Uitslag van gehouden Verkoopingen. Advertentiën Aanbesteding. Bij 0. C. DROS verkrijgbaar. een KABINET. Ver. van Merl. Sipreofalr. JMo." O p r o e p i n g\ Een varken of twee halve varkens, LINNENKAST. Door vertrek naar elders Dsn Burg. S. KONING. PREDIKBEURTEN. ADVERTENTIËN. op Zaturdag 18 October, Puike Hammetjes, TE KOOP: den nood te lenigen en de vreemde consuls weten ook geen raad te schaffen. De Argentijnsche Regee ring verklaart eenvoudig geen geld te hebben om door openbare werken in de behoeften te voorzien. De La Plata-courant meent dan ook dat het eenig redmiddel zal zijn dat de Europeesche Staten de buiten hun schuld in nood verkeerende onderdanen in staat stellen naar hun vaderland terug te keeren. Het Berlijnsche Tractaat is zoo men zegt geschonden door den czaar aller Russen. Men is te Weenen namelijk tot de ontdekking gekomen dat czaar Alexander door de aanbieding van een groot schip, bemand met Russische officieren en matrozen, aan zijn „eenigen, waren vriend" vorst Nikita van Montenegro, een der bepalingen van genoemd verdrag heeft geschonden, die nadruk kelijk zegt, dat Montenegro evenmin een oorlogs schip mag hebben als het een oorlogsvlag mag" voeren, terwijl de haven van Antivari (waar het vaartuig zal komen te liggen) evenmin als alle tot Montenegro tehoorende wateren, oorlogs schepen van vreemde mogendheden mag ont vangen. De „France" weet mede te deelen dat de Fransche minister van marine in het arsenaal van Toulon eene groote onderzeesche boot van veertig meter lengte laat bouwen, welke met krijgsmid- delen zal toegerust wordenGelukt de proefneming, dan zal Frankrijk den roem toekomen, de eerste onderzeesche boot van werkelijk militaire waarde gebouwd te hebben. Het hoofdorgaan van het socialisme, het Berliner Volksblatt, komt er rond voor uit, dat zijne partij niet weet, hoe de toekomstige socialis tische staat er zou uitzien. Het zegt namelijk „Wat de naïeve vraag naar de bijzonderheden van den toekomstigen socialisten staat betreft, daarop is het spreekwoord toepasselijkéén gek kan meer vragen dan waarop tien verstandige man nen kunnen antwoorden. Het moet een gek zijn, die zoo iets vraagt. Een gek of een erge weetniet. Evengoed zou men van ons kunnen verlangen, te voorspellen welk weder wij tijdens dien staat zul len hebben. Hoe het gaan zal, welnu, dat weten we niet, omdat het afhangt van voorwaarden en omstandigheden, waaronder de verandering wordt volbracht. Hebben wij echter eenmaal den klink der wetgeving in de hand, dan zullen wij onzen tegenstanders spoedig doen zien hoe het moet gaan. Zeker zullen wij dan niet zoo radeloos staan als onze tegenstanders, die, ofschoon zij alle materieele macht-hebben, toch voor de eenvoudigste sociale vraagstukken zoo verbaasd en verbluft staan te kijken als eene koe voor eene nieuwe staldeur." Bij deze krachtige taal, zegt een ander Berlijnsch blad, blijkt dan toch hoe verlegen de socialisten zeiven tegenover de „naïeve vraag" staan. Men rekent misschien er op, dat gelijk Bebel eenmaal in den Rijksdag heeft gezegd de groote menigte slechts uit govoelsmenschen bestaat, en dat werkelijk verstand bij de minste menschen voorhanden is. Bij de groote manoeuvres bij Rowno zijn ernstige ongelukken gebeurd, die de Russische regeering liefst zou stilhouden, maar toch uitlekken. De brug die door de pontonniers