M Puik best koe vet, Haarlemsche Courant. NEW-YORK. R IJ TUIG E N, Den Burg. S. KONING. BALTIMORE. De Eerste Nederlandsche J. P. KIKKERT te Steeds voorhanden Eenige leesuren open op de Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij. Kortste en Goedkoopste OVERTOCHT. Burg Texel. grossier in Porcelein, Glas en Aardewerk. Feuilleton. DE VERWOESTER gevestigd te GELDERMALSEN, maakt bil dezen bekend, dat zij als haren Agent heeft aangesteld, de heer BURG OP TEXEL. Ondergeteekende bericht aan zijne geachte begunstigers, dat er nog een kleine hoeveelheid Karpetten, Bedkleedjes, lutze Matjes, Vloerzeil, Vitrage Crème en Wit, Loopers, Wol- en Zeilloopers in zijn winkel voorradig is, welke artikelen allen moeten worden opgeruimd door plaatsgebrek en dus voor verminderde prijzen zullen worden verkocht. Ieder doe zijn voordeel en kome een kijkje nemen, a contant 5% korting. Pb. VLESSIXG. allerlei soorten nieuwe en gebruikte voor welke verkoop en levering zich beleefd houdt aanbevolen, UEd. Dw. D. Jn. ASJES Ez., Alkmaar. Onovertrefbaar is de echte van J. TEN DOESCHATE te ZWOLLE, vroeger verkrijgbaar bij M. J. Daalder, thans alleen verkrijgbaar bij A. P. KOOIMiX. N.B. Door veelvuldig gebruik heden eengroote partij ontvangen. Jggjp^" 25 ct. per 5 ons, bij do 5 pond. J. P. KIKKERT, Slager. Leesgeld EEN G ULDEN per 3 maanden. LAXGEVELD DE ROOIJ. uit de fabriek „Kraaijenburg" is de eenigste verf in alle kleuren voor muren, plafonds, enz. welke sterk, duurzaam en mooi werk levert en daar door de witkalk met voordeel vervangt. Per half pak voldoende voor 50 vierkante Meter f 0.50. MAS ROTTERDAM AMSTERDAM Men vervoege zich aan de Kantoren der X. A. S. M. te Rotterdam of te Amsterdam en bij de Agenten, of bij Inspecteur J. E. KROES te Groningen. E. BOLSIUS, te Oisterioijk. Ondergeteekenden hebben de eer te berichten, dat zij in de eerste week van Juni a. s. hunne BIERBOTTELARIJ zullen openen. De ondernemers vleien zich dat de gelegenheid, om tegen concurreerendeprijzen, dagelijks versebe Bieren te kunnen bekomen, ten zeerste welkom zal zijn, zoowel aan Logementhouders als aan particulieren, en nomen daarom de vrijheid hur ne nieuwe onderneming bij het Texelsche publiek beleefdelijk aan te bevelen. De zaak zal worden gevestigd in de Weverstraat, B. 264, Burg op Texel. MUIJS, GOVERS Co. Prinsengracht bd Reestraat, EK 353 - 355, A M S T E R D A M. Uit het dagboek van een geneesheer. Vrij naar liet Engelsch door A. B. 14. Toen Lord Seckington dit las werd zijn gelaat zoo wit als sneeuw. Verschillende andere brieven lagen ongeopend voor hem. Met die van zijn vriend Lei- cester in de hand, bleef hij bijna een half uur bewege- loos zitten; daarna stond hij op 't punt naar zijn slaapkamer te gaan en daar de loop van een pistool in den mond te steken. Ontegenzeggelijk woog het verdriet dat hü in dit korte tijdje ondervond ruim schoots op tegen alle genoegens van zijn geheele leven. Lord Seckington was een rechte schurk, maar geen lafaard. Stel u echter zijn toestand voor. Daar was liy, nauwelijks 34 jaar oud, plotseling tot hooge titels en rijkdommen verheven en nu zag hij maar steeds voor zijn oogen op 10 of 12 passen afstands voor hem kolonel St. Helena, met zijn arm uitgestrekt met een pistool in de hand op hem aanleggende, klaarblijkelijk om hem een doodelijk schot toe te brengen. Het koude zweet stond hem op het voorhoofd. War meet hij doen Hij kon niet uit den weg gaan, zijn mannelijke geest kon die lafheid niet toestaan. Er was voor hem dus geen keuze, hij moest naar Londen en dat wel zonder dralen, terwijl hy bfjna zeker was; dat hij binnen weinige uren met kolonel St, H. zou moeten duelleeren. Deze gedachten door kruisten zijn hoofd toen mevr. St. PI. plotseling voor hem stond. Wel, mevrouw, begon Lord Seckington, bitter en scherp, ik ga naar Londen om door uw man doodgeschoten te worden. Hij zal mij zeker dooden, dat is, als ik hem ten minste niet eerst Het laatste deel van de zin hoorde mevr. St. H. niet meer, zij was in zwijm gevallen. Hij haalde dadelijk hulp in de kamer en ging toen heen, na haastig zijne brieven bij elkaar gehaald te hebben, bij ongeluk liet hij echter den brief van zfjn vriend Leicester liggen. Deze viel weldra in de handen van de meid van mevr. St. H., welke de inhoud er van aan haar mevrouw vertelde, echter niet voordat Lord Seckington Parijs verlaten had. Deze was uitgegaan om een paar van zijne vrienden die onder vinding hadden van duels te vragen of hij het recht had reeds dadelijk neer te schieten, hetgeen naar zijn idee de eenige kans was op