Meubelen, Spiegels en Schilderijen. Oprmii van Stroomatstoelen m af f 10.00 Ml EElltL lui Twee vette varkens Ene. Riituie- of Lantaarntaarseu bij A. DROS Albzn, Cacksdarp. P.S WIIITER- EN RECENMANTELS. Feuilleton. Keizerstraat, Nieuweiiep. A De goedkoopste MILITIE-VERZEKERING is: Hoofdgracht, „Jtwentus." Heden verschenen l C. REU, P. Th', De Geheimzinnige 1 GOEDKOOPST ADRES VOOR De ondergeteekende bericht aan het publiek van TEXEL, dat de Leer Jls. KIKKERT ecnig agent is Waar alle teekeriingen op aanvrage worden toege zonden. Reparation worden spoedig en net afgeleverd. franco Oucleschilcl. Bij vrij-loting en ingeval van vrijstelling van den dienst, worden depremiën terugbetaald. Dadelijk na de loting houdt de betaling dei- premie op. De premie kan per maand, per 3, 6 of 12 maanden worden voldaan. Kantoor: lïoogerstraat, Burg op Texel. verkrijgbaar bij 0. METS, Steenenplaats. 18 acht December-vertellingen, uitgegeven ten bate van een liefdadig doel. Tegen postwissel van 50 ct. heeft f°, toe zending plaats, door den boekhandelaar te BURG op TEXEL. te koop: bij C. BLOM, Oudcsehild. 24 ct. per pak, bij minstens 5 pak, Stalbezems f 1.20 per dozijn, 1ste kw. Henneptouw 30 ct. p. pond, Hennep-Koetouwen f 1.00 per dozijn, beste korte en lange Turf, Grove Eng. t Raelielkolen dagelijks uit het pakhuis verkrijgbaar. Door een inkoop van een groote partij BEDVEEREN, ben ik in staat gesteld te leveren een groot zwaar gevuld bed, peluw en twee kussens, puike linnen tijken, voor de onge loofelijken prijs van f 35.00. Niettegenstaande de stijging der WOLLEN ARTIKELEN verkoop ik alle artikelen nog zonder prijsverhooging en geef d contant boven dien 5% korting, profiteer dus van de gelegen heid, ieder kan hiermede zijn voordeel doen Bij Ph. VLESSIXG, Waalderstraat. Vrij naar 't Franscli door A. B. 31. Deel II Hoofdstuk IV. De Kermis. Grand Leopold had wel reden eene ontmoeting met hen te vermijden als hem dat maar mogelijk ware geweest. Zijn gewone brutaalheid liet hem echter niet in de steek en een lachend gezicht zettende naderde hy de beide mijnwerkers. Bonjour Leonard! zei h\j vriendschappelijk. Je bent dus weer geheel hersteld en nu weer by ons terug? Ge komt op een goed oogenbiik O, gy waart in lang geen goeden staat, toen wyje laatst naar boven brachten, uit die oude gang. Geloof maar niet, oude jongen, dat ik je een kwaad hart toedraag, al hebben wy laatst ook woorden gehad en zelfs samen gevochten - - - En kijk, daar is Antoine ook, welke van morgen nog twist met my zocht en dien ik toen verslagen heb, ook hem ben ik niet ongenegen, eerlyke stryd maakt goede vrienden. Daar Robin, pak aan? Hy stak zyn geopende hand naar Antoine uit, maar deze stapte een pas achteruit. Ei, ei, zei hy trots, gij begint zoete broodjes te bakken? Leonard is weer terug en die is niet bang voor jeHy zal het ook niet toestaan, dat gy die goede mijnheer Van Holst beleedigt, zooals gij zooeven tegen my deedtNeem je een weinig in acht raad ik je en sla niet meer zoo'n hoogen toon aanLeonard heeft even goed als ik de twee bijlslagen gehoord Kalm, Antoino, kalm, zei Leonard eenigszins gebiedend men spreekt niet zoo lichtzinnig over zulke ernstige zaken; maar als op een of andere dag ons vermoeden wordt bevestigd, zal de schuldige er niet gemakkelijk afkomen, daar sta ik voor in En nu, Grand Leopold, ik heb niets noodig met uwe vriendschap noch met uw haat. Gij hebt veel ongeluk onder de arbeiders van Polignac gesticht en misschien ware het beter, indien mynheer Van Holst u niet meer aannam, maar gij zijt werkman evenals wij en gij moet van uw werk leven, Alleen raad ik je pas voortaan beter op je handelingen en je woorden, want als je weer begint met je slecht werk, zal ik het je doen berouwen Gy hebt het gehoord? goed begrepen, is het niet? Vaarwel dan dat is alles wat ik je te zeggen had. De boormeester gewoonlijk zoo brutaal was geheel terneergeslagen. Zonder een woord te spreken boog hy het hoofd en verdween tusschen de menigte. Op 't zelfde oogenbiik slaagde Van Holst er in de beide vrienden te bereiken. Hij drukte Leonard viendelyk de hand en vroeg met zeer veel belangstelling naar diens gezondheid Leonard gaf hem zedig, antwoord op zijn vraag. O, zoo, myn jongen vervolgde Van Holst en gij wenscht dus weer aan 't werk te gaan in de myn Zeker mynheer, indien u ten