Marktberichten. Het R. K, Aritatir v/ft Hoorn. VERKIEZING Heflen (WoensRapvonfl) van 6!4 tot 8 oor. Erfgenamen van Neeltje Pater. Twee vette Mammen. 60 Hectoliter beste Aardappelen Jonge Schapen. loop-, jacht-, luie- eobamerlaanen, PREDIKBEURTEN. ADVERTENTIËN. Te koop aangeboden: Te koop gevraagd stellen worden beslist tegengesproken. Wel beft de voreeniging de mogelijkheid overwogen, bnige krachtige maatregelen te nemen, ten einde praktijken der Dokwerkers-Vereeniging tegen werken, maar een poging om al zijne schepen >n tijd lang stil te laten liggen, is nooit in herweging geweest, veel minder inbeginsel aan- jnomeD. Voor reedersfirma's die een contract >t vervoer van de post hebben, zou dit trouwens amogelijk zijn. Niettemin is de bedreiging der Schipping Fede- ition niet zonder beteekenis. Hare schepen hebben een gezamenlijken ton- eninhoud van 9,000,000, zij is goed georganiseerd stelt vrijheid van arbeid tegenover de dwinge- ,ndij der unions. Aandacht verdient, dat het Bstuur van de vereeniging van dokmaatschap- Ljen het op 4 November van verleden jaar met 3 vereeniging van dokarbeiders gesloten verdrag iet 3 Novemver a. s. zal opzeggen. De maat- happijen zullen voortaan geen vertegenwoor- igers der dokarbeiders vereeniging als zoodanig rkennen. De „Indépendance Beige" verneemt dat eenige er voornaamste Europeesche mogendheden op it oogenblik officieuze en vriendschappelijke appen doen bij de Nederlandsche regeering om aar over te halen, tot de voorgestelde invoer- scliten in Congo toe te treden. Aan den fakkeltocht, ter eere van den veld- ïaarschalk graaf Von Moltke te Berlijn gehouden; amen ongeveer 20,000 personen uit alle standen er bevolking en zonder onderscheid van partij eel. De optocht was door schilders en beeldhou ders geregeld en zeer kunstmatig gegroepeerd, ijtuigen en vele muziekcorpsen bevonden zich bij. Nabij de Friedrichsstrasse moet een troep ge- eupel eene ergelijke scène aangericht hebben, rachtende door den stoet te breken. De politie noest deze spelbrekers met de blanken sabel arugdrijven. Het fatsoenlijke publiek, verontrust oor de ruwheden van het gemeen, vluchtte in e naburige huizen. De fakkeltocht met ongeveer 12,000 fakkel- ragers had met een sterken mist te kampen, velke de straten verduisterde en het plaveisel piegelglad maakte, zoodat het loopen bemoeilijkt u zelfs gevaarlijk werd. Te Parijs, wordt in een der schoonste wijken iaby het park Monceau, een reusachtig huis ebouwd, waarvan de afmetingen door geen onkel eëvenaard worden. Het zal in twintig prachtige yoüirrgen- verdeeld'- worden, waarvan de huurprijs liet minder dan f 9000, zal bedragen. Alles zal oo fraai mogelijk ingericht worden. De verwar - niDg zal uit een centraal station geschieden, veral zal electrisch licht worden aangebracht, inz. Het middengedeelte zal tot balzaal, eetzaal, :eukens, enz. worden ingericht, waarvan de ezamelijke huurders gebruik kunnen maken. Sedert verscheidene dagen waren twee 15 arige Antwerpenaars spoorloos uit de stad hunner nwoning verdwenen. Den 22sten dezer kwam laar echter een brief aan uit Portugal, welke aan iet licht bracht dat de twee in de kolenbergplaats ran een te Lissabon binnengeloopen schip gevon- lon waren, waarin zij te Antwerpen, voorzien ran mondvoorraad, gekropen waren. De jongens lullen naar huis gezonden worden. In het tweede kwartaal van dit jaar heeft rolgens het jongste officiëele verslag de mond- en fiauwziekte onder het vee in Duitschland zich rerder uitgebreid, voornamelijk in de districten Ireslau, Posen, Liegnitz, Arnsberg en in