Buitenland. Ruim 500 manschappen en kader zijn nu reeds van het regiment grenadiers en jagers naar verschillende plaatsen, alwaar de veeziekte heerscht, gedetacheerd. Men schrijft: Het vette rundvee is in Friesland tegen woordig zeer goedkoop; de slagers aldaar houden het vleesch evenwel op den prijs en vragen per pond 45 tot 52 ets. Tal van burgers gaan nu zelf slachtenmet hun vieren koopen zij een vet beest op de markt en krijgen dan het vleesch gemiddeld voor 27 a 30 cents het pond. Daar de aftrek van schapenvleesch aan de Londensche markt ook stil is, is dit vleesch in Friesland ook zeer goedkoop; bij groote hoeveelheden koopt men het tegen 16 en 17 ets. het pond. Daar de varkens duur blijven, is de prijs van varkensvleesch hoog, 37Vf 40 ets. het pond; Veel rund- en schapenvleesch wordt thans door de Friesche slagers naar de Hollandsche steden verzonden, omdat Londen zoo weinig trekt. Wegens het niet willen voldoen van de kosten van een rechtsgeding, waartoe hij door den Hoogen Raad was veroordeeld, heeft een der Haarlemsche advocaten beslag laten leggen op de brandkast en de schrijftafels van een notaris aldaar. In kort geding oordeelde de rechtbank dit beslag niet wettig en hief het onmiddellijk op. De mensch kan oud worden en gezond zijn, wanneer hij dat wil; hij behoeft daartoe slechts meer te leven overeenkomstig zijn oorspronkelijken aard, weinig of liever geen vleesch etenluisteren naar hetgeen de natuur hem voorschrijft en vooral geene medicijnen gebruiken, dit is ongeveer de korte inhoud van een aardig, vloeiend, overtuigend geschre ven boekske, getiteld„Dr. T. R. Allinson. Medische Verhandelingen I. Hoe men ziekte voorkomt en geneest. Uit het Engelsch." Hier dient nog te worden bijgevoegd dat de uitgever S. L. Van Looy, te Amsterdam, de wijze raadgevingen aanbiedt in zulk een keurig netten vorm, dat het boekske reeds door het uiterlijke aantrekt. Maandagavond was men te Utrecht ge tuige van een niet alledaagsch voorval. Eenige militairen, die uit het hospitaal waren gevlucht, werden gevonden in een danshuis, waar zij zich luidruchtig vermaakten. Door een patrouille werden zij van daar gehaald en vergezeld van een belangstellend publiek naar de hoofdwacht gebracht. (Utr. Dbl.) Dr. Barnouw, te Amsterdam, heeft zich tot zijne medeleden van de Vereeniging voor Lijkverbranding gericht, om hun mede te deelen dat z. i. het besluit tot het oprichten van een lijkoven overijld is genomen, wijl art. 1 van de wet op het begraven van lijken zonder voorbehoud het begraven voorschrijft. Ook keurt hij 't niet goed, dat terrein voor het crematorium is aangekocht in de nabijheid van „Heideheuvel," omdat dit z. i. nadeelig zal inwerken op het bezoeken van dit herstel lingsoord. Een bewoner van het kerkpad te Am sterdam, de heer Z, kwam aan hot bureel der éde sectie aan de Raampoort aldaar, aan gifte doen, dat hij had gevonden op de Mar- nixstraat bij het plantsoen 1500 gulden. Wer kelijk overhandigde hij den brigadier een rol letje bankpapier, bevattende bovenstaand be drag. Vreemd zag genoemde beambte op, toen eenige familieleden zich aanmeldden, om het geld terug te eischen. De man had, in een zonderlingen geestes toestand, zijn eigen geld uit zijn kas geno men en dat als gevonden gebracht. Dezer dagen zullen door een 3000:tal nakomelingen van een zekere erflater Brand of Brandt, die in het begin der vorige eeuw te Amsterdam stierf, ernstige pogingen in het werk gesteld worden om de rijke nalatenschap van hun voorzaat in handen te krijgen. Die nalatenschap, waarop destijds niemand aan spraak maakte, berust thans bij verschillende R.