If it 3. Voor Handel ia GOUD ca ZILVER, Voor de aanneming. Oepothiuder P. C. KOORX, Bury Texel. Prijscourant op aanvrage verbijster. Te koop: 1 best jarig Koescliet. PF AFF en verbeterde Singer-Naairaacbinss, In de boekhandel van W. C. REU, 2. Het Katholieke Stuiversmagazijn, PLUTO II, 1. Amsterdamsche Luidjes, f 200— a contant. Maaimacliines. YAH DER KLOOT C°„ ili «slorp. f 200.—- a contant. e De zwarte Dekhengst Burg, Texel, alle soorten schoenwerk De stem van het geweten. WIJXHAXDELAARS, ROTTERDAM. Medoc per anker f 32 per fl. f 0,S0 Cantenac - 34 - 0.85 Madera -48 -1.15 per 7s fl-f 0.60 Roode port p. -68 -1.60 - 0.80 Cognac bij minstens 2 Liter per fl. -1.55 Vieux - 2.10 Sirop v.Punch „-1.55 (lste kwaliteit). Brandewijn bij Fransche Jenever -1.05 -1.40 - 0.90 Adres te bevragen bij de uitgevers dezer Courant. verkrijgbaar bij J. P. KIKKERT, zijn bij den onaergeteekende steeds voorradig. De prijs is beneden alle concurrentie; verder verkrijgbaar Machine-naalden, Olie en verdere aparaten. Aanbevelende, TJEd. Dw. Dienaar, Ph. VLESSIXG. is weder ter dekking beschikbaar bij C. GARKITSEX te Eierland, Texel. DEKGELD 5 GULDEN. is de inteekening opengesteld op onderstaande werken. zeven schetsen van Justus van Maurik. PRIJS 20 CEXTS. Een dergelijk bundeltje in 1891 uitgegeven onder den titel: VOOR EN NA MIDDERNACHT, in een oplaag van 17500, is totaal uitverkocht. uitmuntende boeiende lectuur voor het Katholieke Nederl. Volk, onder redactie van L. F. van Genk. Pry's per jaargang, een lijvig boekdeel, slechts f 3.00. een nieuw tijdschrift voor Modes en fraaie handwerken, met 48 Modeplaten en knippatronen, prijs per kwartaal f 1.90. Terwijl de aandacht wordt gevestigd op het feit, dat de inteekenaren op dit tijdschrift het recht hebben, zooveel en zoo dikwijls zij zulks verlangen, gratis knippatronen op maat aan te vragen van alle toiletten in dit tijdschrift voorkomende, tegen 25 cents porto vergoeding. Dit voorrecht wordt door geen ander tijdschrift in ons land verleend. W. C. REIJ, TEXEL. Van af heden zal voor bovengenoemd vak mijn cliëntelle namens mij worden bezocht door D. VAX DER WIELE alhier, aan wie ik beleefd verzoek uwe orders wel te willen opgeven. W. C. REIJ. De ondergeteekende levert naar maat. Voor nette bediening zal worden zorg gedragen. X. VOS Jz., OOSTEREND. De ondergeteekenden, eenige verkoopers voor Texel, van de beroemde Tiger maaimacliines, noodigen Heeren landbouwers, welke een derge lijke machine wenschen aan te schaften, uit, hunne bestelling binnen drie weken na heden aan hen op te dragen, ten öinde zeker te zijn, de machine, uit Amerika te betrekken, tijdig te ontvangen. De Tiger maaimachiue reeds uitmuntende door hare soliditeit, lichtheid en prachtige constructie, onderging weder belangrijke verbetering, en wordt, terwijl de prijs dezelfde bleef, met des te meer nadruk door hen aanbevolen. De Tiger maaimacliines op Texel in gebruik, voldoen uitmuntend, en kunnen alle concurrentie doorstaan. Reservestukken zijn steeds voorradig. P. S, De „Continent» 1" wordt door ons geleverd a f 190.—. Spoedige levering. door D. C. M. 7. Hoofdstuk IV. Do deur der kamer stond open en hfj zag zijn mede-reiziger rechtuit op den vloer liggen, Hp lag met het gelaat naar beneden, de armen recht vooruit gestrekt en do oude bediende die geheel ontsteld was lag op de knieën naast het lichaam, maar steeds met beide handen trekkende aan de belkoord. De waardin en de meid legden mr. Gabriel op den rug en begonnen ?pn kleoderen los te maken. Mr. Sullivan trad de kamer binnen en klopte de staljongen op de schouder. Gü schpnt een flinke jongen te zijn, zei Sullivan, die in 't geheel niet ontsteld was te midden der verwarring. Loop zoo gauw gü kunt en haal een dokter. De jongen, die blij was iets te kunnen doen, snelde dadelük heen om dit te doen. Sullivan naderde thans, knielde bp den bowusteloozen mr. Gabriel neer en voelde zijn pols als of hp zelf de dokter was. Van alle zpden werd hp thans overladen met vragen maar hp vroeg met de hand wuivende om stilteen daarna om een glas brandewpn- De waard snelde heen en kwam weldra met een flescb brandewijn en een wpnglas. Sullivan deed wat brandewpn op mr. Gabriel's lippen en slapen en terwpl hij hiermee bezig was, keek hij naar den ouden bediende en vroeg wat er gebeurd was. Ik vertelde hom, zei de oude bediende die zeer ontsteld was, mevrouw Kenyon's dood. Hü ant woordde op Sullivan's vraag, maar richtte zich tot den waard. De vrouw van zün neef zri Sullivan kalm. Ja, deze, zei de oude bediende. Ik zag nimmer een man zoo vallen. Hü stond daar, toen ik hem vertelde, dat zü dood was, een paar minuten met de beide handen omhoog in de lucht zwaaiende. Hij keek mü voortdurend aan en viel plotseling rechtuit op den grond. Het had zeer voel schün er van, dat hpi zoo zou sterven. De waard, de