Texelsche IJsclub. Is tot nplacmg op T Hollandsche Maatsch. v. Landbouw. De Texelsche Varkensslachterij Marktberichten. E. C. EROS, PREDIKBEURTEN. ADYERTENTIËN. ©@ro f2 December, S. Keijser Jnz. GOEDKOOPS AANBIEDING. f/' dynamietbom neder, waardoor eene vreeselijke ontploffing ontstond. Vjjf personen werden gedood en een tiental gewond. Het huis is voor een gedeelte vernield. De persoon, die den bom wierp, is omgekomen men gelooft met een krankzinnige te doen te hebben. In Amerika overweegt men de vraag in hoever het wenschelijk zou zijn voor het publiek gezegelde briefomslagen verkrijgbaar te stellen voor den prijs der postzegels. Dit kosteloos verstrekken van omslagen zou, meent men, wel is waar den Staat elk jaar heel wat kosten, maar het gebruik van eenvormige omslagen, zou het stempelen en behandelen van de brieven ongemeen bespoedigen. Gevaarlijk voor deugnieten. De meer en meer in gebruik komende hand-camera's zijn gevaarlijke spionnen voor allen, die ongeoorloofde dingen doen. Bij een voorstelling met de toover- lantaarn, onlangs in „Holborn Cameraclub" te Londen gegeven, werd bij voorbeeld de fotografie van een melkboer vertoond, die toevallig door den fotograaf op heeterdaad betrapt was, terwijl bij op straat water bij zijn melk deed. Zoo moest het alle melkverdunners gaan. Een orgeldraaier in Londen werd dezer dagen door een rechter in Westminster tot zes weken dwangarbeid veroordeeld, omdat hij een ander straatmuzikant had aangevallen. Toen de veroordeelde naar de voorloopige cel was gebracht, ging de aanklager met zijn getuige de straat op en speelden zij onder het raam van de cel van den veroordeelde vroolijke aria's op eene straat piano, totdat hun namens den rechter werd bevolen heen te gaan. De stroom van landverhuizers uit Italië richt zich thans, tengevolge van de verwikkelingen in Brazilië, weder naar La Plata (Argentinië); in de afgeloopen week vertrokken niet minder dan 3300 personen uit Genua daar heen. Het hol der veertig roovers komt niet al leen in de .Duizend en éen nacht" voor. Twee politie-agenten te Parijs zagen verschillende ver dachte personen, die zware pakken droegen, 's avonds laat op den boulevard d'Orname gaan en b\j de borstwering van de versterkingswerken in den grond verdwijnen. Naderbij komend, zagen zy een straal licht uit den grond komen en hoor den zij lachen. Na versterking te hebben gehaald, lichtten zij een luik op en nu bleek het, dat dieven een trap hadden gegraven, die naar een groot hol leidde, dat geheel was behangen of beplakt. 5 mannen en 3 vrouwen gebruikten er een overvloedig maal bij het schijnsel van een kaars op koperen kandelaar. De politie arresteerde allen en nam allerlei voorwerpen in beslag, zilver etc. Sedert zes maanden leefde het gezelschap daar van de opbrengst van gestolen goederen. Te Nyack, New Yersey, ontploften 50 ton dynamiet in de kruitfabriekvijf mannen werden gedood en drie jongens, als door een wonder gered, levend opgegraven uit de puinhoopen. De Duitsche bladen melden hoe Keizer Wilhelm weer een rede heeft gehouden. De recruten van 't eerste regement der garde te voet, in garnizoen te Potsdam, moesten den eed van trouw zweren aan hun Vorst. Ze deden dat natuurlijk en