Meubelen, Spiegels en Schilderijen. Opniiini m Strooiatstoelen Tan af f 10.00 Vereenittini m üeüerlanOsche Klokken, Wekkers, Gouden, Zilveren en Melen Depót: te DEN BURG OP TEXEL. P. BOON, Nieuwe winkel. Keizerstraat, Nieuwediep. A. BARNEVELD. SIGAREN-FABRIKANTEN Dames- en Heeren Horlogiën. ROTKREUPEL, Feuilleton. „FIDELIO," C. KEIJSER Pz. Kruideniers-Grutterswaren, Sterkedranken, Enz. DE KANTOORKLERK. GOEDKOOPST ADRES VOOR De ondergeteekende bericht aan het publiek van TEXEL, dat de Heer Jb. KIKKERT eenig' agent is Waar alle teekeningen op aanvrage worden toege zonden. Reparatiën worden spoedig en net afgeleverd. franco Oudeschild. MAGAZIJNEN: Opnieuw ontvangen een ruime sorteering Solide werken. Billijke prijzen. G. D. KIKKERT, Goud- en Zilversmid, Gravenstraat. u geen beter nieuws te kunnen brengen omtrent mrs Hillary. Zij wordt hoe langer zoo zwakker. Ach, arm schepsel, zei hij zuchtende, het ven. ster verlatende en my een der talrijke prachtige stoelen aanbiedende. Wel, zy is altyd een goede vrouw voor my geweest, ik moet zeggen een zeer goede vrouw. Hjj begon de kamer op en neer te loopen. Wel arme ziel. Zy heeit alles gehad, wat men haar voor geld kon verschaffen, dat is een troost, dokter, maar met geld kan men den dood niet afkoopen. Neen, waarlyk niet mr. Hillary, maar het kan wel eenige van zyne verschrikkingen verzachten. Wat een troost zal het voor u zyn, later te kunnen bedenken, dat mrs Hillary alles heeft gehad, wat uw groot fortuin haar kon verschaffen! Ja, en zonder morrenIk zou wel 10 malen meer voor haar willen doen - Wat beteekent geld voor mij Zoo, arme ziel, en zy zal nu spoedig heengaanOch, wij hadden nimmer een wezenlyke twist met elkaarvervolgde hy eenigszins zachter. Ik zal haar missen, wanneer zy weg isJa, dat zal ik - - - Als ik lust had, zou ik menigeen vinden om haar plaats weer te vervullen - - - maar ik arme vrouw Ja, zei ik als antwoord op een algemeene op merking, welke hij gemaakt had, wy dokters zien gewoonlijk de donkere zyde van 's menschenleven. Pijn, ziekte, dood, zy zyn al akelig genoeg van zichzelf maar wanneer armoede dan ook nog er bij komt - - Ja, ja, wel akelig genoeg, zooals gy zegt akelig, hum. Vandaag was ik ook nog getuige van een zeer droevige samenloop van omstandigheden in de men. schelijke ellende; armoede, naderende dood, ziekte, wanhoop - - - Ach mr. Hillary, van welk een droevig schouwspel was ik heden getuige! vervolgde ik aangedaan, een man van goede geboorte, die betere dagen gekend heeft Betere dagen, ja zeker. Stille armoede, zooals ze in de City zeggen - - - Ik ben lid van eene ver- eeniging tot steun van handelslieden, die achteruit gegaan zijnHet is zoo pleizierig moet ik zeggen - - - ik geloof - - - laat eens zien - - dat ik jaarlyks meer dan 200 p. s. uitgeef voor verschillende liefde werken - - - Maar a propos dokter ik zal om de thee bellen, mag ik u een kopje aanbieden? Ik knikte en binnen weinige minuten verscheen er een pracht vol theeservies. Kyk, dokter, ik heb nog altyd eenige lust, dat men na mijn dood zich myner nog herinnert en dikwyls komt het my voor dat het het beste is, om, wanneer ik sterf, myn vermogen maar na te laten voor het bouwen van een hospitaal, of iets van dien aard - - - Een edel plan voorwaar, mynheer- - - Maar zooals ik zooeven opmerkte, de arme lieden, welke ik gisteren