N#. 528. Donderdag 27 October. A*. 1892. Nieuws- en Advertentieblad. OFFICIEEL GEDEELTE. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor den Buaa 80 Cts. Franco per post door ga heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Advertentiën vóór 10 nnr op den dag der uitgave. Prijs der Advertmtièn Van 1 tot 5 regels 80 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELD DE ROOU, ParkstraatBurg op Texel. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER van TEXEL, brengt ter openbare kennis, dat bij beschikking van Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken, dd. 19 Oct. 1892 No 6169 Afd. M. P. is bepaald, dat met ingang van 20 October 1892, art. 8 van het K. B. van 6 September 1892 (Stb. no. 215), tot vast stelling van buitengewone maatregelen tot afwen ding der Aziatische Cholera en tot wering harer uitbreiding en gevolgen, niet meer zal worden toegepast op personen komende uit Antwerpen, zoodat niet meer de verplichting op de ingezetenen rust, om, wanneer zij personen komende uit Antwerpen in hunne woning huisvesten, daarvan kennis te geven aan den Burgemeester. Texel, 25 October 1892. De Burgemeester voornoemd, Strick van Linschoten. TEXEL, 26 Oct. 1892. - Het aangekondigde Concert Varië onder leiding en medewerking van den heer A. de Winter, had Zondagavond in het hotel „de Lindeboom" plaats. Een ruime opkomst van publiek viel aan dit Concert niet ten deel, slechts een 50 a 60 tal personen waren opgekomen. Was zulks voor den ondernemer niet zeer bemoedigend, op de vertooners van den avond was die weinige opkomst blijkbaar niet van invloed, zoodat het genot van den avond voor hen die dit concert bijwoonden, er niet onder behoefde te lijdeD. En genot bood deze avond; de heer de Winter handhaafde in zijne verschillende voordrachten, weder de gunstige roep welke over hem uitgaat; pikant en geestig, zonder in 't flauwe te ontaarden of door dubbelzinnige uitdrukkingen zijn gehoor te kwetsen, vertolkte hij met veel talent sommige zijner humoris tische geestesgavende heer de Winter blijft steeds eene welkome verschijning. Eene niet minder lieve verschijning was Mej. E. v. L., welke naar wij vernamen dezen avond voor het eerst optrad. Eenvoudig en natuurlijk, zonder door houding of uitdrukking jacht te maken op effect, bezorgde zij den aanwezigen door haren zang een rein genot en verwierf zij veler bijval; tot Z6lfs in de hoogste toonen bleek zij over eene heldere zuivere stem te beschikkendie gave, gepaard aan groote bescheidenheid, bezorgde haar veel succes. Niet minder succes verwierf de heer Wais- visz, die als violist zich deed hooren. Deze heer spreidde eene kennis en vaardigheid op zijn instrument ten toon, welke tot luid applaus uitlokte. Voegen wij hieraan nog toe, dat de heer v. d. Spek, als accompagnateur op de piano, allen flink ter zijde stond en zich voor die taak wel berekend toonde, dan meenen wij, met het oog op onze bescheiden plaatsruimte, van dit concert genoeg te hebben gezegd. Het geheel van den avond was van dien aard dat de bezoekers ten hoogste tevreden waren of de ondernemer tevreden zal zijn geweest trekken wij zeer in twijfelzulks zou te be jammeren zijn, want niet alleen dat dit voor hem eene onverdiende teleurstelling zou wezen, ook de lust om het publiek in de gelegenheid te stellen iets goeds te doen hooren, zou er tevens.niet door zijn bevorderd. Voor de thans geboden gelegenheid verdient de heer Bruijn alleszins een woord van dank. Ter markt waren Maandag aangevoerd 7 KoeieD, 11 Kalveren, 8 Schapen, 5 LammereD, 3 Paarden, 33 Biggen en 1 korf Kippen. Na mededeeling van het aangevoerde valt van de markt weinig meer te vermeldende handel was van geen beteekenis, zoodat voor noteering van prijzen geen gegevens zijn. Voor Kalveren zal de prijs van f 20 tot f 30 zijn geweest. Wij doen velen onzer lezers zeker geen ondienst met opname van den uitslag der loting voor de Nationale Militie, welke voor de ingeschre vene van Texel, Maandag 24 dezer plaats had. Lotingn. Namen. Opmerkingen. 