bij den User P. LIEUWEÜ, Burn. mm van eete BOERENPLAATS do looi] Drukwerk Een flinke Dienstmeid, Feuilleton. Oe Gierigaard en zijne dochter. HERHALINGSSCHOOL Teielsche Almanak voor 1891, Voorloopig bericht. Openbare Verknoping' op Maandag 13 Oktober 1890 Aanbesteding. PRIJSRAADSEL, Eb. DÜLFER. GEVRAAGD: Bij genoegzame deelneming denkt de ondergeteekende den aanstaanden winter aan DE WAAL te houden, alwaar, behalve in de gewone vakken, ook onderwijs in do gymnastiek zal worden gegeven. Aangifte van leerlingen voor 10 October. G. KEUPERS, Hoofd der School. TER PERSE: bevattende: opgaven van watergetijden, gemeentebestuur, polderbesturen, bestuur atd. Texel, der Holl. Mij van Landbouw, Texelsche Visschersvloot met nummers en soort schuiten, benevens namen van schippers of eigenaars; voorts opgaven, brandweer, begrafenis- en ziekenfondsen, ver- eenigingen tot ontspanning, dienstregeling post en telegraafkantoren enz. enz. enz; een varieerend mengelwerk, Texelsche kroniek en een aardig waaraan 25 prijzen zijn verbonden. Uitgevers METS Co. De ondergeteekende hoopt: nog eenmaal van het jaar te komen, tot het slijpen van Scharen, Scheermessen, Koffiemolens, Balansen, Bascules enz. Verder is hij de laatste dagen van SEP TEMBER aan den Burg ingericht tot het repareeren van Parapluies, Parasols en Brillen. II. JANSEN, Instrumentslijper. Bovenstaande firma maakt het geëerde Texel sche publiek bekend, dat hij geregeld een dag' per week, te beginnen na i OCTOBER zal photo- grafeeren op de Ghroeneplaats No. 342, Hopende met een druk bezoek vereerd te worden ben ik Met Hoogachting, Als boven. Ondergeteekende bericht aan zijne geachte cliëntelle, dat hij ruim voor zien is van wellen Dekens, Molton- en g-estikte Dekens, Baaien, Bevers, in alle kleuren en quali- teiten. Noodigt ieder uit die van deze artikelen iets noodig heeft, eerst bij mij de prijzen en soorten te komen zien, daar prijzen en qualiteit beneden elke concurrentie zijn en geelt bij deze lage prijzen nog 5%- Aanbevelend, UEd. Dw. Dienaar, Ph. VIjESSING. aan DEN BERG te TEXEL 's avonds 7 uur in het logement de Zwaan rÊÊÊÊÊÈ bestaande in Huismanswouiug', Erf, Tuin, Wei-, Hooi- en Bouwland in den polder EVERSTEKOOG op TEXEL groot 28 bunders 16 roeden 50 ellen in 11 perceelen. Eerst afzonderlijk en dan in combinaties. Eigendom der wed*. en erfgenamon van KLAAS BROUWER. - Breeder bij billetten en nadere inlichtingen ten kantoren van Notarissen Coiiinck Westenberg te Texel en Gouwe aan de Koorstraat te Alkmaar. vervaardigen alle soorten P. CL, tusschen 25 en 30 ïaar oud. Loon f 100.— per jaar en ruim verval, zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden, adres hotel ,,de Lin deboom," BURG OP TEXEL. PROVINCIE NOORDHOLLAND. Op DONDERDAG den 3 OCTOBER 1800 des voormiddags ten elf ure zal aan het lokaal van hot Provinciaal Bestuur van Noordholland te Haarlem, voor rekening van de gemeente Texel, bij enkele inschry ving worden aanbesteed Het maken eener by haven, het verlengen der hnvendammen eu plankieren, het verdiepen der bestaande haven en de uitvoering van eenige bijkomende werken aan de haven beoosten het Oudeschild op Texel. De bestekken zijn tegen betaling van een guldon per exemplaar verkrijgbaar aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur voornoemd, aan het Bureau voor Buitenlandsche Paspoorten op de O. Z. Achterburgwal, tegenover het Walepleintjo te Amsterdam en ter Secretarie van de gemeente Texel. Op Zaterdag 27 September 1890 wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaan. