c&*u> «0 'O Muziekcorps aan den Burg. Photographic Instantanée, P. ra. 1 li, meter Schuimaarde, Haarleisctie Courant. -,r fijne Likeuren, ffin, Pnncl, Cepac, enz.; prachtige collectie Dames-Corsetten Sporthloezen, Flanellen en Mode-Men, •r VK TIXiiSCHS ©QUIBANT. Buitengewone Uitvoering Na afloop Bal. E. DULFEK. Donderdag, Vrijdag en Zondag. HAMMETJES Boek- en Papierhandel W. C. REIJ. Couranten,Boeken en Tijdschriften, Bind- en Drukwerken, TE KOOP: Leesuren open op de Feuilleton. Een Levenslast. uitgevers van ae \S PARKSTRAAT No. 394. DEN BURG op Texel. By voortduring bevelen wij ons beleefdelijk aan tot de levering van verschillende drukwerken voor Gemeente- en Polderadministratie; alsmede tot het vervaar digen van Trouwbrieven en Kaarten, Visitekaarten, Adreskaarten, Rouwbrieven, ens. Nette bewerking. Billijke prijzen. Spoedige levering. door het Muziekcorps aan den Burg, onder directie van den Heer M. P. GIJSWIJT, S.-clari- nettist bij de Kon. Ned. Marine, op MAANDAG 27 JUNI a. s., 's avonds 8 uur, in het lokaal de VerguldeKikkert. Toegangkaar ten zijn dien dag te bekomen aan het lokaal, alwaar des middags van 12—2 uur plaatsen kunnen worden besproken a 10 ets. extra per plaats. ENTRÉE 49 CENTS DE PERSOON. Diploma's zijn dien avond niet geldig. Het atelier aan den Burg zal met de a. s. kermis geopend zijn, De ondergeteekende heeft wederom ontvangen, voor de aanstaande kermis, ook puik beste alles tot concurreerende pryzen. Wed. F. DE VRIES, BURG-TEXEL. Voorhanden wit en grfijs Teekenpapier, Qual- queerpapier, Bloemenpapier in diverse kleuren, Briefkaarten SO ct. per 100, enz. enz. Beyeelt zich beleefd aan voor levering van plaatsing van ADVERTENT1ËN, enz. enz. Ondergeteekende heeft heden ontvangen een in alle nummers en prijzen. De prijzen zijn zoo laag mogelijk gesteld. Mede ontvangen een groote voorraad echte kleuren, lage prijzen; a contant 5% korting. Minzaam aanbevelende, UEd. Dw. D. Pb. VLESSING. meststof van hooge waarde. Den Burg. S. KONING. door D. G. 3. Hoofdstuk I. Kon Archibald Hamilton, die eens haar liefde won, zoo laag gezonken zfjn Verschrikt en aangedaan als zy was, was toch de achterdocht by Lady Archdale, sedert het begin van het onderhoud, langzamerhand vermeerderd. De aarzeling van den man, toen hy haar antwoordde op haar laatste vraag vereenigd met het feit, dat noch stem noch manieren herinnerde aan Hamilton gaven haar zekerheid. Plotseling stond zy op, liep naar de andere zyde van de tafel en greep de kaars. Met een vloek sprong de man op, en terwyi hy dit deed viel hot volle licht hem in het gelaat. Gy zyt een indriDger, riep Lady Archdale byna onwillekeurig uit. Zet de kaars neer schreeuwde de man zoo woest, dat zy onmiddeiyk het deed. Wat wildet gy nu? Niets, antwoordde zy, terwyi zy haar doek weer voor het gelaat haalde om heen te gaan. Ik wil u niet langer ophouden. Ongelukkig was zy verder van de deur geraakt en was de Marshall of wat ook zyn naam mocht zyn, in de gelegenheid haar den weg te versperren. Zyn houding was dreigend en hy was nog nuchter genoeg om te begrypen dat hy ontmaskerd was, maar te dronken om voor redeneermg vatbaar te zyn. Laat my voorby, zei Lady Archdale. Waarom? vroeg de man. Laat my gaan, of ik roep de politie I riep de dame uit, zy was zoo ontsteld, dat zy instinctmatig de revolver greep. Het is twyfelachtig of het wel het plan was van den man om haar ruw te behandelen. Zyn dronken schap was waarschynlyk oorzaak, dat hy haar wilde verhinderen heen te gaan, omdat hy bang was voor de politie. Om dit te voorkomen bedreigde hy haar waarschynlyk toen zy heen wilde gaan. Sta, riep Lady Archdale wanhopig uit, terwyi zy de revolver voor den dag haalde. Sta, of ik schiet. Wat er thans gebeurde, was Lady Archdale nimmer in staat juist te verhalen. De man sprong op haar af, zonder twyfel om haar het wapen te ontrukken en greep haar zoo woest by de pols, dat zy genoodzaakt was het wapen los te laten. Terwyi hy dit deed, scheen hy zyn evenwicht te verliezen. Het volgende oogenblik snelde Lady Archdale de trappen af naar beneden, terwyi tegeiykertyd een luide bons gehoord werd. Zonder iemand te ontmoeten, liep Lady Archdale met spoed door, totdat zy eindeiyk van vermoeidheid staan bleef. De drukte op straat braeht haar tot hare bezinning. Zy liet zich door een huurkoetsier tot op kleine