WAARSCHUWING! i tiiMleiri Edammer graskaas. Photographie instantanés G. J, O1, B, Ter Druiri Tdsè Cora Ter gelegenheid Ier a. s. kermis, 2 nieuwe Tiger llAAHAEHiES. De CocMorp. tg Tan Moot Co. Gevraagd voor Je kooibonv: ROMEIN en OUDEHHOVEN te HELDER, Café Chantant worden gegeven. TE KOOP: J. DAALDER Ms. E DU LEER. Donderdag, Vrijdag en Zondag, NAAIMACHINES. Op Zaterdag 27 Juni 1891, H. H. LANDBOUWERS. Een jongen niet beneden 16 jaar, Feuilleton. De Ziekenverp leegste zal publiek verkoopen: Hooigcwas en Nagras. Ten strengste verboden te sloopen aan, of gereedschappen toe te eigenen behoorende tot de Benbrack, zonder bewijs van ondergeteekende A. DROS Albzn. zal in het hotel „DE LINDEBOOM," op Donderdag 2 Juli, des avonds Bij programma's breeder omschrijving. Aanbevelend, J. BRUIJX. Adres te bevragen bureau van dit blad. Tegen toezending van postwissel, onder motto kaas, zendt ondergeteekende, net verpakt en franco 1 Prima Edammer haasje ft f 1.60 haasjes - 3.00 en - 7.25 ALKMAAR, Ritsevoort A 2. Aanbevelend, Met de aanstaande Teselsche kermis, zal het atelier te Texel geopend zijn op iederen dag van 9 tot 6 uur. Hopende met een druk bezoek vereerd te worden. Allergoedkoopste adres voor De Pfaff-JJachines alsook de verbeterde Singer- Machines waarvan de prijzen zoo laag gesteld zijn dat een ieder in de gelegenheid is er zich een aan te schaffen. Deze machines werken zonder gedruis en zijn door hunne solide constructie zeer aan te bevelen. Verder machine zijden- klossen,; Naalden en Olie. Verkrijgbaar bij Ph. VLESSIN'G. ziekte, was altijd bereid voor haar door 't vuur te loopen. Twee jaren later was het voor haar man gedaan met de pretzjjne gezondheid was ondermijnd en zijn geld op. Mot achterlating van groote schulden poogde hij naar Amerika te ontkomen, maar te Havre werd hij ziek en stierf, na eenige maanden ziek te zijn geweest, in een ziekenhuis. Nu was het kind haar onbetwist eigendom, en welk een troost en vreugde was zij voor haar. Zij werd bijna door hare betrekking dag en nacht in beslag genomen en kon er daarom niet aan denken het kind geheel tot zich te nemen, Zü wist echter^ dat het kind bjj de familie van den schoolmeester goed bezorgd was, zoowel geestelijk als lichamelijk. Maar wanneer zij een vrijen dag of een uurtie had, haalde zij haar kind of ging het opzoeken. Het was haar alles het laatste en eenige wat zij gered had uit den schipbreuk haars levens. Voor het kind leefde, werkte en spaarde zij. De gedachte alleen aan het fijne, bleeko gezichtje met de groote blauwe oogen, gaf haar kracht bij hare zwaarste plichten. Meta Siemen werd een beroemdheid, en noodza kelijkheid, een troost voor velen. De doktoren waardeerden haar zeer, roemden hare zaakkennis en noemden haar hun rechterhand. Bij iedere moeielijke operatie of ziekte werd zij verlangd, en de dokter, die de zieke behandelde, was gerust voor zijne patiëntzoodra hij wist dat mevrouw Siemen hem verpleegde. Zij had een goede, flinke manier om met zieken om te gaan. Hare zachte hand scheen de pijn te kunnen verminderen en het juiste woord ontbrak haar nooit, wanneer het er op aan kwam, eene moedelooze op te beuren. Hare sympathieke persoonlijkheid en de aanblik van haar mooi gelaat werkten weldadig op de zieken. Hot was inderdaad een mooi gezicht, ondanks den smartelijken trek om haar welgevormden mond. Eens was er een bijzonder gewichtig geval. Eene bedrijvige moeder van vele kindoren, do vrouw van een winkelier, was dooziek, de dokter Steffens, die haar behandelde, wilde nog eene laatste poging wagen en wel eene operatie, waarbij haar leven in 't spel zou zijn. Wilt gij het alleen op u nemen, dokter vroeg mevrouw Siemen. Ja, gaf hij ten antwoord, uw ervaren hand en uw bijstand zijn mij ditmaal van meer belang en noodiger dan de hulp van een collega. Ik reken op uw koud bloed en verlaat mij daarop, dat u geene zenuwen heeft. Hoe dat zoo, dokter? Hij verklaarde haar het gewaagde van de onder neming en besprak het noodige, Toen zij zich voor de operatie had voorbereiden in de linnenkast bezig was, die in de gang stond, kwam er een magere, hoogopgeschoten jongen naar haar toe. Zou moeder stervenmevrouw vroeg de ang stige jongensstem. Ik hot p het niet, Paul 1 zei zü troostend. Wij zullen haar onder Gods hoede stellen en met onze zwakke krachten al het mogelijke doen om haar beter te doen worden; dat moet gij ook doen,Paul 1 Ik ook? Ja, - jij bent de oudste en moet voor stilte en rust in huis iorgen en je vader bijstaan, die van angst geheel buiten zich zeiven is. Ach, vader, riep de jongen bitter uit, en daarop greep hij met beide handen mevrouw Siemens arm. Moeder mag niet sterven want aan vader hebben wü niets I Als