Woeiisiaï en Donderflai, 1 en 2 October lülfiiüii Vleeschtiouwerij. J.J. t, Medelezers lemaii op t Haarlemsche Courant Marktberichten. Advertentiën Dag- en Weekbladen, PHOTOGRAPHIE INSTANTANÉE PREDIKBEURTEN. ADVERTENTIËN. Zaterdag 27 Sept. flfilEfc beste Koe zal slachten en politieke hoofdartikelen voor dagbladen. Na het ontbijt is zij geneeskundige en ontvangt tot halfdrie hare patiënten, gemiddeld 35 daags. Na een halfuur rust gaat zij van 3 tot 6 uren schil deren, meest tafereelen uit de kinderwereld, waarbij hare eigen lievelingen van 6 en 8 jaar, tot model dienen, terwijl zij tevens de gouvernante onderhoudt over hare wenschen omtrent kleeding, lichaamsverzorging en ondorwijs der kleinen. Van 6 tot 7 uren dineert zij, om eindelijk als tooneelspeelster op te treden. Volgens hare eigen opgaven verdient zij als schrijfster 5000, als dokteres ongeveer 10,000, als schilderes tusschen de 12- en 15,000, als tooneel speelster 5000 dollars 's jaars. Daar er voor haren man, van den dag hoegenaamd niets overschoot, heeft dit bekrompen schepsel zich een anderhalf jaar geleden van haar doen scheiden. Sedert eenige dagen ontvangt de commis saris van politie te Bjelina, in Bosnië, tal van bezoeken van arme boeren, die zich komen aan bieden om in de plaats van baron van Rothschild te worden onthoofd. Een grappenmaker heeft nl. het gerucht ver spreid, dat de beroemde financier ter dood ver oordeeld is en een som van een millioen florijnen aanbiedt aan dengene, die in zijn plaats het hoofd op het blok wil leggen. Dadelijk vormde zich een syndicaat van liefhebbers, die besloten dat zij den buit samen deelen zouden en loten, wie hunner het hoofd er bij verliezen zou. De politie-commissaris kon de goede menschen maar niet aan het verstand brengen, dat zij waren beetgenomen. Sedert lang had te Padirac, in hot Fransche departement Lot, eene onderaardsche rivier de aandacht getrokken, waartoe tot nog toe niemand had durven atdalen. De heer Martel, die in de Tarn vele dergelijke rivieren had onderzocht, heeft thans met acht anderen 23 uur in de diepte doorgebracht. Hij heeft de rivier 3500 meter ver gevolgd, maar kon geen uitgang ontdekken. Voorts vond men 11 meertjes, 39 kleine watervallenen overfraaie grotten. Een er van vormde eene zaal ter hoogte van 84 meter. Bij Alvisnac heeft de heer Martel de grot van Réveillon onderzocht, welke 300 meter diep is. Te Berlijn gaan een vader en zoon op het zelfde gymnasium. De vader, een 32-jarig man, werd door een erfenis die hij onlangs kreeg in staat gesteld, zijn lievelingswerk om dokter te worden, te vervullen. Hij is thans als leerling op het gymnasium, waar zijn zoon in de laagste klasse zit. Eenigen tijd geleden is nabij Beaconsfield, in het Zuid-Afrikaansch diamantdistrict, degeheele menagerie van een paardenspel losgebroken. Volgens de Diamond Fields Advertiser, die dit verhaalt, was het een verschrikkelijk tooneel toen plotsing de wilde dieren zich naar buiten stortten. Een Kaffer, die zich op den eigenaar van het circus, den heer Fillis, wilde wreken, had op een goeden morgen alle hokken en afsluitingen opengezet, en in een oogenblik was de lucht vervuld van het woest gebrul van leeuwen en tijgers, het getrompetter van olifanten, het huilen en brommen van luipaarden, jakhalzen, wolven, het gehinnik van paarden en het gekerm en geschreeuw van de oppassers, die onder den voet geraakt of aangevallen waren. Vier oppassers, die door het rumoer waren gewekt, trachtten den grootsten leeuw te dooden of op de vlucht te drijven, doch werden van achteren door