P. BOON, Nieuwe winkel. Te Fatemolen: BESCHIKBAAR. G. .te HOlLMID-flMERIKfl. S. C. PONGER, Texel. Beste kwaliteit. Billijke prijs Een goed onderhouden TJALKSCHIP, §>1 AGENT, Kruideniers-, Grutterswaren Sterkedranken, Enz. f Nederlandsch Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij. Lijn: Noord-Amerika, Lijn: Zuid-Amerika, Land- en Tuinbouw- Ger eedschappen. Te koop aangeboden: DE KANTOORKLERK. Een Schotsche firma Mosselkoo- pers verlangen een bevoegde voor de verzending via Hailingen. Liefst een mossel visscher en die in het Engelsch corres pondeert. Adres: N°. 100, boekh. W. C. REIJ, Texel. Goedkoopste adres voor alle voorkomende Bericht de ontvangst van een partij SIGAREN, uit de Koninklijke Nederlandsche Sigarenfabriek. Nimmer en nooit rookte men zoo een lekkere sigaar als deze aanbieding, en noodig ik beleefd het geachte publiek uit eens een proefje te nemen van deze overheoriijke Sigaren. Merk A. van Dijk f 1.90 per 100, fijne 2 ct. sigaar Merk Polotica -2.40 100, 27a Merk Colondrina - 3.30 100, 3 Tot in de lichtste merken voorhanden een party tot opruiming vanal 90 ct. per 100. OPRUIMING van eenige SffmtCTTrTTrW tegen minstmogelijke prijzen. J. G. MOOJEN, Waalderstraat. vlucht 10 Meter, vijzel ongeveer een Meter mid dellijn en lang 5 Meter. Adres den Rentmeester J. E. WINKLER alhier. staande op de hofstede van den heer J. P. KUIPER naby de Waal, tegen een dekgeld van f 7.50 C. KUIJPER Cz. 150 omslag Korgaren 200 250 300 350 400 75 85 95 1.05 I.I5 I.25 og tu|i| M 2 Per roof van een pd: per 5 roof 27» ct. en per pak van 25 roof 5 ct. per roof minder. Amerikaansche Patent-Koper verf voor houten scheepsbodems f 5.50 per bus. elke week naar NEW-YORK. elke maand naar MONTEVIDEO en BUENOS-AYRES. Men vervoege zich aan de Kantoren der N. A. S. M. te Rotterdam of te Amsterdam, en de Agenten, of by Inspecteur J. E. KROES, Groningen. E. BOLSIUS, Oisterioijk. Daartoe zijn te verkrijgen bereide Grond en Glansverf in alle kleuren, VERDER droge Verfwaren, Lijnolie, Standolie, Terpentijn, Lakken Vernissen en kwasten bij ftroote voorraad in den winkel sn de prijzen laag, voorwaar! Wovendien 5 procent korting. Raadselachtig is 't, dat's klaar! doering, buks, gemaakte kleeren, fichte stofjes, bont, flanel, Hchte kant, vitrages, plooisels, schortjes, dasjes en let wel! spotgoedkoop, en flinke korting, indien gij contant betaald. «aar de Waalderstraat dan even, pauw den winkel leeg gehaald. ALLE SOORTEN Bij K. SLOT. 63 ton met beste inventaris. Adres: Beurtschipper P. KEIJZER Tz. Uit 't dagboek van een geneesheer. 15 Vrij naar 't Engelsch door A. B Door deze tijding was de arme Elliot geheel ter neergeslagen, hij werd dit nog te meer door de woorden van zijn geneesheer, welke hem steeds aanried zich zeer in acht te nemen en ten minste gedurende den eersten tijd er niet aan te denken weer aan het werk te gaan - - - zeer ontmoedigende woorden voorwaar I Na eene slapelooze nacht, stapten Elliot en zyn vrouw in een huurkoets en reden naar de bank om 50 p. s. op te nemen van hun gering fortuin, ten einde hiermede eenige uitgaven te doen met betrekking tot zijn lang ziekbed. Helaas, welk vooruitzicht bestond er voor hen, om dat geld later weer terug te brengen of ook om zelfs het over blijvende niet ook spoedig noodig te hebben. Thans was zyn bewonderenswaardige vrouw een ware beschermengel voor hemdoor haar liefdevolle zorg wist zij zyn ontevredene geest een weinig te vermin, deren, zy voor zich zelf had daarbij echter een zeer zwaren strijd om haar eigen ernstige vrees niet te doen blyken. Zooals men wel zal begrijpen, moesten zy thans de grootste spaarzaamheid in acht nemen, om niet hun geheele kleine bezitting in te teeren. Hoe dikwijls laadde zy zich eene berisping ensomwylen wel eene ernstige op den hals door hem eenige ver snaperingen te verschaffen. Eindelijk was hjj weer in zooverre hersteld, da't hy weer eens uit kon gaan, maar aangezien zyn kracht nog verre van voldoende was om eene be trekking waar te nemen geiyk aan die welke hy voor zyne ziekte waarnam, plaatste hy eene adver tentie in de nieuwsbladen, waarin hy zich aanbeval voor het byhouden van koopmansboeken enz. enz. by zich aan huis en wel zoo goedkoop, dat hy weldra verschillende aanbiedingen had. Hy legde zich echter met zooveel yver op deze zoo vermoeiende arbeid toe, dat hy zyn werk gedurende een maand weer moest boeten met eene ongesteldheid van 12 maanden. Dat was een zeer harde slag. Mrs Elliot ver nieuwde haar hoopelooze pogingen haar vaders hart te vermurwen. Zy wachtte herhaaldelyk in de straat op de uren, waarop haar vader er door moest komen, hetzy hy naar het kantoor ging of er van terug keerde en beproefde hem aan te spreken, maar hij liep haar