Marktberichten. Advertentiën r Den 21ste" Augustus, 12v*-jarip EcMvereeoipi AANBESTEDING kt araven van eeniae Tochtslooten ii ie Hemer DRIE PRINSESSELIEDEREN ADVERTENTIËN. ^REDIKBEU RTEN. Te Algiers hebben de koetsiers en conduc teurs der tramwegen den arbeid gestaakt. Vernuftelingen onder de inlaudsche jeugd te Soerabaja bootsen den luchtreiziger Spencer, die met een valscherm op de aarde daalt, na. Zij hebben er op gevonden, dat zij een grooten vlieger oplaten, waaraan een pop. Is de vlieger eenmaal de lucht in en geeft men het touw een ruk, dan komt daardoor het valscherm vrij van den vlieger en statig daalt de navolging van mr. Spencer naar omlaag. De volgende waarschuwing is door de politie in Bengalen (Engelsch-Indië) aan elk station van den Oost-Bengaalschen spoorweg aangeplakt Reizigers worden hierdoor gewaarschuwd om geene spijzen of dranken van onbekende personen aan te nemen, daar vele lieden van het vergiftigen van reizigers leven. Eerst zoeken genoemde lieden kennismaking met hunne medereizigers aan te knoopen en dan het vertrouwen der medereizigers te verwerven, terwijl zij mededeelen. dat zij naar den zelfde plaats gaan. Zoodra zich eene goede gelegenheid voordoet, vergiftigen zij water of spijzen, bieden die hun slachtoffers aan, zoodat deze laatsten het bewustzijn verliezen, en berooven hen dan." Mme Hayem, wier man en zes kinderen zich door kolendamp van het leven beroofden, is geheel genezen, heeft het hospitaal te Parijs, waar zij verpleegd werd, verlaten en is, zonder in hare woning terug te keeren, vertrokken met eene Engelsche dame, die zich haar lot heeit aangetrok ken. Zij liet het weinige, wat zij bezat, achter en gaf niemand op waarheen zij ging. Ze wil vergeten worden. Intusschen heeft ook te Parijs eene weduwe Vandresse, 33 jaren oud, moeder van vier kinde ren, zich op dezelfde wijze van het leven beroofd. In een achtergelaten brief zeide zij dat hare kleiDen „niet mee hadden willen heengaan." Zij had ten einde raad, na reeds herhaaldelijk eene kleinigheid te hebben ontvangen, vruchteloos bij den Openba ren Onderstand om hulp gevraagd. Een aanbod om hare twee oudste kinderen op gelijken vóet als de „zedelijk verwaarloosde kinderen"-te verple gen, had zij geweigerd. Te Parijs zijn eene mevrouw Romaguera, haar zoon en hare dienstbode uit Spanje gekomen en verzuimd hebbende daarvan binnen den bepaalden tijd aangifte te doen, ieder tot 3 dagen gevangenis en 5 fr. boete veroordeeld. Een heer Goldschmidt kreeg wegens gelijk verzuim bij verstek 5 dagen gevangenis en 50 fr. boete. Te Rijssel is een gezonde, sterke jonge dame gestorven tijdens een tand operatie, tenvolg:e van overmaat van cocaine, die de dentist haar in het tanavleesch had gebracht. De tandmeester, een zeer gezien en geacht persoon, zal nu terechtstaan wegens manslag en onbevoegde uitoefening der geneeskunde. Men onderstelt, dat de rechtbank zeer streng zal zijn, om de dentisten af te schrikken van het gebruiken van bedwelmende middelen, waarvan zij de wer king niet voldoende kennen. Gedurende het jaar 1889 werd te Berlijn niet minder dan 2.898,492 hectoliter bier gedron ken of 194 liter per hoofd. Door den Minister van Oorlog is bepaald dat de reservisten der infanterie bij 't Fransche leger, die dit jaar voor de najaarsoefeningen onder de wapenon moeten komen en in het bezit zijn van een bicycle of tricycle, deze op kosten van het land kunnen meebrengen en als militaire velocipedisten dienst