Buitenland. Marktberichten. Door dikte van mist is Donderdagmorgen op de Razende Bol gestrand het Engelsche stoo mschipTuskar,geladen metkatoen,komende van Savannah en bestemd naar Bremen. Een gedeelte der equipage (elf man) verliet met de reddingboot het schip, de overigen bleven aan boord. De kapitein wilde niet terstond overgaan tot het lossen der ladingmen zou eerst de vloed afwachten en trachten het stoomschip af te sleepen, wat echter niet is gelukt. De sleepboot „Hercules is den volgenden morgen naar de strandingsplaats vertrokken en het is mogen gelukken de overige equipage en eenige vletterlieden, die den nacht aan boord waren gebleven, op te nemen en behouden aan land te brengen. De boot zelve is nog aanmerkelijk hooger opgeslagen. Nabij Callantsoog is Donderdagavond ge strand en uit elkander geslagen het Zweedsche barkschip „Alexander", met hout van Pensacolla naar Amsterdam. De loods en 15 man equipage zijn op wrakhout aangedreven. Twee man zijn verdronken. De lading drijft langs het strand. Men deelt aan Het Vaderland mede, dat de eerste belastingvoorstellen van den minister van Financiën eerstdaags naar den Raad van State zullen worden gezonden. De bestaande patentbelasting zou in een belasting van de winsten uit het bedrijf worden omgewerkt Ook de andere inkomsten zouden bij afzonder lijke wet evenredig worden belast. De zout belasting zou niet worden afgeschaft maar verminderd, welke vermindering met eene nieuwe wettelijke regeling gepaard zou gaan Van gemeentewege zijn op de Nieuw markt te Amsterdam metingen geschied in verband met eene herschepping van dit plein in een plantsoen. Dit zou dan gebeuren in het aanstaande voorjaar. En in dat plantsoen moet eene ruimte gereserveerd zijn voor een eerlang op te richten gedenkteeken voor wijlen Z. M. Willem Hl. Iemand als heer gekleed zette jl. Zondag het bierhuis zonder vergunning „Batavia" in de Veenestraat te 's-Gravenhage in rep en roer, omdat de kastelein hem geen sterken drank wilde tappen. Een agent van politie, die op verzoek van den eigenaar den lastigen bezoeker wilde verwijderen, kreeg, toen hij dezen aanmaande het lokaal te verlaten, tot eenig antwoord zoodanigen slag met eenepa- rapluie tegen het voorhoofd, dat er eenebloe dende wond ontstond. Met behulp van een an deren agent werd de al te drukke gast, die zich hevig verzette, met vereenigde krachten naar het commissariaat van politie gebracht, echter niet dan nadat een paar ruiten waren verbrijzeld. Het eerste nummer vau hetNederlandsche Landbouwweekblad is heden verschenen en aan rechthebbenden toegezonden. Het Maandblad der H. M. v. L. heeft dien tengevolge opgehouden te bestaan. Dat iedere schoorsteen niet geschikt is voor het baantje van St.-Nicolaasspelen, bewees die van een bewoner in de Haarstraat te Gorinchem, die op den avond van SinterKlaas voor zijn kinderen eens voor Sint wilde spelen. Hij kroop namelijk in den schoorsteen, om zoodoende onderuit te komen; doch toen de goede man zich halfweg had laten zakken, kon hij niet verder, daar de schoorsteen dit niet toeliet. Nu zat hij gevangen en kon Klaas niet heen en weer en zag zich genoodzaakt hulp te roepen, waarop hem, met behulp der buren, een touw werd toegeworpen en hij zoo naar boven uit den schoorsteen werd ge trokken. Groot was de blijdschap der familie, toen Sinter-Klaas heelhuids weder aan tafel zat. Wat is de huiselijke haard Voor den vader de haven der ruste, voor de moeder de wereld, voor den zoon het plechtanker, voor de dochter de oefenschool. De plaats, waar men allen, die in hot drama des levens eene rol spelen, zonder blanketsel of klatergoud ziet. De toetssteen van het karakter. Iets waar de jeugd op hoopt, waar de mannelijke leeftijd voor zorgt en waar de ouderdom dankbaar voor is, Een schip op de levenszee, waar de kapitein door een bekwamen eersten stuurman