SiffiBfipipmtó- Doopsgezinde Gemeente. ZOKDAG 12 JULI pisÉEStnefenini aai EE WAAL ii plaats van te Oostereni. C. I. KOOY, Burgemeester. C. BAKKER, Aftredend lid. W. LA1MEBS, van de Goclcsdorn. Chemisch bereide feil. Het Landbouwzout Marktberichten. een partij Leidsche grenen Harken, Een Burg. S. KONING. TE KOOP; Een klamp goed gewonnen Klaverhooi, G. J. O. D. Dikkers, jÉ|j Een Huis en Erf HOOIBROEI. PREDIKBEURTEN. ADYERTENTIËN. Om op te ruimen op Zaterdag 18 Juli 1891, ONTVANGEN Den Burg. S. KONING kracht bewogen, maakt een luchtledig, en aldus wordt de melk uit de koe naar den emmer getrokken, terwijl het doorvloeien der melk zicht baar is door een stukje glas, in de buis gevoegd. Wanneer de melk geheel en al uit de uiers getrok ken is, vallen de buizen af, en dan brengt de knecht een der buizen van uier tot uier om de koe goed droog te melken, hetgeen van belang is, omdat de beste melk het laatst uitvloeit. De proeven hadden plaats op koeien, die aan deze wijze van melken niet gewoon waren, en deze waren niet zoo onrustig als men verwacht had. In 6 minuten kreeg men l'/s gallon (ongeveer 6 liter) van eene koe. (IV. v. d. D.) De jongste berichten uit Britsch-Indië behelzen weder treurige bijzonderheden omtrent een te verwachten hongersnood, tengevolge van het mislukken van den oogst. Wel is in Bengalen en in de stad Bombay regen gevallen, doch voor het grootste gedeelte der uitgestrekte landstreek is de droogte blijven aanhouden en de natte moes son slechts zeer spaarzaam ingezet. De toestaDd der door hongersnood bedreigde districten wordt bij den dag ernstiger, en de hoop op een tusschen- tijdschen oogst heeft men reeds moeten laten varen. Een Rus, dr. H. Khorf, heeft 100.000 fr. aan de stad Parijs aangeboden, op voorwaarde, dat eene nieuwe geneeswijze zal worden ingevoerd in de hospitalen, die hij in eene brochure om schrijft. Khorf wil dat men de zieken geen medicijnen geeft, de natuur late werken en die ter hulp kome, door de huid meer te laten werken; zoo min mogelijk huidbedekking dus. Het schijnt dat Khorf te vergeefs heeft getracht zijne methode in Rusland ingang te doen vinden; hij putte die uit de werken van een godsdienstige secte, die vroeger naar Siberië werd verbannen. Een geweldige wolkbreuk heeft de Russische stad Ekaterinoslav voor een groot deel verwoest. Honderdvijftig huizen en vier bruggen werden door het water meegesleept, waarbij een groot aantal der bewoners verdronk. Negen en zestig lijken zijn reeds te voorschijn gebracht. Het water steeg in de hoofdstraten ter hoogte van 5 voet. Te Auckland is door een schoener de be manning aangebracht van de bark „Compadre", welke eenige maanden geleden van Calcutta naar Chili veitrok. De „Compadre" geraakte in volle zee in brand en werd daarenboven door een hevigen storm aangegrepen. De kapitein deed den steven naar de kust der provincie Otago wenden. Vóór het die bereikte verdween het schip in de golven. De schipbreu kelingen werden echter op de rotsen geworpen en brachten daar 103 dagen in de grootste el lende en ontbering door, waaraan zij thans ge lukkig zijn onttrokken. Zondagmiddag vertrokken drie pleiziertrei- nen van Berlijn, de eerste te 5 uur 40 ging naar Lindau, de tweede te 6 naar Reichennall, de derde te 6 uur 20 naai Münchende trein naar Reichenhall ontspoorde, vermoedelijk tengevolge van het wegspoelen van den grond onder de rails, voor het station Eggolsheim. De trein bestond uit negen waggons. De zeventigjarige mevrouw Dupont uit Berlijn ver loor het leven, zwaar gewond werden zes heeren, 4 dames en 2 jongens. 