waardin, de dienstbode en de oude bediende stonden alle als van hot onweer getroffen. Sullivan ging kalm door met het bevochtigen van de lippen en slapen van den bewustelooze. Eensklaps begon de waardin te huilen. O, zei z;j, men kan gemakkeRjk iemand een slechte naam geven, maar het is nu duidelük genoeg dat hp een teergevoelig hart heelt. Ik herinner mü dat hü jaren geleden haar beminde. Het eenige wat hp in zün leven misdeed, deed hij enkel om haar. Ik geloof, vervolgde zü leid snikkende, dat als hü zich niet van den goeden weg had laten brengen door züne liefde voor haar, er geen beter wezen op deze wereld zou beslaan. Hü heeft er hard voor geboet gedurende bijna 12 jaar; maar hü had een teeder hart voor haar, dat 's zeker. Wat denkt gü van hem, münheer? vroeg de bediende aan Sullivan. Is U dokter Ik heb er voor gestudeerd; maar ben het niet geworden. Zoo ver ik kan oordeelen op het oogenblik is het niet anders dan eene gewone bezwüming. Bezwütning, herhaalde hü nog een paar malen als verheugde hp zich het rechte woord gevonden te hebben. Ik kan nog niet zeggen of de patiënt ook inwendig gekwetst is, maar ik vermoed van niet. Een theelepeltje als 't U blieft, mr. Orgie.' De waardin snelde dadelük heen en kwam spoedig terug met het gevraagde. Mr. Sullivan goot nu van tüd tot tpd een weinig brandewün tusschen de lippen van den patiënt. Hü was de eenige van allen in huis, die zün tegenwoordigheid van geest niet verloren had en door zpn handelingen wist hü ook de omstanders eenigszins gerust te stellen. Hü beminde de vrouw van zpn neef? zei Sullivan, terwpl bü doorging met zün zorgen te wüden aan den patiënt. Stond hem iets in den weg bü die liefde? O, het was beter hem nu te ver plaatsen, vervolgde hü, opmorkonde, dat niemand hem antwoordde. Neen, neen, niet zoo ruw en onhandig. Mr. Orglo, bezorg mp' eens een paar handdoeken. Binnen een paar minuten waren ze aanwezig. Zie zoo, nu een er van onder zün schouders. Zoo. De einden onder de armen. De andere bü de knieën en nu elk een hoek ik zal het hoofd voor müne rekening nemen. En nu, een, twee, drie. Op deze wüze werd de patiënt in de naastbüzünde slaapkamer gebracht. Eenigen tüd later verscheen de dokter. Sullivan was er in geslaagd de anderen de kamer te doen verlaten en bevond zich alleen met den patiënt. Wij hebben een weinig alcohol in en uitwendig aangewend, zei hp. De dokter onderzocht don patiënt, gebruikte nog eenige meerdere brandewün en legde hem een koud- water compress aan en gaf daarna aan Sullivan een teeken stil te zün, waarna hp' aan de züde van het bed ging zitten. Na een half uur in doodelüke stilte te hebben doorgebracht, vielen de stralen van het winter-zonnetje in de kamer, de dokter ging daarop op de teenen naar het raam en liet het gordün zakken. Op het geluid hiervan, bewoog de patiënt zich even, hetgeen door Sullivan werd opgomsrkt. Do doktor stond stil en luisterde. Wegmompelde de patiënt zacht maar door de stilte die er rondom heerschte desniettemin duidelük verstaanbaar. Alles wegZoo'n misdaad voor niets I Hei! zei de dokter zün hand op het hoofd van mr. Gabriel leggende. De patiënt opende de oogen, ontmoette die van den dokter en huiverde oen weinig. Daarop lag hp weer stil en of hp zün bewustzün weer had of niet, konden geen van beiden bewakers zeggen. Langen tüd bleef Sullivan nog wachten, maar emdelük toen het licht word binnengebracht, begon hem dat te vervelen, zoodat hü op de teenen de- kamer verliet en na zich verder te hebben gereed gemaakt de dorpstraat in liep. Pelzor, mompelde hij in zich zelf, terwül hü voortwandelde is in de verste verte geen ezel en hü droeg mü deze zaak niet op voor niets. Ik zal gebruik maken van den tüd, gedurende welke mr. Gabriel het bed zal moeten houden en eens naar de stad gaan. Zeer eerbiedwaardige oude familie, 't Schünt wel de moeite waard eens te onderzoeken. Zulk een misdaad voor niets ha 1 Mr. Snllivan trad een sigarenwinkel binnen en verhaalde, dat hü logeerde in het logement „King George", dat mr. Gabriel Kenyon, met wien hü toevalliger wüze gereisd was, zün neet was komen bezoeken. Mr. Gabriel scheen eenige jaren elders gewoond te hebben en niets van zün familie ver nomen te hebben. Plotseling vernemende, dat de vrouw van zün neef was overleden, was hp bewus teloos nedergevallen en nu lag hü in het logement. Sullivan verhaalde alles en zelfs nog iets meer dan alles, wat hü er van wist en de sigarenhandelaar scheen zeer veel belang te stellen in het verhaal. Toen de verhaler echter vernam, dat de koopman maar een paar jaren in het dorp woonde, begreep hü, dat hü eenige minuten verspild had en nam hü na betaald te hebben voor het gekochte, onmiddellük beleefd afscheid. Wordt vervolgd. Snelpersdruk - LANGEVELD DE ROOIJ Texel 11 11 11 11 11 ,ir - rfffn

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 4