wordt ter zijde gestaan. Een grooten spiegel, waarin wij van beide zijden gezien worden. Eene plaats, die gemakkelijk verlaten, maar niet zoo gemakkelijk vergeten wordt. De plaats, waar de grooten soms klein en de kleinen soms groot zijn. De school van het menschdom, waar man en vrouw, ouders en kinderen elkaar weder keerig opvoeden. Het rijk der liefde, waar de moeder koningin is. De beste plaats voor een getrouwd man, als zijne zaken zijn afgeloopen. De plaats, waar de man het best behandeld wordt, en waar hij het meest bromt. De plaats, waar alle getrouwde mannen des avonds behooren te zijn. Wat ons het liefst is, als wij het voorgoed moeten missen. Een vreemdsoortigen wedloop kon men te Eemnes opmerken tusschen een schaatsen rijder en een haas. Het dier was op het ijs van den polder verdwaald. Dit werd door een schaatsenrijder opgemerkt en deze dacht nu op eene gemakkelijke wijze in het bezit van een smakelijk hapje te komen. Hazen, hoe snel ze springen kunnen, bewegen zich op het ijs uitermate moeielijk. Gedurig viel de schaatsenrijder op den grond, meenende zijn prooi machtig te zijn, maar telkens zag men den haas opnieuw vooruitspringen. De krach ten van het dier begonnen sterk te vermin deren, en zouden waarschijnlijk bezweken zijn, zoo het eindelijk niet een spoor gevonden had, waarop het beter van zijne loopers kon gebruik maken. Nog een oogenblik en hij was het gevaar ontgaan. Op de spoorweglijn Salmona-Isernia, in Italië, zyn ongeveer 200 werklieden door een sneeuwstorm overvallen. Tot dusver werden 15 dooden te voorschijn gebracht men vreest echter dat er veel meer bij de ramp zijn omgekomen. Het stoomschip „Abyssinia," dat den 17 der vorige maand met 59 passagiers en 88 sche- pelingeu uit New-York was vertrokken, is ver brand. Op den vijfden dag der reis bemerkte men, dat het schip brandde. Spoedig daarop stond het in lichtelaaie, maar de „Spree" die juist voorby stoomde, redde de opvarenden allen, op één na, die over boord was gesprongen en ver dronk. Een gevaarlijke operatie, niet alleen beden kelijk voor da patiënte, maar ook voor de genees kundigen, werd onlangs volbracht door een Parijschen dokter en twee zijner collega's. De patiënte, de vrouw van een Mexicaanschen vee fokker, leed aan vetziekte en moest geopereerd worden aan den buik. Haar man ging de kamer uit, omdat hij het niet kon aanzien; maar toen men haar bedwelmde en zij, reeds half in een toestand van verdooving, om hulp riep, kwam hij woedend toeschieten, en slechts met moeite werd hij tot bedaren gebracht. Toen de operatie in vollen gang was, stormde de Mexicaan weer de kamer binnen, een revolver in iedere hand. „Gy staat mij met uw leven borg voor het leven van mijne vrouw!" riop hij. „Als gy haar doodt, schiet ik u drieën neer en aag dan myzelven een kogel door het hoofd." Toen hij weer heenging, hoorden de dokters hem alle deuren sluiten, zoodat ontvluchten hun onmogeiyk was. Zij vervolgden, wel wat zenuw achtig, het werk en volbrachten de operatie met goed gevolg. De heftige man wilde hen nu bedanken en zich verontschuldigen, maar de dokters stuitten zijn woordenstroom, eiscbten onmiddellijke beta ling, onder bedreiging van een aanklacht, wegens het beramen van een moordaanslag, en zy ver klaarden, nooit terug te zullen komen. Midden in de stad Baden-Baden is eene onderaardsche ruimte ontdekt, vol water, dat nog niet geheel weggepompt kan worden, zoodat men den omvang der ruimte nog niet kent. De tot dusver daarin gevonden voorwerpen behooren tot den oud Romeinschen tyd. Ten gevolge van den plotseling ingevallen dooi is de voedingsbuis der waterleiding in het groothertogeiyk kasteel /Walferdange te Luxem burg gesprongen, waardoor het gansche gebouw is overstroomd, de versieringen van de zolderingen zijn afgeweekt en de meubelen zjjn beschadigd. De grootste sigaren worden op de