Zijne Majesteit sprak tot hen deze woorden „RecrutenGij hebt thans voor den gewijden dienaar Gods en voor dit altaar mij trouw gezworen. Gij zijt nog te jong om de ware beteekenis van 't pas gesprokene te begrijpen, maar doe allereerst alle moeite, de gegeven voorschriften en leeringen te volgen. Gij hebt mij trouw gezworen, dit kinderen mijner garde - wil zeggen Gij zijt thans mijn soldaten, gij hebt u met lichaam en ziel aan mij overgegeven, voor u bestaat slechts één vijand en dat is mijn vijand. By de tegenwoordige socialistische drij verijen kan het gebeuren, dat ik u beveel uw eigen bloedverwanten, uw broeders, uw ouders zelfs neer te schieten maar ook dan moet gij mijn bevelen zonder morren volgen." Maar zeggen de Duitsche bladen, wij kunnen niet gelooven, dat dat is gezegdzoo spreekt, zoo kan de keizer niet spreken. Hier moet een vergissing in 't spel zijn, en daarom dringen ze er op aan, dat van militaire zijde deze woorden, genomen uit een particulieren brief in de „Neis- zer Presse," worden tegengesproken. In de nabijheid van het station Thompson van den New-York en New-Englandspoorweg liepen den éden dezer twee goederentreinen op elkander. Tot overmaat van ramp kwamen achtereenvolgens twee sneltreinen van overge- stelde zijden aanrijden, en konden niet tijdig genoeg tot staan gebracht worden, zoodat ten laatste de rails met de ruïnen van vier treinen bedekt waren. De vier locomotieven en ver scheidene personenrijtuigen en goederenwaggons werden vernieldbovendien geraakten de over blijfselen in brand. Voor zoover bekend, verloren echter slechts drie personen het leven en werden vijf ernstig gewond. De Russische spoorwegen hebben met zware sneeuwstormen, die het verkeer niet weinig storen, te worstelen. De zaak wordt nog verergerd door de weigering van vele werklieden, die men voor de vrijmaking der wegen bezigen wil, anders dan bij vooruitbetaling van het loon te arbeiden. Bij voldoening aan dien eisch laat de dienstpres- tatie veeltjjds te wenschen over. Alkmaar, 4 Dec. Graanmarkt. Aangegeven, totaal 4436 Hectoliters, als 586 Tarwe f 6,50 k f 9,75 210 Rogge 8,50 9.- 561 f*er3!i 4>50 5' ld. chev. 5,50 6,25 2296 Haver „3, 4,50 580 Paardenboonen *7,— 7,50 Citroen boonen 17. 18, Bruine boonen „10, 15, duiven 7.75 7.85 Witte boonen 17, 18. Kanariezaad 12 Rood Mosterdzaad 17.25 geel 15 Karweizaad 9,25 9,65 2 blauw Maanzaad „18, 174 Erwten groene 10 50 22, grauwe „14,- 19, vale „11,50 14,- witte 12 Amsterdam, 7 Dec. Aangevoerd 356 Run deren, le kwal 72 k 78 ets, 2de kwal 67 ets., 3e kwal. 58 ct. per KG; 120 Melk-en kalfkoeien f145 a 260; 3 graskalveren f k 50 nucht. kalv. 7 A 10 5 Schapen f k f Lammeren f 290 vette Varkens 40 45 ets per KG. Purmerend 8 Dec. Aangevoerd 60 vette kalveren 70 90 ct. per kg.; 126 nucht. kalv. f 8 22 334 vette Varkens 30 k 47 ct. per kg. 53 magere Varkens f 7 A 12; 216 Biggen f2 a f 5, 1967 Schapen en Lammeren, 220 Runde ren en 7 Stieren f a kip-Eieren f 5,50 a f6.— per 100. Vette koeien, prijshoudend, handel vlug, f 0,65 a f 0,76 per k. g. Magere koeien geen aanvoer. Melkkoeien lager in prijs, handel stug, f 140 a t 190 per stuk. Vette kalveren prijshoudend, handel stug. Nuchtere kalveren lager in prijs, handel stug. Vette varkens, lager in prijs, handel stug. Magere varkens en biggen, prijshoudend handel stug. Vette schapen, lager in prijs, weinig handel, 16 a 25.