kunnen doen, waarvoor zij een extra toelage van 50 centimes per dag krijgen. Het gemeentebestuur van New-York heeft ^[istructiën aan de politie gegeven voor de strenge toefcassing van de den lsten September in werking tred&ade Staatswet waai bij het rooken op straat en op affdere openbare plaatsen aan knapen be neden de zéstien jaar verboden wordt. Een wielrijder van naam, te New Haven, Conecticut (Ver. St.), de heer Bacus, is onlangs getrouwd in wieïercostuum gekleed, evenals zijn bruid. Gedurende" het laatste gedeelte van de huwelijksplechtigheid zat het bruidspaar op een tandem, en zoodra zij man en vrouw verklaard waren reden zij pijlsnel heen, om een huwelijks reisje te doen naar verscheidene zeeplaatsen. Het noorden van Italië wordt geteisterd door hagelstormen. Thans komt het bericht, dat in een gedeelte der provincie Mantua de druivenoogst geheel vernield is. Eene vreeselijke gebeurtenis had dezer dagen des avonds plaats in een compartiment van een trein gaande van Hamburg naar Lübeck. Bij aankomst van den trein, te Wandsbeck, trokken de angstkreten der leizigers de aandacht van de beambten der spoorweg-administratie. Deze haast ten zich de portieren te openen en zagen toen de reizigers zich, met bloed bevlekt, uit den waggon spoeden. Het volgende was geschied. Een Zweed, Eck- straem genaamdplotseling aangetast door delirium tremens, had een mes te voorschijn gehaald en er zijne medepassagiers mede gestoken. Negen hunner waren gewond, van wie één zeer ernstig, in het onderlijf. Men had heel veel moeite om zich meester te maken van Eckstraem en hem aan de politie over te leveren. Volgens eene andere lezing zou de woesteling een Rus zijn, met name Basile Pétroff. Hij zou in een bij hem zittende een persoon herkend hebben met wien hij den vorigen dag ongenoegen had gehad. Een kind zou hij een oog uitgestoken hebben. Een dépêche uit New-York maakt melding van een zeldzaam natuurverschijnsel. Bij het dorp Waldrow in Indiania zijn tengevolge van een uitbarsting van grondgas 15 morgen grond na een hevige aardbeving als door een vulkanische macht omhoog getild. Een gasvlam van 200 voet verhief zich in de lucht en rondom ont sprongen geisers of hutwatu bronnen. De rivier werd in een andere bedding gedreven en ver scheiden rotsblokken werd6n twee mijlen ver weggeslingerd. Texel, 18 Aug. Aangevoerd 21 Koeien f 100 a f 1907 Nucht. Kalveren f 10 a f 14 455 Scha pen f 14 a f 26; 106 Lammeren f 12 af 16, 1 paarden f a f - Varkens f af Biggen f af—; - Schrammen f a 1 Veulens f a f Burgerlijke Stand der Gemeente Texel, van IS 19 dezer. ONDERTROUWDJohannes van der Wal e. Jannetje Spigt. Cornelis Maas en Jantj< Cornelia Huisman. GETROUWD Simon Plaatsman Pieterszoon e> Maria Vlaming. GEBORENHendrik Jan, zoon van Klaas Tho massen en Antje Rikkenberg. Cornelis Gyjs- bertus, zoon Gijsbertus Kersemaker en Johanna Helena Jager. Pieter, zoon van Pieter Gielis en Immetje Slot. OVERLEDEN Geesje Breman 31 jaar, dochter van Gerrit Breman en Antje Brouwer. voor VIER achtereenvolgend IPfF plaatsingen in de Texelsclie Courar in eens opgegeven, worden slechts DRIE- maal in rekening gebracht. Nog treurende over het verlies van onze geliefde dochter Antje, zoo heeft het j. 1. Zaterdag den Heere behaagd op het aller onverwachtst door den dood van onze zijde zacht en kalm weg te nemen onze geliefde dochter, GEESJE, in den ouderdom van 31 jaar en 6 maanden. Gt. BREMAN en Echtgenoote. Oosterend op Texel 19 Aug. 1890. Algemeens kennisgeving Alkmaar, 18 Aug. Aangevoerd 11 koeien f 230 a 275; 165 vette kalveren f 40 a-J90, per kilo 80 a 90 ct 18 nucht. kalveren f 12 A 22 523 Schapen f 20 a 32. 