Lammeren-vervoer De stoombooten van den Heer P. F. HOLTZAPFFEL, Photographie Instantanée. F. e. bipïïij I P Pt test Koeiet, Meubelhandel, Tü-york. Vraag CACAO en CHOCOLAAD Vertrek DONDERDAG II JUNI, s morgens 7 uur uit de haven. grossier in Porcelein, Glas en Aardewerk. Feuilleton. P. BOON, Binnenburg, zeer fijne Hammetjes brinia kwaliteit I sss®!fesjr j küIJPER, Partstraat. Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij. BALTIMORE. H. M. KA RIS, liggen evenals vorige jaren ter lading gereed. E. DULEER. De Blinde Admiraal. ■§<M 1 1 H I H K. SLOT. Kortste en Goedkoopste OVERTOCHT. alhier verkrijgbaar bij P. BOON, DEN BURG, in bussen van 7S, V4 en '/8 Kilo. A Qipii-j-pii E. KUIJPER Czj -AXgCllLCIl. c> ffl roorn. BURG-TEXEL. Het Atelier zal geopend zijn Maandag 8 Juni van 9 tot 2 uur. Prinsengracht bd Reestraat, XX 353 - 355, AMSTERDAM. 1 Vrij naar 't Fransch door A. Admiraal 1 hier is een brief. Ezelskop, is dat om mij er aan te herinneren, dat ik niet zien kan, dat gij mij in de ooren schettert Hier is een brief. Admiraal, moest ik het u dan niet zoggen, al vorens hem open te maken? Lees, en hou je mond. Bertrand, een gewezen konstabel van de vloot, waarover de admiraal het bevel had gevoerd, lachte onwillekeurig. Waar lacht gij om? bromde de admiraal. Omdat ik moet lezen en tegelijkertijd mijn mond houden. Dit antwoord, op de gulle eenvoudige manier van den ouden zeeman uitgesproken, ontwapende den admiraal en op heel wat zachter toon zeide hij Nu, begin maar. De brief is van uwen geneesheer. Zoo, en wat vertelt hij wel, die duivelsche dokter? Het is nu meer dan eene week geleden, dat hij mi] belootd heeft mij eene voorlezeres te zenden, die ook als mijn secretaris kon dienst doen. Die zotskap, die als altoos zich meer met zijne ge noegens dan met zijne zieken bezig houdt, heeft er nog niets aan gedaan. Drommels, admiraal, uw dokter is zeer bekwaam, hl) is wereldberoemd; maar hij is jong, en Nu, het is genoeg, geen opmerkingen: lees maar. Ik begin. Dat is maar goed ook, pruttelde de admiraal, „Waarde admiraal. „Morgen, drie uur, zal mevrouw de weduwe De Yilliers, die al de vereischten, welke gij ver langt, in zich vereenigt, zich aan u komen voor stellen, op mjjn aanraden. „Overtuigd dat dit u aangenaam zal zijn, ver wacht ik ditmaal uwen dank, in plaats van uwe gewone knorrepotterijen. „Ik druk u de hand en geef u de verzekering van mijne eerbiedige toegenegenheid. „D. Holle." Lofspraak genoeg op deze dame. Zeker heeft de dokter, volgens zyne gewoonte, zich aangaande haar illusies geschapen. Enfin, wij zullen zien 1 Deze arme admiraal, die in den grond van zijn hart de beste kerel ter wereld was, had, sedert hi) bericht de ontvangst van een partij van 7 tot 10 pond, 25 ct. per 5 ous. Vet en mager Spek uiterst laag in prijs. I ■■'jA I gebrekkig geworden was, zich eene ruwheid van vormen aangewend, die echter zeer dikwijls door zijne edele opwellingen werd gelogenstraft. Op een nacht, dat er een hevige cycloon woeij waarin zijne vloot dreigde te vergaan en zijne be manning gevaar liep het leven te verliezen, had hij om het noodlot te ontkomen, al zijne beleidvolle dapperheid ten toon gespreid, zonder zijn eigen leven te ontzien. Blootshoofds aan al de guurheid van dit vreeselijk weer blootgesteld, had zijn lichaam aan deze bovenmenschelijke vermoeienis weerstand geboden. Maar, slachtoffer van zijn plicht en van zijne zelfopoffering, waren zijne oogen door eene ongeneeslijke verlamming aangedaan. Deze mam .die nog jong was, vooral door zijne wilskracht; die gewoon was aan een leven van roem, gemoedsbe weging en werkzaamheid, en die nu door de om standigheden genoodzaakt werd om zijn ambt neder te leggen, leed daardoor vreeselijk en zijD leven, nu voor altijd nacht geworden, werd beroerd door de gedachte aan zelfmoord. Zoo was Bertrand, die zijn ontslag uit den dienst genomen had om zijn admiraal te volgen, gedurende vele maanden, zooals hij