zij sterft, is het maar het beste dat men ons alle zeven dadelijk wegzendt. De jongen stormde de trappen op en mevrouw Siemen hoorde hoe hij snikte en de deur van zijn kamer achter zich sloot. Arme jongen, dacht Zij, hjj ziet, niettegen staande zijn jeugd, den toestand al duidelijk in. En terwijl zij met linnen zoeken voortging, zeide zij een paar malen zachtjes bij zichzelven; „Arme jongen". Zij kende de familie-aangelegenheden en wist, dat de vrouw alles bi) elkander hield en haar man, een slordig, zeurig mensch, die langzamerhand alles op hare schouders geladen had, letterlijk een steun pilaar was. Arme kinderen, herhaalde zü als God het wil, zal het gelukken het kostbaar leven van uwe moeder te redden I En zü nam zich voor al het mogelüke to doen om haar doel te bereiken. Wordt vervolgd. Snelpersdruk - LANGEVELD DE ROOD- Texd. Notaris te Texel, 's morgens 11 ure, in het Algemeen Weeshuis aan DEN BURG Voor het „Algemeen Weeshuis" te Texel. 6.88.10 het Haanstuk (in 2 perceelen). 7.50.9J het Kooistuk. 1.90.80 het Derde Partje. 6 87.00 het Waterschip fin 2 perceelen). 3.26.20 het Groenstuk. 1.43.90 het Weezenland. - Dijk van het Weezenspijk. 2.08.60 bij het Molentje T 1.99.90 bij het Hek l ID net 1.88.70 Daaraanvolgende Weezensniik 2.52.80 De Bol r j 9.58.50 De Spijkerboren (in 4 perceelen). 2.87.00 bij de Schans. 1.72.00 Smallestuk. 1 28.40 Koeijemveid. Nog vooihanden Prijs contant f 200.— gevr. voor de wekel. 4 cents Bibliotheek. Prov. 26 - 50°/o- Br.fr. Adv. Bureau HAASENSTEIN VOGLER, Rotterdam. by P. W. ROEPER, SPANG. Het WASCHMIDDEL dat door zijne eigenschappen van totale uitroeiing van ongedierte en bevordering van de blankheid der wol het beste blijft voldoen, dus daarvoor het meest aangewezen middel, is dat van is steeds verkrygbaar bij don Heer C. KEU SER Pz. kan een flinke jongen, die goed onderwijs heeft genoten, als LEERLING geplaatst worden. Gedurende deze bange weken en maanden dat Meta naast haar kindje voor dood neerlag, gevoelde zü voor het eerst een diepen eerbied der vrouw, die de dokter van elders aan haar ziekbed had doen komen, en wier zorgvuldige verpleging zü genoot. Daar zü met haar verdriet zoo alleen stond, had zü er behoefte aan zich aan die eenige te hechten, die haar gedurende al dien tijd zoo flink en trouw ter züde stond en zü betreurde het zeer, dat zü een eenvoudig kind uit het volk haar ook niet raad en troost kon geven voor haar ziel, die daar zulk een behoefte aan had, zooals zü dat vóórhaar ziek lichaam geweest was. Er kwamen moeielüke jaren, en eindelük liep de maat van krenkingen en beleedigingen van allerlei aard over. De droppel, die de kruik deed overloopen, viel. Terwijl Frits Siemen in zün eigen tuinsalon eene pikante paardrijdster een soupeetje aanbood vluchtte Meta met haar kind uit de schitterend ingerichte bovenverdieping. Daarop volgde een procesmaar daar hü nooit de hand tegen haar opgeheven, had en zü het ver smaadde, bewüzen van zpn ontrouw te leveren, zoo bleef het recht en het geld in züne handen. Zü had den echtgenoot opzettelijk verlaten en weigerde tot hem terug te keoren, derhalve was zü de schuldige die geen recht kon krügen. Het proces duurde heel lang en de scheiding werd voor het oogenblik nog niet uitgesproken, zü voch ten intusschen om het kind. Daar zü zich als eene leeuwin verdedigde, was hy edelmoedig en liet het vooreerst aan haar. Hij rekende, dat de nood haar zeker tot hem terug zou brengen, wanneer hyhaar de nocdige middelen tot levenondorhoud weigerde; Meta zou immers geen moeder zün, indien zü haar kind gebrek zou zien lüden. Maar het kind leed geen honger, want terwüi Frits Siemen van het geld züner vrouw als een vroolüke Frans leefde, verdiende de moeder inderdaad na een korten tüd zooveel met het vak, dat zü gekozen had, dat zü en haar kind onafhankeiyk van haar man waren. Siemen was woedend toen hü hoorde, dat zü voor geld vreemdo menschen ging verplegen, die haar niots aangingen, en hü beweerde, dat zij het slechts deed om hem te sarren en een smaad op zyn goeden naam te werpen. Hü wist niet, of hü wilde het niet weten, dat hü er zelf voor gezorgd had zün „goeden naam" met schandde te bedekken, Meta nam hare nieuwe plichten met een nauw gezetheid en getrouwheid waar, die haar geiyken niet bad. De menschen, die in den aanvang het hoofd geschud hadden, gewenden er zich spoedig aan, een vrouw uit den burgerstand aan hun ziokbed te zien, en men sprak mot goede erkentelükheid over hare verdiensten, wanneer Meta, zonder aan- ziens des persoons, haar vaardige hand aan allen reikte, die haar noodig hadden. Ieder, dien zü verzorgd en verpleegd had gedurende een zware n 2. Novelle.

Texelsche Courant | 1891 | | pagina 4