Nut en Genoegen te Waal. me VISITEKAARTJES NEW-YORK. Hollandsche IHaatsch. v. Landbouw. VoorhaudeB Heeren en Jontens Bontmutsen, Rnitersplaats. C. R. KEIJ8ER. Marktberichten. J. Sz. Dekker. Steenenplaats. ATTENTIE! Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij. BALTIMORE. PREDIKBEURTEN. ADVERTENTIËN. Groote opruiming a contant 10% korting. Kortste en Goedkoopste OVERTOCHT. tning van ztjne herneming als H. d. S. voor Midden- Eierland van den heer Heeroma, H. d. S. te Koog, dank betuigende voor verhooging zijner jaarwedde; Idem vanJ den heer Beukenkamp, burgemeester te Helder, dat tot lid der Prov. Staten is benoemd de heer G. J. O. D. Dikkers; Idem van den Comm. d. Kon., dat G. C. Hoek is aangesteld als rijksveldwachter, alsmede dat hem ontslag is verleend als gemeenteveldwachter; Idem van den Min. van W., H. en N., houdende afwijzende beschikking op het verzoek van den Raad, tot aanleg van een haven te Oosterend, op grond dat volgens Min. gevoelen geen aanleiding bestaat om op Texel een tweede haven aan te leggen; Al deze stukken werden voor kennisgeving aan genomen. Goedgekeurd wordt een concept-besluit tot het aangaan eener tijdelijke geldleening van hoogstens Daarna worden benoemd: tot Regenten van het Alg. Weeshuis, de heeren P. P. Kikkert en Joh. S. Kejjser, aftredende mede stonden op de voordracht do heeren A. Pz Lange- veld en G. D. Kooiman, Jb. Roeper en J. Rab, tot Regentes Mej, Zoetelief-v. Keern, mede ston den op de voordracht Mej. A. M. Reij-Moorman en C. Veeger-Smit, tot Commissaris over de Bank van Leening de heer W. C. Rei1, aftredend, mede op de voordracht was geplaatst de heer B. C. H. Haakman, tot leden van het Burg. Armbes. de heeren C. P. Ketjser van den Burg en J. W. Bakker van Oosterend, aftredende, mede op de voordracht stonden de heeren D. J. Bakker van den Burg en W, Koppen van Oosterend. Een schrijven van den heer de Jongh, benoemd H. d. S. te Waal, meldende wanneer hij zich daar zal vestigen, wordt voor kennisgeving aangenomen. Goedgekeurd wordt een voorstel van B en W. om aan den heer Dijkstra, onderwijzer te Koog, voor de tijdelijke waarneming van de school te Midden Eierland eene toelage van f7 's weeks toe te staan. Besloten wordt om aan den veldwachter Bruin van de Waal, voor de tijdelijke dienst als veld wachter a/d Burg. eene toelage te verstrekken van fl.26 per dag boven zijn tractement. Wordt voorgelezen een schrijven van den heer Schaap, H. d. S. te den Hoorn, berichtende dat door hem is opgezegd de huur van het lokaal gebruikt voor de gymnastiek aan den Burg, als zjjnde dit niet meer noodig, daarbij tevens bedankende voor de subs, daarvoor van de gemeente genoten. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van den heer J.P. Thyssen, verzoekende in verband met bovengenoemd schrijven om de subsidie vroeger verleend aan de gymnastiekschool, voor dit jaar te bestemmen voor de zwemschool. De heer W. K. Bakker is in beginsel tegen subsidieering van de zwemschool. De heer C. Ketjser Pz. zegt, niet genoeg van die inrichting te weten en stelt voor dit verzoek tot een volgende vergadering aan te houden. Hiertoe wordt met 8 stemmen tegen 1 besloten, tegen de heer W. K.