Marktberichten. 25-Jariie Echtvereeniffiiitt DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Chemisch bereide verf S. KONING, den Burg. Aanvraae lelt. M Bureau flezer Cow PREDIKBEURTEN. ADVERTENTIEN. Te koop gevraagd Neemt men nu in aanmerking een bericht uit Constantinopei, volgens hetwelk de Porte niet voornemens zou zijn aan de eischen van Servië te voldoen en pressie op zich te laten uitoefenen, dan zal men begrijpen, dat men niet zonder zorg den verderen loop van deze zaak tegemoet moet zien. Het stoomschip „Seagull" is op Lake Huron in brand geraakt. Het schip dreef tegen een hout- werf, waar 11 millioen kubieke voeten hout ge reed lagen ter verscheping. Deze massa werd geheel door den brand, die van het stoomschip op het hout oversloeg, vernield. Een hevig gevecht tusschen blanken en negers, die elkander een vischwater betwistten, heeft te Griffin, in Georgia plaats gehad. Niet minder dan 16 personen kwamen daarbij om. Men vreest voor een rassenoorlog in het gewest. Onder de postbeambten te Londen zijn geene nieuwe werkstakingen voorgekomen. In 't geheel zijn omstreeks 400 man in de laatste dagen wegens verzet geschorst of ontslagen. Eene deputatie heeft hare opwachting Dij den hoofddirecteur der posterijen gemaakt, om de grieven der beambten uiteen te zetten. De heer Raikes beloofde dat hij hunne wenschen zou overwegen. Wat de ontslagenen betreft; wees de directeur op de ernstige gevolgen, welke hun gedrag had kunnen hebben, maar hij zeide dat hij genade voor recht wilde doen gelden. Aan- gaando het recht tot vergadering zeide de heer Raikes, dat hij, sedert hij zijn ambt aanvaardde, steeds had toegestaan, dat de mannen bijeen kwamen om hunne grieven te bespreken, mits in het belang van alle partijen officieel vei slag van de beraadslagingen werd opgemaakt. Bij de politie is de orde geheel teruggekeerd- Inzamelingen worden gehouden voor de beambten, die ontslagen zijn, en een groot aantal politie agenten, die in dienst bleven, hebben daartoe bijgedragen. De Kamer van Koophandel te Saint Etienne heeft den heer Paul Griffird een prijs van 10.000 frcs. en een gouden eerepenning toegekend voor de uitvinding van een nieuw jachtgeweer. Het buskruit is daarin vervangen door eene vluchtige vloeistof (een vloeibaar gemaakt gas), van welke een druppel, in eene gesloten kamer achter den kogel of de hagellading vallende, zich vervluchtigt en eene spanning verkrijgt, sterk genoeg om de lading uit te drijven. Het vocht is besloten in een stalen huls, voorzien van een klepje, het welk bij het diukken op den trekker zich opent. De huls bevat 100 gram van het vocht, genoeg voor driehonderd schoten. In plaats van warm, wordt de loop van het schiet koud. Zoo leest men in de Fransche bladen, voor wier rekening het bericht moge blijven. Aan de Zendingsmaatschappij te Berlijn is dezer dagen uit Stettin een klok gezonden, welke, blijkens haar rijmend opschrift„uit vijftig graankorrels ontstaan is." Tien jaren geleden vonden de leerlingen van een meisjeskostschool op een wandeling een bijzonder volle korenaar, welke zij voor een liefdadig werk bestemden. De vijftig graankorrels van dit aar werden gezaaid en de opbrengst van jaar tot jaar opnieuw gezaaid tot de aldus gewonnen oogst een som van 300 Mark opleverde. Daarvoor werd nu de klok gekocht, welke bestemd is voor een zendingshuis in Zuid-Afrika. Engeland en Noord-Amerika zijn met elkaar overeengekomen, dat Noord-Amerika drie vee inspecteurs zal zenden naar Liverpool, Glasgow en Londen, om tegenwoordig te zijn bij het ont schepen van Amerikaansch vee, als waarborg van de gezondheid daarvan. Yreeselijk gevolg van dronkenschapTe Wassilgwo Naidan, in het Russisch district Nishni-Novogorod, zijn 249 woonhuizen en 80 stallen afgebrand, zes personen en één kind om gekomen en 22 stuks vee verbrand, doordien een dronken boer met brandende pijp is gaan slapen. Of hijzelf is omgekomen, wordt niet gemeld. Dat het janhagel bij de politie-standjes te Londen zich reed^ meester achtte van het terrein blijkt o. a. uit het volgende Het rijtuig der gravin-weduwe van Shrewbury, die van het Couvent Garden Theater naar huis reed, werd door een hoop volk tot stilstaan gebracht. De koetsier werd bedreigd, de portieren opengerukt en een stem riep„sleep er haar uit, pak de diamanten." Gelukkig had zij een Amerikaanschen bekende uitgenoodigd bij haar plaats te nemen, om hem aan zijn hotel af te zetten. Deze, die een forsche man moet geweest zyn, begon terstond met gezwindheid rechts en links klappen uit te deelen, die lang niet malsch waren, want hij sloeg na elkander drie kerels tegen den grond. Een der portieren van de koets werd afgerukt, maar nu kwam een politie-agent opzetten en de koetsier, zijn paarden aanzettend, maakte van dit gunstig oogenblik gebruik om te ont komen. Geen vroolijk vooruitzichtDe weerkun dige aan het Parijsche observatorium verwachten dat de koude noordwestenwinden en zware regens van de laatste dagen voorloopig nog zullen voort duren. Een oogenblik van zonneschijn te Parijs werd dezer dagen door zulk donker regenweer gevolgd, dat de lampen moesten worden aange stoken. Hier en daar zal de oogst vermoedelijk geheel mislukken; alleen in Provence staan de vruchten goed. Alkmaar, 14 Juli. Aangevoerd 9 koeien f 230 a 300 241 vette kalveren f 35 a 90, per kilo 70 a 85 ct 17 nucht. kalveren f 12 a 20 lu6 Schapen f 24 a 30. 