zeide, diens schaduw ge worden, om hem te beletten aan dit noodlottig voor nemen gevolg te geven. Er was een talrijk dienst personeel van beide sexen in de woning, maar Ber trand alleen kwam in de nabijheid van den admiraal; nacht en dag was hij zijn trouwe hond. De admiraal had de bekwaamste oogheelkundigen uit de geheele wereld geraadpleegd, zonder dat hy genezing had gevondon. Zijn jonge dokter Holle, de geleerde oculist, geroepen in alle wetenschap pelijke congressen, wiens naam gezag had te Parijs, wist dat hij niet te genezen was, en liet hem slechts een enkel pijnstillende kuur ondergaan, alleen om de deur der hoop nog niet voor hem te sluiten. Zoo dikwijls de geneesheer hem een bezoek bracht, beklaagde de admiraal zich over zijne afzondering, Neem eiken dag gedurende eenige uren eene voorlezeres, die tevens als uw secretaris kan dienst doen; dat zal u wat afleiding geven. Dit is mijn recept tegen uwe verveling, voegde hjj lachend bij. In het eerst verzette de admiraal zich hiertegen. Toen hjj echter steeds verdrietiger werd, gaf hij toe. Toch, nu h\j den brief van den geneesheer had hooren lezen, legde hij al zijne vrees voor deze zaak weder aan den dag: Welk eene dwaze gedachte heeft die dokter toch gehad, waarom heb ik er in toegestemd Enfin, als zij is, zooals ik het verlang, dan zal het kwaad nog niet zoo heel groot zijn. Bij de gedachte aan het ontvangen van deze dame op den volgenden dag sliep hy slecht en Bertrand, 25 cents per pond, bij 5 pond. W. SPIERDIJK. LAGE PRIJZEN A CONTANT. ROTTERDAM AMSTERDAM Men vervoege zich aan de Kantoren der N. A. S. M. te Rotterdam of te Amsterdam en bij de Ageuten, of bij Inspecteur J. E. KROES te Groningen. E. BOLSIUS, te Oisterwijk. die eiken avond zjjn veldbed naast het zijne opsloeg, niet veel beter. In de prachtige woning van den admiraal, in den faubourg St. Honoré, waren de vleugeldeuren van alle kamers in het gedeelte, dat hy bewoonde, af genomen om hem, zonder dat iemand hem behoefde te helpen, de gelegenheid te geven in deze reeks van vijf groote kamers in zyn geregelden zeemans gang heen en weer te loopen, zonder ergens tegen aan te stooten. Deze vryheid van handelen verlichtte hem zyne gebrekkigheid eenigszins. Den volgenden middag, ten drie uur, kon de ad miraal niet stil meer biyven zittenalles wordt eene gebeurtenis van belang in het leven van een gebrekkige. De arme admiraal is te vergeiyken by een leeuw, in zyne kooi terneergeworpen, die nu en dan opspringt, in de hoop zyne vryheid te heroveren. Toen hy het drie uur hoorde slaan, zeide hy„Nu zal zy zeker komen. Maar de groote klok van zyn huis sloeg het halfslag, daarna vier uur en nog eens half. Hy werd woedend. - Spreek my nu nog eens, zeide hy luid, byna schreeuwende, van die vrouwen, die hun eigen kost willen verdienen en die zoo stipt zyn. Admiraal, waagde Bertaand te zeggen, er valt een ware zondvloed. Wat drommel, als men arm is, heeft men niet, zooals u, een rytuig ter zyner beschikkingmen gaat met een omnibus en die zyn met zulk weer altyd vol. - Wat kan het my schelen, of de omnibussen al of niet vol zynmen moet op tyd zyn komen, dat behoort zoo. Als gy uw dienst niet stipt op tyd gedaan had, wat zou er dan van u terecht gekomen zyn? - Maar deze dame, neem my niet kwaiyk, admiraal, dat ik het u zeg, is geen konstabel. Zoodra Bertrand dit gezegd had, stelde de kamer dienaar hem een kaartje ter hand en zeide - Deze dame is in de spreekkamer; moet ik mynheer de admiraal, haar by u brengen? - Ja. antwoordde de admiraal op trotschen toon. De knecht ging; Al was het ook alleen om haar een lesje te geven, Bertrand, zal ik haaar ontvangen. - Mevrouw De Yilliers kondigde de bediende aan. Toen hy haar zag binnen komen, begon Bertrand te hoesten, wat, zooals de admiraal wel wist, by zyn trouwe hond gemoedsbeweging aanduidde. Wordt vervolgd. Snelpersdruk - LANGEVELD ft DE ROOIJ - Texel Novelle. M ■MB EN

Texelsche Courant | 1891 | | pagina 4