Beste Koekalveren, Transport verzekeringen Plotograpliie Instantanée. Kantdeelen, Schalen, Schrooten, Riga Schalen, Panlatten, enz. Planken, Palen, Ribben, Watervaten, 0e Notaris CONIKCK WESTENBERG, Een klamp beste KOEMEST. HOUTVEILING op Vrijdag 24 April a. s., zal, op ZATERDAG 25 APRIL 1891, Dames- en Hinderhoeden, A. ROEPER-RAB. TE KOOP: Geen bluf maar werkelijkheid. E. DU LEER. Feuilleton. publiek verkoopen Maandag 27 April a. s., publiek verkoopen Eenige goed onderhouden Meubelen, TM KOOP: Wederom ontvangen ,,'t Algemeen Belang." C. DROS Azn., Makkum. DE VERWOESTER. 's morgens 10 ure, op het MARKTPLEIN a/d Burg, van eene groote partij Makelaar J. II. MOOJEN. Notaris te Texel, 's morgens 11 uur, op de Haven te Oudescliild op Texel, bij het pakhuis van den Heer Ml. DE WAARD Eene aanzienlijke partij IJZERWERK, TOUWWERK, ZEILDOEK, TEER en hetgeen verder zal worden aangeboden. zal op 's morgens 10 ure, bij de Wagenmakerij van den heer Jn. DALMEIJER Sr. in de Nie u w s t r a a t aan den BURG bestaande in.- Tafels, Stoelen, 1 Ledikant 1 Gladuxangel, Rachels, Koper-, Tin-, Blik-, Glas- en Aardewerk en hetgeen verder gepresenteerd zal worden. bij J. D, WITTE, Warmoesstraat. Eene groote keuze in de nieuwste BLOEMEN, VEEREV, Enz. Enz. Bericht tevens de ontvangst eener prachtige keuze Zomermantels, Dames Visite- en Jaquct- mantels, Dames- en Kiuder-Re^enmantels, Alles concurreerende prijzen. Minzaam aanbevelende, worden op zeer voordeelige voorwaarden aange nomen ten kantore van Te bevragen bij J. P. KIKKERT. Ondergeteekende bericht aan zijn geachte begunstigers de ontvangst eener groote partij Karpetten, in verschillende qualiteiten en maten vanaf 6 el tot 20 elde prijzen zijn ongelooflijk laag dit jaar, dit komt door de lage wolprijzen. Huismoeders ik raad u aan, wanneer u een Karpet noodig hebt, eerst bij mij de voordeelige collectie te komen zien, alsvorens u er een gaat koopen tevens ruim voorzien van Vloermatten, Bedkleedjes, Luxe kleedjes, enz. enz. A contant 5 korting by ph, VLESSIN'G. GROENEPLAATS 343, BURG - TEXEL. Bovenstaande firma zal op VRIJDAG 24 APRIL werkzaam zijn, van 11 tot 5 uur. Hopende met een druk bezoek vereerd te mogen worden. Hoogachtend, als boven. Kleine portretten worden prachtig ver groot; tot levensgroot toe. Specialiteit in VISCHNETTEN, Ansjovis-, Baars-, Blei-, Vogel- en andere Netten, Schakels, Simmen, Kurken, Looden, Cachou in kisten van p. m. 50 Kilo, ook losse koeken van 3 kilo; Patent Iioperverf, Tarr Wonsoris, per bus f7.— contant 5 percent korting. Uit het dagboek van een geneesheer. Vrij naar het Engelsch door A. B. 4. I. Kom binnen, dokter, zei zy mij naderende, na het kind nedergezet te hebben vergeef een arme eenzame moeder haar wekelykheid. Zoo, u hoorde er dus reeds van? Hoorde, waarvan? vroeg zy haastig, een weinig van kleur veranderende. Ik haalde de courant voor den dag. O, ik gevoel myn krachten ontzinken laat ons gaan zitten Haar oogen vestigden zich op het papier. Wy zaten samen op de sofa. Met behulp van een weinig azyn was zy weldra weer bygekomen en toen zy) een weinig bekomen was, las ik haar het voor haar man zoo vleiende bericht voor, tevens voegde ik er by, dat zyn naam niet voorkwam op de lyst der gedooden of gewonden. O, myn edele dappere Arthur, riep zy in tranen uitbarstende uit. Ik wist wel dat hy zich flink zou gedragen- In vervoering kuste zyj de courant en dankte my koortsachtig opgewonden, haar het nieuws te hebben gebracht. Zij belde en beval den binnenkomende bediende met de anderen twee flesch wyn te ge bruiken ter viering van het heugeiyk nieuws. Zy deed my honderde vragen, die ik evenmin kon beantwoorden als zy zeil, in 't kort zy was buitengewoon opgewonden Terwyi ik het venster uitzag, bemerkte ik in de verte een cavalerie-offlcier in gewone uniform, ge volgd door zyn oppasser, die langzaam naar het buiten van kolonel St. Helena opreden. Wie >kan dat zyn, Mevrouw? vroeg ik op hen wyzende, terwyi zy van de sofa oprees. Wie dokter? waar? vroeg zy haastig. Het is een officier in gewone uniform, die biykbaar hier heen komt. Hy zal u ongetwyfeld officieele tyding komen brengen. Op dat oogenblik verschenen de beide personen weer aan een kromming van den weg. Mevrouw St. Helena veranderde merkbaar van kleur, hetgeen ik verklaarde als te ontstaan door de verklaarbare nieuwsgierigheid, welke zy moest gevoelen. O, ja, ik weet wie het is Kapitein Alverley, aidede-camp van den hoofd-commandant. ...Zonder twyfel komt hy my vertellen, hetgeen ik reeds weet door uwe vriendelykheid en misschien brengt hy ook wel brieven Zeer wel mogelyk I Welnu .mevrouw, ik wensch u nog wel geluk met het goede nieuws, maar maak u, bid ik u, niet al te opgewonden, zei ik, myn hoed en stok nemende. Haast u maar niet, om weg te komen