137 vette Varkens 42 47 ct per K. G 46 magere dito f 15 a 19. Kalveren - af,— per stuk. Amsterdam, 14 Juli. Aangevoerd 378 Run deren, le kwal 82 a ets, 2de kwal 72 ets., 3e kwal. 62 ct. per kG; Melk- en kalfkoeien f 154 a 2755 Graskalveren f a; 48 nucht. kalv 7 a 15 5 Schapen en f af 59 Lammeren af—. 253 vette Varkens 44 a 47 ets per KG. Purmerend, 15 Juli. Aangevoerd 230 vette kalveren 60 a 80 ct. per kg.; 96 nucht. kalv. 10 a 20 178 vette Varkens 36 48 ct. per kG 103 magere Varkens f 15 23; 236 Biggen f7 a 11; 888 Schapen en Lammeren 238 Runderen en 19 Stieren f a kip-Eieren f3, a f 3,50 per 100. Vette Koeien minder in prys, handel matig, f 0,68 a 0,82 p. K.G. Melkkoeien prijshoudend, handel matig f 140 a 240 per stuk. Vette Kalveren prijshoudend, handel matig. Nuchtere Kalveren hoogerin prijs, handel vlug. Vette Varkens, hooger in pry's handel vlug. Magere varkens en biggen lager in prijs, handel stug. Vette Schapen lager in prijs, handel traag f 24 f32 per stuk. Lammeren, prijshoudend handel traag f 9 a f 18 per stuk. Londen, 14 Juli. Ter veemarkt zyn aangevoerd 2700 Runderen, 12000 Schapen en Lammeren 190 kalveren, Varkens Men noteert: Runderen f 0,35 a f 0,71 Schapen en Lammeren 0,675 a f 0,90kalveren 0,50 f 0,85 Varkens f a f -. Zondag 30 Juli 1890. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. half tien Ds. Van Riet van Oude Niedorp. Oucleschild. Nam. half twee Ds. Van Riet van Oude Niedorp. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. tien uur Ds Kuperus Meerdere opgaven worden voor ons nommer van Zondag nog ingewacht. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 9—15 Juli. ONDERTROUWDJacob Brouwer Kz. en Uulke Dina van der Wijk. GETROUWDGeene. GEBORENHendrik zoon van Simon Timmer Kz. en Marretje Kalis. Trijntje dochter van Cornelis Bruin Cz. en Keunje Boon. OVERLEDENGeene. van J. S. KEIJ SER Rz. en N. BOON. OP 19 JULI 1890. Burö op Texel. Getrouwd: ADR. BIERSTEKER met LILIAN AIJLD. Amsterdam, Plymouth 1890. Y Geboren: JAN FREDERIK, zoon van S. W. DEKKER en M. DE WIT Vlieland, 12 Juli '90. Het behaagde de Heere na een langdurig en smartelijk lijden, onze geliefde Vadei DIRK Klaasz. BAKKER in den ouderdom van 72 jaar tot zich te nemen. Namens kinderen behuwd- en kleinkinderen. K. BAKK^.. Helder 15 Juli 1890. De godsdienstoefening zal ZONDAG 30 JULI worden gehouden aan DEN BURG in plaats van te OOSTEREND. De Kerkeraad. in alle kleuren, glanzend of dof, geheel ga voor het gebruik, uit de fabriek van de H F. A. Q. van Gelder Co., Rijswijk bij den I Deze vloeibare OLIEVERVEN kunnen j ?n lang bewaard worden zonder te bezinken te verharden. Deze verf doorstaat zoowel de g:oot- ste hitte als het gure weder, zonder te verklemgy schilveren of te bladeren. Zij laat zich dun strijd en dekt voortreffelijk, kleeft goed aan de oppi vlakte der voorwerpen, geeft een hoogen gla\. is zeer elastisch, belet het doorbreken van ijzé roest. Zij houdt oneindig beter stand dan al andere verven. Zij kunnen door een ieder m. de grootste gemakkelijkheid worden verwerkt. Zij zijn gemakkelijker in het gebruik (verbruik- baar tot het laatste, dus zonder verlies) duurzamer, goedkooper, 1 liter is voldoende om op fuut 2 maal 7, op steen 2 maal 5, op metaal 2 maal 9 vierk. Meter te verven en houden beter kleur en glans dan de gewone verven. 1 Vierk. Meter eenmaal bestreken kost- slechts 3 il 5 cents. 1 liter staat in 't gebruik gelijk aan 21/, a kilo gewone verf. Tweemaal met deze verf dekt evengoed als driemaal met gewone verf. De levering geschiedt per liter en niet per kilo. Men weet dus bepaald welke hoeveelheid men ontvangt, wat bij levering per kilo niet het geval is. De hoeveelheid gewone verf, wegende 1 kilo, varieert tusschen 1/i en 3A liter. De prijs dezer verven is: ZINKWIT en gewone kleuren f 1.— per liter, 5 liter en meer per liter f 0.60. LOODWIT en LOODMENIE f 1.20 per liter, 5 liter en meer per liter f 0.70. IJZERMENIE f 1.— per liter, 5 liter en meer per liter f 0.60. Deze verf kan toegepast worden op alle stoffen. Tot proefname wordt beleefd uitgenoodigd. De verf zal aan elke verwachting voldoen. Staalkaarten gaarne by Eenig wederverkooper. Adres: G. Dz. BAKKER. a 4% voor Tasten ti"1

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 3