over de Styr was geslagen, was gebouwd volgens een nieuw systeem, dat door den Russischen staf als een groote vooruitgang in de oorlogstaktiek was voor gesteld. Toen ©venwel het regiment Pultawa die brug overging, brak zij in het midden door, en 400 man stortten in de door de aanhoudende regens sterk gezwollen rivier. Hoogstens 30 man konden gered worden. De vervolging der Joden heeft in Rusland thans met zulke verbittering en onmenschehjk- heid plaats alsof zij misdadigers en de autoriteiten wilden waren. De minister van binnenlandsch bestuur heeft een wet ingediend, in schijn alleen tegen de in Rusland levende buitenlanders gericht, in werkelijkheid tegen een talrijke klasse van Joden, volgens welke wet alle uitgewezen buiten anders, wier regeering hen niet als onderdanen erkent, zonder onderzoek of andere formaliteit naar Siberië worden gedeporteerd om in het gouvernement Tomsk en Tobolsk de rest van ïun leven door te brengen. De directeuren der Parijsche bladen hebben eene vergadering gehouden om te overwegen, hoe op de beste wijze aan de behoeftige slachtoffers van groote rampen, zooals overstroomingen, mijn- gasontploffingen, branden, enz. te hulp te komen. Het werd erkend, dat weldadigheidsfeesten te laat komen om in den oogenblikkelijken nood te voor den, daarbij is ook uit de ervaring gebleken, dat deze hoe langer hoe minder opbrengen. Er werd dus met eenparige stemmen, op ééne na, jesloten eene weldadigheidsleening van minstens drie millioen loten met premiën te houden en uit de netto-opbrengst een vast fonds ter ondersteu ning te stichteD. Er werd een comité benoemd, dat onverwijld eene commissie naar den minister van binnen- landsche zaken heelt afgevaardigd om hem te verzoeken bij de Kamers een voorstel te doen tot goedkeuring van dergelijke leening. De minis ter heeft verklaard, dat het denkbeeld zijne volledige sympathie heeft en dat hij het voorstel bij het parlement zal indienen en met alle kracht zal ondersteunen. Texel, 13 Oct. Aangevoerd 31 Koeien f 90 a f 200 - Nucht. Kalveren f - a f 52 Scha pen f 20 a f 241 Lammeren f af—. 3 paarden f a f - - Varkens f 0, a f 0, p. p. 70 Biggen f 6 a f 12 -- Schrammen f a -- Veulens f - af -. 60 Kalveren f 40a f65. Korf Kippen fO.— a f -- per stuk. korf Eenden f 0,-. 4 Geiten f 3 a f 6.- 41kmaar, 13 Oct. Aangevoerd 5 koeien f 220 a 240 76 vette kalveren f 40 a 110 per kilo 75 a 85 ct. 13 nucht. kalveren f 10 a 20 111 Schapen f 24 a 28. 100 vette Varkens 44 51 ct per KG. 48 magere dito f 13 A 18. Kalveren - af - per stuk. Amsterdam, 13 Oct. Aangevoerd 391 Run deren, le kwal 76 a ets, 2de kwal 66 ets., 3e kwal. 56 ct. per KG; Melk- en kalfkoeien f 150 a 280 - vette kalveren f 41 nucht. kalv. 7 A 1226 Schapen f k f Lammeren kt—. 267 vette Varkens 46 49 ets per KG. Purmerend, 14 Oct. Aangevoerd 121 vette kalveren 70a90ct. per kg.;" 107 nucht. kalv. f10 26; 141 vette Varkens 36 k 50 ct. per kg. 120 magere Varkens f 14 A 23; 417 Biggen f 4 a 9 1637 Schapen en Lammeren 208 Runderen en 11 Stieren f a kip-Eieren f5,— a f6.