WOLREGIME. J. G. MOO JEN, Binnenburg', Burg' op Texel. St. NICOLAAS-ARTIKELEN, D. DAALDER Mz., iiïigi Eigifii, Photsgrafie Instantanée. E. DELFER, zal aanstaande Yrjjüat 28 Novemta te Texel Texelsche Almanak Te koop voor zeer Milieu prijs. it, Feuilleton. Qe Gierigaard en zijne dochter. De NATVERWOLLEN ONDERGOEDEREN Van af heden uitgestald Chocolade, Marsepain en Suikerwerk. Heden verscheen Prijs 30 cents. St. Nicolaas-Etalag e m fip© W. C. REIJ. (systeem Dr. Jaeger) uit de fabriek van de heeren Jansen Tilanus te Friezenveen, zijn voor Heeren, Dames en Kinderen in alle afmetingen verkrijgbaar bij Eenig' Depót voor Texel en omstreken. met een prachtige collectie Beleefd aanbevelend, UEd. Dw. Dienaar, Koek en Banketbakker. Burg op Texel, 26 Nov. 1890. Ontvangen een aanzienlijke partij netjes verpakt, ook in kistjes van 25 zeer geschikt voor St. Nicolaas-cadeaux, tevens alle soorten TABAK. Portorico van af 25 ct. de 5 ons. K. J. BAKKER, a/d O. D. KIKKERT. PIIOTOGRAAF, HOOFDGRACHT, HELDER, TEA EL, GROENEPLAATS 343, werkzaam zijn, uitsluitend voor het photografeeren welke voor St. N'icolaas cadeaux moeten dienen. Voorts bij gunstig weer elke Maandag van 9 tot 4 uur. NB. Desuoods Zaterdag hij aanvraag. voor 1891. METS Co. Een groote partij Sclirooten differente breedte en lengte, alsmede ruwe Planken, dik 1 Amster- damsche duim, breed 9 en 11 Amsterdamsche duim. Ook voorradig Battings, Kolders en geschaafde en geploegde Deelen. verkrijgbaar bij A. DE WAARD, Oudeschild, Texel. De ondergetoekende bericht het geëerde publiek dat zijne gereed is, en noodigt beleefd tot een bezoek uit. Voorhanden een prachtige sorteering DIVERSE NOUVEAUTÉ'S. Een keurige collectie De nieuwste GEZELSCHAPSPELEN. Groote voorraad KINDERSPEELG OEDEREN. Ruime keuze Prenteboeken en Prachtbanden. ENZ. ENZ. Texel, Nov. 1890. Ontvangen uit een gelikwideerd Magazijn. Een belangrijke partij wollen goederen, be staande in Kinder- en Vrouwenkapers, Harsens- lappen vanaf 50 cent, prachtige zwarte wollen doeken in alle grootten, gekleurde kinderdoeken, verder Mofjes, Wantjes, tricot Handschoenen, Dames Jaquets, en een rijke keuze Heeren-Jaclit? vesten, Kinder-Krolietjes. En alle mogelijke WINTER-ARTIKELEN, welke tot spotprijzen worden opgeruimd. 5% korting. UE. Dw. Dr. Ph. VLESSING. 11.25 de 104 stuks (104 kilo) a contant. Crediet Va 's maands. Levering haven Oude schild. Eiwit 32%, vetgehalte 12%- Mais per baal (75 kilo) f 4.95 Schapenboonen per Hectoliter (77 kilo) - 6.15 Lange Haver p. Heet. (49 en 50 kilo) f 3.975 - 4.10 Dikke Haver (48 kilo) - 3.95 Voergerst p. m. 60 kilo - 4.671/3, DEN BURG. S. KONING. Vri) naar 't Fransch door A. B. 35. De Bfrgkloof. De oude stond op en begaf zich naar de stal om de stier te halen. Een klein meisje, dat in de naburige bron een jurkje wiesch, merkte ternauwer nood dat den stier uit do stal gehaald werd, of zü liet haar jurkje achter en vluchtte weg. De weduwe bezag het beest schijnbaar nauwkeu rig, haar gedachten verwijlden echter elders. Zü dacht aan Frits en haar oogen werden als 't ware in de richting getrokken van waar hü komen moest. Zü bemerkte hem weldra te midden van de soldaten, die hem geleidde. Toen zü slechts enkele schreden van haar verwü- derd waren, nam Martha hot roede kleedje, dat door het kind was achtergelaten en zwaaide zü dit voor de oogen van den stier. Het dier werd woedend en begon te springen terwyl hü zün horens nu eens rechts dan weer links richtte, terwül hü overal rondom zich een vijand zocht, want de weduwe was in huis gevlucht, de oude Ursula met zich mede sleurende. Op dat oogenblik verschenen de niets kwaads vermoedende sergeant en züne manschappen en be vonden zich juist voor het woedende dier. Niet gewoon aan dezen soort van strüd, vluchtten de soldaten alle kanten heen om een schuilplaats te zoeken. Alle deuren waren gesloten. Frits, die van dit oogenblik van wanorde gebruik maakte, liep vastberaden voor den stier, die met zün achterste tegen een muur geleund, woedend met de horens en de voorpooten sloeg. Het dier vestigde op Frits zyne bloedroode oogen, maar toen hü hem herkende, boog hü het hoofd als een olifant, welke zyn cornac weervindt. Vol vertrouwen nam Frits het dier bij dehorensj sprong op zün rug en beklom zoo den muur. De sergeant en een züner manschappen wilden hem den vlucht beletten en kwamen naar hem toe, maar de stier versperde hen den doortocht. Gedurende dien tüd won de jonge klompenmaker terrein. Van muur tot