Advertentiën Marktberichten. op Vrijdag 24 October a. s.( ongeveer 1000 bos DEKRIET, C. A. KEIJSER in Tienhoven. geëmailleerde HAARDKACHEL te koop. Kachels. Kachels. J. J. KUIJPER. Parkstraat. ADVERTENTIËN. Lezing en Voordrachten TE KOOP: PREDIKBEURTEN. naar Berlijn heeft gezonden, om over deze ge heime zending te onderhandelen. Vooral in België hebben deze praatjes groote verontwaardiging verwekt. De geruchten, dat de Belgische minister van oorlog, generaal Pontus, te Berlijn is geweest, zijn blijkens officieele me- dedeelingen volkomen ongegrond. In België heeft niemand ooit aan eene verdeeling van Nederland gedacht. De vriendschappelijke betrekkingen, die tusschen de Belgische en de Nederlandsche regeeringen bestaan, zijn te algemeen bekend, dan dat men zelfs de geringste waarde aan dergelijke praatjes zou kunnen hechten. Te laat. Zekere Robert Cole, te Louisville in Kentucky verkeerde in zulk een bittere armoede, dat hij eindelijk den 9den dezer zich in wanhoop de keel afsneed. Hij bleef nog eenige dagen leven en stierf. Twee uur voor zijn dood ontving zijne vrouw een telegram uit New-York, meldende dat haar en haren broeder eene som van 10,000 p. st. was nagelaten door een in Southampton overleden bloedverwant. Het Opperconsistorium der Evangelische Kerk in het Groothertogdom Hessen, heeft een aanschrijving tot de predikanten gericht, waarin strenge afkeuring wordt uitgesproken over den kruistocht tegen de Joden, „een onchristelijke beweging, die niet ten goede kan komen aan eenig Duitsch of christelijk beginsel, maar slechts aan 't werk van den nijd en den haat en aan hen, die van de toenemende ontevredenheid des volks heil verwachten voor hun omverwerpingsplannen tegenover Staat en Kerk." Het Opperconsistorium verklaart de anti-Semitische agitatie dan ook on- vereenigbaar met de plichten van den Christen en met de ambtsplichten van den geestelijke Een brutale diefstal is in de bank der Kaapko lonie gepleegd. Een troep dieven brak in het gebouw en drong door tot in de brandkast, een kamer van 8 vk. meter oppervlak bij 6 voet hoogte, waarin brandkasten met kostbare voorwerpen en papieren van waarde, het eigendom van particulie ren, geplaatst waren. Met welk een volharding en behendigheid de boosdoeners te werk gingen, blijkt uit het feit, dat zij door niet minder dan 6 steenen muren, waarvan er een 4 voet dik was, hun weg moesten banen en men schat, dat zij minstens 3 weken zijn bezig geweest met het maken van loopgraven onder den grond, voor zij een gat sloegen in den muur der brandkluis en zich o. a. met 48,000 gulden in goud en zilver uit de voeten maakten. De inbraak werd ontdekt door den directeur, die Zondagmiddag in het bank gebouw de rondte deed. Uit de omstandigheid dat de dieven nog een som geld alsmede hun gereed schappen achterlieten, maakt men op dat zij öf verjaagd werden, öf van plan waren nog meer te komen stelen. Uit Aken wordt gemeldOp het station Templerbend werden dezer dagen vier waggons met, naar het heete Hollandsch spek, in beslag genomen. De waar kwam uit Antwerpen en was, zooals bleek, van Amerikaansche afkomst. Eene Hollandsche firma zal de niet onbeduidende schade hebben te dragen. Hoe durft men het vragen! Eenigen tijd geleden stierf een reiziger in den sneltrein van Östende naar Brussel. Levend had hij slechts de helft van zijne reis afgelegd. De erfgenamen van den overledene hebben