Publieke Verhuring. S", KEIJSER Pz., Makelaar, zal op DONDERDAG 13 FEBRUARI 1890, Pwhlieke Verhuring. PZ. Ongeveer 500 loos schoongemaakt DEK RIET, Naai-machines, L. J. VAN DEN BERGE, Feuilleton. Meubelen, Spiegels en Schilderijen. OprnimiBï van Stroomatstoelen van af f 10.00 Keizerstraat, Nieuwediep. A. BAKHEVELD. publiek verhuren publiek verhuren Te Koop: De Geheimzinnige 's avonds 77s uur, in „de Zwaan" aan den Burg. Voor HII. Administrateuren der Arinen- kamers in de Waalderstraat. H. A. C. 1. 2 44 70 Weiland Kamerland. 2. 1 22 80 Kamerfen. 3. 1 58 40 Voorste Paterstuk. 4. 15160 Achterste Paterstuk. 5. 06 80 Tuintje. Familiekuisje in de Waalderstraat. 1. 0 80 50 Weiland Armemoeidie. Voor den Heer R. RA1V. 1. 1 31 50 Hooiland op Holleioal. zal op VRIJDAG 14 FEBRUARI 1890, voormiddags 11 ure, in de herberg „Bellevue" aan DE WAAL, ten verzoeke van Heercn Diakenen der Doopsgezinde Gemeente van Burg, Waal en Oosterend 1. Een Sckapenboet beoosten de Waal met 7 Heet. 28 Aren 44 Cent. Weiland. 2. Een Schapenboet gen'1. Hoogeboet in den polder Zuid-Haffel, met 4 Heet. 47 Aren Weiland. 3. 25 perceelen Wei- en Hooiland, te zamen 30 Heet. 81 Aren 85 Cent. 4. 53 Aren 90 Cent. Bouwland op Noord- Haffel in 6 perceelen. 5. 12 Aren 60 Cent. Bouwland alsvoren Kleine Hok. 6. 1 Heet. 49 Aren Weiland polder de Koog. Alles op de biljetten breeder omschreven. lengte 1.60 M. a 1.70 M. Te bevragen bij C. A. KEIJSER, Waal Aan te bevelen zijn de zeer ^deugdelijke tot in de prachtigste sooiten tegen lage prijzen. Betaling gemakkelijk, per week, maand of 3 maanden naar verkiezing. Steeds voorhanden. Gratis onderricht. Uitsluitend voor TEXEL verkrijgbaar bij te WAAL. Die eene Naaimachine wil aanschaffen, wordt uitgenoodigd deze te komen bezichtigen. Vrij naar 't Fransch door A. B 42. Deel II Hoofdstuk VIII. De vergelding. Antoine ging echter niet ver. Bij de eerste krom ming, die de gang maakte, stond hy stil om een plan te vormen. De kennis van het gevaar gaf hem moed. Ik moet Grand Leopold volgen, dacht hij, op gevaar af door hem gedood te worden, als hy mij ontdekt. Kan hij blootsvoets en zonder licht in de mijn loopen, waarom zou ik het dan ook niet kunnen doen? Hy deed zyne lamp onder zijne kiel, trok zijne schoenen uit en keerde op zijne schreden terug, Weldra kreeg hij Grand Leopold weer in 't gezicht. Deze was, nadat hy eenige oogenblikken gewacht had, om Antoine tijd te gunnen zich te verwijderen, naar de gang gegaan, die naar de put der ladders geleidde. Het licht, dat hy droeg veroorloofde niet alleen hem te volgen maar tevens, om al zijne be wegingen gade te slaan. De boormeester ging nu met groote schreden voorwaarts, alsof hij nog een geheim plan moest vervullen en deze haast vermeerderde nog de onge makken en het gevaar van zijn onzichtbaren met gezel. Met de armen vooruit en de oogen steeds gericht op dat licht in de verte, dat hij elk oogenblik uit het oog scheen te zullen verliezen, volgde Antoine voortdurend Grand Leopold, ofschoon hij zich telkens stiet aan uitstekende rotsblokken of stukken steen kool. Gelukkig dacht Leopold, die zich geheel zeker waande, er niet aan eens achter zich te zien of te luisteren. Zoo nu en dan viel Antoine, maar dadelijk stond hy weer op en hield zijne klachten in. Na eenige oogenblikken was hij reeds buiten adem. Hy verloor echter de moed niet. Zij volgden steeds denzellden weg, welke vroeger ook gevolgd was door Emma en Gertrude met hare geleiders. Ein delijk bereikte Grand Leopold het einde der gang by de put der ladders. Hij hurkte daar neer en beschouwde met aandacht een rotsblok, waarop een groot deel van het timmerwerk rustte. Men hoorde duidelijk verscheidene stemmen van arbeiders welke langs de ladders naar boven gingen. Het onderzoek scheen de boormeester te bevredigen. Hij wendde zich om en sloeg vuur. Antoine begreep er niets van. Wat wil hij toch, de onvoorzichtige? Er is hier nog zooveel kolengas en hy wie in staat is- Eensklaps kwam er een vreeselyke gedachte by hem op. Grand Leopold had een stuk zwam aan gestoken en hield dat in de hand, terwijl hij weer naar het bewuste rotsblok ging. Dadelijk siste er een vlam, gelijk aan dat, veroorzaakt door het kruit langs den grond. Schelm, riep Antoine uit, plotseling opstaande, Hy begreep, dat de boormeester een gat in de rots had gemaakt om die te doen springen en opgevaar af zyn leven er by te laten, sprong hy naar Grand Leopold toe. Deze sprong eveneens terug, om aan de ontploffing te ontkomen. Met kracht stieten zij tegen elkaar en rolden samen aan de kant der put, slechts een paar schreden van den rand. Door de schok geraakten