muur gaande, bereikte hü het huis, grenzende aan den tuin van Kasper Melzer. Indien hü over dit dak was, zou hy gered zyn. Maar de sergeant nam het geweer van een züner man schappen, legde op Frits aan en gaf vuur. De vluch teling door een kogel getroffen; bracht de hand naar zün voorhoofd, wankelde een oogenblik op de helling van het dak en verdween toen in de diepte. Op 't zelfde oogenblik viel er een tweede schot van de zyde der soldaten. Met de klank daarvan vermengde zich een zonderling geluid, waarvan niemand de oorzaak kon verklaren. Natuurlük lieten de soldaten nu den stier meester van het veld en omringden thans het huis, op welks dak men den vluchteling het laatst had gezien. Frits was door het glazen dak van de broeikast van vader Melzer gevallen. Door den val bedwelmd, bleef hij eerst eenige oogenblikken liggen zonder zich te kunnen opheffen. Maar ofschoon half verblind door het bloed dat hem uit de wonde op het voorhoofd vloeide, merkte hü weldra Grietje op, die op een pas of 10 afstands van hem verwy'derd op den grond lag en scheen te droom en. Als bij ingeving raadde Frits dadelük wat er gebeurd was. In haar smart had Grietje willen sterven. Hü opende de deur, nam Grietje in zyn armen en legde haar op een bank in een prieel. Vervolgens liep hü naar de beneden-kamer, waar zich gewoonlük juffrouw Catharina bevond. Water, spoedig water, riep hy binnenkomende uit. Toen de huishoudster zoo plotseling Frits voor zich zag die zü niet had binnen gelaten en wiens gezicht en kleederen met bloed bevlekt waren, week zij verschrikt achteruit. 01 ongelukkigeriep zij uit, wat is er met u gebeurd O, met mij is het niet van beteekenis, maar Grietje, Grietje stertt. Kom meekom Juffrouw Catharina nam in de haast een kom frisch water. In de gang, welke naar den tuin geleidde, ontmoetten zij den oude Melzer, die reeds een uur lang overal rondzag naar Grietje. Toen hü Frits zag, bedekt met bloed, bleef hü ontsteld staan. Gy hierriep hü uit, wat komt gü hier doen, vervloekte jongen? Grietje is stervende, hoort gü hernam de jonge klompenmaker buiten zichzelven, terwül hü den grysaard bü den arm nam en mee naar buiten ge leidde. My'n dochter, herhaalde Melzer werktuigelük, mijn arme dochter. O, ik ongelukkige! Bü Grietje gekomen, knielden alle drie rondom haar neer, bevochtigden haar de slapen en trachtten haar in het leven terug te roepen. Grietje, mün lief kind, zei Kasper snikkende^ open de oogen, herken de stem van uw ouden vader, Ik ben streng, wreed tegenover je geweest, maar ik gevoel er groot berouw over, je zooveel verdriet te hebben veroorzaakt, uit den grond van myn hart schenk ik je vergiffenis. Margaretha, die door de goede zorgen van juffrouw Catharina weer bü gekomen was, sloeg de zware oogleden op. Zü bemerkte baar vader die weende en Frits die bleek en bloedend de armen naar haar uitgestrekt hield en treurig glimlachte, evenals hü haar in haar droom verschenen was. Toen Grietje haar vader zag weenen, greep zü zijn hand, kuste die en besproeide die met tranen. O, ik ben wel schuldig en ondankbaar tegen over u geweest, mompelde zij. Vergeef mü, vader Wat is er toch met müne dochter gebeurd, juffrouw Catharina en gü Frits, hoe komt gü in müne woning Ik ben hier niet uit eigen wil, vader Melzer, antwoordde de jonge man. Terwül ik het plein overging onder geleide van soldaten, die mü naar Stultgard moesten brengen, heb ik gelegenheid ge vonden te ontvluchten. Ik ben over eenige muren gegaan en heb zoo het naburige dak bereikt. Men heeft toen op mü geschoten en zoodoende ben ik toen door het dak van uw broeikast gevallen. In mijn broeikast! riep de oude vrek, maar ongelukkige, dan hebt gü de ruiten gebroken, Ik kan niet ontkennen, dat ik er zonder te willen eenige gebroken heb, meester Kasper, maar het is gelukkig voor Grietje geweest, die uit gebrek aan lucht, zeker gestorven zou zy'n. Dus hebt gü haar door te vallen het leven ge red? zei Kasper, na een oogenblik nagedacht te hebben. Is dat een misdaad, die niet te vergeven is, vader? vroeg Grietje, in haar vaders armen vallende, Op 't zelfde oogenblik hoorde men luid met de kolf van een geweer op de buitendeur kloppen. Juffrouw Catharina liep naar de deur, kwam dadolük ontsteld terug en zei Münheer het zy'n de soldaten, welke het huis willen doorzoeken en xk geloof helaas, dat het om Frits te doen is. Wordt vervolgd. Snelpersdruk LANGEVELD DE ROOIJ Texel.

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 4