BLOOKER'8 CACAO, Wie Zuivere Zeep wil koop, JAN DEKKER, NEW-YORK. t. T FIJNSTE MERK, ƒ1.60 ƒ0.85 ƒ0.45 't fijnste merk. Verkrijgbaar bij D. Daalder Mz. clen Burg. De hofstede „Zeeburg" OitTaopi eene pots voorraad Regenmantels, Winterjassen J. Sz. DEKKER. Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij. BALTIMORE. Leesuren open op de Feuilleton. uit de Fabriek „de Adelaar te Wormerveer. Uit de hand te koop: Kortste en Goedkoopste OVERTOCHT. GELD. niet los (per ons) verkrijgbaar, maar uitsluitend in gesloten bussen. De verkoop neemt dagelijks toe, want de prijzen zijn slechts pr kilo bus pr kilo bus pr kilo bus. Daarvoor wordt het beste en oplosbaarste geleverd wat te maken is. Een hoogeren prijs voor CACAO betalen is dus onnoodig. vrage bij zjjn winkelier naar de van met !p. m. 112 Hectaren vruchtbaar Wei- en Bouwland, gelegen in den polder de EENDRACHT OP TEXEL, met de helft in de dijk en buiten, gronden en tien Hectaren in de polder het Noorden, Informatie te bekomen bjj Jb. KUIPER aan de Waal en by S. DIJKSEN, Buitenlust, op Texel en demi-saisons, Engelsch leeren en Buksking broeken, Gewone en Jaeger baaien en flanellen, wollen en katoenen Dekens, Rokken wol, Bont mutsen, Gebreide goederen als Borstrokken, Lyfjes, Broeken, Jachtvesten, enz. enz. Alles zeer laag in pry's.; bovendien 5°/» a contant. ROTTERDAM AMSTERDAM Men vervoege zich aan de Kantoren der N. A. S. M. te Rotterdam of te Amsterdam en by de Agenten, of by Inspecteur J. E. KROES te Groningen. a E. BOLSIUS, te Oisterwtfk. LANGEVELD DE ROOIJ Roman door A. S. 9. Hoofdstuk III. Mevrouw van Elshout zei nietsmaar hield in gespannen verwachting de oogen op de deur gevestigd. Lang had zy niet te wachten, want weldra verscheen Herman, de oude bediende, ten einde kennis te geven van de aankomst van een zeer zonderling uitziend exemplaar van het menschenras. Hy noemde zich August Vogelschrik en beweerde de verwachte gouverneur te zjjn. Hy wenschte de genadige vrouw te spreken. Vol verwondering schudde de oude Herman het hoofd, toen zflne meesteresse hem bevel gaf, mynheer de gouverneur dadeiyk tot haar toe te laten; hy waagde het zelfs de opmerking te maken, dat het mensch geen gouverneur kon zyn en ongetwyfeld een vagebond was, wiens gestolen kleeding hem in 't geheel niet pasta Hy moest er echter wel toe overgaan de nieuwaangekomene in 't woonvertrek te voeren, toen zyne meesteresse haar bevel her haalde. Toen de jonge man binnenkwam, viel ook thans weder duideiyk het contrast in 't oog, tusschen diens uiteriyk en zyne houding en bewegingen. In alles toonde hy zich geheel een jongmensch van gegoede huize, die een bezoek aflegt. De bevangenheid en schuchterheid eigen aan jongelieden, niet gewoon in voorname kringen te verkeeren, ontbrak hem geheel. Hy liep recht op mevrouw van Elshout af, maakte voor haar een lichte buiging en stelde zich kalm aan haar voor als August Vogelschrik, verder bedankte hy haar voor haar goedheid de tyd van indiensttreding tot op dat oogenblik te hebben willen verschuiven en verklaarde zich eindeiyk bereid zyn beste krachten in te spannen om zyne verplichtingen na te komen. Ja, ik verklaar u, zei hy, ik verlang er naar, om in arbeid myn levensdoel te vinden. Al hetgeen ik weet en ken, ben ik gaarne bereid uw zoontje deelachtig te maken. Ofschoon wel een weinig zonderling, klonk zyn aanspraak in 't geheel niet verwaand. In den jongen man was alles geheel anders, dan men dit wel verwacht had. Mevrouw van Elshout, die anders zeer goed met vreemdelingen wist om te gaan, geraakte thans wel een weinig van streek. Geheel afwykende van haar gewoonte, had zy haar breikous laten vallen en was zy opgestaan om zyn groet te beantwoorden en evenals zy dat gewoon was wanneer iemand van haar stond, die haar voor 't eerst een bezoek bracht, moest zy den jongen man met een paar vriendeiyke woorden zeggen, dat het haar aangenaam was hem te zien en uitnood igen om plaats te nemen. Mynheer van Elshout ging het als zyne echtgenoote, ook hy kon niet nalaten het jonge mensch vriendeiyk toe te spreken. Weldra begon men te spreken over de voorwaarden, waarop