— gld. per stuk. O verhouders, lager in prijs weinig hande),f9a f 16 per stuk. Magere schapen lager in prijs handel stug, 9 a 16 gld. per stuk. Zondag 13 December. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. half tien Ds. van Schaick. Waal. Voorm. 10 uur Ds. de Mazuee. Den Room. Voorm. half tien Ds. Leffef. Oudeschild. Nam. 2 uur Ds. Leffef. Oosterend. Nam. 2 uur Ds. van Schaick. De CocksdorpVoorm. half tien de Hr. Niessink. 's Avonds 6 uur de Hr. Niessink. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Kupeuus. Geene. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 2 tot 8 dezer. ONDERTROUWD: GETROUWD GEBORENAnna Karolina Elisabeth, dochter van Rejjer Buijs en Marretje Dijksen. Jan, zoon van Gerrit Kikkert JHz. en Naatje Kalf. Arie, zoon van Pieter Boon Mz. en Geertje Bruin. Dieuwertje, dochter van Reijei Boon en Marijtje Koorn. Gommert, zoon van Pieter Witvliet en Jacoba Koenraad. OVERLEDENEliesa Kiljan, 4 dagen, dochter van Jan Kiljan en Adriaantje Gieles. Trijntje Schaap, 70 jaren, weduwe van Cornelis ■\y 0tst68H LEVENLOOS AANGEGEVEN één. it s' hopen mijn lieve Pa en Moe JACOB SCHIPPER en ANTJE KEIJ SER, in stilte hun twaalf en iialf-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun eetvigst en liefhebbend zoontje, JOH AN. Geen Receptie. Beverwijk, Dec. 1891. Voor de veelvuldige bewijzen van deelneming, zoo van hier als elders ons betoond bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote en Moeder Mejuffr. TETJE VAN LEEUWEN, geb. DEKKER, betuigen wij hier mede onzen liartelijken dank. Helder, 7 December 1891. W. VAN LEEUWEN Sr. Kinderen en Behuwd-kinderen. AFDEELING TEXEL. Vergadering, op Woensdag den 16 Decem ber 1891, des avonds ten 71/, ure, in het lokaal van den Heer R. MOOJEN, a/d Burg op Texel. Werkzaanheden Lezing door den Heer J. S. DIJT. Uitreiking van prijzen en getuigschriften. Leden van Landbouw hebben toegang met één inwonenden zoon. Zij die lid willen worden van bovengenoemde Vereeniging, kunnen zich daarvoor bij den onder- geteekende aanmelden. De jaarlijksche contributie bedraagt f 1.— Burg, Texel, C. M. KOORN, 9 Dec. '91. Penningmeester. OUDERS of VOOGDEN, die hunne zoons of pupillen, geboren in 1886, in bovengenoemd fonds als lid wenschen te laten inschrijven, kunnen zich daartoe van af heden tot einde dezer maand vervoegen bij den ondergeteekende, boekhouder van bovengenoemd fonds, bjj wien ook alle nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. Burg, Texel, December 1891. 5 P. groote nieuwe zoete PRUIMEN. 5 P. nieuwe ROZIJNEN (met pit). 5 P. nieuwe ROZIJNEN (zonder pit). 5 P. nieuwe KRENTEN. 20 P. prima nieuwe vrucht dus, franco over geheel Texel a contant (uitsluitend) voor den prys van f2.75 bij te OOSTEREND, verzendt fro. tegen toezending van postwissel 27, 27= *7= 47= 27= 27= 27= 27= KG. versck Karbonade f 1.90. Lapjes - 2.10. Hutspot - 0.75. versche Ham - 3.30. gerookt Ham - 3 80. Rookworst - 2.20. Pekelworst - 2.10. versche Saucijsjes - 2.20. Leverworst 1.25. tt 9. tt n tt tt tt tt

Texelsche Courant | 1891 | | pagina 3