thans bij de administra tie der Staatsspoorwegen restitutie van een gedeelte van den prijs van het spoorkaartje gevraagd Gelukkig dat zulke gevallen slechts zelden voor komen. Waartoe de postduiven dienstig zijn ten platten lande, blykt uit het volgende schryven van een Engelsch geneesheer: „De postduif is in mijn practyk van veel dienst. De gevleugelde, onbevoegde assistenten zy'nzeer gemakkeljjk af te richten en te oefenen; het verwondert my, dat er in myn beroep niet meer •algemeen gebruik van wordt gemaakt. Als ik van huis ga, neem ik een zestal duiven in een korfje mede, en wanneer ik een ernstigen patiënt bezocht heb, schryf ik mijn recept op een stukje dun papier, wind dat om den poot van de duif en laat myne bode vliegen. Binnen weinige minuten komt de vogel thuis en daar hij sedert den vorigen avond geen eten heeft gehad, gaat hy dadelijk in de duiventil, waar mijn tuinman of myn bediende hem zijn briefje afneemt. De medicynen worden onmiddellijk gereed gemaakt en weggebracht, waardoor eenige uren oponthoud bespaard worden, en ik kan myne ochtend visites voortzetten. Als een mijner patiënten ernstig ziek is en ik den volgenden ochtend vroeg bericht van hem of haar wil hebben, laat ik een postduif achter om my tijding te brengen." De postduiven kunnen wy dus ook wel gevleu gelde doktersbedienden noemen. De Revue Scientifique van 27 Sept. jl., ver meldt het volgend eenvoudig middel tegen winter handen of voeten Een afdoend en snel middel is warm water. Meestal verdwijnt de vorst, na een enkel bad van het zieke deel, in water zoo heet als men maar verdragen kan (45° C. of 113° Fahr.), gedurende een twintigtal minuten. Het best gelukt dit als men de temperatuur van het bad, terwijl hand of VO0t is ondergedompeld, geleidelijk verhoogt door het bijgieten van heet water. In ieder geval houdt de jeuking onmiddellijk op, en men behoeft deze lichte broeiing nooit meer dan twee of driemaal te herhalen. Een hevige storm heeft in Noord-Carolina gewoed. Over een breedte van omstreeks 200 meter werden over een grooten afstand alle woonhuizen, schuren, fabrieken en wouden neer geworpen. Nabij Maxton en elders veiloren vele personen het leven. Nadere bijzonderheden ont breken nog, daar de telegraafgemeenschap ver broken werd. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsclie Courant in eens opgegeven, worden slechts DRIE- inaal in rekening gebracht. V Voorspoedig bevallen van een ZOON, P. GEUS-v. d. Berg. Waal, 21 October 1890. Texel, 20 Oct. Aangevoerd70 Koeien f 80 af 190; -- Nucht. Kalveren f a f - 50Scha pen f 20 a f 2534 Lammeren f 10 a f 16. - paarden f a f 2 Varkens f 0,- a f 0, p. p. 95 Biggen f 9 a f 11 -- Schrammen f a 2 Veulens f75 a f 90. 65 Kalveren t 40 a f70. 3 Korf Kippen f 0.80 a f 1 per stuk. -- korf Eenden f 0,-. 1 Geit f - a f -. Alkmaar, 20 Oct. Aangevoerd 18 koeien f 180 a 270,110 vette kalver. f 40 a 102, per kilo 80 a 90 ct. 10 nucht. kalveren f 12 a ,20 357 Schapen f 24 a 28. vette Varkens ct per KG. 45 magere dito f 13 a 17. - Kalveren - af - per stuk. Amsterdam, 20 Oct. Aangevoerd 585 Run deren, le kwal 73 a ets, 2de kwal 63 ets., 3e kwal. 53 ct. per KG; Melk- en kalfkoeien f 150 a 280 - vette kalveren f 35 nucht. kalv, 7 a 1138 Schapen f af Lammeren af—. 