Publieke Verhuring. KEIJSEB Pz. Meiaar, Voor de aanstaande Aanneming HOLLAIiDAMERIKA. MerlamM- teq Stoomvaart- Anieritaaasclfi Maatschappij. Feuilleton. RAAP- LIJNKOEKEN, gemerkt publiek verhuren: TE HUUR: Eenige losse stukken LAND, LijnNoord-Amerika, LijnZuid-Amerika, De Geheimzinnige „EERSTEN PRIJS," Verguld Zilveren en Zilveren Medailles.) zal op VRIJDAG 14 FEBRUARI 1800, voormiddags 11 ure, in de herberg Bellevue aan DE WAAL, ten verzoeke van Heeren Diakenen der Doopsgezinde Gemeente van Burg:, Waal en Oosterend 1. Een Schapenboet beoosten de Waal met 7 Heet. 28 Aren 44 Cent. Weiland. 2. Een Schapenboet gend. Hoogeboet in den polder Zuid-Haffel, met 4 Heet. 47 Aren Weiland, 3. 25 perceelen Wei- en Hooiland, te zamen 30 Heet. 81 Aren 85 Cent. 4. 53 Aren 90 Cent. Bouwland op Noord- Haffel in 6 perceelen. 5. 12 Aren 60 Cent. Bouwland alsvoren Kleine Hok. Alles op de biljetten breeder omschreven. gelegen bij DE WAAL, toebehoorende aan de Wed. Jb. VLAMING Te bevragen bij K. VLAMING, te ANXA- PAULOWNA. Inlichtingen worden verstrekt door M. ROEPER, WAAL. beveelt ondergeteekende zich minzaam aan voor de levering van Kamgarens, Bukskiugs, Lakens, enz. Is ruim voorzien van prachtigen zwarten ïhibets voor dames Japonnen. Bericht tevens dat voor deze gelegenheid door hem aangemeten Heerenpakken worden geleverd voor zeer billijken prys. Solide en netjes afgewerkt. Ruim voorzien van alle anderen artikelen. Gaat voort 5% korting te geven voor al het gekochte a contant. Aanbevelende UE dwd. Ph. VLESSING, Waalderstraat. I [N As elke week naar N E W -YORK. elke maand naar MOATEVIDEO en BI E\OS-AVRES. Men vervoege zich aan de Kantoren der A. S. M. te Rotterdam of te Amsterdam, en bij de Agenten, of bij Inspecteur J. E. KROES, Groningen. E. BOLSIUS, Oisterwi/jk. Vrij naar 't Fransch door A. B 41. Deel II Hoofdstuk VII. De Belooning. Dat is uw schuld, riep Van Holst vertoornd, zich tot Leonard wendende, ik had je gewaarschuwd voor de slechte staat, waarin zich het houtwerk bevond. Ik stelde in u een blind vertrouwen en dat vertrouwen is beschaamd Gij hebt evenveel vermetelheid als verwaandheid en omdat gij nu een paar malen geslaagd waart Mijnheer, viel Leonard hem vastberaden in de reden, ik bezweer u, dat ik niets verzuimd heb om zoo'n ongeval te voorkomen. Met buitengewone zorg lieb ik zelf al liet timmerwerk beschouwdeen onbekende omstandigheid, die niet te voorzien was, kan er alleen de oorzaak van zyn En weet men ook, vervolgde hy zich tot de arbeiders wendende, wie er bedolven zyn? Men spreekt van verschillende stokers, verder die schelm van een Grand Leopold en eindelijk die arme Antoine Robin, een der boormeesters. Hoe, Antoine, riep Leonard droevig uit Laat ons vlug naar beneden gaan, kameraden en bepioeven nog eenige ongelukkigen te redden. In zoo'n geval worden er wel eens arbeiders wonder dadig gered en misschien Nu is het eenoogen- blik om moed te toonen en wanneer de vrienden in gevaar verkeeren ontbreekt die nimmer. O, konden wy er maar in slagen die arme Antoine te redden. Een der arbeiders zei, dat men reeds er mee bezig was, maar allen waren toch bereid Leonard te volgen, toen Van Holst eensklaps met kracht optrad en zei Leonard, uwe diensten hoeft men hier niet meer noodig. Ik zal mij aan het hoofd stellen oi liever laat men mynheer Bernier maar daarvoor vragen en gy, gaat vanwaar gy gekomen zyt en kom hier nooit weer terug, waar gy zooveel kwaad hebt ge sticht in verhouding van het weinige goed. Leonard nam eene smeekendo houding aan. Mijnheer Van Holst, zei hy, dit ongeluk schijnt bij u tegen mij te getuigen. Misschien echter zal, ik herhaal het u, later een nog onverklaarbare omstan digheid bewijzen, dat ik geen verwijt verdien, in afwachting daarvan zult gy mij toch zeker niet verhinderen de ongelukkigen te helpen, welke mis schien nog gered kunnen worden. In zulke gevallen neemt men ieders hulp aan Ik vraag het als een recht mijn kameraden te helpen en boveual Antoine van wien ik zooveel hield Het is t' eenige wat ik op 't oogenblik van u vraag. Ondanks zyn toorn gevoelde Van Holst, dat Leonard gelyk had. Nu het zij zoo, zei hy, doe het als gy wilt gij hebt krachtige armen om u van te bedienen; maar ik zal er voor zorgen, dat men uw bevelen niet opvolgt Kom naar de mijn- - - allen aan het werk 1 Toen zy vertrokken snelde Emma naar hen toe. Vader, Leonard, zei zy, stel u niet al te veoi aan gevaar bloot, bedenk Van Holst legde haar echter het zwygen op, terwijl Leonard haar een teeken van smart