Ingezonden Stukken. Marktberichten. W VERGADERING HOLLAKHE IAATSCH. V. LANDB. Zees hier! Kennisgeving Tandarts BIERSTEKER, PREDIKBEURTEN. ADVERTENTXEN. Yrijdag 13 Mei a. s., kostbaarheden. Den vorigen dag was haren echt genoot oene portefeuille met goud en banknoten, ter waarde van 18,000 fr., ontstolen. Men vermoedt dat beide diefstallen gepleegd zijn door één persoon, die de rjjke Amerikanen te Parijs en op reis achtervolgde. Een te Lerwick aangekomen Deensch vaartuig bericht, dat er op de Faroër-eilanden een orkaan gewoed heeft, waardoor drie Fransche en één Deensch visschersvaartuig met man en muis vergaan, en een aantal schepen der Engelsche visschersvloot meer of minder gehavend zijn. De „Figaro" maakt het prospectus openbaar van eene verzekeringsmaatschappij, welke met een kapitaal van 50 millioen franken in werking treed en den naam voert„l'Anarchie." Zij wil tegen nader over een te komen voorwaarden aan iederen huiseigenaar een anarchist leveren, naar verkiezing gehuwd of niet, desverkiezende ook met een talrijk gezin gezegend. De eigenaar zal dezen anarchist behoorlijk logeeren en van al 't noodige voorzien. De maatschappij plaatst dan voor haar rekening een bord aan 't huis, waarop in groote letters te lezen staat „Hier woont op de 1ste verdieping een anar chist die nooit uitgaat, of wiens vrouw, of ten minste twee kinderen, altijd thuis zijn. Ter waarschuwing der dynamietbroeders Reeds zijn, zoo wordt verder verhaald, eenigen dezer mannen geplaatst, en de huizen dooi hen bewoond zijn bijzonder in trek, vooral bij hen die op de lijsten voor leden der jury voorkomen. Voor het inwonen van mannen als Biscuit, Béala en Chaumentin wordt eene verhoogde premie geëischt. Niet geassureerd worden huizen, waarin rechters wonen. Een rechter weegt toch ruimschoots tegen een anarchist op, zoodat de assurantie niet meer veilig zou zijn Amerikaansche manieren. Te El Reno Oklo- hama, werd een jonge schoone, Mary Wilson, door twee heeren 't hof gemaakt. De medeminnaars hadden telkens twist, wat nog toenam, toen de jonge dame haar voorkeur voor den heer Harwey toonde. Dezer dagen danste zij met hem op een balde heer Tobin, hen ziende, snelde toe en schoot Harwey een kogel door de borst. De jonge dame trok onmiddelijk het revolver uit den zak van haar minnaar en schoot den heer Tobin dood zij trouwde den volgenden dag met den heer Harwey, om zich geheel aan de ver pleging van den zwaar gewonde te kunnen wijden. ■r- Een bode van het stadhuis te Brussel is krankzinnig geworden van angst voor anarchisten. Men heeft den man, die zich van top tot teen gewapend had en alles stuk sloeg wat onder zijn bereik kwam, naar een gesticht moeten brengen. Onlangs zijn nabij Metone drie goed bewaard gebleven geraamten van holbewoners gevonden, een mannelijk en twee vrouwelijke. Het manne- lijke, waarvan het hoofd werd beschadigd, heeft zonder het hoofd eene lengte van 8 voet; de vrouwelijke zijn daarentegen één voet minder lang. Om den hals van den man hing een ketting van dierentanden aan welk soort dier deze een maal toebehoorden heeft men nog niet met zeker heid kunnen vaststellen. Ook verschillende steenen wapenen en werktuigen, alsmede een kettinkje