NEW-YORK. C. J. van ïïonten THEE „Eureka" ZUIVER GEURIG van smaak. soucHGfy, Wed. ill. EELMAN Burg op Texel. BALTIMORE. Opruiming Zomer artikelen. Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij. „iju1-80 ƒ0.95 0.52'/a 0.27% Feuilleton. X. IJ. Z. Drink uitsluitend Kortste en Goedkoopste OVERTOCHT. De DETAILPRIJZEN van Ondergeteekende bericht aan zijne geachte begunstigers, dat hij alle Lustre- en Driljasseu, Bukskiiijassen, Kinderpakjes, Tricotpakjes, Ka toenen jongensblouses, voor verminderden prijs opruimt. Tevens ruim voorzien van Zwem broeken in alle grootten, prijs uiterst laag gesteld; geeft steeds a contant 5u/0 korting. Aanbevelende, Pk. VLESSING. Bijzonder aanbevolen a 25 Cent per ons ■■■a ~.- Thee-Import 1 Ons Pr. 25 Cts. It OTTERDA M AMSTERftAH Men vervoege zich aan de Kantoren der iV A. S. M. te Rotterdam of te Amsterdam en bij de Agenten, of bij Inspecteur J. E. KROES te Groningen. E. BOLSIUS, te Gis ter wijk. per Vi6 Kg. bus. Verhaal van een inspecteur der Amerikaansche geheime politie. Vrij naar 't Fransch door A. B. 2. I. Een geheimzinnig „Rendez vous". Hy heeft naar u zegt twee kinderen Ja, een zoon en eene dochter. De zoon is te koel en afgetrokken om te behagen. Hp is overal geacht en indien hy wat meer beminnelijk was, had men hem reeds lang als afgevaardigde voor het congres gekozen. Hoe oud is by Dertig jaar ongeveer. En het jonge meisje? Vijf-en. twintig. Is er geen mevrouw Benson? Neen, men heeft al zoer vreemde geschiedenissen verhaald omtrent haar dood, welke plaats had een paar jaar voordat zR hier kwamen niemand heeft er echter tegen hen op gezinspeeld zelfs. Zy schijnen mij toe niet zeer mededeelzaam te zijn. Z\j zjjn inderdaad zeer afgetrokken en van hen heeft men dan ook niet vernomen, dat er nog een andere zoon ronddwaalt in do woreid. Zjj spreken nooit van hem en wat nog meer te verwonderen is, zij schrijven hem ook niet, hetgeen natuurlijk nie mand beter kan weten dan ik. Op dat oogenblik werden wij gestoord en ik maakte van de gelegenheid gebruik om mij to mengen onder de landlieden, die, zooals in dorpen daar de gewoonte is, de komst van den postiljon afwachten. M(jn plan was zoo mogelijk nog meerdero bijzonderheden in te winnen omtrent do familie Benson. Niet dat ik nog iets ontdekt had, dat in eenig verband stond met de valsche munters, wier spoor ik zocht, maar zaken zjjn zaken en geen aanwijzing hoe gering ook, mag worden veronachtzaamd. Een zeer onnoozel gezicht zettende, om geen wantrouwen in te boezemen, mengde ik mij onder de leegloopers. De Bensons vormden juist het onder werp van hun gesprekken. De eerste woorden welke ik opving waren Een gemaskerd balDe Bensons geven een gemaskerd bal 1 En dat nog wol lieden, die tot heden nog geen 3 personen tegelijk hebben ontvangen. Ja, wat nog het meest te verwonderen is, is dat zij hunne uitnoodigir.gen naar de naburige steden en wie weet verder waarheen gezonden hebben I Men verzekert dat miss Corri haar vader ge dwongen heeft zijne toestemming te geven. Het is heden haar geboortedag en z\j heeft er op aan gestaan nu een feest te geven, Maar wat een feest 1 Wie heeft ooit van zoo iets hooren spreken in ons stil en vreedzaam dorpje Ik voor mij vind het schandelijk het gelaat dat de goede God ons gegeven heeft met een masker te bedekken en costumes aan te doen, die er uit zien als waren z(j door den duivel uitgevonden I Het is schandelijk 1 Wy hebben geene uitnoodiging ontvangen. Wij ook niet, wij ook niet, riepen een half dozijn stemmen. Ik ken niemand te Brandon die uit genoodigd is, riep een jonge man uit. Wy zijn zeker niet waard bij de Benson's toegelaten te worden. De deuren zullen, naar het schijnt, zorgvuldig bewaakt worden en de uitnoodigingskaartjes nauwkeurig gecontro leerd. Men zegt dat het gelieele park verlicht zal worden. Wij zullen tusschen de tralies doorzien. Wij moeten er over heen klimmen. Dat is onmogelijker zullen een groot aantal oppassers zijn en men mag liever niet met hen te doen hebben. Ik zou Hartley Benson wel eens willen zien in zijn maskeradepak. O, hij is te trotsch om een koddige vermomming to nemen. Op dat