar Emma wist die te overwinnen en weldra ver lieten beide meisjes de woning. Zy liepen snel naar de zyde vanwaar het meeste geraas kwam,toen.Gertrude eensklaps bedremmeld ze: U zult toch hoop ik Leonard niet kwalijk bejegenen, als wy die op 't feest ontmoeten Waarom vraagt gij dat? Wel, zooeven zei Leonard, dat hy vreesde, dat het u geen genoegen zou doen hem te zien, omdat waarom weet ik nog niet recht, maar ik heb hem geantwoord, dat uw hart te goed geplaatst was, dan dat u zoo ondankbaar zoudt kunnen zyi: Emma bleef eenige oogenblikken in gedachten verzonken toen vroeg zij Gertrude, weet gy ook of Leonard weer hier is gekomen om in de myn te arbeiden? Zeker, mejuffrouw wat zou hem hier anders heen kunnen voeren, dan de wensch zyn brood n A werken te verdienen? Het tegelykvallen van zyn terugkeer met eenr andere gebeurtenis deed mij denken - - Och mu dat is zeker dwaasheid Maar, als wy h: ontmoeten, moet ik hem bepaald spreken. Hoofdstuk IX. De Kermis. By den ingang van 't dorp had Emma haar vader verlaten om zich naar moeder Robin te begeven, zoodat mynheer Van Holst alleen zyn weg door de straten voortzette. De lieden welke hen voorby gingen groetten ternauwernood en hunne blikken schenen uit te drukken dat zij zyn bezoek in dezen tyd als eene beleediging hun aangedaan beschouwden. Deze verkeerde gedachte omtrent hem kon de goede man niet verdragen en weldra maakte hy dan ook hier en daar het doel zyner komst bekend. Groot was de vreugde onder de arbeiders. Als een loopead vuurtje verspreidde zich het verblydende nieuws door het dorp. Overal waar hy langs kwam werd hy nu met vragen overladen of het nieuws waarheie was. Slechts met veel moeite en vergezeld an een troep arbeiders enz. welke al grooter en grooter werd, bereikte hy het doel zyner wandeling, hl. het groote plein midden in 't dorp. Hier was Van Holst verplicht op een bank te klimmen en daar het nieuws nog eens aan alle omstanders £e v r- tellen. Ofschoon geen groot redenaar gaf Ly er aan gehoor. Op een teeken van hem met de hand waren ailen doodelyk stil. Vrinden, zei hy, gy weet reeds wat ik heb zeggen - - - Ik sta u de loonsverhooging toe en morgen zal het werk in de myn weer aanvangen. Een langdurig en luid gejuich belette Van Holst verder te gaan. Toen dat voorby was vervolgde Van Holst: Ziet, vrienden, als ik u noodig heb, hebt /y ook my noodig, ik kan niets doen zonder uw hoA en gy niets zonder de myne en als ik lyd, zyt r; ook niet op uw gemak - - - Laat ons daar maa; van overtuigd zyn en niet te veel eischend voor elkardei zyn. Indien er eenigen onder u zyn, welke eenig voorschot noodig hebben, dan kunnen zy zich daar toe morgen naar myn kassier Mayer begeven - Zooals ik gewoon ben, geef ik ook heden omdat het kermis is eene kleine drinkpenning. Ik geef het aan Topfer en Nicolaas om het onder u te ver- deelen. Een nieuw luid hoera, brak zyn aanspraak even af; op een vroolyke toon voegde Van Holst er nog verder aan toe Als gy van avond dronken mocht zyn, zorg dan morgen weer ontnuchterd te wezen. Dit zeggende was zyn aanspraak uit, klom hy van de bank en verdween te midden der toeschouwers. Welnu kameraden, zei Grand Leopold, die zich ook onder de menigte bevond, tot de omstanders, had ik geen gelyk, toen ik beweerde dat mynheer Van Holst zou toegeven? Ja, ja, men moet die groote heeren maar de tanden eens laten zien, om ze tot reden te brengen. Behandel ze maar goed en ze bespotten je - - - Maar vrienden daar is men bezig met de verdeeling van 't geld. Ik veracht de ryken, welke zich vetmesten met ons zweet en bloed maar het zou toch al te dom zijn, van dat geld niet te profiteeren. Ik wil myn deel hebben. Door middel van eenige stompen met de ellebogen baande hy zich een weg door het volk. Byna by Nicolaas en Topfer aangekomen, stond hy eensklaps stil. Tusschen hem en het doel zyner tocht bevonden zich plotseling Leonard en Antoine Robin. (Wordt vervolgdj Snelpersdruk - LANGEVELD DE ROOIJ Texd,

Texelsche Courant | 1889 | | pagina 4