van zeer kleine beenderen, heeft men gevonden. Een trein, bestemd voor den keizer van Duitschland, is bijna voltooid. Drie jaar lang heeft men er aan gewerkt en hij heeft f 1.875.000 gekost. Hij bestaat uit twaalf rijtuigen, die door gangen met elkander gemeenschap hebben. De eetzaal is versierd met meubelen van eikenhout; er is een salon geheel gemeubeld en behangen m6t wit satyn een ontvang salon met marmeren beelden en groepeneene prachtige rookkamer eene groote keuken en verschillende apartementen voor het gevolg en de dienaren. WELDOEN IS SCHOON. Mijnheer en Mevrouw X. zaten aan de ontbijttafel en hadden het schijnbaar zeer druk over een be langrijk onderwerp. Waarover het gesprek liep is licht te raden uit de volgende vertelling van Mijnheer. „Bij mijn bezoek op het eiland T. kwam ik ook op het dorpje K. Daar ik ruimschoots den tijd had en zooals ge weet veel van kinderen houd, klopte ik eens bh het nette schoolgebouw aan, waarin ik zeer welwillend werd binnengelaten. Terstond viel mijn oog op eenige kinderen, die zeer schamel gekleed waren. Gebrek aan 't noodige was eenigen op 't gelaat te lezen. Hulp zou dus eene welkome bode zjjn. Als eenige welgestelden, de afgelegde kleeren hunner kinderen aan die armen wilden afstaan en daarbij eenige Meters katoen voor hemden enz: wilden voegen, dan zoude dit eene weldaad zijn. Her hoofd der school heeft zich bereid verklaard alles in ontvangst te nemen en er een nuttig gebruik van te maken. Daarom laten wij vóórgaan, moederen gewis zullen anderen ons wel volgen." Waar het dorpje K. ligt weet ieder Texelaar en daarom worden die arme kinderen in hunne gunst aanbevolen. x. Alkmaar, 6 Mei. Graanmarkt. Aangegeven, totaal 569 Hectoliters, als 95 Tarwe f 7,30 A f 7,50 45 ^ers£ - id. chev. 5,50 6, 3,10 6,50 „14.- 8,25 1) 4 4,- 15, 3,85 10,- 376 Haver 48 Paardenboonen Citroen boonen Bruine boonen duiven witte 1 Kanariezaad Rood Mosterdzaad geel Koolzaad Karweizaad 4 Erwten groene grauwe vale Alkmaar, 9 Mei. Aangevoerd 4 koeien f 200 a 250; 312 vette kalver. f 40 a 100, per kilo 80 a 90 ct. 47 nucht. kalveren f5 a 12; -- Schapen f a 166 vette Varkens 38 a 52 ct per KG. 40 magere dito f 16 A 18 Kalveren a f - per stuk. bok f a f paarden f a Amsterdam, 9 Mei. Aangevoerd 487 Run deren, le kwal 71 A 76 ets, 2de kwal 66 ets., 3e kwal. 56 ct. per KG; 220 Melk- en kalfkoeien f 140 a 260vette kalveren f A 117 nucht. kalv. 5.— A 9 23 Schapen f A f 55 Lammeren A f 405 vette Varkens 42 A 48 ets per KG. Purmerend 10 Mei. Aangevoerd 312 vette kalveren 60 a 90 ct. per kg.; 298 nucht. kalv. f5 a 16; 119 vette Varkens 36 A 53 ct. per kg. 177 magere Varkens f 14 A 30; 315 Biggen f7 a f 11.2701 Schapen en 860 Lammeren, 683 Runde ren en 20 Stieren f a kip-Eieren f 2,75 a f3.25 per 100. Vette koeien, prijshoudend, handel vlug, f 0,65 a f 0,76 per k. g. Gelde koeien, prijshoudend, handel traag, f 80 A f 170 per stuk. Melkkoeien, prijshoudend, handel stug, f 120 a f 230 per stuk. Vette kalveren hooger in prijs, handel vlug. Nuchtere kalveren, prijshoudend handel vlug. Vette varkens, prijshoudend, handel vlug. Magere varkens en biggen hooger in prijs, handel vlug. Slachtschapen, prijshoudend, handel vlug, f 16 