Het is verboden lWË Eea groote jartij Houtwaren, wereldberoemde „Continentsl" grasmaaimachines, 6B Diitstbe Elnrkolen J. G. Moojei fz, Waaierstraat, en Cooranten, Mej opalen, Boeken en Tiitórlften en let plaatsen van ADVERTENTIËN The Johnston Harvester Co. GEBS. POLAK, Vlissingen, Het is verboden Wachtende uit Rotterdam Boek- en Papierhandel W. C. REIJ. Leesuren open (eerste dag) Nieuwe Rott. Courant Haarl. Courant. F euilleton. Batavia {Noord'Amerika). TE KOOP: Uit de hand te koop: De stem yan iiet geweten. Ondergeteekenden verklaren hiermede, dat de Heer L. J. VAK DEK BERGE te WAAL OP TEXEL hun eenige Ageut is voor bovengenoemd Eiland voor den verkoop hunner maaiwerktuigen, waaronder ook de en gelieve men alle aanvragen om prijzen en inlichtingen dienaangaande tot hem te willen richten. Hoofdagenten voor Nederland en Belgie. rommel te brengen aan den kant van het bosch behoorende aan Notaris Dikkers alhier, zullende tegen de overtreders van dit verbod, op grond van art. 350 Wetboek van Stratrecht, procesver baal worden opgemaakt. eene LADING GROVE a f 1.--, Smeekolen a f 1.05 en Coaks a f0.70 per Hectoliter a contant. P. J. BRUIK. P. S. Bestellingen worden aan huis ingewacht. drie jaar oud, bjj K. v. d. WERF, Eoogerveld. eieren te zoeken op de landerijen by J. Az. REIJSER in gebruik. KIEUW RODEL welke tegen alle andere machines wedijveren kan; zoomede IJZEREN HOOIHARKEN en SCHUD- DERS, worden door ondergeteekende op aanvraag geleverd. Reparatie deugdelijk en billijk Bestellingen en Reparatie vroegtijdig gewenscht; alles concurreerende prijzen. Minzame aanbeveling, >T "D Vroeger model Buckeije Maaimachines. Reservestukken ook te bekomen. Ondergeteekenden is even als het vorig jaar weder ruim voorzien van Behangselpapier en Randen in de nieuwste patronen. De prijzen zyn zoo Jaag mogelijk gesteldeen uitgebreide collectie STALEN zijn op aanvrage te bekomen Aanbevelende, UEd. Dw. Dienaar, Ph. VJLESSIKG. apgT» De stalen behang en randen zijn ook by de Wed. JAK J. BROUWER te Oosterend te bekomen. Bij de intrede van dit nieuwe kwartaal, beveelt ondergeteekende zich beleefd aan voor levering van alle in alle couranten en tijdschriften, zonder uitzon dering of prijsverhooging. Kette spoedige bediening gegarandeerd. Hoogachtend, W. C. REIJ. van verschillende soort, bij A. C. LAP, Burg. is dagelijks (uitgenomen Zon- en feestdagen), op de bekende voorwaarden beschikbaar. LAKGEVELD DE ROOIJ. door D. C. M. 13. Hoofdstuk VIII. Miss Wicks schoof een geldstuk over de toonbank naar Sullivan. Deze nam het werktuigelijk op en stak het in de zak en vervolgde: - Cyrus, zei zjj, ik ben bang, dat ik niet de vrouw ben geweest, die ik voor je had moeten zjjn. Mathilda, zei ik, heb ik je ooit iets verweten Nooit, zei zjj, maar ik weet zelf maar al te goed wat ik gevoelde voor znlk een man. Mathilda zei ik. Maar nu werd mr. Sullivan's droefheid te groot en begon hij te snikken. Miss Wicks hand stak een ons tabak over de toonbank, hetgeen weer door Sullivan werd in de zak gestoken en waarvoor hij haar feeder de hand drukte. Engelmompelde hij. Miss Wicks bloosde en sloeg de oogen neder en Sullivan maakte hiervan gebruik om als tegen een denkbeeldige derde persoon te zeggen - Waarom ontmoetten wij elkaar te laat? De blos werd hooger. Miss Wicks vingers beant woordde zwak zijn handdruk en hij verliet de winkel. Arme, goede man I zei miss Wicks hem met vochtige oogen naziende. Rum, oude I mompelde Sullivan terwijl hi1 het geldstuk tegen de huissleutel liet klinken. Cyrus, gjj zoudt wol dwaas zijn, indien ge de niet bestaande mrs. Sullivan geheel van het tooneel liet verdwijnen. Waar zal ik nu gaan? Naar Smith. Wel goed; maar wat duur. Johnson, ook al niet beter. Neen, naar Pedro. Met haastige tred ging hij nu op het doel van zijn tocht af. Na daar de inwendige mensch te goed gedaan te hebben, ging hy verder en begaf zich naar het Britsch museum, waarvan ht) een geregeld en bekend bezoeker was. Na eenige oogenblikken gezocht te hebben in een rij van hoogst zelden gevraagde boeken, koos hij er een van uit van vrij groot formaat en droeg dit mede naar zjjn zitplaats, waar hy gedurende twee volle uren ijverig zat te lezen en