G. J. 0. D. DIKKERS, B. Op Vrijdag 28 Februari 18S0, C. Op Zateriai 1 Maart 1890, P.S. Argentijn,sciie Republiek. Meubelen, Spiegels en Schilderijen. Oprnifflintt van StroomatstoÉi vaa af f 10.00 A. Op Donderdag 27 Februari 1890, Ongeveer 500 bos schoongemaakt DEKRIET, Feuilleton. Z VID-AMERIKA. Keizerstraat, Nieuwediep. A. BARNEVELD. zal publiek verhuren: E IJ S T M EEL, Te Koop: De Geheimzinnig e. De Consul-Generaal voornoemd Notaris te Texel, 's avonds 7 ure, in het Loodsmanswelvaren aan den HOORN. Voor den Heer Jb. P. KUIPER. Vier perceelen Weilaml gelegen in polder DEN HOORN, als: 2.07.70 Spigtenaal. 90.60 aaltje. 79.90 Arie Jacobs Naaltje. 89.60 Koeienweidje. 's avonds 7 ure, in het logement „de Zwaan11 aan DEN BURQ. Voor Mejuffr. de wed. S. J ZIJ5I. .36.50 Bouwland op Westergeest, in 4 perceelen. Voor P1ETER R1XD. .80.00 Weiland gelegen op Zuid- Haffel, genaamd Hoenderpark. 's avonds 7 ure, in het Wapen van A msterdam" te OOSTEREND. Voor den neer Jn. Jn. RAY. 83.90 Hooge Steenbrug. 84.40 Lage Steenbrug. Voor JACOB. Jz. BÖO.Y. .35. Bouwland de Toes, in perceelen. heeft weder ontvangen puik! puik! prijs per baal f4,10, f 3,85 en f3,55, bij partijtje van 5 en 10 balen wordt Je prijs ets minder berekend. Opruiming van een partijtje Frieselie •O» Kaasjes prijs 14 ct. per pond, bij min stens een stuk, wegende, m. 10 pond. lengte 1.60 M. a 1.70 M. Te bevragen bij C. A. KEIJS ER, Waal, Vrij naar 't Fransch door A. B 44. Deel II Hoofdstuk VIII. De Rkchtvaakdiging. Allen luisterden aandachtig. Inderdaad hoorden zy eene zwakke stem. Leonard boog zich over de put en van zyne handen een roeper makende riep hy "Wie roept er? Wie zijt gy Waar zyt gij? Het antwoord liet zich niet wachten. Leonard, goede Leonard zyt gy daar Ik ver wachtte u Kom spoedig en haal mij vanhier. Een buitengewoon groote vreugde blonk er op het gelaat van Leonard, toen hy uitriep O, het is Antoine Vervolgens zich weer over den afgrond buigende riep hy Moed, Antoine, ik zal u niet aan uw lot over laten Zyt gy ernstig gekwetst en kan men by u komen Ik zie het licht uwer lampen Ik kan armen noch beenen verroeren en gevoel over myn geheele lichaam pyn Ik lig op losse aarde, maar ik durf mij niet bewegen, want by de minste beweging ver schuift die stof. Goed, hernam Leonard, geduld maar. Hy wendde zich nu tot de arbeiders en vroeg hen of zij touwen hadden medegenomen. Een van hen gaf hem een lang sterk touw. Het eene einde bond hy om zyn middel. Hoe, wat gaat gij nu beginnen vroeg Van Holst Ik zal in de put afdalen om mijn vriend te redden. In de put afdalden Uw vriend zult gy niet kunnen redden en zelf er by omkomen. 't Was inderdaad nog veel moeielyker en gevaar lijker dan zyn eerste tocht. Van Holst en de werkelieden beproefden hem nog van zyn plan af te trekken, maar hij wilde niet luisteren. Op zyne aanwijzing legde men op de kant een stevige ronde paal, waarover het touw zonder veel wry ving kon glijden, vervolgens deed hij zijne lamp op zyn hoed en na nog enkele in structie's aan zyne kameraden gegeven te hebben, begaf hy zich in de put en liet men hem zakken. Na zeer behoedzaam alles vermeden te hebben wat maar eenigszins omvast scheen en door welks val zeker niet alleen Antoine reddeloos verloren zou zyn, maar ook hijzelf, smaakte hy weldra het genoegen Antoine te vinden. De ongelukkige was in een zeer deernis waardige toestand, geheel met bloed bedekt en in 't geheel niet in staat iets voor zijn redding te doen. By 't zien van Leonard kwam er op zyn gelaat een glans van vreugde en hoop. Gy hebt mij dus eindelijk gevonden zei hij- Ja, ik wist wel, dat gy zoudt komen. Maar haast u, w. nt ik gevoel, dat het anders wel eens te laat kon zijn. Kom, Antoine, moed gevat, denk aan uwe De Coiisul-Geneiaal der Argent ij nselie Republiek te Rotterdam, geeft hiermede kennis aan Lelanghebbenden, dat de passage op crediet naar bedoeld Rijk opnieuw is opengesteld, echter onder beperkte voorwaarden van ouderdom, getalsterkte der huisgezinnen, etc. Voor nadere inlichtingen en aanvragen tot PASSAGE OP CREDIET, zich in persoon of met franco brieveu te wenden aan het Bijkantoor van voornoemd Consulaat-Generaal te ROTTERDAM, Tulpstraat