Buitenland. Tot leden voor de Tweede Kamer der Staten-Genoraal zijn gekozen te Amsterdam, de heer W. K. M. Yiolik. te Emmen, Dr. P. H. Roessingh. te Hoorn moet eene herstemming plaats hebben tusschen de hoeren P. B. J. Ferf en Mr. M. W. F. Treub. De beide Kamers der Staten-Generaal zijn bijeengeroepen tegen 15 September des namiddags te B uren. Op h6t adres van pachters van oester- perceelen om tegemoetkoming van Staatswege is naar men aan de „Middelb. Crt" uit Yerseke schrijft door den Minister van Financiën geantwoord, dat geen algemeene maatregelen meer te wachten zijn, anders dan die bij resolutie van 30 April 11. is toegestaan (uitstel van pachtbetaling tot 1 Sept.), maar dan alleen zal gelet worden op bijzondere aanvragen van pachters, welke door overlegging van den staat hunner zaken bewijzen kunnen, dat zij zich, ten gevolge van verliezen, in den laatst verloopen winter geleden, zonder tege moetkoming van den Staat als pachter niet kunnen staande houden en dat die tegemoet koming in geen geval zal bestaan in kwijtschel ding van pacht. Dr. Van Tienhoven, die nu dezer dagen officieel als lijfarts van H. M. is opgetreden, heeft aanbevolen het getuigt van zijn ernst en goede opvatting zijner roeping, elke aanleiding tot agitatie voor H. M. de jeugdige Koningin streng te vermijden. Vandaar ook dat enkele voorgenomen binnen- landsche reisjes voor dit jaar zullen achterwege blijven. Zaterdagmiddag vertrok de vrachtboot „Utrecht" van Amsterdam. De kapitein, die ook tengevolge van oponthoud voor eene brug al in overspannen toestand verkeerde, nam op de hoogte van Nes a/d Amstel zelf het roer in handen en zond den stuurman weg om een telegram te schrijven. Toen dezen terug kwam lette de kapitein meer op het geschrevene dan op het ïoer, zoodat de boot op de kant liep. In een aanval van waanzin sprong nu laatstgenoemde te water, doch kwam al zwem mende spoedig op het droge. Den zelfden avond aan wal gegaan, werd de waanzin zoo hevig, dat men er toe moest overgaan den ongeluk kige op te sluiten, wat na veel moeite gelukte. Een landbouwer te Voorst verkocht dezer dagen aan een fruithandelaar de opbrengst van zijn Boomgaard voor f 500, met beding de vruchten te leveren als zij rijp waren. Donderdagavond zijn zij echter allen verhageld. Er bleef zelfs geen blad aan de boomen. De regeling der veetreinen van uit Leeuwarden is thans zoo slecht, dat de ver- koopers uit België van de Leeuwarder markt wegblijven. Het gebrek aan veewagens is ook reeds weder ingetreden. Het laat zich aanzien, dat hetzelfde gesukkel van verleden jaar weder zal plaats vinden en eigenlijk begint nu pas het groote veevervoer. Worden geen tijdige voorzieningen door de Exploitatie-Maat schappij getroffen, dan zal aan den veehandel op Leeuwarden een groote slag worden toe gebracht. Te Genum (Ferwerderadeel) is Vrijdag eene koe, welke van Holwerd naar Leeuwarden vervoerd moest worden, doch nabij het dorp aan zijn geleiders ontsnapte en alle teekenen van woestheid toonde, op verzoek van den eigenaar, door de politie doodgeschoten. Dit gelukte eerst nadat 16 re vol ver kogels op het dier waren gelost, Een treurig ongeval had gisteren onder de gemeente Nootdorp plaats. Het was juist 12 ureu, toen aldaar een extra-trein passeerde met de naar Den Haag terugkeeronde militairen. De school der gemeente Stompwijk ging uit en velen der kinderen moesten voor de baan wachten, daar de vrouw den boom had geslo ten. De lange trein reed vooi bij en denkende nu over de rails te kunnen gaan, kroop een 10-jarig meisje onder de bareelen doorde wachteres grijpt nog, wel wetende dat op het oogenblik de sneltrein, van Den Haag komende, moest passeerenzij voelt dat de kleertjes haar door de hand gaan, het meisje loopt dooi en op hetzelfde oogenblik snort de trein