103 vette Varkens 41,A 52 ct per K. G 53 magere dito f 16 A 19, Kalveren af,— per stuk. Amsterdam, 18 Aug. Aangevoerd 439 Run deren, le kwal 78 a ets, 3£e kwal 68 ets., 3e kwal. 58 ct. per KG; Melk- 'qn kalfkoeien f 140 a 275; 2 vette kalveren f1 A; 30 nucht. kalv 7 A1210 Schapen f èif Lammeren Af—. 528 vette Varkens 47 A 50 fctsper KG. Purmerend, 19 Aug. A-RUgevperd 169 vette kalveren 55 A 75 ct, per kg.; J 102 nucht. kalv. f10. A 22; 169 vette Varkens '40 A 52 ct. per kG 75 magere Varkens f 14'A 2o; 278 Biggen f 6 a 10 2065 Schapen en Lammeren 371 Runderen en 36 Stieren f a Lip-Eieren f3, a f per 100. f Vette Koeien prijshoudend, handel traag, f0,68 a 0,80 p. K.G. Magere koeien pryshoudendj-handel traag, f 140 A f 190 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel stug f150 a f220 per stuk, Vette Kalveren en Nuchtere Kalveren prijshoudend, handel traag. Vette Varkens prijzen hooger, handel vlug. Magere varkens en biggen prjjsh., handel traag. Vette Schapen lager in prijs handel stug, f 24 a f33 per stuk. Lammeren, prijshoudend handel traag, f 10 a f 18 per stuk. Magere Schapen prijshoudend handel traag, f 16 a f24 per stuk. Londen, 14 Aug. Ter veemarkt zijn aangevoerd 2100 Runderen, 9000 Schapen en Lammeren 110 kalveren, Varkens Men noteert: Runderen f 0,35 A f 0,733/4 Schapen en Lammeren 0,62'' a f 0,921/3kalveren 0,50 f 0,80; Varkens f a f OPGAVE VAN BRIEVEN, geadresseerd aan onbekenden, verzonden in de 2e helft der maand Juli. Van het hulpkantoor de Cocksdorp. Mej. C. v. d. Lek, Amsterdam. Zondag 24 Augustus 1890. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. half tien Ds. Reede van Zuidscharwoude. 's Avonds half zeven Ds. Barger. van Harlingen. Oudescliüd. Nam. half twee Ds. Reede van Zuidscharwoude. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. hopen onze geliefde Grootouders, A RIS RAB en BARRETJE VOS, hunne 45 jarige Echtvereeniging te herdenken. Uit naam hunner liefhebbende kleinkinderen, ARINA RAB. tter KLAZINA RAB. "SfU- - van A X DRIES DE WIN TER M jij en DIEIWERTJE B O O J E N. Hunne dankbare kinderen. Ja Rotterdam 21 Aug. 1890. Twee fatsoenlijke jongens door drukke bezigheden niet in de gelegen heid het persoonlijk te doen, wagen het langs dezen weg een paar fatsoenlijke meisjes te vragen, genegen met hen het tentoonstelling s feest te vieren. Adres fr. br. lett. B. bureau van dit blad. op ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1890, 's morgens 10 ure, te beginnen bij het Sluisje door de Hoorn der weg bij de Fennen, en na afloop daarvan, in den polder Gerritsland. Ondergeteekende bericht de ontvangst van een partij rokkenwol in alle mode-kleuren, welke worden verkocht voor 40 ct. de knot, wegende ruim 1 ons. Tevens ontvangen een groote partij echte Fricsclie roode baai voor hemden en onderbroeken, waarvan voor kleur en qualiteit wordt ingestaan. Verder grijze bever, Jeager baai en bever, duffels enz. Een partij lappen buksking, zeer solide, worden tot spotprijzen opgeruimd, A contant 5 korting. Ph.VLESSING. met fraai portret der prinses worden, tegen toe zending van 5 cents postz. fr. ter kennismaking gezonden door de commissie der te stichten Prinses- Wilhelmina-Bexoaarschool te Oudeschild op Texel. -

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 3