drie andere leeuwen aangevallen en verscheurd. Toen zij eenmaal bloed geproefd hadden, werden de beesten nog wilder, en 4 prachtige Hongaarsche paarden werden door haar verslonden. Een der olifanten drong, bij zijn poging om te ontsnappen, door een zware ijzeren deur en holde de straat op, gevolgd door bijna alle andere dieren. Een wagenvoerder, Nelson, die den anderen kant uit moest, kwam den troep tegen en het mag een wonder heeten, dat hy er het leven afbracht. Het scheen zoo verhaalt hy alsof de arke Noachs „uitging". Een olifant kwam voorop en eenige oogenblikken later volgde een verwarde hoop van leeuwen, wolven, hyena's, bavianen, luipaarden en jakhalzen. De wolven wierpen zich op Nelson's paarden, maar den eigenaar lieten ze ongemoeid. De dieren verspreiden zich van daar in alle richtingen, zoodat het ondoenlijk was, ze achterna te jagen. Slechts twee zyn tot dusver terecht gekomeneen jakhals en een leeuw. Bij de volkstelling in den staat Alabama is eene 37-jarige vrouw ontdekt, welke zich ver heugt in het bezit van 28 levende, gezonde kinderen, om den anderen een jongen en een meisje. Zij heeft zesmaal drielingen, viermaal tweelingen en tweemaal één kind ter wereld gebracht, te zamen 28 in 12 keeren. De vrouw zelve is een vry donkere kleurling; haar kroost echter wisselt af van helder lichtbruin tot git zwart. Deze kleurschakeering geeft onder hare buren en kennissen aanleiding tot vele gissingen naar de raadselachtige spelingen der natuur. Te Chicago (zoo luidt een bericht, dat aan de maand April doet denken) heeft een congres van landloopers en boosdoeners plaats gehad, waarop o. a. besloten werd een bronzen standbeeld op te richten voor Ada Lippincott, eene negerin, in 1741 geboren, en onder wier nakomelingen 168 brandstichters, 95 bedelaars, 76 vagebonden, 64 moordenaars, 149 dieven en falsarissen en 105 zakkenrollers worden aangetroffen. De Engelsche reeders hebben het zoo druk met het vervoeren van goederen naar de Ver- eenigde Staten, waarvoor men de nieuwe tariefwet wil voorkomen, dat het zeer moeielijk is, goed naar New-York te verzenden. Al de ruimte in de booten van Liverpool is lang vooraf besproken. In de laatste 400 jaren heeft Duitschland aan de Noordzeekust 26 vierkante mylen land op de zee veroverd, door aanslibbing; eigenlijk bedroeg de landaanwinning zelfs 42 vierk. mijlen, maar daartegenover staat, dat 16 mijlen door de zee werden weggespoeld. Teiel, 22 Sept. Aangevoerd34 Koeien f 80 a f 175- Nucht. Kalveren f a f 348 Scha pen f 14 a f 26.224 Lammeren f9 a f 18. 4 paarden f 140 a f 200-- Varkens f 0, a f 0, p. p. 20 Biggen f 9 a f 13 -- Schrammen fa - Veulen f a f 18 Kalveren f 40 a f50. - Korf Kippen f 0.— af- per stuk. Alkmaar, 22 Sept. Aangevoerd 11 koeien f 210 a 250; 102 vette kalveren f 40 a 96, per kilo 80 a 90 ct. 20 nucht. kalveren f 10 A 20 710 Schapen f 20 a 31. 141 vette Varkens 42 A 50 ct per KG. 68 magere dito f 13 A 19. Kalveren af per stuk. Amsterdam, 22 Sept. Aangevoerd 580 Run deren, le kwal 74 ets, 2de'kwal 64 ets., 3e kwal. 54 ct. per KG; Melk- en kalfkoeien f a vette kalveren f A; 43 nucht. kalv. 8 A11; 35 Schapen f if Lammeren - if—. 