- Bakker. Een verzoek van Mej. Boeling Hesse om eene gratificatie, gaf aanleiding tot dezelfde discussiën, welke daarover reeds meermalen hebben plaats gehad. Op voorstel van den heer C. Ketjser Pz., werd met 6 tegen 3 stemmen besloten aan adressante eene gratificatie van f25teverleenen,tegenstemden de heeren W. K. Bakker, Roeper en F. Ketjser. Een reclame tegen den H. O. van G. Krul, licht- wachter te Eierland, kan wegens te late inzending niet in aanmerking komen. Schrijven van den heer C. Bosman te Alkmaar, houdende verzoek tot intrekking van een vroeger door hem gedaan verzoek om grond in erfpacht, hieraan wordt gevolg gegeven. Gunstig wordt beslist op verzoeken van de heeren T. de Boer, D. Bakker Cz., Kaan en Koopman te Oudeschild, tot het leggen resp. van een trap tegen den havendijk en van twee bruggetjes. Worden in behandeling gebracht adressen van de heeren F van der Sterre en J vap der Sterre te Oudeschild en C Bosman te Alkmaar. De hoofdzaak van deze adressen is dat de beide eerstgenoemde heeren hun gebouw voor garnalen- kokertl hebben verkocht aan laatstgenoemde en zjj verzoeken dat door den Raad aan den heer Bosman zal worden overgedragen het recht van erfpacht op den grond, dat aan eerstgenoemden was toegestaan De behandeling van deze adressen vorderde nogal geruimen tijd; doch is voor onze lezers van weinig belang, daar in hoofdzaak wettelijke bepalingen werden besproken. Besloten werd de bestaande contracten met de heeren v. d. Sterre te vernietigen en aan den heer Bosman in erfpacht af te staan de grond thans door de heeren v. d. Sterre in gebruik. Een verzoek van den heer Dros om te mogen verbeteren en verbroeden een bruggetje bij het huisje van L. Kaan, zoomede tot het leggen van een dam b(j zijn pakhuis, wordt toegestaan. OP een adres van Zwanenburg e. a. verzoekende dat een begaanbaar pad zal worden gemaakt by de nieuwe haven en havendyk, antwoord de Voorz.dat bi) de aanbesteding van het onderhoud der haven werken, het begrinten van dat terrein is inbegrepen. Een verzoek van C. Kuiper, M. Vlaming en J. J. Bakker, visschers te Oosterend, houdende verzoek om in de haven op hunne vaartuigen garnalen te mogen koken, nu de haven is vergroot, geeft tot drukke discussiën aanleiding. Door B. en W. wordt voorgesteld om, evenals op een dergeiyk verzoek, vroeger gedaan, afwyzond te beschikken. De heer Koning verdedigde het verzoek en werd daarin ondersteund door den heer C. Keyser Pz.,die eene voorwaardeiyke vergunning wenschte toe te staan; de raad besloot echter anders, met 5 tegen 4 stemmen werd het voorstel van B. en W. aange nomen. Tegen stemden de heeren Bakker, Koning, C. P. Keyser en Zym. Daarna ging de raad in geheime zitting tot behan deling van het suppl. kohier voor den H Omslag. Na heropening wordt hetzelve vastgesteld. Een schryven van het bestuur dor 30 gem polders op Texel, tot verbetering der rilwegen by de haven en het maken van een op- en afrid, wordt, door de late ontvangst niet behandelddoor de heeren Koning en C Keyser Pz worden echter de noodige toelich tingen gegeven, en daarna eene commissie benoemd bestaande uit del heeren Koning, Keyser en Dros, welke met het Dag. bestuur deze zaak zal onder zoeken en in een volgende vergadering advies zal uitbrengen. Een schryven van schipper P Keyzer Tz, in over weging gevende om by stormachtig weder de haven met een ketting te bloükeeren, wordt na bespreking, niet voor inwilliging vatbaar geacht. By rondvraag zegt de heer Bakker dat hy wel heeft gezien de oproeping van een onderwyzer voor den Burg maar niet voor Oudeschild, waarop de Voorz de toelichting geeft dat eene oproeping van sollici tanten voor onderwijzers aan de scholen te Burg, Ondeschild en Zuid Eierland is opgezonden. De heer C. Keyser Pz