de gouverneur in dienst zou treden. Tot zeer groote verwondering van mynheer en mevrouw van Elshout beiden, vond de gouverneur het goed van het onderwys in de godsdienst ontslagen te zyn, daar hy zich daartoe niet in staat achtte, terwyi zy uit het schry ven van den directeur hadden meenen te mogen opmaken, dat hy daar juist buitengewoon geschikt voor was. Verder wenschte hy zich ook niet dadeiyk vast te verbinden; maar wenschte hy van beiden zyden het recht te behouden de verbintenis te verbreken, indien het niet mocht bevallen. Nadat deze overeenkomst gesloten was, vervolgde de heer van Elshout Daar dé heer directeur myne echtgenoote schreef, dat u zeer muzikalisch waart, meenden wy dat u gedurende een paar uur 's weeks, wel onze dochter Lize muziekles zoudt kunnen geven. Gaarne ben ik bereid u daarvoor extra te betalen. Daar is geen sprake van. heeft my vryge- steld van het godsdienstonderwys, in ruil daarvoor wil ik gaarne les in de muziek geven. U speelt, werd my geschreven, zeer goed piano en moet een zeer schoone stem bezitten, merkte mevrouw op. Men zegt zulks, maar daar ik er nog nimmer les in gaf, wenschte ik ook op dit punt wel my te verbinden op geiyke voorwaarden als wat betreft het andere onderwys. Wellicht veroorlooft u my nu reeds dadeiyk een proeve van bekwaamheid af te leggen. Die schoone pianino daar in de hoek noodigt my er als 't ware toe uit. U kunt dus dadeiyk oordeelen, of myn vingervaardigheid u kan voldoen. Zonder de toestemming af te wachten, liep het jonge mensch regelrecht naar de inderdaad uitstekende pianino. Mevrouw van Elshout vond dit wel een weinig brutaal, en dacht er over na, op welke manier zy hem het best op het ongepastte van zyne handeling kon wyzen, maar zyn vingers gleden reeds overde toetsen en in 't volgend oogenblik had mevrouw van Elshout geheel en al vergeten, wat zy doen wilde. Ten hoogste opgetogen luisterde zy naar het uitstekende spel. Wat hy speelde Hy fantaseerde. Zyn gedachten verwyiden in het verledene. Hy dacht aan de dagen van verveling onmiddeiyk voorafgaande aan dien, waarop hy zich het leven had willen benemen en gaf dit weer in zyn spel. Hy deed dit zoo innig, zoo aangrypend, dat mevrouw van Elshout aangedaan werd en met kloppend hart naar de heerlyke toonen luisterde, terwyi mynheer er niet meer aan dacht naar buiten te zien naar de arbeiders. Ook hy vergat al het andere. Het laatste accoord was weggestorven, de speler liet de handen langs het lichaam vallen en keek droomend naar de toetsen. Plotseling echter stond hy op, terwyi een glimlach om zyn lippen speelde. Vergeef my, genadige vrouw, zei hy, zich snel tot mevrouw van Elshout wendende. Ik heb u daar een wild allerlei voorgespeeld. Ik had my zelf vergeten, myne gedachten drukten zich uit in myn spel, ik vergat alles rondom my. Maar ik wil trachten my te beteren en wil dadeiyk daarmee een aanvang nemen, beveel slechts wat ik u zal voorspelen, alleen verzoek ik u niet van my te vergen, een alledaagsch kunsteloos stuk te spelen. Indien het moet, wil ik dat later gaarne doen, maar op 't oogenblik is my zulks onmogelyk. Mevrouw van Elshout zag met vochtige oogen den spreker aan en maakte met de hand een afwyzend gebaar. U zult niet verder spelen, geen vreemden toon zal deze door my ontvangen indruk verstoren, zei zy ernstig. U zyt een kunstenaar, een door den grooten God ryk begaafd kunstenaar, mynheer Eensklaps hield zy op. De prozaïsche belachelyke naam, Vogelschrik, wilde haar niet over de lippen komenmaar zy moest hem toch uitspreken en terwyi zy dit deed, verdween de betoovering, waarin zy verkeerd had. Zy zag niet meer den kunstenaar doch enkel den gouverneur, August Vogelschrik, die hare bevelen afwachtte. Ik wil verder niets hooren, mynheer Vogel schrik, vervolgde hy, dat u myn kinderen wel muziekles zult kunnen geven, hebt ge naar myne meening voldoende bewezen door uw uitmuntend spel. Of ge ook een goed leermeester zult zyn, moet de tyd leeren. (Wordt vervolgd). Snelpersdruk - LANGEVELD k DE ROOIJ Teref Blooker's Cacao, gele Seep EN

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 4