Philipijn- sche eilanden en vooral op Lozon gerookt, eene stad, waar bijzonder veel gerookt wordt door vrouwen zoowel als mannen van eiken leeftijd en uit eiken stand. Het is daar geen ongewoon verschijnsel, dat men er eerwaardige inwoners ontmoet met sigaren in den mond, welke één voet lang zyn. Tweemalen opgehangen. Te Haskowo, in Bulgarije, werd dezer dagen een roover, Stanco genaamd, opgehangen, die 20 moorden op zijn geweten had. Hy doodde al zyn slachtoffers zonder wapens, met de vuisten of door „eigen handige" verworging. Stanco was dan ook een man van reusachtige kracht en toen hy de dood straf moest ondergaan, wilde hij dat nog eens toonen. Terwijl men hem een zak over 't hoofd bond, om zijn aangezicht te bedekken, zette hij zijn hoofd zoodanig uit en vertrok den geopende mond zóó, dat de beul hem de strop om 't hoofd en in den mond leidde, in plaats van om den nek. Stanco hield daarna met de tanden de strop zóó vast dat, toen men na eenigen tyd zijn lijk dacht af te nemen, hy levend en ongedeerd voor den beul stond. Zijn bedoeling was geweest om op die wyze te ontkomen. Maar dit mislukte, de roover werd kort daarna ten tweedenmale en nu „deugdelijk" opgehangen. Ontmoeting met een stier. Een neger Jackson genaamd, op de hoeve van een ryk veefokker Dow, te Eston, in Pennsylvanië, werd dezer dagen in het veld door een woedende stier aangevallen. Tweemaal gelukte het hem het dier te ontspringen, en toen, ten einde raad, slaagde hy er in zich aan den staart van het beest vast te klemmen. De stier begon als dol in het rond te draaien en achteruit te slaan. Jackson hield zich goed en eindelyk bleef het dier geheel uitgeput staan, waarop de neger hem losliet on ongestoord naar huis kon gaan. Woensdag in de vorige week, heeft te Ant werpen eene verschrikkelijke ontploffing plaats gehad aan de dokken, die weldra in de stad het gerucht verspreidde, dat eene ramp, gelyk aan degene van Corvillain, gebeurd was. Het was ongeveer 11 ure, op het oogenblik dat do grootste bedrijvigheid aan de dokken heerschte, dat zich eenklaps een geweldige ontploffing deed hooren, die iedereen met schrik beving, en on- middelijk aan eene tweede ramp Corvillain deed denken. Het was de Pransche sloep „Pilote" no. 2, die gesprongen was, die een ieder nochtans dacht, geen dynamiet meer aan boord te hebben, daar bet schip aan de „Pijp-Tabak" gelost was. Op het oogenblik dat de ontploffing plaats vond, steeg er van uit het eerste droge dok rook als eene stofwolk in de hoogte, terwijl stukken hout en ander pui n in alle richtingen werden geslingerd. Talrijke vensterruiten in den omstrek, tot zelfs te Austruweel, werden verbryzeld. Purinerend 29 Dec. Aangevoerd 69 vette kalveren 70 h 90 ct. per kg.; 83 nucht. kalv. f 8 a 12 197 vette Varkens 30 h 50 ct. per kg. 15 magere Varkens f 5 9; 204 Biggen f2a f 5, 1312 Schapen en Lammeren, 98 Runde ren en 4 Stieren f a kip-Eieren f 5,- a f6.— per 100. Vette koeien, hooger in prfis, handel vlug f 0,70 a f 0,82 per k. g. Gelde koeien, prijshoudend, handel vlug, f 120 a f 160 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel vlug, f 150 a f 190 per stuk. Vette kalveren pryshoudend, handel vlug. Nuchtere kalveren pryshoudend, handel matig. Vette varkens, hooger in prys, handel vlug. Magere varkens en biggen, pryshoudend, handel traag. Vette schapen, pryshoudend, handel matig, 20 a 83.— gld. per stuk. Overhouders, pryshoudend handel matig, f 9 a f 17 per stuk. Magere schapen pryshoudend handel matig, 9 a 18 gld. per stuk. Schagen, 81 Dec. Aangevoerd15 paarden f 30 a 70; -- Stieren f - af-,; 4 Gelde- koeien f 140 a f 180,; Kalf koeien f a Vaarzen f a Graskalv. taf 9 Nuchtere Kalveren f 10 a 13 325 Schapen f21 a f 29,00 - Bokk. en Geit a gld.; 25 Varkens f 6 a f 9; Biggen t 2.50 a f 4.50 Kippen a ct

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 2