zag, zulk een ellende! zulk een moed! O, ja! Juist het soort van volk om in een Hillary's Hospitaal opgenomen te worden. Het klinkt niet slecht hé? Zeer goed, maar de zaak is ik bemerkte, dat hy rusteloos werd, doch ik besloot my daardoor niet te laten weerhouden - - - ln 't kort mr. Hillary, ik neem nu een vryheid, welke niets anders kan rechtvaardigen, dan - Gy gaat nu bedelen dokter, is het niet? viel hy mij korzelig in de reden, maar weet, dat ik al sedert lang als vaste regel houd geen penny te geven dat iemand anders weet dan 2 personen, n. 1. ik zelf en degene aan wie ik het geef. Dat is mijn voorstelling van de ware liefdadigheid en dan het bespaart iemand zeer veel last. Maar als gy werkelyk meent - als het waarlyk een zeer hulpbehoevend huisgezin is - - - wel - - ik zou - misschiendokter is zoo bekend om zyn liefdadigheid. Handelt u zoo niet met al uw voorname patiënten? Ik knikteen glimlachte. Wel, in zoo'n geval, hum! ik zou dan wel eens van mijn regel kunnen afwijken: Dit zeg. gende, gaf hy my eenig geld en voegde er byMaar- noem in geen geval myn naam aan wie dan ook. Doe dat niet, dokter. Ik houd er niet van, dat men over my spreekt in zoo'n geval. Maar mr. Hillary, ik mag voorzeker aan myn vriend, voor wien uw gift bestemd is, wel vertellen wie de edelmoedige - - - O, ja! Doe zulks als gy dat goedvindt. Wie zyn het Wat zyn zy Waar wonen zy Ik ben Op 't oogenblik wonen zy in de street, maar ik twijfel er wel aan of zij daar wel lang zullen kunnen blijven wonen, want hun huisbaas maakt het hen zeer lastig. Wordt vervolgd.) Snelpersdruk LANGEVELD DE ROOIJ - Texel AMSTERDAM, ROTTERDAM en 'sGRAVENIIAGE Kalverstraat 66. Hoogstraat 299 Lange Pooten 20. en Plan C, 2. M! Bij ondervinding weten wij, hoe moeielijk het is voor H.H. Rookers, welke niet in eene groote stad wonen, om zich eene goede sigaar te ver schaffen, welke niet te duur wordt betaald. Veelal toch worden de kleinere plaatsen en het platteland bezocht door reizigers en commissio nairs in dit artikel, en het ligt in den aard der zaak, dat de gewoonlijk vrij hooge provisie en de reis kosten welke hiervoor moeten worden betaald, nu juist deze wijze van sigaren inkoopen voor H.H. Rookers alles behalve voordeelig maakt. Overtuigd, dat deze beschouwing door zeer velen gedeeld wordt, hebben wij gemeend om aan het verzoek van onze cliënteele te voldoen, onze sigaren verkrijgbaar te stellen bij den heer De Vereeniging van Nederlandsche Sigarenfa brikanten t,Fidelió" (geen zoogenaamde Vereeni- ging, of eene créatie van één enkelen fabrikant, maar werkelijk de eenige, hier te lande bestaande coalitie van eenigen der voornaamste Sigarenfa brikanten, die onderling tegen elkander moeten concureeren) verkoopt hare sigaren alléén aan Particulieren, a contant zonder korting, doch tegen zoodanigen prijs, als welken zij gewoon zijn aan de winkeliers te verkoopen. Het ligt voor de hand, dat èn de koopers èn de Vereeniging daar wèl bij varen, de eersten, doordat zij in de gelegenheid zijn, zich voor hoogst billijken prijs eene uitstekende sigaar te verschaf fen, en wij zeiven, doordat deze wijze van ver koopen ons de kosten van honorarium, provisie en reiskosten van H.H. reizigers bespaart. Wij hebben aan ons Magazijn, Kalverstraat 66, Amsterdam, eene speciale inrichting verbonden, om onze ge achte cliënteele in het Buitenland