voorbij, die het voor aller oogen totaal vermorzelt, Aan den Minister van Financiën is door eenige commiezen-verificateurs der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen, voor het meerendeel belast met den visitatiedienst, een verzoekschrift gericht om verbetering hunner positie. Bij de tegenwoordige organisatie doen zij bijna allen volmaakt dezelfde dtensten, dragen dezelfde verantwoordelijkheid, oefenen hetzelfde gezag uit en houden denzelfden stand op als de verificateurs, maar genieten ongeveer 59 pet. van de bezoldiging dezer ambtenaren. De rijkswerkinrichtingen (bedelaarsge stichten) zijn tegenwoordig zoo bevolkt, dat in den laatsten tijd van geene opzending sprake kon zijn. Namens Ch. Davonport (alias Sequa) de zoogenaamde „wonderdokter", is appèl aan- geteekend tegen het vonnis, door het kanton gerecht to Bergen-op-Zoom te zijnen laste op 25 Augustus 11. gewezen. Volgens mededeeling had er Zat erdag in een coupé 2e klasse van den trein van Rotterdam naar Dordrecht een brutale aanranding plaats. Een officier van gezondheid van het Duitsche leger werd bij aankomst te Dordrecht gewaar, dat hem zijne portefeuille was ontnomen, en ver dacht daarvan een persoon, die naast hem gezeten had. Den chef van het station werd van de zaak kennis gegeven en een conducteur geplaatst naast den verdachte, die zijne reis in een 3e kl. waggon voortzette. Aan de lage Zwaluwe kwam in den trein een maréchaussée die den post over nam aan het station Rozen- daal werd uitgestapt en onmiddellijk werd tot arrestatie van den verdachte overgegaan en op hem de ontvreemde portefeuille gevonden, waarin zich een aanzienlijk bedrag aan gelds waarde bevond. De dief werd daarop te Rozen- in voorloopige bewaring gesteld. De portefeuille moet door hem ontvreemd zijn, terwijl de eigenaar zat te slapen. De groote schouwburgtent van de heeren Henri en Okhuizen, op de kermis te Delft, is publiek verkocht aan een landbouwer, die haar zal doen inrichten voor doleerende kerk. Volgens bij den reeder te Rotterdam ontvangen telegram waren van het Ned. schip „Willemina Cornelia" 900 balen rijst overboord geworpen. Het schip had zeilen verloren en een man was overboord geslagen. Men leest in de Arnh. Ct.: Nu de firma van Gend Loos die vroeger om hare goede en spoedige bezorging zoo geprezen werd, haar vervoer toevertrouwt aan de Staatsspoorwegmaatschappij, ondervindt men van deze weder de bekende traagheid en slordigheid. Een mandje bloemen, Woensdag avond uit Arnhem naar Delft verzonden, werd daar Vrijdagmiddag bezorgd. De gelegenheid waarvoor zij bestemd waren, was voorbij en de bloemen zelf waren verwelkt. Te Venloo is een groot gedeelte van een dennenbosch met sterk houtgewas, in eigendom toebehoorende aan de R. K. godshuizen aldaar, afgebrand. Schuldinvordering! Te Amsterdam houden eenige personen zich bezig met het stichten van een nieuwe maatschappij tot het incasseer en van zoogenaamde kwade posten. De beambten dezer inrichting zouden worden uitgemonsterd op zeer in het oog loopende wijze, zoodat ieder, die zulk een bediende aan zijn huis krijgt, terstond publiek bekend is als wanbetaler of als een die slordig is in het nakomen zijner geldelijke verplichtingen. Men denkt door aldus op het schaamtegevoel van nalatige koopers te werken, tegemoet te komen aan de omslachtige en dure manier, waarop onze rechtbanken het invorderen van schulden behandelen. Een vermakelijk incident uit de Nieuwer- Amstelsche Raadszitting Nadat de nieuwgekozen leden waren geïnstal leerd, bracht de burgemeester hulde aan de verdiensten van het afgetreden niet herkozen raadslid, den heer G. N. Bakhuizen, en stelde voor, dien heer daarvan schriftelijk kennis te geven. De heer Versloot opperde daartegen echter bezwaar, omdat de kiezers getoond hebben, geen waarde