minste my kunt gebruiken. Ik heb u juist meer noodig dan ooit, ik heb groote plannen, waarvoor ik vast op uwljbystand reken. Ik wil u daarvoor een bijzondere betrekking gevenik benoem u tot hoofd van het werkten gij hebt als zoodanig te bevelen over allen. Voortaan 1 zult gij dus alleen bevelen ontvangen van den ingenieur of van mij Gij boezemt mij volkomen i vertrouwen in en ik ben zeker dat ik|my niet infi u bedrieg. Deze gunst toegestaan aan een in 't bijzonder en dan nog wel aan een der jongste arbeiders, ver oorzaakte by de anderen in 't geheel geen jaloersch- heid, integendeel allen waren er zeer door verheugd Leonard heeft het wel verdiend, zei de oude Topfer; wat men ook opdraagt, alles weet hy uit te voeren, overal is hij bekwaam in. Hij heeft zeker in de boeken geleerd, want al werkende wordt men zyn geheele leven niet zoo wys. Ja, het is een geleerde, zei Nicolaas op zyn beurt, maar met dat al is hij eerlijk en welwillend en geeft goeden raad Zonder nog te spreken van de handige wijze, waarop hy de juffrouw gered heeft, hoeveel ongelukkigen hebben nu gebrek ge-;J[ leden, die dat niet gedaan zouden hebben als zy naar hem geluisterd hadden Wei mijnheer het zal uitstekend gaan, dat voorspel ik u. Dat geloof ik gaar no, riep Antoine vroolijk uit, a Leonard weet alleen meer, dan wy allente zamen Hij kan rekenen, teekenen, plannen ontwerpen O, Leonard, nu gij boven ons allen gesteld zyt, zult gij hoop ik niet te trotsch zyn met ons om te gaan, wel voegde liy er ongerust aan toe. Leonard scheen zeer getroffen. Hoewel hij tot heden in 't geheel geen aanleg scheen te hebben trotsch te zyn, gevoelde hij zich toch zeer gevleid over de prachtige onderscheiding thans aan zijne meerdere kennis te beurt gevallen. De vreugde blonk op zyn gelaat; hij sloeg een blik om zich heen, als zocht hij iemand, welke hy gaarne had gewild dat getuige was van zyn triomph. Misschien werd hy wel niet teleurgesteld in zyn hoop want op hetzelfde oogenbiik kwam Emma, leunende op de arm van Gertrude by haar vader. Toen Emma Leonard herkende, kleurde zy sterk en drong dichter tegen haar gezellin aan. Zy her stelde zich echter dadelijk en met eene bijzondere tegenwoordigheid van geest, begaf zy zich naar1 Leonard en wenschte hem geluk met zyn herstel van gezondheid en terugkeer in 't dorp. Van haar vader vernomen hebbende waartoe Leonard bevorderd was, gaf zij daarover haar voldoening te kennen, zij was echter in haar spreken zeer koel en terug getrokken. De uitdrukking van trotschheid welke op het gelaat van den jongen mijnwerker zichtbaar was, verdween daardoor dadelijk en hij was niet in staat een flink antwoord op die woorden te geven. Voor 't overige veroorloofden de omstandigheden ook niet een vertrouwelijk gesprek aan te knoopen. Vader en dochter bevonden zich nog steeds omringd van werklieden. Ook de burgemeester van 't dorp een goed vriend van Van Holst -begaf zich, toenhy vernam dat deze in 't dorp was en de arbeiders een drinkgeld had gegeven, naar hem toe om daarna gezamenlijk het boog en geweerschieten, dat op een naburig stuk land gehouden zou worden in te wijden. Eindelijk waren ook de kwakzalvers en kooplieden eenigszins bekomen van hunne verbazing weer be gonnen met hun oorverdoovend geraas, waardoor elk gesprek wel eenigszins onmogelijk was. Van Holst wilde de burgemeester niets weigeren en daarenboven vond hy het ook goed voor de verhouding tusschen zyn werklieden en hem, indien hfi ook belangstelling toonde in hun feest. Hy begaf zich er dan ook heen vergezeld van zyne dochter. Te midden van dit alles was Leonard geheel vergeten. Hy had daardoor gelegenheid zich geheel over te geven aan de sombere gedachten ontstaan door de koele behandeling van Emma. Hy ant woordde niet op de vragen, welke men tot hem richtte en dacht er zelfs niet aan Van Holst te volgen, toen deze zich omkeerde en hemvriendelykzei: Ga met ons mee, Leonardik heb u nog over zekere zaken te spreken en dat kan dat mooi onder weg geschieden. Hij gehoorzaamde zwygend en daar Emma de kantwerkster gevraagd had mee te gaan, gingen allen samen naar het feest. Toen zy even buiten 't dorp gekomen waren, gaf Van Holst aan Leonard welke aGhteraan liep een teeken by hem te komen. (Wordt veroolgd) Snelpersdruk LANGEVELD DE ROOIJ Texel

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 4