MUKWE LIJNKOEKEN zal op Diriai 20 Januari 1891 brMdFastt NEW-YORK. Boekbinderij, Verkrijgbaar aan den Burg bij Voor de aanstaande aanneming Parkstraat, Burg np Texel. gemerkt van Claas Honig Zoon te Koog aan de Zaan Publieke Yerhuring. Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij. Kortste en Goedkoopste OVERTOCHT. Feuilleton. De Gierigaard en zijne dnchter. publiek verburen: publiek verhuren'. TE KOOP: NETTE UITVOERING. munten uit door onovertrefbare kwaliteit, zwaar gewicht en hoog vetgehalte. Dit wisselde volgens onderzoekingen aan de proefstations te Hoorn, Groningen, Wageningen en Breda af van 15 15'/, Jb. EELMAN Az. A. DROS Az. Het Bestuur van den polder Waal en Burg s morgens 11 ure, in de Heiberg „Bellevue" a/d WAAL Voor 6 jaren. 1. De Huismans woning Polderzicht met p. m. 32 Heet. 50 A. Wei-, Hooilanden en Dijken. Voor 3 jaren. 2. 2 H. 50 C. Hooiland de Oude Vogelkooi. 3. Het Molenterrein met Rietbollen. A. De Dijken om en 5. Wegen in dien polder. Het Bestuur van den polder het Burger Nieuw- land zal ten Jage en plaatse gemeld 1. De Berm vanaf P. Huisman tot aan de Grintweg. 2. De Weg in den polder. Extra solide, zoo goed als nieuw TE KOOP aangeboden, voor slechts f 55. Hoog 0.80 Heter, breed 0.55 Meter. Te bevragen onder motto Brandkast, Texelsche Courant. te zien en te bevragen bij JAM WITTE, hofstede Prinsenhage, poider Eierland. bericht ondergeteekende ruim voorzien te zijn van prachtige zwarte Tibet en gewerkte Fantasie- stoffen een groote collectie Kaïngarens en Buks- kingsbericht tevens aan zijne geachte begun stigers, dat hy even als voorgaande jaren de aannemerspakken gemaakt levert tegen billijken prys. A contant 5% korting. Aanbevelende UEd. Dw, Dienaar Pli. VLESSING. ROTTERDAM AMSTERDAM Men ver voege zich aan de Kantoren der N. A. S. M. te Rotterdam of te Amsterdam en bij de Agenten, of bij Inspecteur J. E. KROES te Groningen. E. BOLSIUS, te Oi3terioi/jk. 50. Vri) naar 't Fransch door A. B, De Verlamde. Ha, vind ik u hier terug, duivelin! zei hy dreigend. Gjj verwachttet mij hier op deze wereld niet weer te zien, is het wel? By het zien van haar vyand, dien zy inderdaad wel dood moest wanen, bleef de weduwe kalm, slechts in haar oog scheen eenig licht te komen. Een diepe stilte heersebte er onder de omstanders. De burgemeester meende te droomen en durfde het woord niet te richten tot den sergeant, dien hy voor een spook hield. O, ellendige vrouw, riep Mathias uit, g(j zult met uw leven boeten voor de valstrik, waarin ik my dwaas genoeg door u heb laten leiden. Hy helde over haar heen en greep haar by den arm, zonder er op te letten dat deze zoo vreemd was. Kom sta op en volg my De weduwe bleef bewegeloos, maar haar groote oogen, waarin weer .verstand en denkkracht blonken vestigden zich op den sergant. Zy zag en begreep. Zy leefde. Zul je opstaan? herhaalde Mathias, haar ruw heen en weer sehuddende. De arm van de weduwe viel zwaar neer als een zielloos lichaam, toen hy haar even los liet. De sergeant meende, dat zy hem voor den mal hield en hief de hand naar haar op. Een hevig gemompel verhief zich dadeiyk uit de menigte. De scherpe stem van de oude Ursula Erath klonk boven alles uit. De goede vrouw was ver ontwaardigd over deze brutale daad. De sergeant die door den toorn verblind was, wendde zich nu tot de menigte. Durft gy haar nog verdedigen, riep hy op ruwen toon uit. Weet gy dan niet, dat dat slechte schepsel haar haat zoo ver gedreven heeft, dat het misdaad werd? Alle omstanders bewaarden het stilzwygen. Den vorigen nacht, vervolgde de sergeant, heeft zy my, onder voorwendsel van my haar zoon over te leveren, naar de vallei van Egelsthal geleid. Ik ben zoo dwaas geweest, haar zonder wantrouwen te volgen. Maar op 't midden van den boomstam gekomen, die als brug over den afgrond dient, heeft zy zich op my geworpen en my met zich in den kloof getrokken. Martha heeft wel gedaan,mompelde Ursula Erath. Martha is een goede moeder, voegde een ander er aan toe. Ieder stelde zich de verschrikkelyke worsteling in 't midden van den nacht voor en een siddering voer door de menigte. Door welk toovermiddel heeft zich die dochter des duivels uit den afgrond getrokken? Ik weet het niet, vervolgde Mathias. Wat