lijfsbehoud voor hem. Volgens deze vrienden was dit iets onbe hoorlijks. Weinig voldaan over deze tijding, keerde hij huiswaarts. Hij vond mevr. St. H. nog steeds in bewusteloozen toestand en hij maakte van deze gelegenheid gebruik om te vertrekken, echter niet dan nadat hij voldoende geld had achtergelaten voor haar eerste onderhoud, om daarna zoodra mogelijk meer te zenden, indien zij ten minste niet eerder zijn doodsbericht ontving. Des anderen daags, 's morgens vroeg vertrok hij met een gevoelen, vrij W©1 over eenstemmend met dat wat iemand moet hebben, wanneer hij naar het schavot geleid wordt, Toen hij de deur inging van het huis in straat te Londen, was hy zoo bleek als de dood en kon nauwelijks zijn verwarring verbergen voor de schaar bedienden, die in de vestibule hun niouwen meester ontvingen. - Hoe lang zullen het mijne bedienden zijn! dacht hij. Ternauwernood was het rijtuig dat hem gebracht had, weer vertrokken, toen een bediende, die aan de andere kant van de straat had staan kijken, belde aan en vroeg aan den bediende of dat Lord Seckington was, die pas was aangekomen. Toen hij daar een bevestigend antwoord op ontving, ging hij uiterlijk zorgeloos weer heen, maar ternauwer nood was hy de hoek van de straat omgeslagen of hij liep zoo hard zijn voeten hem konden dragen, tot hij Generaal Ondine's woning bereikt had. Hij slaagde er in kolonel St- H, te bereiken zonder de achterdocht van een der huisgenooten op te wekken. Eenige oogenblikken later verliet kolonel St. H. het huis. Des avonds omstreeks 7 uur belde een heer bij Lord Seckington aan. Vernemende dat zijn Lord schap op dat oogenblik drukke bezigheden had gaf de vreemdeling daarop zijn kaartje en verzocht in de wachtkamer te worden toegelaten, teneinde daar te bljjven tot Lord Seckington tijd zou hobben hem te ontvangen De bediende bracht daarop het kaartje naar zijn meester. Deze las: „Majoor Darnley". Nauwelijks 5 minuten later kwam Lord Seckington nog in reiscostuum gekleed, binnen. - Majoor Darnley, vermoed ik? vroeg hy beleefd, zyn bezoeker naderende, welke opstond en boog. Lord Seckington vroeg verschooning voorhetwachten en tevens voor zyn kleeding, omdat hy nog geen iyd had gehad zich te verkleeden. - Ik behoef u alleen maar de naam van kolonel St. Helena te noemen, zei majoor Darnley luid, om u het pynlyke van myne boodschap te doen begrypen. - Zeker, ik begryp u volkomen, hernam Lord Seckington. - Hoe spoediger de zaak is afgehandeld, des te beter natuurlyk - Dat is zeker, hernam Lord Seckington kalm. Ik twyfel niet, of myn vriend kapitein Leicester, die ik hier in de stad ken, zal alles dadelyk voor my met u willen regelen. Waarschynlyk zal hy op 't oogenblik thuis zyn straat No. - Misschien zal u wel zoo vriendeiyk willen zyn my een klein briefje van uw hand mede te geven? - Wel zeker, zei Lord Seckington en ging het gevraagde briefje te schryven, waarna hy het toevouwde, adresseerde en aan majoor Darnley over handigde. - Waarschynlyk zal kapitein Leicester weldra by u komen. Zal ik hem vertellen dat u hem by u wacht? - O, ja, als u zoo goed wilt zijn, maar wat ik u bidden mag, laat geen tyd verloren gaan. Hy belde en majoor Darnley vertrok Een uur ongeveer na het vertrek van majoor Darnley verscheen kapitein Leicester. - Wel Alverley Seckington bedoel ik, gy ziet, dat het is zooals ik vermoedde, zei hy binnen tredende. - Ja, hornam de aangesprokene, hem vriendschap- pelyk de hand drukkende, en mag ik op uw hulp rekenen - O, natuurlyk ik ben tot uw dienst. - Die bloeddorstige duivel van een St. Helena zei Lord Seckington, moet op myn komst gewacht hebben. Majoor Darnley was een uur na myn aan komst reeds by my. - Zonler twyfel heeft hy een of ander afgehuurd om te spioneeren. Wy zullen morgen zwaar werk hebben. - Morgen Ik zal nog gek worden door de geheele nacht nog te moeten wachten, zei Lord Seckington. Ik zou oneindig liever bij nacht, waarom kan het niet by -'s zijn? Gy kunt dat gemakkelyk zoo regelen, Leicester. Als wy tot den morgen wachten, zal ik in 't geheel geen kans hebben. - U weet, dat ik dat niet kan doen, hernam kapitein Leicester kalm, het is niet volgens de regel. Darnley zou lachen, indien ik het hem voorstelde. - Welnu, ik ben natuurlyk in uwe handen. Gy moet doen, zooals gy goeddunkt, zei Lord Seckington met een zucht. - Ik zal by u komen laat eens zien om 5 of 6 uren, zei kapitein Leicester in gedachten. Wy zullen daar van avond nog wel eens verder over spreken. Wordt vervolgd. Snelpersdruk LANGEVELD DE ROOIJ Texel. ■f EN 55 55

Texelsche Courant | 1891 | | pagina 4