13 personen bekwamen lichte verwondingen. Vele personen geraakten buiten kennis. De verwondingen bestaan voor't meerendeel uit beenbreuken. Bij het bezoek van den Duitschen keizer in Engeland werkt alles niet zoo mede als dit bjj ons te lande geschieden mocht. Het weder is koud en ongunstig. Er was zulk een storm, dat de „Hohenzollern" Dinsdag de jonge prinsen, die te Vlissingen aan boord waren gekomen, niet landen kon te Harwich. Eindelijk werden ze aan wal gezet in eene sleepboot, en gebracht naar het voor hen gehuurde huis „South Beach" De keizerin komt daar van de week. Qp het diner in hot kasteel van Windsor barstte in de eetzaal de groote pijp der water leiding. Het water spoot door de zaal en tegen de gasten en met heldenmoed poogden eenige officie ren den barst met hunne handen te stoppen. Ze werden nat voor niet. Het water bleef sissend spuiten. Ten laatste kwam de brandweer en toen werd de hoofdkraan gesloten, waarmede men desnoods eerder had kunnen beginnen. Er zal misschien wel niemand ter wereld zooveel voor courantenlectuur uitgeven als de Hertog van Portland. Hij is op nagenoeg alle voorname bladen geabonneerd, en dat kost f 20.000 per jaar. De couranten worden zorg vuldig bewaard en fraai gebonden. IJsland is van jaar tot jaar door harde winters, aardbevingen, aschregtns, ziokte onder vee en menschen enz. achteruit gegaan. Een groot gedeelte der bevolking is dan ook al naar Amerika verhuisd. Thans wordt bericht, dat zekere dr. Ludwig von Dolcke, een geboren IJslander, die gedurende de laatste twee jaren als geneesheer te Detroit, in Illinois, gevestigd was, naar IJsland is gereisd met het voorstel om de gansche bevolking - zeker geen 20,000 zielen meer naar Alaska over te planten. Het Amerikaan3che Gouvernement is het plan gunstig gestemd, en een aantal kapitalisten die belang hebben bij de ontwikkeling van Alaska, verleenen hunnen steun. - Een Pransche dame, den 30sten Juni te Pau overleden, heeft aan het Fransche Instituut (afdeeling Wetenschappen) een legaat van 100000fr. vermaakt, uit te keeren aan den persoon, onver schillig van welken landaard, die binnen tien jaren het middel zal gevonden hebben om ge meenschap aan te knoopen met een hemellichaam. De erflaatster wijst met name de planeet Mars aan, waarop thans de aandacht van alle geleerden gevestigd is. Als het instituut het legaat weigert, zal het op het instituut van Milaan overgaan en bij hernieuwde weigering op dat van Nieuw- York. Schagcn, 9 Juli. Aangevoerd8 paarden f 80 a 200 2 Stieren f 62'/, a f 90,14 Gelde- koeien f 80 a f 250,—; 12 Kalf koeien f 140 a 250Vaarzen f a Hokkelingen f af 17 Nuchtere Kalveren f8 a f 20 224 Schapen f 10 a f 28,- 3 Bokk. en Geit 2 a 4 gld.38 mag. Varkens f8 a f 13 51 Biggen f 3. a f 5. 