— per 100. s:-. Vette Koeien prijshoudend,'handel vlug, f 0,65 a 0,76 p. KG. Stieren prijshoudend, handel vlug. Vette kalveren hooger in prijs handel vlug. Nuchtere Kalveren hooger in prijs handel matig. Magere varkens en biggen lager in prijs hafidel traag. Vette Varkens, prijzen, hooger, handel vlug. Vette Schapen prijshoudend, handel matig, f 23 a f 30 per stuk. - Magere Schapen prijshoudend, handel matig, f 16 f25 per stuk. Overhouders prijshoudend, handel traag, f 14 a f 20 per stuk. Op de Najaars-Veemarkt waren aangevoerd 2815 runderen. Voor alle soorten van vee werden hoogen prijzen besteed, handel zeer vlug. Vele buiten- en binnenlandsche kooplieden waren tegenwoordig. Londen, 13 Oct. Ter veemarkt zijn aangevoerd 2600 Runderen, 11000 Schapen en Lammeren 480 kalveren, 90 Varkens. Men noteert: Runderen f 0,35 f 0,75 Schapen en Lammeren 0,70 a f 0,91 >/4; kalveren 0,50 f 0,80; Varkens f 0,35 a 0,60. Maandag 13 October a/d Burg. Notarissen CONINCK WESTENBERG en GOUWE van Alkmaar. 27.77.10 Huismanswoning met land. Kooper Jan Diikszoon Bakker aan de Westen voor f 1990.— -.39.40 Bosch. Kooper D. v. d. Werf te Ever- stekoog voor - 50.— Zondag 19 October 1890. HERVORMDE GEMEENTE. BurgVoorm. half tien Ds. Ludwig, van Heer-Hugowaard. Oudeschild. Nam. half twee Ds. Ludwig, van Heer-Hugowaard. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds.'Kuperus. (Avondmaal). Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 9 14 dezer. ONDERTROUWD GETROUWDGeene. OVERLEDENI GEBOREN Dirkje, dochter van Sijbrand van der Sterre en Pietertje Koorn. Dirkje, dochter van Dirk Bakker Gz. en Antje Tuinder. voor VIER aclitereeuvolgende plaatsingen in de Texeïsche Courant in eens opgegeven, worden slechts DRIE- maal in rekening gebracht. De vermeende erfgenamen te Texel van wijlen Keeltje Pater, overleden 1789 te Broek in Water land en al diegene welke inlichtingen kunnen geven, worden beleefdelijk verzocht met mede- brenging hunner aanteekeningen of geschriften tot bijwoning eener vergadering des avonds 7 uurlogement DE ZWAAN, Burg. Deurwaarder KONING. Wordt inschrijving gevraagd, om met begin van NOVEMBER e. k.. aan het armengesticht dér E. C. Gemeente ajd Burg, te leveren wegende ruim 150 kilo, schoon a/d haak. Inschrij vingsbilletten in te leveren vóór of op 21 OCTOBER e. k., des v/m ten Elf uren in gemeld armengesticht. (ongeveer 8 pond zwaar) tegen 27 cent de 5 ons per geheel hammetje. Verder prima SPEK, RUNDVET, REOZEL en andere vetwaren, tegen de billijkste prijzen. TE KOOP aangeboden. Te bevragen Hulpkan toor KOLHORN. Een nieuwe gladhout-geschilderde Brieven franco letter A, bureau Texelsche Courant. Ondergeteekende bericht dat hij weder ruim is voorzien van solide eigengemaakte Duffel- sclie lange en korte, Mans- en Jongensjas sen, een uitgebreide keuze in de fijnste stoffen van Heerenjasscn en Costuums, welke naar maat worden geleverd. Dames- en Kindennantels vanaf f2 zeer voordeelig inge kocht een groote partij wollen en katoenen Dekens, benevens Flanellen en Baaien, waaronder zeer tijn roodhemden-baai a f 1.20, bruin idem a f 1.15, gewoon soort a 80 ct. per El, een groote partij randrokken a 95 ct. Verder alle soorten ivollen goederen, Bontmutsen, enz.; alles tot sterk concurreerende prfjzen. Steenenplaats, J, Sz. DEKKER. biedt ondergeteekende te koop aan P. JACOBS PLAATSMAK, OOSTEREND. Onze SIGAREN onderscheiden zich door fijnen geur vol en zacht aroma, en branden uitstekend met witten asch. Ze worden tegen fabrieksprijs geleverd uit ons Depót by den Heer Be 6e 0É@S t© Burg. f 11.25 de 104 stuks. - 104 kilo. ZirnljjiHilirë)

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 3