en teederheid gaf. Hoofdstuk VIII. De vergelding. Laat ons nu teruggaan naar Antoine, welke op verzoek van Leonard Grand Leopold was gaan. opzoeken. Daar men gezegd had, dat de laatste zich in de richting der kerk had begeven, begaf ook Antoine zich daarheen. Alles was daar nu weer opgeruimd en zonder gevaar kon men zich nu weer daar bevinden Godsdienstig van aard, zooals alle mijnwerkers over het algemeen zyn, deed Antoine ook daar een kort gebed. Terwijl hij dit deed, weerklonk er een schelle lach en hoorde hij op verachtelyken toon hem toe voegen Onzinnige, vertrek Antoine stond plotseling op en zag een zwarte forsche gedaante achter een pilaar vandaan komen. Het was Grand Leopold, die blootsvoets en zonder lamp liep. Wat drommel doe je hier, waarom ben je niet aan het werk in „de Royale" vroeg hy. Zooals gij ziet, ik kom hier bidden. Gy komt mij hier bespieden, hernam Grand Leopold barsch, nu ik houd niet van spionnen dus maak dat je wegkomt. Hier had Antoine geen lust in, want zonder twijfel voerde Grand Leopold niet veel goeds in zyn schild. Ik wil u niet in donker laten hernam hij waar is uw lamp? Wat, myn lamp, zou je dan willen, dat ik die behield om de woedende bende, welke my zooeven achtervolgde tot my te trekken Ik heb haar daar in een hoek verborgen en stond daar achter die pilaar gereed de eerste de beste welke naderderde neer te vellen met deze handspaak Gelukkig voor jou zag ik wie gy waart, anders had ik je de hersens verbrijzeld. Antoine beetde toen hy vernam in welk gevaar liy verkeerd had. Grand Leopold, zei hy, heb je vandaag nog geen kwaad genoeg gedaan- Misschien zal die arme Pascal nimmer weer herstellen van den slag, die gy hem gegeven hebt Zooveel te slechter voor hem Als men twist met my zoekt, weetik mij wel te verdedigen Ga nu heen, als de vrees my alleen in duister te laten u weerhoudt, zultgy zien, dat ik u niet noodig heb. Hij begaf zich naar de aangewezen hoek en haalde er zijn schoeisel benevens zyn lamp uit en zei tot Antoine Ben je nu tevreden? Gy ziet, dat ik myn neus niet zal breken, ofschoon ik zeer goed den weg weet, ook zonder licht in de mijn, waar ik reeds langer dan 10 jaren werk. Maak nu, dat je weg komt, of de drommel zal je halen. Te gelyker tyd wees hij met zyn knuppel naar de gang-. Als Antoine alleen geluisterd had naar zyn eigen gedachten, had hy zoo spoedig mogelijk dit gevaariyk gezelschap verlaten, maar de boorme ester boezemde hem hoe langer zoo meer wantrouwen in. En gij, vroeg hy, waarheen gaat gy? Wat gaat dat u aan? Ik heb je reeds gezegd dat ik niet houd van spionnen. Ik ga naar de nieuwe ader, waar zich ook mynheer Van Holst en Leonard bevinden en het schynt my toe, dat de kortste weg daarheen door de kerk geleid. Grand Leopold kreeg achterdocht. Wat, zei liy, durf je my voor te liegen? gy zijt het hoofd der arbeiders in de nieuwe gang, hoe zou het je dan veroorloofd zyn hem te verlaten terwyl Van Holst en uw boezemvriend zich daar nog bevinden? O, ik zal zeggen hoe dat komt, Mynheer Van Holst was zoo tevroden over de ontdekking van Leonard, dat hy allen arbeiders een dubbel daggeld toestaat. Ik ben het hen nu wezen zeggen en allen waren recht bly, dat verzeker ik je. Grand Leopold was nog wel niet geheel gerust gesteld, maar zyn gedachten werden afgeleid. Nu begryp ik, zei hij somber, waarom zy hunne vervolging hebben geëindigd Ze zyn bltf met die ellendige aalmoes, welke men hen toewerpt Aanstaande Zondag zullen zy op de gezondheid van die vette mynheer Van Holst en van Leonard drinken en ik Kom voegde hy er brutaal aan toe, vertrek van waar gy komt, ik wil je niet op mijn hielen hebben. Maar Grand Leopold, waarom zou je my nu dwingen zoo'n grooten vermoeienden omweg te maken, terwijl ik zoo dicht bij het doel mijner tocht ben. Ik zal dan niet in tijds komen om de bevelen van Leonard of mijnheer Van Holst te ontvangen 1 Gij komt altijd vroeg genoeg Kom, maak mij niet boos, je verveelt mij 1 Hy zwaaide zoo dreigend met de handspaak, dat de jonge mijnwerker, die niet in staat was tegen zoo'n kolossus te vechten, zich haastte naar de aangewezen gang te komen. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk LANGE VELD DE ROOIJ - Texel werden op de groote Landbouwtentoonstellingen te Haarlem en te Zuidlaren beide BEKROOND met den Kosteloos onderzoek aan de Proefstations. CLAA^ HOÜfj ZOON Vg>,rl'wiïahnnv bij C" R ,iEIJSER °P ,le «'"tersplaats, r C/A lyyUlllli j EEEMAN Az. aan den Burg.

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 4