265 vette Varkens 44 i 48 ets per KG. Pormerend, 23 Sept. Aangevoerd 152 vette kalveren 70i80ct. per kg.; 120 nucht. kalv. f10 i 24; 161 Yette Varkens 34 i 50 ct. per kg. 148 magere Varkens f 13 i 27; 515 Biggen f 6 a 9 2661 Schapen en Lammeren 447 Runderen en 33 Stieren f a 1 kip-Eieren f 4,25 a f4.75 per 100. Vette Koeien prijshoudend,, handel matig, f 0,60 a 0,75 p. KG. Magere koeien prfishoiidend, handel vlug, f 105 a f 180 per stuk. Melkkoeien prijshoudend handel traag, f120 a f200 per stuk, Stieren prijshoudend, handel traag. Vette Kalveren hooger in prfis, duur, handel vlug. Nuchtere Kalveren, prijzen beter, handel langzaam. Magere varkens en biggen pryshoudend handel matig. Vette Varkens, prijzen hooger handel matig. Vette Schapen pryshoudend, handel levendig, f24 a f 83 per stuk. Magere Schapen pryshoudend, handel vlug, f 18 a f27 per stuk. Lammeren pryshoudend, handel traag f 14 a f 19 per stuk. Londen, 22 Sept. Tor veemarkt zijn aangevoerd 2300 Runderen, 10000 Schapen en Lammeren 150 kalveren, 40 Varkens. Men noteert:Runderen f0,35 i f 0,7.1 >/4 Schapen en Lammeren 0,70 a f 0,90; kalvoren 0,50 f0,77s; Varkens f 0,35 a 0,626. Zondag 2S September 1890. Burg. HERVORMDE GEMEENTE. Voorin, half tien Ds, De Boer van Dirkshorn. Oudeschilcl. Nam. half twee Ds. De Boer van Dirkshorn. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. half twee Ds. Kuperus. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 17 23 dezer. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWDSacom Timmer Bz. en Aaltje van dei Bijl. Cornelis Krynen Fz. en Tryntje Selser. GEBOREN Antje, dochter van Timoot de Porto en Dirkje Maas. Dirkje, dochter van Jacob Hoedemaker en Elisabeth Kok. OVERLEDENMarretje Kalis 27 jaren, gehuwd met Cornelis Zegel Mz. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelscltc Courant in eens opgegeven, Morden slechts D RI E- maal in rekening gebracht. De ondergeteekende, beveelt zich beleefd aan tot het leveren van alle Tijdschriften, Mode-Journalen, enz. Plaatsing van ADVERTENTIËN in alle Dag en Weekbladen, zonder eenige prijsverhooging. Aanbevelend, Parkstraat. Wed. C. MOOJEN. E. DULFER, Hoofdgracht 39, HELDER, maakt het Texelsche publiek bekend, dat hy aanstaande te spreken zal zijn van 's morgens tot 's namid dags 4 uur op de Groeneplaats No. 342 bij den Heer I». LIELWEN. N.B. Het atelier zal voorts elke MAANDAG van de week geopend zijn. Dames en Heeren die genegen zijn lid te worden van een nieuw op te richten Zang ver eenig ing worden verzocht 's avonds 7 uur by KOPPEN, OOSTEREND. De ondergeteekende bericht zylne geachte begunstigers en plaatsgenooten, als dat hij Donderdag a. s., een buitengewoon en dat hy het vleesch met 5 Ct. per Kilo heeft verlaagdhopende met een druk bezoek vereerd te mogen worden. UEd. dw. dnr. J. P. KIKKERT. J is het goedkoopste adres voor alle soorten van rieten Stoelen, Rloemtafels Wiegen, Vuurmanden, Portrettisten, Albums, enz. Leesgeld f 1.- per drie maanden. LANGEVELD DE ROOIJ. Uit hetgeen door andere' bladen omtrent de Haarlemsche Courant wordt gezegd, stippen wy dit aan Op één ding moeten wy echter nog met allen nadruk wyzen het is op de overzichten der pers van den dag. Die rubriek in de Haart. Courant wordt kennelyk met groote voorliefde behandeld, en is allervoortreffelykst. Geen blad evenaart in dezen het oudste onzer nieuwsbladen. Wy vinden hier geen dor haastig samengesteld uittreksel uit enkele couranten, maar hetgeen de voornaamste organen van alle partyen over een zaak, die aanhangig is, geschreven hebben, wordt door de Haarl. Courant in een beredeneerd over zicht. medegedeeld. Men blijft, als men dat over zicht geregeld leest, uitstekend op de hoogte van hetgeen „de pers Van den dag" bevat over alles, wat op staatkundig terrein jn ons land aan de orde komt. Dat overzicht is zeer objectief, ook al veroorlooft het zich nu en dan een eigen oordeel uit te spreken.

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 3