VEE- VER VOER. Meubelen, Spiegels en Schilderijen. Opruim! ra Stroomatstoelen van af f 10.00 Te koop: Puik beste Zandaardappelen TE KOOP Oiipv. 17000 halve K.G. Pest ponnen Hooi. ST09M- VERVERIJ wasscherij Depfit voor Teiel Wei. H. GERSSEN. Koffie- Thee- en Suikerbussen, .F. DE Information bij den Agent C. KUIJPER Cz. Keizerstraat, Nieuwediep. Attentie S. V. P. Goud en zilveren Doekspelden, Een gebruikte Tentwagen op veeren. te beginnen 19 April voor de Koemarkt Alkmaar 28 Hoorn 3 Mei Purmerend A. BARNEVELD. KONINKLIJKE W. C. EtiM, Te hoop gevraagd: DE KANTOORKLERK. zullen weder evenals vorige jaren ter lading gereed liggen, GOEDKOOPST ADRES VOOR De ondergeteekende bericht aan het publiekvan TEXEL, dat de Heer Jb. KIKKERT eenig agent is Waar alle teekeningen op aanvrage worden toege zonden. Reparation worden spoedig en net afgeleverd. franco Oüdeschild. tegen f 2.— per mud. BijlJ. J. TRAP, Oosterend. Aan hetzelfde adres worden kievits eieren opgekocht voor hooge prijzen. Te bevragen bij C. DUINKER te Oosterend. EN van WINKEL Co. te APELDOORN. Karpetten, 6 el f 2.50, 9 el f 4.15, 12 el f 5.50, 16 el f 7.00, 20 el 8.75. Alle prachtige patronen, rood met zwart echt van kleur. Bijpassende Bedkleedjes 70 cent 't stuk, Gordijnkant van af 10 cent per el, Vitrage van af 11 cent. Crêmékleur Gordijn franje, Banden, Cocosmattcn, Tapistriekleedjes a contant 5% korting. PU. VLESSING, YVaalderstraat. Ondergeteekende bericht de ontvangst eener groote partij goederen, bestaande in Oorknopjes, Zilveren- en Fantaisie Armbanden, Horlogekettingen, Portenionaie's enz. Voorts diverse huishoudelijke artikelen, als KRISTAL- en GLASWERK, PORCELEINE SERVIEZEN, KOP en SCHOTELS, ENZ. Eau de cologne in sierlijke flacons en bij de maat, Toiletzeepen in vele soorten, benevens nog vele andere artikelen. Onder minzame aanbeveling, Uw Dw. Dienaar Adres met opgave van prijs aan het bureau van dit blad. Letter O. heeft wederom ontvangen uit het magazijn van de heer D. Koppen te Nieuwediep: Vloerkleeden en Karpetten, Wollen Loopers van af .30 cent per el, alle soorten matten als: Kollen Matten, Wollen Matjes, Manilla- en Handmatten, Rijtnigniatten enz. Alles tot concurreerende prig zen. Uit 't dagboek van een geneesheer. 11 Vrij naar 't Engelsch door A. B Toen hjj sprak, vestigde de arme Elliot zyne oogen verschrikt op hen en na eenige oogenblikken met starende blik te hebben gezien, viel hy in eene soort van bezwijming in de armen van een der vreemdelingen. Toen hy eenigszins bekomen was, werd hy naar een rytuig gebracht, dat reeds eenigon tyd gereed stond en naar het politie-bureau vervoerd, waar een uur of twee later mr. Hillary en nog een paar anderen de beschuldiging tegen hem inbrachten. Elliot werd dadelyk voor de balie gebracht. Hy stond daar met doodsbleek gelaat, maar kalm en vastberaden en hield zijn blik voortdurend onderzoe kend gevestigd op mr. Hillary. Hy hoorde de be schuldiging die tegen hem werd uitgebracht, zonder een woord te spreken aan. Er werd beweerd, dat de firma sedert eenigen tyd reden had te vermoeden, dat zy bestolen werd door een der bedienden van hun kantoor; ten laatste kregen zy vermoeden op den gevangene; dat hy dien dag op eenongewonen tyd naar huis was gestuurd om te gaan eten, terwyi men hem den geheelen morgen had bespionneerd dat zyn lessenaar verder onmiddelyk na zyn vertrek was geopend -en doorvocht en dat men toen in zyn zakboekje, dat zorgvuldig onder een hoop papieren verborgen was, 3 biljetten van 5 pond, welke vooraf gemerkt waren, gevonden haddat men hem reeds vroeger met biljetten in de hand had gezien, welke hy scheen te willen verbergendat hy verder zeer vertrouwd was geweest met een medeklerk, die op 't oogenblik voor een zelfde geval als dit ook in „New gate,' zat, dat de firma voor een zeer aanzienlyk bedrag was bestolen, dat een der klerken hem dien morgen gevraagd had om wat geld ter leen, maar dat hy toen had beweerd geen 5 p. s. in de wereld te hebben. Dit alles en nog veel meer hoorde Elliot aan zonder een woord te spreken. Wel, myheer, zei een der rechters, wat hebt gy tegen deze zeer ernstige beschuldiging in te brengen In te brengen, mynheer Wel, kan u dit gelooven, mynheer? zei Elliot, vry en