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen by den Hoofd-lngenieur van den Rijks Waterstaat te Haarlem, bij den Ingenieur te Alkmaar en Dij den Opzichter L. KOOT te Helder. Vrii naar 't Fransch door A. B. 17. De Slaapdrank. Misschien zoudt gö dan vergiffenis vragen aan uwe beulen en hun de waarheid vertellen, vervolgde de weduwe, maar noch uw sergeant, noch uw majoor zouden u gelooven. Ztj zullen u zeggen, dat een soldaat alle banden van bloedverwantschap heeft verbroken, dat hy aan zyn vaandel en niet aan zijn moeder behoort, aan zijn eer en niet aan zijne familie zij zullen u zeggen, dat gij, om aan do straf te ont komen, u aan de handen uwer moeder had moeten ontrukken en dat gy de een of andere medelydende buur had moeten belasten met het opvangen van myn laatste snik en met het sluiten myner oogen Genoeg, genoeg, moederriep de jonge man uit. Ik ben u niet in de reden gevallen, omdat Ik uwen smart eerbiedig, maar gy maakt misbruik van uw recht en van myne teederheid, om my tot wan hoop te brengen. Wilt gy dan, dat ik mijn woord brekende, als vagebond in het bosch zal gaan dwalen De vagebond zal dicht by zijne moeder zyn,do soldaat verre er van verwijderd, zei de weduwe koel. De vagebond is vry als een vogel in de klucht, de soldaat is slaaf. Maar het is nu afgepraat, ik ben onderworpen, Frits. Gy hebt nog maar enkele uren voor my over, is het niet zoo Tot aan het ondergaan der zon, zooals u weet. Laat ons er dan niet meer over spreken, myn kind, dat uw lot dan goed of kwaad zy. Zy naderde de tafel, brak haar brood en begon te ontbytenterwyl zy haar zoon uitnoodigde haar voorbeeld te volgen. Onder het ontbyt werd geen woord tusschen hen gewisseld. De jonge man leed nog meer door dit stil verwyt, dan hy geleden had van de verwijten, die hy phs had ontvangen. Martha stond vervolgens op en haalde uit de kast eene flesch, welke een van die kostbare likeuren bevatte, die zy zelf met zooveel zorg bereidde en vulde den beker van haar zoon tot aan den rand. Op uwe gezondheid moeder en dat wy elkaar gelukkiger mogen weerzien, dan dat u u dat nu wel Voorstelt. Het ware beter geweest, myn jongen, mompelde zy, terwyi zy angstig alle bewegingen van haren zoon naging, die den beker tot den bodem ledigde, indien gij in 't geheel niet geteekend hadt, maar wy zullen elkaar spoedig weerzien. Arme moeder, nu is u redeiyker geworden, zei de jonge klompenmaker met bewogen stem en nu moet ik u zeggen, dat ik myne zwakheid levendig betreur en indien het contract nog geteekend moest worden, zou ik zeker nu wel niet de pen er voor opnemen. Uwe tranen zyn my als druppels ge smolten lood in het hart gevallen; maar ik heb beloofd hedenavond te Herrenberg te zyn en geen - menschelyke macht zal my myn woord doen breken: Vertrek dan myn zoon, zei Marthajkortaf. Een glimlach speelde er om haar dunne bleeke lippei terwijl zy fluisterend er aan toe voegde Vertrok, als gy kunt vertrekken 1 Frits bracht zyn hand naar zyn voorhoofd, waaro het zweet begon te parelen, haalde diep adem en wierp door een snelle beweging zyn