afstand van haar woning brengen. De fortuin was haar gunstig, want toen zy voorzichtig de deur opende, bevond zich niemand in de vestibule. Zy ontdeed zich van haar doek en snelde naar boven naar haar kamer, welke door de trouwe kamenier, die steeds op haar post gebleven was, werd geopend. Niemand is hier geweest, mevrouw, antwoordde de kamenier op haar vragende blik. De jonge dames zyn nog niet uit de kamer geweest. Neem myn arm, mevrouw, voegde zy er by, toen zy zag, dat Lady Archdale op het punt was van te vallen. Indien de kamenier haar niet gesteund had, was zy zeker gevallen, thans echter spande zy al haar krachten in, en na een weinig water gebruikt te hebben, zond zy de kamenier weg, zeggende, dat zy haar wel zou bellen, indien zy haar weernoodig mocht hebben. Zy wilde alleen zyn, om eens na te denken, over hetgeen er gebeurd was. Nu zy veilig en ongezien haar woning bereikt had, was zy in staat eens eenigszins kalm na te denken. Zy was biy, dat de man, die zich Archibald Hamilton noemde, slechts een bedrieger was. Maar een ding gaf haar weinig troost De man kende haar geheim. Hoe hy het vernomen had, was haar onbekend. Zy had zichzelf in zyn macht gegeven door op zyn brief te antwoorden. Den geheelen nacht bracht zy wakende op haar bed door, voortdurend was haar geest bezig met de gedachte hoe zy verder moest handelen. Den volgenden dag was zy werkeiyk ongesteld, het was geen voorwendsel, dat haar de kamer deed houden, ofschoon zy biy was alleen te zyn met haar gedachten. Later kwam er een merkeiyke verandering by haar tengevolge van het volgende bericht, dat zy in een courant las. „Een droeve gebeurtenis. Gisterenavond tusschen negen en tien uur werd er een luide bons gehoord in een bovenkamer van het logement „de Goude Leeuw" in de straat. De op het geluid toe snellende bewoners van het gebouw vonden een ongelukkige heer, wiens naam Marshall was dood op den grond uitgestrekt, met een revolver in de hand. Men veronderstelt, dat hy zelfmoord heeft gepleegd." II. Lady Archdale, las dit bericht een paar maal over, voor zy recht begreep, hoe nauw het met haar in betrekking stond. Haar opmerkzaamheid werd het eerst opgewekt door den naam van het logement, daarna trof haar ook de naam Marshall en eindeiyk ook het uur en alle andere omstandigheden. Er kon geene vergissing zyn. Als een bliksem straal kwam alles haar voor den geest. De man had klaarbiykeiyk in zyn val de revolver gegrepen en deze was daardoor afgegaan, terwyi de omstan digheid, dat hy de revolver in de hand hield, zelf moord deed vermoeden. Alles wel overwegende meende Lady Archdale te geiyk met den val ook het schot gehoord te hebben. Zy gevoelde geen de ringste twyfel aan de waarheid van haar ver moeden. Na het eerste gevoel van schrik en afgryzen, veranderde dit weldra in tevredenheid. Om zich te verheugen over het op zulk eene nood lottige wyze omkomen van een mensch, al was het dan ook een vyand, vond zy wel wreed, niettegen staande dit kon zy toch niet ontkennen biy te zyn, dat een gevaarlyke vyand voor haar was wegge ruimd. Was het nu niet byna zeker, dat haar geheim begraven zou worden met dien man, welke zonder twyfel wel niet gewaagd zou hebben zich voor Archibald Hamilton uit te geven, indien hy niet wist, dat deze dood was Deze plotselinge hoopvolle gedachte had een wonderbare uitwerking op haar toestand. Dien namiddag was zy weer in staat haar plaats in te nemen aan de etenstafel, en ondanks haar ongesteld heid was zy opgewekter dan zy in langen tyd geweest was. Toen zy zich echter weder alleen bevond begon een nieuwe gedachte haar weer te veront rusten. De revolver die gevonden was in de hand van den doode, was door haar uit de revolverkassette van haar man genomen. Tot op dit oogenblik had zy zich hierover nog niet verontrust. Andere meer belangryke gedachten hadden haar geest bezigge houden. Thans bedacht zy, dat er wel een gerechteiyk onderzoek zou worden ingesteld en men dan ook wel zou onderzoeken hoe de overledene in het bezit kwam van dat wapen. Indien de revolver nu eens het geslachtswapen van haar man droeg, dan zou ongetwyfeld haar man er in gemoeid worden en zeker zou ook haar geheim ontdekt worden. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk LAN GE VELD DE ROOU— Texel J «O»*

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 4