voorby, alsof zy eene gewone bedelares was. Zy schreef brief achter brief, sommigen zelf- bezorgende, anderen per post verzendende, maar allen werden weer ongeopend per post teruggezonden. Mr. Hillary's humeur was na 't vertrek van zyne dochter wel tien maal slechter geworden, de oorzaak hiervan was behalve in dat vertrek ook nog te zoeken in het mislukken van verscheidene [zyner speculaties, waardoor hy steeds in koortsachtige spanning verkeerde. De arme mrs Hillary leed nog steeds aan eene hopelooze verlamming, waardoor zy zoowel buiten staat was te spreken, als zich te bewegen, alle kans op een werkdadige en gunstige tusschenkomst was dus daardoor uitgesloten. Te vergeefs beproefde mrs Elliot verschillende van hare bloedverwanten gunstig voor haar zaak toestemmen, maar geen van hen wilde zich er aan wagen in zoo'n gewichtige zaak zich te mengen. Mr. Hillary werd hoe langer zoo meer van zyne dochter ver vreemd en bemoeide zich ook langzamerhand minder met zyne familieleden. Een was er echter, eene zekere miss Gubbley, een nicht van mrs Elliot, die geheel mr. Hillary's vertrouwen had weten te verkrygen en nadat zy eerst een soort van huishoudster by mr. Hillary was, regeerde zy oppermachtig over het geheele bediende' personeel. Zij was het, welke voor mrs Elliot een waar voorwerp van vrees en afkeer beide was. Zy was het dan ook, welke al haar best deed, om de klove tusschen vader en dochter al wijder en wyder te doen worden. Ook haar had mrs Elliot nederig om by stand gevraagd, maar zy was by deze afge- stooten op zoo'n onvermurwbaar hart, dat zy besloot, er mocht dan gebeuren wat er wilde, nimmer weer by haar om hulp aan te kloppen. Onder een vloed van tranen verhaalde zy haar man haar wedervaren Zy nam haar kind en drukte het teeder aan het harte. Dat deed haar goed, om haar kind vergat zy al het andere, alles wat haar ongelukkig had gemaakt. Zuiniger en werden hnnne uitgaven, alles wat niet strikt noodig was, werd niet aangeschaft. Niets, vertelde zy my, veroorzaakte haar meer verdriet,' dan dat zy haar plaats in de kerk moest opgeven en een der vrye plaatsen in moest nemen. Zy waren ook verplicht goedkooper woning te betrekken, hoe weinig huur zy ook thans al moesten opbrengen voor hun nederig verblyf, zy konden in een andere wyk ook beter nog zuiniger leren, dan waar daar men hen in betere dagen gekend had. Zy betrokken daarom eene armoedige woning in de nabyheid van iemand, welke Elliot had opgedragen geregeld de huur van verschillende woningen op te halen en voor wien hy verder geregeld maandelyks de boeken zou moeten byhouden. Lang voor zyn gezondheid het toeliet, deed hy dit werk, hy werd er uit wanhoop toe gedreven door een vry groote rekening van den dokter en welke hy spoedig wilde betalen. Met een angstig hart nam Elliot ook dat geld nog van hun gering kapitaaltje af en besloot nu, wat er ook mocht komen, de arbeid weer op te vatten Er bleven hen nog ongeveer 70a80p.s. over en hy beefde als hy er aan dacht, dat ook die mochten versmelten. Zy hadden ook reeds deze woning verlaten en verwisseld voor eene andere, dichter by iemand die Elliot wilde gebruiken als een soort zaakwaarnemer, toen ik voor het eerst by hen kwam. Van deze' waren de boeken, welke op tafel lagen toen ik binnen trad. Tot zeer groote schade voor zyn gezondheid was hy dus verscheidene weken bezig. De arme mrs Elliot welke vry goed bekend was met fijn naaiwerk, was' er ook in geslaagd eenig werk te krygen. Diep terneergeslagen wa3 zy gezeten naast haar echtgenoot, die zoozeer met zyn werk bezig was, dat er geen woord tusschen hen gewisseld mocht worden terwyl zy haar gedachte liet gaan over het verledene' en een blik poogde te slaan in de toekomst. Ontving zy nu dan de straf voor hare ongehoorzaamheid Maar welke zonde had zy dan bedreven door een eeriyke en vurige genegenheid op te vatten voor iemand, die zy zeker wist geheel haar gelyke te zyn behalve dan in het fortuin. Hoe kon haar vader het recht hebben haar te dwingen, wie het voorwerp van hare genegenheid zou zyn. O ver haar te beschik ken als over een gewoon handelsartikel Had hy wel eenig recht haar te doemen tot de eeuwige ellende? Haar te vereenigen met een adelyken schurk, enkel maar om zyn trots te bevredigen - - Had zy dan geen recht zich daartegen te verzetten Maar was zy zelf niet al te ver gegaan - - bestond er wel reden genoeg om haar zieke moeder zelfs te verlaten? O, wat zou die geleden hebben! Zeker was het echter, dat niets de harde behandeling welke zij van haar vader had moeten ondergaan kon rechtvaardigen. Wordt vervolgd.) Snelpersdruk LANGEVELD DE ROOIJ - Texel yy yy yy 1 1 <0 lIj flj (D H w SD Oa O 0 9 O 9 j_ Oh a

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 4