No. 13. GOEDKOOPST ADRES VOOR De ondergeteekende bericht aan het publiek van 3 EN EL, dal de Et ei Jb. KIF KI ET e uiig agent is Waar alle teekeningen op aanvrage worden toege zonden. Reparation worden spoedig en net afgeleverd. franco Oudeschild. moeder en Gertrude Ik zal u redden of met u sterven. Terzelfder tyd gaf hy den arbeiders boven een teeken het touw niet verder te laten vieren. Hy beproefde thans Antoine los te maken, maar toen Leonard hem vast greep, schreeuwde Antoine het uit van pijn. Ach, gy zyt ernstig gewond, zei Leonard. Zyn ontsteltenis was groot, hy had een dun touw meege nomen, om Antoine op zyn rug te binden en hem zoo mee te voeren, maar wat nu te doen nu deze bij de minste beweging zoo vreeselyk leed. Leonard had echter geen tyd na te denken, want misschien doordat Leonard by Antoine stond, begon, het zand te verschuiven en Antoine schreeuwde uit Houd my, ik gly ik zal vallen. Leonard aarzelde niet meer, zonder te luisteren naar het gekerm van Antoine, greep hy deze met vasten hand juist toen hy op't punt was in de diepte te zinken en laadde hem op zyn rug. Weerstand bood Antoine niet, want door de pyn verloor hy zyn bewustzyn. De edele jongeling verloor geen tyd en riep den arbeiders toe het touw in te halen. Niet zonder veel moeielykheden, vooral ook hierdoor ontstaande, dat de doortocht op sommige plaatsen te nauw was, kwam Leonard behouden met zyn vracht by de andere arbeiders. Hier werden zy dadelyk op den grond neergelegd, want ook Leonard scheen van vermoeidheid en door de talryke schokken tegen rotsblokken enz. nauwlyks minder ongesteld dan Antoine. Na eenige oogenblikken rust was hy echter weer klaar, en opstaande zeide hy op zyn gewonen toon Denk aan Antoine, hy moet dadelyk naar boven. Ik heb reeds om een brancard gezonden, zei Van Holst, men zal de arme duivel dadelyk naar de groote put vervoeren Wat u betreft, hoe groot uwe fouten ook in een ander geval mogen zyn, toch moet men bekennen, dat gy een flink man zyt. Dank zy een scheutje brandewyn, dat men Antoine had weten in te gieten, was ook deze bygekomen. Hy sloeg zyne blikken om zich heen om te zien waar hy zich bevond en zyne oogen vestigden zich weldra met schrik op de rots welke gesprongen was Leonard merkte het op en zei Wat is er Antoine, wat wilt gy Antoine had moeite te spreken; hy slaagde er echter toch in te fluisteren Grand Leopold waar is Grand Leopold? Leonard aarzelde hem de dood van den boormeester te vertellen uit vrees, dat die tyding hem misschien niet goed zou doen. Van Holst echter had die vrees niet en zei: Grand Leopold is verpletterd. Antoine geraakte opgewonden. Dat is zeer goed zei hy de schelm is de oorzaak van het ongeval 1 Wat zegt gy? vroeg Leonard; was het dus Grand Leopold, welke zooals ik vermoedde deze rots heeft doen sp ringen Hy hy alleen Ik heb het gezien 1 Antoine vertelde nu in weinige woorden wat er gebeurd was. Leonard geraakte in vervoering. Mynheer Van Holst, vrienden 1 riep hy uit, gy hoort het allen, niet waar Beschuldigt gy my nu nog van onwetendheid of zorgeloosheid? Ik wist wel, dat alleen een misdaad dit ongeval kon ver oorzaken I Dank Antoine, rddde ik u misschien het leven, gy reddet myne eer en ik blyt dus nog uw schuldenaar. De arbeiders betuigden hun leedwezen hem zoo verkeerd beoordeeld te hebben. Onderwyl was er een draagbaar gehaald, waarop men nu de gewonde legde en spoedig verliet men dit deel der mijn- Het was nu zeker, dat allen die nu nog ontbraken verpletterd waren. Terwyl men door de verschillende gangen liep, zei Van Holst, welke naast Leonard ging op wel willende toon: Ik kan nu niet anders dan spyt er over hebben, u zoo onrechtvaardig beoordeeld te hebben. Ik heb ray in u bedrogen, en het ongeluk dat heeft plaats gehad, is in geene deelen uw fout. Als gy nu maar uwe onzininge droomeryen zoudt willen opgeven, dan Nooit! antwoordde Leonard met een zonderlinge glimlach maar vastberaden. Van Holst die zijne hand reeds ter verzoening uitstrekte, keerde zich nu boos om. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk LANGEVELD DE ROOIJ - Texel 1 Dros Alten, de CocMorp

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 4