te schrijven. Na hetgeen hy geschreven had te hebben nagelezen en hier en daar verbeterd, bracht hy het boek weer op zyn plaats en ging weg. Hy begaf zich naar een hoog smal huis, en na eenige trappen opgeklommen te zyn bevond hy zich eindelyk voor een deur, met het opschrift: „The Cherubim." Verschynt eenmaal 's weeks. Prijs per nummer 1 penny. Hy klopte aan en na antwoord gekregen te hebben om binnen te komen, opende hy de deur en trad binnen. Een man zat aan een essenaar en zat te schryven met zulk een haast alsof het welzyn van zyn leven er van afhing. Toen Sullivan binnen trad, zag hy niet op, maar bleef hy maar met spoed schryven. Hoe schoon is toch het werk vanjden uitgever, zei Sullivan. De uitgever der „Cherubim" zag op en herkende zyn bezoeker. O, zyt gy het, zei hy, legde de pen' op het papier en liet zich achterover in zyn stoel vallen. Ik dacht, dat gy de Bisschop waart. IK wilde wel, dat ik het maar was. Zoo'n betrek king zou my juist passen. Wat moet ik voor U doen? vroeg de uitgever. Eene kleine bjjdrage,'zei Sullivan]>yn manu script gevende. Uwe bydragen hebben niet zeer voldaanjtot heden, gy schynt den rechten toon niet te kunnen vatten. Wuftheid past in ons blad niet en wy zyn tegen aanhalingen uit Byron. Hier is toch niets van dien aard in vroeg hy vervolgens het manuscript doorbladerende. Geen regel. Een paar aanhalingen van dr. Watts en een van Kebbe. Dat is beter. Hoe groot is het? Yyf kolommen. Zeg drie. Natuuriyk verlangt gy geld in voorschot Mr. Sullivan glimlachte. De uitgever nam dertig shillings uit zyn lessenaar en stak ze Sullivan toe. De enkele aanraking van het geld bracht een groote verandering by Sullivan te weeg. Hy stond recht op. Zyn kleeren schoenen hem wel een half jaar nieuwer nu dit geld by het overgeblevene van dat van miss Wicks gekomen was. Hier in de buurt is een plaats waar men iets verkoopt om te drinken, zei Sullivan. Van morgen niet, dank U, zei de uitgever, de bedekte uïtnoodiging zeer wel begrypende, ik ver wacht de bisschop. Het voorbeeld van den uitgever was niet in staat, om ook Sullivan er van af te houden. Hy bracht de dag door met maar van de eene kroeg naar de andere te loopen en tegen de avond begaf hy zich weer naar dezelfde restaurant waar hy ook dien morgen geweest was met het geld van miss Wicks. Er waren slechts zeer weinig bezoekers en na het gebruik van koffie en brood benevens een glas brandewyn, liet Sullivan zich achterover in de stoel vallen en begon hy te dutten. Weldra verwyiden zyn gedachten aan het Noorderstation te Parys en de stem van Gustaaf Pelzer klonk hem nog duideiyk in de ooren; Er is geld genoeg, om U voor uw moeite te betalen. Hy hoorde de woorden zoo duideiiyk, dat hy er door ontwaakte. De schemering was gevallen, zoodat het rondom reeds vry duister was geworden en al wat Sullivan van de naast by hem zittende kon opmerken, was, dat hy een oudachtig man was. Jan, riep deze tot den bediende en Sullivan sprong op van schrik by het hooren van dien stem en zonder het te willen, zei hy luid: Pelzer t De spreker stond met groote schrik op en stak zfjn hand tusschen zyn jas. Een luid lachen aan de andere zyde der zaal was de oorzaak dat niemand anders dan Sullivan en de andere de uitroep „Pelzer" gehoord had. De eerste spreker liep naar Sullivan toe, nog steeds met de hand tusschen de jas. Het is onze bestemming, elkaar schrik aan te jagen, zei Sullivan. Gy deed het my, toen wy elkaar laatst ontmoette, ik doe het U nu en wy zyn dus nu quit. De hand van den andere verliet zyn plaats tusschen de jas en greep Sullivan's schouder met kracht. Om te beginnen zei hy, noem my niet by dien naam. Ken ik U Zyn oogen keken scherp in Sullivan's gelaat. Ja, ik ken U. Wy ontmoetten elkaar reeds vroeger. Kan ik uw naam noemen Zeker, Sullivan, zei Cyrus. Gy volgdet den man, die ik U aanwees. Ja. Kent gy zyn naam Ja. Leeft hy nog? Ik zag hem nog geen week geleden. Vertel my eens, zei Pelzer gejaagd, ishyryk? O, ja, schatryk. Pelzer ging weer zitten en een helsche lach speelde er om zyn lippen. Eindelyk zei hy, eindelyk Wordt vtwvolgd. Snelpersdruk - LANGE VELD DE ROOIJ— Tixel

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 4