Groote Uitverkoop. mi de murwe LIJFKOEKEN lerk WL, MARINE. De gierigaard en zijne dochter. Evenals het vorige jaar tegen SPOTPRIJZEN. Aanbesteding. de levering van een Varken (big) KAPITAAL 50090 GULDEN. Feuilleton. Regen- en Wintermantels H. DALMEI JE 11, Burg, Texel. Zeven Gouden medailles Witte flanel prima kwaliteit Gekleurde flanel. Lama lste kwaliteit Lama Stukken zwaar Amersfoort I 20 el lang j Voering dubbel broed Geruwde voering 10 ct. 35 30 16 20 f 2,30 5V,„ Zwart tliibêt *U Japonstof bli s/ Rood tricot baai 8/4 Gebreide Randrokken. Ruksking s/< Kamgaren SU Wollen Dekens, 2 persoons 50 ct. 18 28 90 f 1,35 50 f 2,00 - 3,00 BAAI, SAJLT, WOL, W O L L E IV G O E D. DAMES-TRICOTS van af f 1.60, MANTELS van af f 4.00. Alles tegen ongekend lage prijzen. Regenten van het Alg. Weeshuis op Texel, zijn voornemens bij inschrijving aantebesteden, van 125 a 150 kilo. Inschrijvingbiljetten in te leveren aan het Algemeen Weeshuis vóór of op Maandag den 30 Oct. a. S., voor 12 uur. Tevens gevraagd prijsopgave van BESTE AARDAPPELEN. Benoodigd 20 mud. Monsters te bezorgen aan het Weeshuis EERSTE NEDERLANDSCEE gevestigd te GEL DERM ALSEN. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit 14 Mei 1887. Hoofdagent de h. h. Prins Zwanenburg, Amsterdam. Agent C. Kuijper Czn., Burg op Texel. maakt het geachte publiek van Texel bekend dat hij, van af Maandag 13 October tot en met Vrijdag 17 October in de zaal van den Heer BROEKKAMP in de Zwaan met eene groote sorteering voor Dames en Kinderen, van at de goedkoopste tot in de fijnste soorten zal zijn uitgepakt. Hij zal trachten door goede kwaliteit en goedkoope prijzen zich het vertrouwen van hot geachte publiek waardig te maken, en noodigt derhalve een ieder beleefd tot een bezoek uit. zijn daarmee bekroond. Verkrijgbaar bij M. LA\- GEVELD, KOOG. Bestellingen worden zoo spoedig mogelijk ingewachtde prijs is nog f 11.50 a contant of op crediet met berekening van Va procent per maand. Levering in het begin van NOVEMBER in de Haven, en verder den geheelen WINTER. Onder nadere goedkeuring van den Minister van Marine, zal op VRIJDAG 17 OCTOBER 1890, des voormiddags te 11 uur, bij inschrijving worden aanbesteed de levering van: Versch Vlcesch, wit Brood, Groenten, Bier en Melk, gedurende het jaar 1891, en Aardappelen voor liet tijdvak van 1 November 1890 tot ultimo Juni 1891, ten behoeve van het Hospitaal der Marine te Willemsoord. De inschrijvingsbiljetten, ingericht overeen komstig Art. 5 der hieronder genoemde Algemeene Voorwaarden, zullen, voor elk perceel afzonderlijk, vóór of op den dag der aanbesteding, vóór het bepaalde uur, bij de Directie der Marine te Wil lemsoord franco moeten bezorgd worden. De bijzondere voorwaarden van aanbesteding, zoomede de nieuwe Algemeene Voorwaarden, vastgesteld bij beschikking van den Minister van Marine, dd. 2 Feb. 1886 No. 63, liggen van heden tot aan don dag der aanbesteding gedurende de werkdagen, op de gewone kantooruren, ter lezing en inzage bij de Directie voornoemd. Willemsoord, 3 Oct. 1S90. De Schout-by-Nacht, Directeur en Commandant der Marine C. H. BOGAERT. Vri/j naar 't Fransch door A. B. 22. In den Kelder. Mjjn goeden zoon! o,ja gy bemint uwe moeder. Kom dan Kom Op 't zelfde oogenblik hoorde zij de Tyrolienne welke door Christiaan werd uitgeschreeuwd. Zij werd zoo wit als sneeuw en stond stil. Wat is er moeder? vroeg Frits verrast, het kind komt hier heen en zal ons vergezellen. Ongelukkige, antwoordde de weduwe opdoffen toon, dat is het afgesproken teekendaar zyn de soldaten. Het is te laat. De soldaten I herhaalde de klompenmaker. O, gy ziet het al, liet loopt ons tegen. De soldaten, zooeven wachtte ik ze kalm af, nu wil ik u niet overlaten aan de genade van deze onverschilligen. Ik kan mü verdedigen, moeder, voegde hij er bitter aan toemaar menschen te dooden die my geen kwaad hebben gedaan en die hun plicht vervullen! Geen bloed, Frits, geen bloed, viel Margaretha hom in de reden. Alles is nog niet verloren. De jonge man haalde de schouders op. Mfj verbergen waar zou ik dat kunnen, indien ik het wilde? Ik ben hier gevangen als een muis in den val. De Tyrolienne van Christiaan werd hoe langer zoo treuriger en scheller. Martha was eene vrouw vlug in de besluiten en eveneens vlug in het handelen. Laten wij ons haasten, zei zy, de oude ver droogde put, waaraan gij de vorige week zyt begonnen te dempen, kan u als schuilplaats dienen. Er zijn bladeren en droog gras genoeg om u te bedekken. Mij verbergen als een dief, die door de justitie wordt vervolgd Ben ik dan al zoo diep gezonken Er is geen tyd te verliezen, kom. Zij trok hem mee naar de half gedempte put, liet hem daarin springen en hoopte boven zijn hoofd een dik kleed