zij bewusteloos en de myn sprong met vreeselijk geweld. Een groot deel van het houtwerk der put vermengd met stukken rots en zand stortte naar beneden. Grand Leopold en Antoine gevraagd tegen hoog loon. P. BOO Binnenburg'. GOEDKOOPST ADRES VOOR De ondergeteekende bericht aan het publiek van TEXEL, dat de Heer Jb. KIKKERT eenig agent is Waar alle teekeningen op aanvrage worden toege zonden. Reparatie» worden spoedig e» net afgeleverd. franco Oudeschild. die niet in staat waren zich te verwijderen ginger ook mee in de diepte Toen Leonard en Van Holst aankwamen, stonder de arbeiders juist stil, niet wetende wat te doen Beneden in de put waren de uitgangen der gange: allen versperd en bleek het onmogelijk iets te doen, tot redding van ongelukkigen, welke misschien noj op bijzondere wijze waren in 't leven gebleven, doordal tusschen het houtwerk dat naar beneden was gestort, nog ruimte genoeg overgebleven was voor een oi meer personen. Beneden kon men niets verrichten, om die balken en planken op te ruimen zonder gel vaar die personen misschien daardoor te doodenl terwijl er voor het opruimen van boven af machines en werktuigen noodig waren, welke men niet voor' den anderen dag in werking zou kunnen doen stellen. Vrienden, vroeg Van Holst, is er reeds appèl! gehouden over u, om te zien wie er ontbreken Zjjn er veel slachtoffers Eenige stemmen zeiden, dat Grand Leopold, Antoine' Robin en nog een paar anderen weg waren. Wy zullen maar hopen, dat er nog een paar zich hebben kunnen reddenmaar hunne weduwen kunnen op my rekenen. Is men er wel zeker van, vroeg Leonard angstig,! dat Antoine een der slachtoffers is Toen wy hem verlieten, ging hy in de richting der kerk om Grand! Leopold te zoeken, is niemand daar gaan zien? Ik kom er juist vandaan met 2 kameraden, maar wy vonden er geen van beiden, zonder twyfel waren zy op de ladders toen de instorting plaats had, door de schuld van .Van wie? Laat iemand dat zeggen die wyzer is dan ik zei Topfer. Leonard scheen dat indirect verwy t niette begrypen, maar ging eens onderzoeken hoe de toestand was. Zooals wy reeds hierboven schreven, bestond de'^ ingestorte massa hoofdzakelyk uit houtwerk, waar - tusschen nog op vele plaatsen ruimte genoeg was voor een mensch om door te kruipen. Dit was echter een groot waagstuk, daar de minste verplaat- sing van een of andere balk zeker een nieuwe instor- ting zou veroorzaken en den waaghals zou meeslepen. Leonard waagde het zyn lamp tusschen het hout- werk te brengen en verder zelf ook gedeeltelyk er tusschen te gaan om eens rond te zien. De toorn van Van Holst was nog verre van bedaard, maar toen hy zag hoe zorgeloos Leonard zich in zoo'n groot gevaar begaf, riep hy hem ruw toe Kom er uit spoedig Als gy lust hebt te sterven, hoop ik, dat gy u ten minste niet in mijne tegenwoordigheid zult laten verpletteren. In plaats van te gehoorzamen, bleef Leonard nog eenige oogenblikken onbewegelyk in het gat en kwam er toen haastig uit, zeggende: Stil er is nog een ongelukkige, die zucht I Allen hielden den adem in en luisterden. Inderdaad werd er een zwakke zucht gehoord, weldra gevolgd door een sterkere en meer duidelyke. Kom, kameraden, zei Leonard, een onzer makkers leeft daar nog, wy moeten hem er uithalen. Waar denkt gy aan? hernam Van Holst Wat wy daar hooren is zonder twyfel de laatste snik van een doodelyk gewonde. Het is mogelyk, maar wy weten ook, op hoe wonderbaarlyke wyze somwylen zulke ongelukkigen gered werden, waarom zouden dan ook wy niet beproeven, zulk een wonderwerk te verrichten? Luister, die kreten zyn nog van een krachtig persoon. De klaagtoon werd inderdaad boven het gemompel der arbeiders uit gehoord. Myn hemel, is dat niet de stem van Antoine, vervolgde Leonard met steeds klimmende aandoening, maar het is onnoodig, dat een van u zich in gevaar begeeft Ik zal het alleen doen Heeft er ook een een breekyzer? Men gat hem er een, dat hy in de eene hand nam, en de lamp in de andere hand vasthoudende, ging hy weer naar de opening tusschen het houtwerk. De omstanders stonden verstyfd van schrik. Dat is een dwaasheid riep men van alle kanten, hy zal zeker verpletterd worden - Wy moeten het niet toestaan 1 Neen, neen, herhaalde Van Holst, ik sta het niet toe, ik verbied het u arme dwaas? wat wilt gy doen? Ik zal Antoine redden, zei Leonard vastberaden en als ik soms daarby sterf, mynheer van Holst, zal er toch één zyn die my beweenen zal. Dit zeggende kroop hy tusschen het ingestorte houtwerk. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk LANGEVELD DE ROOIJ Texel - r,

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 4