15 Kippen 25 a 85 ct; Eenden a ct Boter per kop f0,65 a 0,70; Kaas per kilogram 20 a 30 ct.Kipeieren per 100 300 a 350 ct.: Eend-eieren per 100 310 a 320 ct. 150 Lammeren f 2.50 a 9. Ossen, a_ Rammen, f a Leiden, 10 Juli. Ter markt werden heden aangevoerd: Ossen stuks f a f 48 Stieren f 62 a f 244Veulens stuks af—, 18 kaltkoeien f 134 a f262; 82 Melkkoeien f 98 a f 248; 78 Varekoeien 96 a 241; 118 Vette koeien f 146 a f 27082 Vette kalveren f 27 a f 65, 33 Magere kal veren f7,50 a f 19 GrasKarveren af 920 Vette Schapen f 20 a f 30, 320 Magere Schapen f14 a f 20,- -- Paarden f - a f- 730 Magere Lammeren f 5,— a f 16, Vette jarige 144 Magere Varkens f 15 a f 27 Vette Varkens a. 195 Biggen f 2.— a f 13. Londen, 9 Juli. Ter veemarkt zfjn aangevoerd 200 Runderen, 6000 Schapen en lammeren 140 kalveren, 50 Varkens. Men noteert: Runderen 0,41 Va f 0,775 Schapen en lammeren 0,525 a 0,90; kalveren 0,476 a 0,825; varkens f 0,35 a 0,55. Zondag- 12 Jnli. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. half tien Ds. Smits, van Nieuw-Vennep. (Bevestiging van den beroepen predikant.) Nam. twee uur Ds. van Schaick. (Intree rede. Oudeschild. 's Avonds Ds. Calcoen, van Nieuwe Niedorp. Koog. Voorm. 10 uur Ds. de Mazure. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. per bos f2.00 a contant, p g Nog een restantje AARDEWERK wat voor spotprijs wordt opgeruimd. Aanbevelend, J. EELMAN Az. Steenenplaats, Burg. Leeftijd niet beneden de 17 jaar. Zich aan te melden by T. FLENS, Nieuwstraat. De kiezers uit EIERLAND worden door een deel hunner medekiezers verzocht, om bij de aanstaande verkiezing hun stem uit te brengen op de volgende heeren Deze olieverf is geheel gereed voor het gebruik. Zij is gemakkelijk in het gebruik, duurzaam en goedkoop en houdt oneindig beter stand dan alle andere verven. Prijs per 5 liter p. m. 18 pond f3.— (alle kleuren). te bevragen bij J. DE BOER, OUDESCHILD. Notaris te Texel, zal PUBLIEK VERKOOPEN: 's avonds 77i uur, in het logement het Wapen van Amsterdam te Oosterend op Texel. ilasSs staande en gelegen te Nieuweschild op Texel, groot 3.10 aren. Eigendom van J. Pz. PLAATSMAN te Oosterend. De HOOIBOREN der Maatschappij 't Algemeen Belang zijn voor ieder ter beschikking en te bekomen te DEN HOORN bij den Heer D. B. LAP. OOSTEREND S.P. KONING. EIJERLAND R. STOEPKER. DEN BURG KANTOOR, Hoogerstraat. Een groote partij der nieuwste Heeren Fantasie - Hoeden a f 1,65 en hooger, Petten in alle soorten en prijzen, Veeren- en Kapokken bedden, Buks- king Heeren pakken vanaf f 10- en hooger. Kinder tricot en buksking pakjes, Lnstre Dril en Kamgaren jasjes, Zijden en Katoenen hand schoenen, Zwarte en Gekleurde katoenen kousen. Nieuwe ronde Kappetoeren, Heeren en Jongens stroohoeden, Dames Tri cot-tailles, enz. Aanbevelend, J. Sz, DEKKER-, Steenenplaats. uit het depót van den Heer W. VROLIJK te Amsterdam, wordt om haar echte kwaliteit en lagen prijs (fl.70 de 50 kilo) ten zeerste aanbevolen. Daar ook van dit artikel veel nagemaakte slechte stoffen in den handel zjjn, zjj men op zijn hoede geen landbouwzout te koopen, dan waarvoor de echtheid is gewaarborgd. Bij gebruik in het hooi (12 wagens hooi, 50 kilo zout) voorkomt men booibroei en is men zeker steeds lekker smakend en frisch hooi te hebben, wat voor het vee zeer nuttig is. Sub-Depóthouder.

Texelsche Courant | 1891 | | pagina 3