van takken en bladeren, zoodat de jonge klompenmaker er geheel ouder verdween. Dit alles was in minder dan geen tijd verricht. Terwijl dit voorviel, verscheen aan het einde van don weg de sergeant Mathias Worner, vergezeld van twee recruten, die nog hun gewone dorpskleeren droegen en slechts met stokken waren gewapend, maar zjj werden nog vergezeld door 2 soldaten, welke het geweer op schouder droegen. Christiaan ging voor hen uit, blijkbaar vrooljjk huppelende, terwijl hij voortdurend de Tyrolienne zong. Op 't zelfde oogenblik waarop de kleine troep voor de hut verscheen, stond Martha met een lachend gelaat op den drempel. Wat wilt gij van mij, mijnheer de sergeant? vroeg zij op bedaarden toon. Mathias koek haar doordringend aan, zonder echter op dio vraag antwoord te geven. Kfjk, zei hij, Christiaan bij het oor grijpende, gij hebt daar een aardigen jongen, goede moeder- Hij heeft ons tot gids gediend. Tot gids herhaalde Martha, om hier te komen maar waarom komt gij in deze schamele woning? Mijn Hemel; zei de sergeant zorgeloos, wij hebben aan dezen kleinen jongen gezegd, dat wij zijn ouderen broeder Frits zochten. O, zoekt gij dien Ja, ik moet hem spreken, de kleine knaap heeft ons toen verteld, dat wy hem hier zouden vinden, want hij had hem juist verlaten. En waarom zoekt gij Frits O, gij zijt wel nieuwsgierig, moedertje. De knaap heeft ons niet zooveel gevraagd. Hij heeft ons aangeboden ons te geleiden en dat hebben wij dadelijk aangenomen. Het is waarlijk een aardig knaapje. Zeer aardig, herhaalde de weduwe. En de goede sergeant heeft mij als dank daar voor, zei Christiaan, wiens oogen blonken van vreugde, kirschwasser laten drinken en een stuk ham gegeven. De sergeant Mathias keek de weduwe steeds aan en daardoor durfde zjj niets tegen het kind te zeggen noch hem een wenk te geven. Enkel dacht zij, Chris tiaan verkoopt zijn broeder zonder het te weten. Zij beproefde haar gelaat rustig en kalm te doen schijnen. Kom binnen en ga zitten, mannen, zei zijgij kunt dan vertellen, waarom gij Frits zoekt. Mathias trad, zeer verwonderd over dit gezegde binnen, denkende dat de goede vrouw nog niet van het teekenen van haar zoon wist, toen hij de eerste kamer binnentrad en deze ledig vond, begaf hy zich naar de andere, waarin zich eveneens niemand bevond en zei De vogel heeft geen tyd gehad zich ver te verwyderen. Voor de weduwe staan blijvende vroeg hy norsch Waar is Frists Zy antwoordde op den natuurlijksten toon ter wereld Hij is zooeven uitgegaan, maar moet hier nog in de buurt zyn. Wel duizend bommen en kartetsen, raasde de sergeant niet weinig teleurgesteld. Uitgegaan, herhaalde Christiaan naïf, geloof er maar niets van, want dan had ik hem moeten zien voorbijgaan. Frits zal zich verborgen hebben, om mij eens te foppen. O, als de moeder de stem van haren zoon maar voor enkele oogenblikken onverstaanbaar had kunnen maken voor hij die onvoorichtige woorden sprak. Als zy hem maar met een enkel woord, een enkele blik of gebaar het stilzwegen had kunnen opleggen De sergeant lachtte in zyn vuist. Kom, aardige jongen, want het is een aardige jongen is liet niet moedertje? Nog een glaasje Kirsch, dat verheugt het hart. Neen, zei de weduwe, het is een kind, hy is niet gewoon dat te drinken en hy zou er ziek van worden. Ba, hernam Mathias, gy wilt hem toch niet opvoeden als een jong juffertje. Slechts lieden, die iets verborgen willen houden, zyn bang te drinken. Een ledig glas, een geopend hart. Het is goed Kirschwasser, zei Christiaan met de tong klappende. Het gelaat van sergeant Mathias Werner, kreeg een geheel ander uiterlijk. Welnu, zei hij, ik beloof u twee flesschen er van voor u aan uw moeder te zenden, als gy uw broer weet te ■vinden. Indien hot kind zyne moeder had aangekeken zou het gedacht hebben, dat ze ging sterven, zoozeer was haar uiterlyk veranderd door den schrik. Alleen de sergeant echter beschouwde haar en Christiaan sloeg zyne blikken naar alle hoeken der hut, zeggend O, ik ken al de schuilhoeken van deze woning en do schuilhoeken van het bosch tot op tweemylen in den omtrek. Als ik dat wilde, zou ik Frits wel vergeefs naar my kunnen laten zoeken, terwyl hy O, ik ben er zeker van hem te zullen vinden: Gij zult een knap jager worden, riep de sergeant uit, zoek, zoek, myn jongen, leve het kirschwasser. Zoek maar, herhaalden de beide soldaten en ge zult nog een stuk ham ook hebben. Christiaan zocht. Frits, Frits, riep hy, het geeft u niet of ge u i al verbergt. Ik zal u wel zien. Ik zal u wel vinden I en ge zult met ons kirschwasser drinken, die my door den sergeant is beloofd. Wordt vervolgd. Snelpersdruk - LANGE VELD DBROOIJ -Texd 11 ij u

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 4