het Schwarzwald. Uit Rijsel wordt gemeld dat dieven des ïachts het museum te Douai binnendrongen en lene menigte oudheden van waarde ontvreemdden. Gedurende den jongsten vreeselijken storm, lie in het Kanaal woedde, werd een onderofficier Kan het Engelsche pantserschip „Camperdown" )ver boord geslagen en verdronk. Voorts brak )ij het uitlaten van het anker de kaapstander en ie ketting rolde met verbazende snelheid in zee, ille schepelingen die in den weg stonden, op den ïrond werpend13 hunner werden ernstig gekwetst. )e pantserschepen van het Kanaal-eskader moes - en de hooge zee opzoeken om niet tegen de kusten geslagen te worden. „Immortality" werd by Scarbourough van hare ankers geslagen en moest .e Sheerness binnenloopen. In de Noordzee was ie storm niet minder heftig en 200 schepen zochten lun heil in de haven van Ramsgate. Stanley schijnt nu genoeg te hebben van noeitevol en bezwaarlijk reizen. In zijne over- lenkomst voor zijn aanstaande reis door de Pereenigde Staten tot het houden van redevoe- ingen stelde hij de voorwaarde, dat een afzon- lerlyk spoorrytuig te zijner beschikking zou worden gesteld. Kolonel Pond, de ondernemer, heeft meer gedaan dan dat verlangen in te willigen. Hij hooft opzettelijk ten dienste van Stanley en zijne vrouw een spoorrijtuig doen vervaardigen, waarin hij ook eten ou slapen kan. üp even vorstelijke wijze wordt Stanley voor zijne lezingen betaald. Voor de eerste ontvangt hij 12.000 en voor elke volgende 1200 gulden, een groot verschil met de belooning van zijn vorigen toer, dien hij kort vóór zijn expeditie tot bevrijding van Emin ondernam. Toen werd hem niet meer dan f300 voor elke lezing toegekend. Te Ancona worden, met toestemming der Regeering, opgravingen gedaan door zekeren Heer Imperatori naar een schat, uit acht vaten met goudgeld bestaande, welke in 1860 door den Paus aan generaal Lamoricière gezonden is en door dezen in het fort zou zijn begraven, teneinde hem niet in handen van het Italiaansche Gouvernement te doen vallen. Indien de schat gevonden wordt, is de eene helft voor het Italiaansche Gouvernement en de andere helft voor den Heer Imperatori. Een makelaar in huwelijken werd dezer dagen te Berlijn voor een paar jaar onschadelijk gemaakt. De man plaatste advertentiën als deze: „Een jong ouderloos meisje wenscht met een beschaafd heer in 't huwelijk te treden. Adres enz. Werd er op geschreven, dan antwoordde hij terug, terwijl hij het portret van een beeld schoon meisje in den brief voegde, hetgeen maar zelden zijn uitwerking miste. Er weiden samen komsten bepaald, in een andere stad, waarvoor „zij", die onbemiddeld was, verzocht eenig geld te ontvangen om de reis te kunnen maken. In den regel volgde het gelden dat Jiet nogal een winstgevende speculatie was, bujkt uit de opgaven van den directeur van het postkantoor, die gedurende de maanden Juli tot September aan den oplichter of diens gemachtigde een gezamenlijk bedrag van p. m. 900 mark (f 540) had uitbetaald. Texel, 27 Oct. Aangevoerd52 Koeien f 80 a f220; -- Nucht. Kalveren f a f Scha pen f a f Lammeren f af—. 1 paard f a f - 1 Varken f 0, a f 0, p. p. 73 Biggen f 9 a f 12 -• Séhrammen f a -- Veulens f af —.91 Kalveren t 40a f65. 1 Korf Kippen f 0.80 a f 1 per stuk. -- korf Eenden f 0, -- Geit f a f Alkmaar, 27 Oct. Aangevoêfd 11 koeien f 200 a 280, 93 vétte kalver. f 40 104", 'per kilo 80 a 90 et. 12 nucht. kalveren f 8 18888 Schapen f 22 a 32. 198 vette Varkens 41 k 50 ct per KG. 37 magere dito f 13 17. —- Kalveren af per stuk. 1 bok f 6.