Herstemming. Visitekaartjes, WOLREGIME. „Het Landbouw-crediet Texel," gevestigd te Texel. Langeveld de Rooij. J. Gr. MOOJEN, Binnenburg, Burg op Texel. De Naamlooze Vennootschap Kantoor Haogsrstraat ('t Algemeen Belang.) Burg op Texel, B 126. Feuilleton. Oe Gierigaard en zijne dochter. W oensdag 10 December 1890, Pieter N. Bremer en Cornelis P. Eelman Wachtende "GEVRAAGD Belangrijk voor Iedereen De NATUURWOLLEN ONDERGOEDEREN Het Dagelijksch bestuur van het Waterschap de 30 gemeenschappelijke polders op TexelbreDgt ter kennisse van de stemgerechtigde Ingelanden, dat op ten Raad huize aan den Burg, zal worden overgegaan tot de herstemming van een Hoofd ingeland, zijnde het dubbel tal der personen welke bij de eerste stemming geene volstrekte meerderheid hebben verkregen, uit de Heeren Dat tot het inleveren der stembriefjes de gele genheid zal worden gegeven van 's morgens 9 tot 's middags 3 uur en op voorschreven tijd en plaats aan elke stemgerechtigde of zijnen vertegenwoordiger de stembriefjes zullen worden uitgereikt. T e x e 1, 28 November 1890. Hot Collegie van dagelijksch Lestuur voornoemdf J. J. ROEPER, Voorzitter. Sd. KEIJSER Pz., Secretaris. lettersoort naar keuze. welke worden gelost a 1 Old. per ,'H.L. d contant. Oudeschild. G. DROS I»z. Tegen Kersttijd eene flinke bij A. DE GRAAF in de Schermer, zindelijk boenen hoofdzaak, melken aanbeveling doch geen vereischte. Loon 100 Gulden. Inlichtingen te bekomen bij P, N. BREMER, Spang. Opruiming van alle mogelijke Winter-artikelen tot spot spotprijzenalsKapers, Harsens- lappen, zwarte en gekleurde wollen Doeken in alle afmetingen, Dames-, Kinder- en Mans- winter poolen, puike qualiteit, worden voor alle prijzen opgeruimd, Kinder mantels, gekleede Regen mantels, duffelscke Jassen, voor kinderen, jongens en grooten, worden zeer goedkoop op geruimd, alles eigen gemaakt werk, niet tegen staande de laag genoteerde prijzen. Bovendien 5% korting a contant. PIL VLESSIXG, Waalderstraat. terwfjl zij bij een boomstam stil hielden, welke daar eens door den stormwind scheen nedergeworpen te zijn, juist over den afgrond, als wij eenmaal aan de andere zyde ons bevinden, zjjt gij veilig. Mathias hijgde en was uitgeput van vermoeienis, hij wierp op deze even schrikwekkende als gevaar lijke brug een ontstelden blik en vroeg zichzelven af, of hij die wel zou kunnen overgaan. De ruimte tusschen beide kanten was niet groot, maar de afgrond, welke onder zynejvoeten gaapte, was meer dan 80 voet diep. Zonder te aarzelen ging de weduwe Wendol om hem eenigen moed te geven er over en keerde daarna weer terug, zeggende Ik wacht u. Maar dat is een helschen weg, zei Mathias zonder een stap nader te komen. Wat, gij een soldaat, aarzelt een vrouw te volgen Zooeven scheent gij weinig vertrouwen in mij te stellen, goede vrouw, maar nu moet ik u bekennen dat ik u wantrouw. Als ik die vreeselijke brug aanschouw, vraag ik mijzelf af, of het wel zoo zeker is, dat zich aan de andere zijde uw zoon bevindt en of gij mij niet in een valstrik lokt. Welk bewijs wilt gij dan? vroeg Martha. Roep Frits en als hy antwoord geeft op uw teeken, zal ik er niet langer aan twijfelen, dat hij in de grot van Egelsthal zich bevindt. De weduwe maakte van haar handen een roeper en gaf een bijzonder geluid, waarop weldra een schel gefluit als antwoord kwam. Zyt gij nu overtuigd? vroeg Martha. Ja, antwoordde Mathias, wiens blik voortdurend gericht was op den boomstam, welke door den wind werd bewogen, maar ik zie de noodzakelijkheid niet in, over dezen stam te gaan om met uw zoon te spreken, kunt gij hem niet roepen en hem zeggen hier te komen Ik kan hem roepen, maar hij komt niet. Het teeken dat ik hem gaf, was enkel maar om hem mijn komst te melden. Ik kan, als gij het goedvindt, ook wol alleen gaan. Om met hem langs een of andere geheime gang te vluchten, is het niet zoo? viel Mathias haar in de reden. Ik houd u vast, gij zult my niet verlaten. Nu begin ik vast te gelooven, dat gy bang zyt, Dit laatste woord was te sterk voor den sergeant. Bang 1 herhaalde hy, zyn dikke snor opstrykende, ga nog eens voorop en gy zult zien, dat ik niet achter blijf. Inderdaad volgde hy vastberaden de weduwe, die eenige schreden voor hem uit zoo rustig mogelijk voortschreed. De sergeant daarentegen ging voet voor voet, omdat hy vreesde duizelig te worden. Halverwege bleef de weduwe staan, keerde zich tot Mathias en zei hem, de hand op den schouder leggende Het