te hechten aan de verdiensten van den heer Bakhuizen, waarop de voorzitter antwoordde, dat men ten deze niets met het oordeel der kiezers te maken heeft. Het voorstel werd daarop met bijna algemeene stemmen aangenomen. In de naaste omgeving van Sequah wordt verzekerd, dat hij in onderhandeling is over het afhuren van een lokaal in het Paleis voor Volksvlijt, te Amsterdam, om op een latei- te bepalen datum aldaar zittingen te houden. Hij heeft een apotheker, een man op ver gevorderden leeftijd, die eene ondergeschikte betrekking waarnam te Groningen,aangenomen, om met hem op reis te gaan en zijne genees middelen te verkoopen. Men seint uit Londen, dat, volgens gerucht, Alfred Hott Co. te Liverpool er in zouden geslaagd zijn van het Nederlandsche Gouvernement een contract te verkrijgen voor het vervoer der mail tusschen Amsterdam en de Nederlandsch-Indische koloniën. Heel waarschijnlijk is dit bericht niet. Aan de internationale wielerwedstrijd, die Zondag jl. te Keulen is gehouden, namen ook eenige Nederlandsche wielrijders deel. De heer Bultman van Haarlemmermeer behaalde den eersten prijs bij den wedstrijd op hooge twee- wielers voor 5000 meters, alsmede een eersten prijs bij den wedstrijd op hooge tweewielers over 3000 meters. De intrekking van het verbod van invoer van Amerikaansche varkens en varkensvleesch in Duitschland, blijkt beperkt te zijn door de voorwaarde, dat bij den invoer het bewijs moet worden overgelegd, dat de varkens enz. naar de Amerikaansche wetsbepalingen onderzocht en vrij van schadelijke bestanddeelen bevonden zjjn. De Rijkskanselier is belast met het uitvaardigen der voorschriften, die het nakomen van die voorwaar den moeten waarborgen. Uit China komen weer slechte tijdingen. Nieuwe onlusten deden zich daar voor, waarbij niet alleen te Ichang de eigendommen der vreem delingen verwoest werden, maar die ook aan twee nonnen en een Belgisch priester het leven moeten gekost hebben. In deze staat van zaken is het te wachten, dat de aanzienlijke scheepsmacht der Europeesche mogendheden in de Chineesche wateren niet lang meer werkeloos blijven zal, tenzij de Chineesche Regeering eindelijk eens afdoende weet te toonen, dat zij niet alleen den wil, maar vooral ook de kracht heeft om veiligheid en eigendommen der vreemdelingen op alle punten, waar deze geves tigd zijn, te beschermen. De „New-York Herald" deelt mede dat de Republiek San-Salvador (Centraal-Amerika) ge teisterd is door een hevige aardbeving. De ma- teriëele schade wordt op meer dan 2,000,000 dollars geraamd. Daarbij zijn ook vele menschen omgekomen. Slechts weinige plaatsen zijn, gelijk de kuststreek gespaard gebleven. Reeds sedert eenige dagen waren de vulkanen in werking en voorspelden door hun onderaardsch gerommel dat eene aardbeving ophanden was. Eene hevige schok deed zich Woensdag gevoelen om 1 uur 55 min. in den nacht. De schok duurde 20 seconden. De inwoners liepen in nachtgewaad uit hunne huizen en vluchtten naar buiten. Gedurende den geheelen ochtend volgden lichte schokken. Op enkele plaatsen zijn diepe scheuren in den grond ontstaan. Analquito en Comesaque hebben veel geleden, Cojutepeque, Santa-Tecla, San-Pedro en Masahuet liggen geheel in puin en te Santa-Anna is ook eenige schade aangericht. Op zestig mijlen van San-Salvador werden twee personen gedood. Pas heeft m«n zich bejverd om door getuigenissen van verschillende spoorweg-directiën de beschuldigingen tegen den Heer Baare en de rails van den „Bochumer Verein" te weerleggen, of er komen weer nieuwe klachten van dien aard. Volgens de „Ems-Zeitung" heeft een Rjjks-contro- leur onder 300 rails, welke de „Bochumer Verein" geleverd had voor den „Rechts-renischen" spoor weg, 72 opgelapte gevonden. Al de rails waren gestempeld.

Texelsche Courant | 1891 | | pagina 2