1 Teunis Dogger. 2 Nicolaas Vos, Broederdienst. 3 Jan Alderlieste, Broederdienst. 4 Auke Boon. 5 Lodewijk Vermeulen. 6 Willem Bruin, Eenige Zoon. 7 Jacob Marinus Lammers, Eenige Zoon. 8 Dirk Vos. 9 Frederik Wegman, Broederdienst. 10 Cornelis Kooiman. 11 Johannes Grollé, (In dienst.) 12 Cornelis Schraag. 13 Pieter van der Vliet. 14 Jan Slot, fin dienst.) 15 Cornelis Lap. 16 Pieter Kuiter. 17 Jan Henkes, Broederdienst. 18 Arie Bakker. 19 Arie van der Werf, Broederdienst. 20 Cornelis de Ridder, fte klein.) 21 Klaas Bakker. 22 Simon Peper. 23 Pieter Bouma. 24 Frederik Dekker. 25 Martinus Bakker. 26 Arie Burger, Broederdienst. 27 Cornelis Stark. 28 Simon de Porto» 29 Biem Vlaming, Eenige Zoon. 30 Cornelis Schoenmaker, (Doof.) 31 Hendrik Selser, Broederdienst. 32 Willem Maurits Boer Leffef. 33 IJsbrand Lap. 34 Corstiaan Willem Visser, Broederdienst. 35 Jacob Kooger. 36 Jacob Wetsteen. 37 August Marie Pieper, Eenige Zoon. 38 Pieter Dijksen, (ongeschikt.). 39 Jan Burger, Broederdienst. 40 Petrus Johannes Hin. 41 Pieter Kikkert, Eenige Zoon. 42 Pieter Brouwer. 43 Cornelis Witte, Broederdienst. 44 Simon Eelman. 45 Jan van der Vis, Eenige Zoon. 46 Lutje Burgman. 47 Reijer Cornelis Boon. 48 Willem de Braai. 49 Jan Roeper, Broederdienst. 50 Dirk Johan Bakker. 51 Gerard van der Kooi, Broederdienst. 52 Lammert Cornelis Mets. 51 Johan Jacob Rijk. 54 Johan Cornelis Keijser, 55 Arie Sikkerlé. 56 Gerrit Boerhorst. 57 Antonie van der Vis. 58 Marie Johannes Hermann 59 Arie Lap. 60 Pieter Witte, 61 Sijbrand Cornelis Eelman, 62 Dirk Maas, 63 Willem Eelman. 64 Johan Pieter Dros, 65 Dirk Cornelis Vlas 66 Jacob Drijver. 67 Dirk Keijser. 68 Reinier Pieter Eelman. Broederdienst Kruse, Broederd. (In dienst.) Broederdienst. Eenige Zoon, Broederdienst. Broederdienst. Bij de gisteren gehouden verkiezing van leden voor het kiescollege bij de Herv. Gem. werden herkozen de aftredende leden de heeren M. Vlas, W. Kikkert, N. Mooiien en J. Az. Kalf. Voor de vacature's werden gekozen: Voor 3 jaren de heer G. D. Kikkert; Voor één jaar de heer Jn. Kikkert Nz. Uitgebracht waren 89 stemmen. Mej. R. Roeper, onderwijzeres aan de o. 1. s. alhier, deed gisteren met gunstig ge volg examen voor de vrije en orde-oefeningen in de gymnastiek. De heer J. P. Bouma, onderwijzer te Leiden vroeger onderwijzer bij de Rijks-Nor maallessen alhier, behaalde dezer dagen te 's Gravenhage acte voor de vrije- en ordeoefe ningen der Gymnastiek. Waal, 21 Oct. Heden werd op de markt te Alkmaar de eerste kaas te koop gepresen teerd uit de fabriek van de Heeren Roeper en de Braai, f 60 per 100 K.G. werd er voor besomd. Oudeschild, 25 Oct. Een der garnalenkokers is weer met de verzending naar het buitenland begonnen. De vangst van garnalen moet nog gering zijn. ,'t Is voor vele bewoners van dit dorp, die reeds in eenige maannden weinig of niets verdienden, te wenschen, dat de garna- lenvangst in den aanstaanden winter goede inkomsten moge afwerpen. 't Is meer dan noodig dat hier wat verdiend wordt. De stand van het binnenwater is hier thans zoo hoog als niemand zich ooit weet te herinneren. Het water vloeit aan 't Oostelijkst deel van het dorp over de straat van de eene sloot naar de andere. Ongeveer dertig jaren geleden was 't ook zeer hoog. Zes jonge lieden van hier, maakten toen per zeilboot een tochtje naar de Waal. De Cocksdorp, 25 Oct. Ten N.W. van den Eierlandsche vuurtoren dreef gisteren een barkschip. Uit den stand der zeilen op te maken was het verlaten. De groote mast lag overboord en het had een' molen aan dek. Naar men vermoedt ishet later door de sleepboot „Assistent" van Terschelling binnengesleept. Op het Eierlandsche strand dreef mede nieuw hout aan, waarschijnlijk afkomstig van den dek last van dit schip. TEXELSCHE CODBANT.

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 1