ik weet is, dat ik door myn val wel honderd maal armen of beenen had kunnen breken en dat al3 de mand met levens middelen voor haar zoon bestemd ook niet was ge vallen, ik zeker tyd genoeg had gehad, om beneden van honger te sterven en als spys voor de roofvogels te dienen. En sshreit dat dan niet om wraak. Zy zal gehangen worden of myn naam is geen Mathias Werner. Hy wendde zich weer tot de weduwe en dreigde haar met de vuist. Ja ge zult gehangen worden, dat beloof ik u. De burgemeester, die ternauwernood bekomen was van den schrik, naderde thans den sergeant en zei, treurig het hoofd schuddende: Helaas, Mathias, de arme vrouw is wreed ge straft en zy heeft haar misdaad wel geboet. Die armen, die u in den afgrond hebben getrokken, die mond, die u verleid heeft, ze zyn verlamd. Dus zal het my niet vergund zyn, my op haar te wreken, nu het zy zoo, de zoon zal dan voor beiden boeten. De oogen van de weduwe blonken met een somber vuur, toen zy die bedreiging hoorde. Ha, ha, ik wist wel, dat uw hart niet dood was, zooals uw vleesch en dat ik u eindelyk nog wel zou kunnen doen sidderen. Eerst wantrouwdet gy my en nu krygt gy vrees. Zooveel te beter! Ja, ik ben het, goede moeder, die belast zal worden met het geleiden van uw zoon, de deserteur, ik zal over hem waken, ik zal de soldaten commandeeren, die zjjn vonnis zullen uitvoeren 1 De lippen van Martba werden sneeuwwit en trokken zenuwachtig samen. Groote tranen kwamen in haar oogen en rolden langs haar wangen. O, ik ben zeker dat gy nu lydt, hernam Mathias Als gy niet kunt spreken, noch u bewegen, hooren en begrypen kunt gy ten minste. Welnu, vlei u maar niet met een valsche hoop; onze generaal maakt korte matten met deserteurs, hy geeft ze maar wat lood in de hersenen om ze wat zwaarder te maken. Het is daarenboven een goed voorbeeld. Binnen 24 uur zal uw lieve zoon doodgeschoten worden. Het lichaam van de lamme kreeg een zenuwtrekking. Mathias glimlachte. Doodgeschoten, dat is een mooie dood en zeer eeriyk voor een deserteur. Deserteurs hebben wel eens gratie gehad, niet waar? Wel zelden maar toeh wel eens. De moeder wist dan het hart van den generaal te vermurwen door tranen. Ongelukkig kunt gy u niet aan de voeten van den generaal werpen, indien er ten minste geen mirakel gebeurt. Gy kunt den generaal niet toeroepen„myn zoon is onschuldig." Het gelaat van Martha werd bloedrood. De smart werd krachtiger dan de wil van de krachtige natuur en de ongelukkige moeder geraakte buiten kennis. De omstanders, door medelyden aangedaan, lieten luide kreten van toorn hooren en dreigden den ser geant Mathias, maar deze bleef daar koud onder. De burgemeester, die bevreesd was geen meester te kunnen biyven van de menigte, beval den hout hakkers de draagbaren dadeiyk weer op te nemen en ze by hem thuis te brengen. En myn gevangene vroeg Mathias aan Stauffer. De burgemeester wendde zich tot Kurth en zei Geleid meester Kasper Melzer naar huis en geef Flits Wendol in handen van den sergeant. De gierigaard die zyn huis herkende, liet er zich gewillig heen voeren. Denkt gy dadelyk te vertrekken? vroeg de burgemeester zich tot Mathias wendende, Ja, mynheer, hernam deze somber; want ik wil liefst zoo spoedig mogelyk mijn gevangene, die zoo moeielyk te bewaken is, kwyt zyn. Indien gy by my ontbyten wilt voor heen te gaan, myn huis staat voor u open. Dank u, mynheer, ik deed dit voor ik de kloof verliet. Geef my echter een paar mannen mee, die hier het land kennen, want myn soldaten heb ik reeds vooruit gezonden. De burgemeester wees eenige gendarmen aan om den sergeant te vergezellen. Eenige oogenblikken daarna verscheen Frits Wen- del stevig geboeid op het plein De vrienden van hem omhelsden hem en wierpen allen toornige blikken naar den sergeant. Zy vroegen hem om hem te mogen bevryden, maar hy verzette zich daar ten sterkste tegen en zei, dat als men hem hier bevrydde, hy zich zeker zelf zou aanmelden aan het garnizoen. Eindelyk begon het de sergeant te vervelen en de escorte ging op weg. Op dat oogenblik verscheen Margaretha Melzer geheel in 't zwart gekleed op het plein en plaatste zich naast Frits. Wordt vervolgd. Snelpersdruk - LANGEVELD DE KOOIJ - Texel

Texelsche Courant | 1891 | | pagina 4