oogenblik kwam er eenige beweging onder de menigte en ik zag een ruiter naderen, die, zooals mij weldra bleek de persoon was, waarvan gesproken werd. Rachtop, elegant, maar afgemeten en koel, begaf hij zich naar de plaats waar ik mij bevond, hij wierp een vluchtigen blik rondom zich, maakte een bijna onmerkbaar teeken en sprong van zijn paard,waar van een kleine jongen de teugels vasthield. Zonder een woord to spreken liep hij door de zwijgende menigte, ging het postkantoor binnen om eenige oogenblikken later weer naar buiten terug te komen, op het paard te springen en daarna naar iemand toe te rijden, die hem tegemoet liep. Ik had nu voldoenden tijd om zijn gelaat te bestudeeren. Zijn uiterlijk mishaagde mij. Zonder twijfel was hij een schoon man, met regelmatige trekken en voornaam uiterlijk, maar nog eens hij maakte geen goeden indruk op mij. Hij was mij te ongenaakbaar en voor een inspecteur van politie is dat altijd een grooto fout. Zijn blik was niet vrij. Die man, dacht ik, is van ijs, zonder zoo door schijnend te zijn als die stof. Het bal had dienzelfden avond plaats en dit bracht mij er toe nog eens goed na te denken over den brief, dien ik gelezen had. De woorden masker en verstooten verloren voor mij thans elke bijzondere beteekenis. Zijn bijzonderen stijl bracht mij er echter toe te veronderstellen, dat hier het spoor was van de ontdekking van een of ander complot en in mijn dienstijver besloot ik te trachten dat te ontdekken. In mijn zakboek schreef ik le Geheimzinnige familie Benson, er bestaat een geheim2e Groot fortuin, oorsprong onbekend 3e Afgetrokken leefwijze, zonder blijkbare redenen 4e De vader leeft als kluizenaar, de zoon is onge naakbaar; 5e De wensch van miss Benson wordt zelden bevredigd6e Die familie geeft, na jaren lang zich met niemand bemoeid te hebben een ge maskerd bal; 7e Ontdekking van een brief omtrent een rendez-vous in den tuin dier familie, het gemak waarmee men zich vermomt zal worden dienstbaar gemaakt voor de uitvoering van een reeds lang gevormd plan; 8e Het feest wordt klaarblijkelijk gegeven met het doel de achterdocht af te wenden. Trachten de band te ontdekken, die er bestaat tusschen de familie Benson en de persoon die verzocht wordt op het „rendez vous". Het was 4 uur. Hoe zou ik nu mijn tijd door brengen tot aan den avond? Ik huurde een paard en reed in de richting van het kasteel der familie Benson, teen ik daar eenmaal was, bekroop my de lust er binnen te treden. Maar hoe daarin te slagen Wat ik al zocht, ik zag mets totdat ik eindelijk door de tralies een bediende zag, die bezig was lantaarns in de boomen te hangen. Daar kreeg ik een goeden inval. Ik nam een visitekaartje, waarop alloen mijn naam gedrukt was en schreef er op „Dringende zaak". Ik begat mi) thans naar een klein poortje dat open stond, wierp de teugel van mijn paard aan een kleinen jongen toe en wilde mij naar binnen begeven, toen een bediende mij den weg versperde. Mijnheer Benson ontvangt niemand, zei hy. Ik ben geen gewone bezoeker, ik heb mijnheer over een zeer belangrijke zaak te spreken, antwoordde ik mijn kaartje overhandigende, hetwelk de bediende met een wantrouwenden blik bekeek. Ik durf niet ongehoorzaam z(jn aan de bevelen die ik ontvangen heb. Mijnheer ontvangt heden niemand. Maar het betreft een dringende zaak, die alleen hem aangaat en hij zal mij geen onderhoud weigeren. De bediende schudde met het hoofd, terwijl hij eene schrede achterwaarts deed om my binnen te laten. Ik zal mynheer Hartley er van verwittigen, zei hy. Dit was het juist wat ik wilde voorkomen. Het is niet met mynheer Hartley dat ik wensch te sprekeD, zei ik, maar wel met mynheer Benson, de vader, indien deze ten minste niet ziek is. Een kleine salon binnentredende om te wachten, ging ik op eon stoel zitten. De bediende wasbiyk- baar verwondert over myn vasthoudendheid en ver trok pruttelend. Wordt vervolgd, Snelpersdruk - LANGEVELD DE ROOIJ Texel. Hoofdagentschap Keizersgracht -730 AMSTERDAM, verkrijgbaar inHalf Ons en Ons zakken, bij EN V anHouten'sCacao er '/a Kg- per '/a Kg. npr Ku nftr K(r hu

Texelsche Courant | 1891 | | pagina 4