is goed overeengekomen, dat myn zoon niet het leven zal verliezen als straf, is het niet? Loop toch, Martha, riep de sergeant uit, ga toch voort, want ik voel my knieën knikken. Neen, ik zal niet verder gaan, antwoordde zy met een woesten lach, want uw woord is een leugen en uw eed slechts spotternij. Een geheime stem zegt my, dat myn zoon als hy dezen avond in uw handen is, morgen reeds onder de kogels van uw soldaten zal moeten vallen. Indien ik door overmaat van liefde myn zoon verloren heb, zal ik hem ook weten te redden ten koste van myn leven, Laat mij los, zei Mathias met ruwe stem en ik zal voor uw oogen het stuk verscheuren, dathy geteekend heeft en het geld niet terugvragen dat hy ontvangen heeft. Neen, antwoordde de weduwe. Gedurende de laatste 2 dagen heb ik te veel geleden. Er moet nu een einde aan komen, Wat wilt ge daarmee zeggen? Dat ons beider laatste uur geslagen is. Er was in de stem van de weduwe Wendel een uitdrukking, zoo verheven en tevens zoo verschrik kelijk, dat de sergeant nederhurkte op den boom stam en er zich met de handen en voeten aan vast klemmende, achterwaarts naar de plaats wilde krui pen, vanwaar hy gekomen was. Toen Martha zag, dat hy wilde vluchten, wierp zy zich waanzinnig lachende op hem, greep hem met haar beide armen stevig vast en ging zoo boven den afgrond hangen, in de hoop, zoo den sergeant in haar val mede te slepen. Wordt vervolgd. Snelpersdruk - LANGEVELD DE ROOIJ - Texel. (systeem Dr. Jaeger) uit de fabriek van de heeren Jansen Tilanus te Friezenveen, zijn voor Heeren, Dames en Kinderen in alle afmetingen verkrijgbaar bij Eenig' Depót voor Texel en omstreken. Goedgekeurd bij K. B. 16 Januari 1890 N. 14. VERSTREKT GE LD EX TER LEEX op korten termijn en neemt GELDEX DEPOSITO overeenkomstig de bepalingen van haar reglement. DE DIRECTIE, JOIL EELMiX, Dn J. TIMMER. 37. Vrij naar 't Fransch door A. B De Bprgkloof. Waarom aan myn woord te twijfelen Ik zweer u, dat men hem niet dooden zal. De eed is heilig, Mathias Werner en als gy eene moeder bedriegt, die u haar kind overlevert, zal dit een misdaad zyn, bedenk dat wel, Weduwe Wendel, antwoordde de sergeant, weet wel, dat niemand meer dan ik hecht aan een eens gegeven woord. Welnu dan, dit laatste woord stelt my gerust, zei Martha, zich dwingende datgene te verbergen wat er voor wreeds lag in den glimlach, die om haar lippen zweefde, kom mee dan maar. De sergeant begaf zich met het geweer op den schouder langs het smalle pad, waarop zich ook de weduwe bevond. Na een half uur langs een byna onbegaanbaar pad geloopen te hebben, werd het pad eensklaps versperd door een steile en diepe kloof. O, zeg eens moedertje, waar voert gy my nu heen vroeg Mathias, zyn blik ongerust rondom zich slaande. Een onrustbarend geluid kwam uit de diepte en had iets aangrypends en verschrikke lijks tevens. Heb ik u niet beloofd, myn zoon over te leveren antwoordde de weduwe kalm, terwijl zy met den vinger op een uitstekend rotsblok wees, ongeveer twintig voet beneden hen. Daar is de weg, voegde zy er by. En zonder zich te bedenken, begon zy langs de steile belling af te dalen, nu eens stappende met den voet op een rotspunt, dan weer zich vasthoudende aan een doornstruik. Mathias Werner dacht een oogenblik na, daarna maakte liy zijn geweer stevig vast en volgde voorzichtig zyn voorgangster. Toen liy het aangewezene uitstekende rotsblok bereikt had, bemerkte hy een diepe bodemlooze kloof aan zyne voeten. Hy week verschrikt terug. Verder ga ik niet, riep by uit, met den rug tegen de rots leunende. Martha naderde hem en richtte eenige woorden tot hem, welke hy echter niet verstond. Een beek, die van een naburige berg vloeide, stortte zich met vreeselyk geraas in de kloof. Martha en hare met gezel werden bevochtigd door het opstuivend schuim- De maan schitterde op dat oogenblik in al haar glans. De sergeant gaf door teekenen te kennen, dat hy zich niet verder wilde wagen, doch Martha verachtelijk lachende, wees hem een ruw in de rots uitgehouwen pad, waar langs zy hem voor ging. Zich vermannende, volgde Mathias de weduwe, zorg dragende, juist zyne voeten te plaatsen, waar zy de haren had nedorgezet en zich verder zooveel moge lyk vasthoudende aan den rotswand. Naarmate zy voortgingen, werd het geluid der waterval minder, doch het pad word langzamerhand nog moer on- gaanbaar. Stel u gerust Mathias, zei Martha eindelijk,

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 4