ongeduldig om zich ziende. Ontkent gy het? vroeg de rechter koud. Ja, zeker! zei Elliot beslist en verontwaardigd Het is ongerymdIk mijn patroon bestelen Zy weten beter dat is onmogelyk Kunt gy bewyzen, dat deze beschuldiging valsch is zei de rechter. Kunt gy de zaken, welke zoo- even bewezen zyn, verklaren of ontkennen? Elliot keek hem aan, alsof hy zyn geheele denkvermogen kwyit was. Hoort gij my, mynheer, vervolgde de rechter, gy zyt echter niet verplicht iets te zeggen en ik raad u aan, u zelf niet door uw eigen woorden nog straf baarder te maken. Nog bleef Elliot zwygen. Indien gy nog niet voorbereid zyt, kan ik u nog wel een week vryheid laten voor u gevangen te zetten. Zet my gevangen, mijnheer, zei Elliot veront waardigd. Ik ben even onschuldig als u zelf. Welnu, mynheer, dan zal het u zeker gemakkelyk vallen rekenschap te geven van de aanwezigheid in uw lessenaar van die bewuste 15 p. s. O, ja - - - ik ontken het - - Die kunnen niet in myn lessenaar gevonden zyn - - want ik had niet meer dan 4 p. s, en enkele shillings in de wereld om van te leven, totdat de drie maanden weer om waren. Maar het is hier bezworen dat hebt gy evengoed als ik gehoord, dat het geld daar gevonden werd. Hier zyn de getuigen - - - gy hebt vryheid hen vragen te doen, maar zy hebben de zaak bezworen. Dan mynheer, zei Elliot, een plotselinge ge dachte kwam by hem op - O, ik zie alles in er is een complot om my ongelukkig te maken Eensklaps wendde hy zich naar mr. Hillary en zei luid; „O, o, oude min!" Hy was op 't punt mr. Hillary's ware beweegreden op te geven, maar de gedachte aan zyne dochter sloot hem plotseling de mond en zich tot den rechter wendende, zei hy „Mynheer, ik ben onschuldig. Ik ben het slachtoffer van een samenzwering - - - zet my gevangen, doe het dadelyk - - De rechters schenen getroffen door hetgeen hy gezegd had en nog meer door den toon, waarop hy sprak. Gedurende eenige oogenblikken hielden zy beraadslaging, daarna zei die, welke reeds eerder het woord gevoerd had Wy zyn het niet geheel eens of het ons wel veroorloofd is de gevangene dadelyk naar de ge vangenis te vervoeren. Misschien kan binnen een paar dagen eenig licht in deze zaak komen, daarom stellen wij het oordeel nog een week uit. Ik hoop mynheer, zei mr. Hillary, dat hy in dien tijd in staat zal zyn, zijn karakter te zuiveren niets wensch ik liever. Het is een zeer onaan gename zaak om een beschuldiging als deze te doen - - maar wy moeten ons beschermen tegen diefstal van bedienden. Mr. Hillary zei dit tegen de rechter, maar hy durfde niet naar den gevangene te zien, wiens doordringende en verontwaardigde oogen hy gevoelde, dat op hem gericht waren. Een week later werd Elliot veroordeeld en den daarop volgenden dag verscheen het volgende inde nieuwsbladen Henry Elliot, een klerk van de firma Hillary Hungate Co. beschuldigd van diefstal van 15 p. s- behoorende aan zyne patroons en verdacht van medeplichtige te zyn van een ander jongmensch voor een gelyk geval reeds gevangen zittende,werd gisteren schuldig verklaard. Zooals wy vernamen, is het een jongmensch van vername afkomst en heeft hy een goede opvoeding genoten. Naar het uiterlyk zou men hem niet in staat achten, tot zulk een slechte daad als waarvoor hy veroordeeld is. Toen de be schuldiging het eerst werd uitgebracht, scheen hy als van het onweer getroffen en hield zyn onschuld vast staande, onder verklaring dat hy het slachtoffer was van eene samenspanning. Volgens de verklaring van een zyner patroons was hy steeds van uitstekend gedrag op 't kantoor. Het nieuwsblad vond de avond van de verschyning nog zyn weg naar miss Hillary's kamer. Zy stond op 't punt zich te ontkleeden, maar wachtte daarmee om eerst de courant in te zien. Ternauwernood had zy het treurige bericht omtrent Elliot gelezen, of zy sprong op, duwde haar meid op zy, welke beproefde haar te beletten de kamer te verlaten, en vloog met de courant in de hand naar beneden naar de woon kamer, waar haar vader in een gemakkelyke stoel dicht by het vuur zat. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk LANGEVELD DE ROOIJ Texel. ÏISMAIN-TIENDR foor dei schoonmaalL j X UXXVXj

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 4