vestigt de aandacht op de toestand van een straat te Oudeschild, het schelpen padje en de straat in de Waalderstraat. De Voorz zegt daarin te zullen laten voorzien. Daarna wordt de vergadering gesloten. De vele punten van bespreking en het gevorderd e uur van sluiting der raadszitting, noodzaakten ons beknopt te zijn, ten einde het verslag alsnog in ons nummer van heden op te nemen. Leiden, 11 Dec. Ter markt werden heden aangevoerd; Ossen stuks f 140 a f 270 10 Stieren f 65 a f 142 Veulens stuks a f 106 kalikoeien f 100 a f 260 Melkkoeien f 100 a f 26070 Varekoeien 85 a 17880 Vette koeien f 140 a f 2709 Vette kalveren f 42 a f 90, 24 Magere kal veren f7, a f 15 20 Grasxaiveren f 23 a f 47 740 Vette Schapen f 16 a f 30,— 258 Magere Schapen f 11,— a f 20 3 Paarden f 21 a f 43 Magere Lammeren f a f Vette jarige 34 Magere Varkens f 12 a f 21 Vette Varkens a. 84 Biggen f2. a f 11. Londen, 10 Dec. Ter veemarkt zijn aangevoerd 300 Runderen, 3000 Schapen en lammeren, 210 kalveren, 5 Varkens. Men noteert; Runderen 0,40 0,711/4 Schapen en lammeren 0,527, a 86»/4, kal veren 0,527a a 0,77' varkens f a Zondag 13 December. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorin, half tien Ds. van Schaick. Waal. Voorm. 10 uur Ds. de Mazure. Ben Hoorn. Voorm. half tien Ds. Leffef. Oudeschild. Nam. 2 uur Ds. Leffef. Oosterend. Nam. 2 uur Ds. van Schaick. Be Cocksdorp. Voorm. half tien de Hr. Niessink. 's Avonds 6 uur de Hr. Niessink. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Ben Hoorn. Nam. half twee Ds. Kuperus. Woensdag 16 December 1891. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. 's Avonds zes uur Ds. van Schaick. Waal. 's Avonds half zeven Ds. de Mazure. Be Cocksdorp. 's Avonds 67suurdeHr. Niessink. LIJST VAN BRIEVEN geadresseerd aan onbekenden, verzonden in de 2e helft der maand November C. Jamint, Amsterdam. Op den 10 December overleed ons jongste kindje, WILHELMINA. K. BORGMAN, Echtgenoote en Kinderen. Everstekoog, Texel 1891. Strekkende deze tot aIgemeene kennisgeving A an allen, die op zoo treffende wijze getuigden van hun medegevoel bij ons smartvol ver lies, breEgen wij langs dezen weg, mede namens de familie, onzen oprechten dank. Oudeschild, Texel, Dec. 1891. W. METS Tz. N. METS-Kaan. AFDEELING TEXEL. Vergadering, op Woensdag den 16 Decem ber 1891, des avonds ten 77, ure, in het lokaal van den Heer R. MOOJEN, a/d Burg op Texel. Werkzaanheden Lezing door den Heer J. S. DIJT. Uitreiking van prijzen en getuigschriften. Leden van Landbouw hebben toegang met één inwonenden zoon. van alle voorhanden zijnde ARTIKELEN gedu rende dezen geheelen maand. Voor het opmaken van balans geef ik van alle gekochte goederen, zonder eenige prijsverhooging, Ieder doet dus zijn voordeel. Aanbevelend, UEd. Dw. D. Ph. VLESSING. Vergadering met Dames op DONDERDAG 17 DEC. 's avonds half 8 in het lokaal van den Heer W. DUINKER. HET BESTUUR. Winterpetten, JachtVesten. eigengemaakte lange en koite Duffelsche, Ratiné en Eskimo Jassen, Demisaisons en Ulsters, Heeren Kamgaren en Bukskin Pakken, gebreide Borstrokkeu en Broe ken, wollen en gestikte en molton Dekens. 5% korting a contant. Begin der week in lossing haven Texel Lettersoort naar keuze. LANGEVELD DE ROOIJ. r NA SM ROTTERDAM AMSTERDAM Men ver voege zich aan de Kantoren der If. A. S. M. te Rotterdam of te Amsterdam en bü de Agenten, of by Inspecteur J. E. KROES te Groningen. E. BOLSIUS, te Oisterioijk f 6000- v. EN

Texelsche Courant | 1891 | | pagina 3