en in Indië met den meest mogelijken spoed en accuratesse te kunnen bedienen. Aangenaam zal het ons zijn, indien u ons een proef order mocht willen toezenden. Wij zijn ten stelligste overtuigd, dat de kivali- teit der sigaren, in verhouding tot de hoogst billijke prijzen, aanleiding zal geven, dat, evenals zoovele anderen, wij ook U voortaan onder onze geregelde afnemers mogen tellen. Alle orders geschieden tegen Rembours, doch worden dezelve franco per pakketpost uitgevoerd, bij toezending van het bedrag per postwissel. Deze regeling is echter alléén voor Nederland geldig. Voor het Buitenland of voor Indië worden de kosten van vracht, emballage en blikken verpak king bijberekend, doch alleen tegen den ons kos- tenden prijs. Ons nieuwe depót in uw aller gunstaanbevelende, Hoogachtend, Voor de Vereeniging van Nederlandsche Siga renfabrikanten „Fidelio," Rotterdam, Mei 1890. De Directeur, C. T. J. VAX WIJK P.S. Men vrage de prijscourant met modellen, en neme een proef, om ze te vergelijken met die van anderen. of KWAADAARDIG KLAUWZEER. Chemical Desinfection, van ROME IX OUD EX HO VEX, een uitstekend middel tegen ROTKREUPEL, is verkrijgbaar bij den Heer Goedkoopste adres voor alle voorkomende Bericht de ontvangst van een partij SIGADEX, uit de Koninklijke Nederlandsche Sigarenfabriek. Nimmer en nooit rookte men zoo een lekkere sigaar als deze aanbieding, en noodig ik beleefd het geachte publiek uit eens een proefje te nemen van deze overheerlijke Sigaren. MerkM. van Dijkï 1.90 per 100, fijne 2 ct. sigaar Merk Polotica - 2.40 100, 2!/s Merk Colondrina - 3.30 100, 3 Tot in de lichtste merken voorhanden een partij tot opruiming' vanat 90 ct. per 100. Uit 't dagboek van een geneesheer. 16 Vrij naar 't Engelsch door A. B Zy wist, dat die vader laag had gehandeld dat liy een helsch plan had gesmeed tegen den man, wien hy haatte, misschien, neen maar al te waar schynlyk dacht hij na over een even laag plan ten hare opzichte. Zij gevoelde ook zelf eenige schuld, maar als zy weer haar man aanzag of aan deze dacht, dan gevoelde zy het, dat zy niet anders zou handelen, indien een gelyk geval weer mocht plaats vinden Zoo was de toestand van mr. en mrs Elliot spoedig nadat ik voor het eerst met hen kennis maakte. Het was na een droevig verhaal van een der hoofd gebeurtenissen in hun lyden, dat ik in het geheim besloot, in hun voordeel by mr. Hillary te werken, hopende dat myne pogingen niet geheel vruchteloos zouden zyn. Hy was verhuisd en woonde thans niet ver van myne woning en - vreemde samenloop van om standigheden ik werd verzocht eene visite te maken by mrs Hillary, welke, zooals het scheen, het einde van haar langdurig lyden naderde. Sedert het vertrek zyner dochter, was mr. Hillary een geheel ander man geworden. Lord Scamp had hem gebracht in het gezelschap van verschillende adelyke personen, welke hem, als de bezitter van zoo'n aan- zienlyk fortuin, welkom heetten; hy vond nu in onophoudelyke amusementen een afleiding voor de kwellingen van zyn geweten, waardoor hem de een zaamheid schier ondragelyk was. Wel, mr. Hillary, zei ik de woonkamer binnen komende, waar ik hem alleen vond. Hij stond met de banden in zyn zakken, op de straat ziende om zeker eenige afleiding te verkrygen. Het spyt my D. C. DBOS teDenBnr£ oi Teiel.

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 4