338 vette Varkens 42 A 47 ets per KG. Purmerend, 21 Oct. Aangevoerd 104 vette kalveren 70a90ct. per kg.; 102 nucht. kalv. f12 26; 157 vette Varkens 36 a 48 ct. per kg. 70 magere Varkens f 14 £20; 481 Biggen f 4 a 8 1737 Schapen en Lammeren 316 Runderen en 22 Stieren f a kip-Eieren f 5,50 a f6.— per 100. ,,Y Vette Koeien iets lager in prys, handel matig, f 0,60 a 0,75 p. KG. Geldekoeien pryshoudend,1 handel matig, f 130 a f 190 per stuk. Melkkoeien hoog in prys, handel matig, f 160 a f240 per stuk, Stieren lager in prys, handel stug. Vette kalveren pryshoudend duur handel vlug. Nuchtere Kalveren pryshoudend handel vlug. Magere varkens en biggen lager in prys handel traag. Vette Varkens, pry zen hooger, handel vlug. Vette Schapen lagerin prys, handel matig, f 23 a f 33 per stuk. Magere Schapen lager in prys, handel stug, f 16 f24 per stuk. Overhouders lager in prys, handel stug, f 14 a f 19 per stuk. Londen, 20 Oct. Ter veemarkt zijn aangevoerd 2800 Runderen, 11000 Schapen en Lammeren 250 kalveren, 160 Varkens. Men noteert: Runderen f 0,35 a f 0,75 Schapen en Lammeren 0,70 a f 0,9174 kalveren 0,50 f 0,82s Varkens f 0,35 a 0,60s. Heden overleed mijn geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgvolle moeder HARRETJE LEIEN, ruim een en veertig jaar oud. Ruitersplaats, 22 October 1890. C. R. KEIJSER. De ondergeteekende brengt bij deze namens de Heeren EVERTS te - Brussel en Groningen, aan Heeren Officieren en verdere manschappen van de Brand weer te de Cocksdorp alhier, alsmede aan allen die op welwillende wijze hulp hebben verleend tot blussching en beperking der Brand ontstaan door het inslaan van den bliksem in een der zaadklampen op de Höfstede Fortuin in den polder Eendragt, voor hun ijverig en krachtig optreden benevens loffelijk gedrag, den erkentelijksten dank toe. C. KEIJSER pz. Texel, 16 October 1890. Herplaatsing wegens misstelling. in het lokaal „Bellevue" aan de WAAL, aanvang 7 uur 's avonds. Doel en toegangsprijs als vorig jaar. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij den HeerDUINKER. JACHTGEWEER leff 16, net en solied, sluiting onder den beugel f 25.— i huivs, (flobert) 6 mM. nieuw - 9.50 1 idem gebruikt 7,_ 1 REVOLVER, centr. 9 mM. nieuw - 7. 1 idem leff. Adres Lett. W. Bureau dezer courant. 8.50 HEDEN LOSSEN, 4 ct. p. bos a CONTANT. w. WU IS, Zondag 3(1 October 1890. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. half tien Ds. Gemser, van Broek op Langedijk. Oudeschilcl. Nam. Ds. Gemser, van Broek op Langedijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Ben Hoorn. Nam. twee uur Ds. Kuperus. (Avondmaal.) Burgerlijke Stand der Gemeente Texel, van 15 21 dezer. ONDERTROUWDJacob Bakker Jz,, weduwnaar van Trijntje Dekker, en Tryntje Daalder. Cor nells Brouwer en Neeltje van Lentem GETROUWD: Geene. GEBORENEngeltje dochter van Marinus Simon Bremer en Maartje Kooger. Dirk zoon van Pieter Zegel en Flora de Braven. Meintje dochter van Cornelis Dry ver en Feitje Daalder. OVERLEDEN: Geene. ter dekking beschikbaar by Zoo goed als nieuwe Adres E. SLAMAN, Burg. Alle soorten van geheel nieuwe, en reparatie worden solied, netjes en goedkoop door mij gemaakt. Voorradig Nummer-, Vaas-, Gesle pen- en Vierkante Kaelicls, Turf- en Steenkoolbakken, gegoten pijpen van 6 voet lang, steenen buizen -r m voor rook en waterleiding, Kolen- lepels, Tangen, Poken, Vloerzeil. Zink wordt in alle grootte afgeknipt, daardoor zeer goedkoop Kachelpannen en Ketels, enz. Met aanbeveling,

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 3