— Amsterdam, 27 Oct. Aangevoerd 463 Run deren, le kwal 73 a ets, 2de kwal 63 ets., 3e kwal. 53 et. per KG; Melk- en kalfkoeien f 150 a 270 - vette kalveren f a; 37 nucht. kalv. 7 a 1221 Schapen f k t Lammeren af—. 312 vette Varkens 42 k 47 ets per KG. Purmerend, 28 Oct. Aangevoerd 124 vette kalveren 70a90ct. per kg.; 120 nucht. kalv. f12 k 26; 207 vette Varkens 40 50 ct. per kg. 85 magere Varkens f 13 20; 342 Biggen f 4 a 8 2734 Schapen en Lammeren 392 Runderen en 18 Stieren f a kip-Eieren f6,— a f7.— per 100. Vette Koeien lager in prijs, handel stug, f 0,58 a 0,72 p. KG. Mager vee geen aanvoer. Stieren lager in prys, handel stug f 0,50 a 0,60 per kilo. Vette kalveren pryshoudend handel vlug. Nuchtere Kalveren prijshoudend handel vlug. Magere varkens en biggen lager in prys handel slecht. Vette Varkens, lager in prijs, handel stug. Vette Schapen lager in prijs, handel stug, f 22 a f 30 per stuk. Overhouders lager in prijs, handel stug, f 14 a f 22 per stuk. Londen, 27 Oct. Ter veemarkt zijn aangevoerd 2000 Runderen, 10000 Schapen en Lammeren 240 kalveren, 180 Varkens. Men noteert: Runderen f0,35 k f 0,733/4 Schapen en Lammeren 0,70 a f 0,9174 kalveren 0,50 a f 0,815 Varkens f 0,35 0,60. Zondag 3 November 1890. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. half tien Ds. Onnekes, van Winkel. Ds. Onnekes, van Winkel. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. OosterendVoorm. 10 uur Ds. Kuperus. Burg's Avonds half zeven Ds. Kuperus. Oudeschild. Nam. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 22 28 dezer. ONDERTROUWD Cornelis Eelman Az. en Ca- tharina Daalder. Johannes Keijser Sz. en Adolphina Peternella Keijser. GETROUWD: Cornelis Ran en AgetaBuisman. GEBOREN: Gerrit Hendrik zoon van Dirk Geus en Petronella van den Berg. Cornelis zoon van Cornelis Burger Pz. en Geertje Koorn. Haar tje en Cornelia dochters van Pieter Schagen en Cornelia Timmer. OVERLEDENHarretje Leien 41 jaren, gehuwd met Cornelis Keijser Rz. Onder oprechte dankbetuiging wordt aan den onbekenden schenker de ontvangst gemeld van de vier obl. Oostenr. zilv. ieder groot fl. 100. van leden voor het kiescollege bij de Herv. Gem. aan den Burg. Aanbevolen worden JAN JANZ. BRUIN. A. LANGEVELD Pz. JAN GEUS Az.- C. A. DE BRAAL. Voor de vacature Verbaarschot A. DE ROOIJ. De stembriefjes moeten vóór ACHT UUR zyn ingeleverd. De bedoeling schijnt te wezen om VIJF NAMEN op één briefje te plaatsende onderste wordt alsdan gerekend voor de vacature. Vergadering ZATERDAG 1 NOVEMBER, 's avonds 7 uur in DE ZWAAN, Burg. Rapport commissie en verdere bespreking, betaling-gedane-verschotten. - Deurwaarder KONING. Onderlinge maatschappij tot uitkeering bij over lijden, gevestigd te DEN HOORN. Algemeene Vergadering op Zaterdag 1 Nov., 's avonds half acht in het LOODSMANS WELVA REN te den Hoorn. Het Bestuur. Te bevragen boekh. W. C. REU. TE KOOP a f 3.50 per Heet. Monsters le ver krijgen van y, Heet. a f 1.75. Aanvragen te doen bij G. BARHORST op hofstede Leiden in polder EIERLAND, Texel. Aanbiedingen met prijsopgave onder letter D aan 't bureau dezer courant. Groote voorraad in uitsluitend soliede goede, ren voor het tegenwoordige saisoen, als Waterdichte vetleereu extra sterke rtfg- en werkschoenen. Ruime keuze sagrinleeren, vilteD, zanella en pluche Pantoffels met wol gevoerd. Voorraad in Heeren Bottines, dames laarzen, Molières in alle soorten, kinderwerk in vele soorten, enz. enz., alles solied N.-Brabandsch fabrikaat tegen iedere concurrentie. Zich boleefd aanbevelende, BURG, TEXEL. JOH. KIKKERT.

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 3