dokter, hernam zy, Ik greep haar hand in de myne. Die was koud en bevende. Ik herhaalde myn raad nog eens en daar ik reeds langer was gebleven, als ik wel tyd had, vertrok ik. Toen ik myn rytuig bereikte, trad Alverley, indien dit zyn naam was, juist de poort binnen. Wel, dacht ik, terwyl ik wegreed, als ik kolonel St. Helena was en zoo ver weg, zou ik er niet op gesteld zyn, dat zoo'n werkelyk schoon officier myn vrouw bezocht, welke reden hy ook voor zyn bezoek mocht hebben. Dit was de eerste maal, dat ik Kapitein Alverley gezien of van hem gehoord had. Korten tyd daarna kreeg de kolonel door het sterven van zyn ouderen broeder een inkomen van verscheidene duizenden per jaar, benevens een flink huis in een der voornaamste straten van Londen. De kolonel had dit reeds lang voor zyn vertrek *ngezien en vandaar dat hy zyne schikkingen er voor gemaakt had. Het buiten dat zyn vrouw be woonde, werd niet meer ingehuurd, maar dadeiyk werden er door zyne zaakwaarnemer schikkingen gemaakt om mevrouw St. Helena behulpzaam te zyn in het verhuizen naar de stad. Alles werd naar den wensoh van mevr. St Helena ingericht. Thans had mevr. Sf. Helena een jaarlyksch inkomen van 3500 p. st., benevens een prachtige woning en keurige equipage. O, ongelukkige echtgenoot, zulke beschikkingen te maken 1 Beter ware het geweest, indien gy uwe vrouw in de grootst mogeiyke eenzaamheid had laten voortleven, maar in geen geval in Londen. Het was echter gedaan om best. wil, maar het was een noodlottige dwaling. Op een avond reed ik, terugkomende van een diner alleen door de straat, toen ik voor een oogen blik gestuit werd door eene ophooping van ry tuigen voor de woniDg van Lady 's en my herinnerende, dat ik beloofd had haar eens te zullen opzoeken, indien my dat mogelyk was, stapte ik uit en ging zoo spoedig my dit mogelyk was; naar binnen. Overal in huis was drukte en gewoel. Aan Lady—'s, wil lende toonen, dat ik myn belofte hield, ging ik door verschillende kamers naar de danszaal. Zy is zeer schoon, vindt gy niet? zei een heer, die juist voor my was tot een van de beide dames, die op zyn armen leunden en die een onderzoekenden blik naar de dansenden wierpen. J a a zeker, was het antwoord op gerekten toon gegeven. Zy danst mooi, zei de andere dame, maar wat my betreft, zie ik het niet gaarne. Niet gaarne zien Gy spot zeker, viel de heer haar in de reden, waarom ziet gy het niet gaarne? My dunkt het is juist heeriyk zulk dansen te zien. O, ik moet zeggen het is alles zeer juist, wat dat betreft, maar ik moet bekennen, ik zou niet walsen, als ik gehuwd was, zei de dame aan den rechterarm. De dames waren twee dochters van den heer van Hetheringham, ik wist niet wie de heer was. Waariyk, ik moet zeggen het is te min onder deze omstandigheden, zei een der dames beteekenis- vol met de oogen wyzende op een paar dat juist ophield met dansen. De dame was blykbaar ver moeid. De lezer stelle zich voor, wat er in my om ging, toen ik in het bewuste paar Kapitein Alverley en mevrouw St. Helena herkende. Haar op dit oogenblik niet wenschende te ontmoeten, sloop ik weg van den plaats waar ik stond. Dp eenigen afstand sloeg ik het paar nu gade. Zy was zonder twyfel de bekoorlykste vrouw uit de geheele zaal. Nadat zy eenige minuten met haar nichten gesproken had, liet zy zich door haar met gezel overhalen weer te gaan dansen. Ik kon niet nalaten haar te volgen met een gevoel van mede- ïyden, gemengd met verontwaardiging. Ik besloot haar in den weg te komen, en begaf my daarom vooraan in de ry der toeschouwers. Ik wist een weinig van Kapitein Alverly's karakter, ten minste by geruchte; en bedacht hoe zyne nadering haar had doen ontstellen, toen hy haar op haar buiten opzocht. Van de 4 of 5 paren, welke er walsten, bleef dat paar, dat ik zoo in het oog hield, by my staan, Kapitein Alverley was met zoo'n kracht tegen my opgekomen, dat hy stil stond en vroeg my vergiffenis er voor. Ook zy bemerkte het en wendde haar hoofd om, ten einde te zien, met wie haar metgezel sprak. Zoodra zy my herkende, veranderde zy geheel van kleur. Haar metgezel bemerkte het en keek my aan met een blik als wilde hy my er den moed door benemen met haar te spreken. Ik was echter van zoo n kleinigheid niet vervaard. Hoe maakt u het dokter? zeide of liever sta melde mevr. St. Helena, my de hand reikende, die naar ik my voorstelde eenigszins beefde. Wanneer hoorde u het laatst van den kolonel vroeg ik allereerst, terwyl ik de beleedigde blik opmerkte, van kapitein Alverley, die zeer goed de verandering by zyn gezellin had opgemerkt toen deze my herkende. O ik hoorde niets uit Indië sedert verscheidene maanden och, ja, toch voor 6 weken ongeveer hy was toen vry wel. Wordt vervolgd. Snelpersdruk LANGEVELD DE ROOIJ Texel.

Texelsche Courant | 1891 | | pagina 4