a 24 gld. per stuk. Melkschapen, laag in prijs, f 8 a 14 per stuk. Overhouders, prijshoudend, handel stug, 9 a 24 gld. per stuk. Lammeren, prijshoudend, handel matig, f 4 a f 11 per stuk. Door Fransche kooplieden werden Overhouders gekocht voor verzending naar Belgie en Frankrijk bestemd voor slachting. Londen, 9 Mei. Ter veemarkt zijn aangevoerd 1100 Runderen, 12000 Schapen en lammeren, 10 kalveren, Varkens. Men noteert: Runderen 0,47' A 0,67Schapen en lammeren 0,62' a 0,82s kalveren f a varkens f Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 4 Mei 10 Mei. ONDERTROUWD Geene. GETROUWD Rens Daalder en Trijntje de Groot. Gerrit Schraag en Guurtje Witte. Tijs Witte en Keetje Schraag. Arie Langeveld Pz. en Alida Hendrina Ponger. Willem Boon en Jannetje Bruin. Maarten Roeper en Kaatje Kuijper. Dirk Vos en Trijntje Bakker. Pieter van der Vis en Jannetje Busselman. Dirk Brouwer en Fijtje Dros. Pieter Wols en Trijntje de Vries. GEBORENCarel Clemens, zoon van Hendrik Barhorst en Dirkje Schoenmaker. Maria Anna, dochter van Govert Govers de Roos en Jannetje Ran. Jacob, zoon van Klaas Dop en Deitje Smit. OVERLEDENJacoba Witte, 2 jaren, dochter van Jacob Witte Jz. en Immetje Bakker. Gerrit Willem Moojen, 17 jaren, zoon van Reinoud Moojen en Cornelia de Groot. Hendrik Bruin, 28 jaren, geh. met Fokeltje Kooiman. Zondag 15 Mei 1893, HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm half tien Ds. van Schaick. Waal. Voorm. 10 uur Ds. de Mazure. Ben Hoorn. Voorm. half tien Ds. Leffef. Oosterend. Nam. 2 uur Ds. van Schaick. Be CocJcsdorp. Voorm. half tien de Hr. Niessink. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. J. Westerman Holstijn van Purmerend. van R. VOS en D. T. DU INK ER. 3b*. Helder, 12 Mei '92. Heden overleed na een langdurig en ge duldig lijden mijn geliefde Echtgenoot HENDRIK BRUIN Cz., in den ouderdom van 28 jaar en 6 maanden. Wed. H. BRUIN-Kooiman. Burg, Texel, 7 Mei 1892. Getrouwd PIETER WOLS, v. d. Helder, en CATHARINA DE VRIES, v. Texel, die namens wederzijdsche familie hunnen liar- telijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Texel, 10 Mei. AFDEELING TEXEL. 's avonds 7 uur, in 't hótel „DEN BURG". Werkzaamheden: Bespreking hoefbeslag. Mededeeling paardenstamboek, met premie van f 100 voor Texel. Punten van beschrijving algemeene vergade ring, enz. HET BESTUUR. De leus voor het maatschappelijk leven moet zijn: Nimmer medegaan zoolaDg de spoorwegen de Greenwich-tyjd behouden, omdat dit schadelijk zou zijn. Terstond medegaan, zoodra de spoorwegen voorgaan met den Midden-Europeescken tijd, omdat dit hygiënisch, oeconomisch en sociaal voordeelig is. Het bestuur van den polder het Burger Nieuwland brengt ter kennisse van de Ingelanden dat de Rekening over 1891 gedurende 14 dagen ter visie ligt ter secretarie van genoemden polder. Texel, 9 Mei 1892. Het Bestuur voornoemd, C. B. BAKKER, Voorzitter. Sd. KEIJSER Pz., Secretaris. Prins-Hendrikkade 169, Amsterdam, is WOENSDAG 11 MEI te den Burg te consulteeren voor Tandheelkundige operatiën vullingen en het plaatsen van kunsttanden en Gebitten. Spreekuren 's avonds van zes tot negen uur. ff it it

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 3