blonde haren naar achter. Kyk, dat is zonderling, zei hy, die drank is aangenaam van smaak, en toch zou men zeggen dat zy iemand de kracht ontneemt, welke zy moest geven I Ja, antwoordde de weduwe, zonder een oogen- blik haar zoon uit het oog te verliezen, zy schijnt eerst dezen invloed uit te oefenen, maar weldra zal dit edel vocht uw bloed verwarmen, weldra zult gy er de kracht van kennen. Wacht maar. Gy hebt geiyk, moeder, zei Frits, zyn hand op zyn borst loggende, ik gevoel daar do likeur in myn borst brandenmaar zy verdubbelt myn krachten niet, zy geeft my geen moed. Myne oogleden worden zwaar en ik kan myn oogen niet open houden! - Welke likeur is het toch? Het is nauweiyks 11 uur, antwoordde Martha, terwyi zy den naar stand van de zon zag, ga even op myn bed liggen en slaap tot aan den middag. Ik wil niet slapen, mompelde de jonge man, 1 terwyl hy zich met de hand aan de muur steunde. Wat is het toch voor likeur, moeder. Zy brandt my van binnen en drukt my ter neer. Slaap maar tot aan den middag, ik beloof u, ik sta er voor in, dat dit eene uur slaap, u meer kracht zal geven, dan een geheele nacht gewone slaap. Frits stond wankelend op. Ik wil niet slapen, zeg ik u, laat my uitgaan.' De likeur verbrandt my Ik gevoel, dat ik de vrye lucht moot inademen, hier ontbreekt my de lucht, ik stik Ach, ik zal heengaan Welke likeur is het toch moeder? Hy beproefde eene schrede naar de ueur te doen, maai' hy viel weer op zyn zetel terug. Zyn wezen- loozo blik dwaalde de kamer rond, zonder zich op een bepaald punt te kunnen vestigen. Achter hem staande, sloeg de weduwe oplettend de werking der slaapdrank gade, welke haar zoon met zooveel ver trouwen gedronken had. Na een oogenblik van volkomen afmatting, deed Frits eene nieuwe poging om op te staan. Vreemd, stamelde hy, zeer vreemd. Myn knieën buigen onder my en weigeren my te onderschragen. De kamor danst rondom my. Ik moet echter ver. trekken. Men wacht my te Herrenberg, wat wacht my O, de kastyding de tuchtroede nooit. Kom niet te laat, Fritsdenk aan den straf. Loop toch, denk toch aan den straf. Loop. Maar wat is toch die drank moeder? De geest van den ongelukkige bleef steeds op dat punt hangen, alsof oen inwendige stem hem zei, dat die drank zijn ongesteldheid had veroorzaakt. Ga voor een uurtje liggen, antwoordde Martha ongeduldig, maai' met gebroken hart en ik verzeker u, myn zoon, dat gy vlugger en sterker dan -6j voren zult opstaan. Het geeft my niet, of ik al worstel tegen die slaap, ondanks mü zelf moet ik u -gehoorzame moeder, stamelde hy, maar gü zult my beloven my binnen het uur te wekken, nietwaar? Gy zult niet willen zien, dat uw zoon eene kastyding ontvangt als een hond O, o, die zonderlinge drank 2 gy zult my haar naam zeggen, wanneer ik geen slaap meer heb. Gy kunt op my rekenën en rustig gaan slapen, antwoordde de weduwe, terwyl zy haar zoon mede- nam naar de andere kamer. Door zyne moeder ondersteunt, bereikte Frits de legerstede, waarin hy weldra in slaap viel. Nu schitterde het oog van Martha met een wilde vreugde en de armen kruiselings over den borst zei zy Slaap maar! slaap maar! de-maan zal eerst tweemaal moeten opgaan, voor gy dit bed verlaat. Wordt vervolgd. Snelpersdruk LANGE VELD ft DE ROOIJ Texel '6

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 4