-K. inrichtingen hier te landen. De mededingers naar deze erfenis wonen deels in Pommeren en Oldenburg, deels te Amsterdam. Voor hen treedt op de advocaat en procureur v. H. te 's Gravenhage. De „snuifjes man" in het W. v. NI. maakt de volgende opmerking: „De menschen worden tegenwoordig heusch te aandoenlijk. Daar lees ik nu in de couranten, dat bij het vertrek van den huzaren-kolonel Ypey, die van zijn regiment te Venloo afscheid nam, menigen officier een Liaan langs de wan gen biggelde. Zoo'n huilende huzaar is voor mij lang geen verheffend gezicht. Als de ko lonel nu nog naar Atjeh was gezonden, of zijn congé had gekregen, of dood was gegaan, maar hij gaat naar Amesfoort, en dat is een minstens even net stadje als Venlo, met heel lieve omstreken-" De redactie van de „Sneeker Courant" heeft een onderzoek ingesteld naar den toestand der arbeiderswoningen te Sneek. Deze toe stand was bijzonder treurig en vooral opmerke lijk was het, dat juist die hokken, die door diakonie en stadsarmbestuur aan mensohen tot woningen worden afgestaan, het ergst afwijken van den meest bescheiden eisch, dien men aan een menschenwoning mag stellen. Uit Zevenwouden schrijft men: De aftrek van turf uit de lage venen, zoowel te Oldeouwer als te Beets, is zoo gering als men zich niet herinnert. Volgens de verveners is dit het gevolg van de groote hoeveelheid brandstof, die nog in de Hollandsche steden voorradig is. Veel turf is dit jaar gegraven, alleen in den polder van het 6e en 7e veendistrict meer dan 34 millioen stuks, ter waarde van meer dan f 150.000. Meer dan 2/3 deel staat nog op het veld, terwijl de tijd van termijnbetaling is aangebroken. Vooral voor de kleine ver veners is deze tijd zeer slecht en wordt voor hen de toestand onhoudbaar. Uit Ulicoten, thans deel uitmakende van de gemeemte Baarle Nassau, en dat bij de voor genomen wijziging van grensscheiding tusschen België en Nederland aan Belgie zal komen, is door 46 ingezetenen een adres verzonden aan H. M. de Koningin-Regentes. Adressanten verklaren de noodzakelijkheid te voelen, indien het algemeen belang zulks vordert, zich aan de beslissingen der wettige overheid, zij het ook met groot leedwezen, te onderwerpen. Zij hopen echter, dat het smartelijke der scheiding eenigszins zal worden gelenigd door bepalingen en maatregelen ten hunnen gunste. Hunne wenschen formuleeren zfi in twee hoofdpunten: lo. Ontheffing van de verplichting om de wapens te dragen voor hen, die als Nederlander aldaar geboren zijn vóór de inlijving van Ulicoten bfi België. 2o. Het erlangen eener neutrale heerbaan in de richting naar Turnhout, zooals die thans bestaat van Ulicoten over Baarle-Nassau enz. Het Oest. Landw. W. deelt eene proef mede met het aluminiumbeslag voor paarden, genomen bij een Fransch dragonderregiment. Elk paard werd ten deele met het nieuwe, ten deeie met het gewone ijzeren beslag voorzien, en daarop een lange marsch gemaakt op een steenachtigen weg. Hierbij bleek, dat het aluminiumbeslag zich even goed hield als het ijzeren. Het aluminiumbeslag is wel is waar duurder, maar ook veel lichter. Ook kan het onbruikbaar geworden beslag gesmolten en opnieuw gebruikt worden. Te Weimar wordt druk geredeneerd over de afzettery van een der hofleveranciers, door deze tijdens de feesten aldaar gepleegd. Bij hem waren op kosten van het hof drie Nederlandsche officieren uit het gevolg van onze vorstinnen ingekwartierd en de leverancier diende hiervoor eene rekening in van 4600 mark, terwyi de drie heeren niets dan logies hadden gehad. Toen de groothertogin daarop eene nadere omschrijving van de kosten vroeg, gaf de gastheer o. a. 1000 mark op voor het vernielen van meubels. Waarschijn lijk zal hij daarmede echter weinig succes hebben, want het is natuurlijk al te dwaas aan te nemen dat de Nederlandsche officieren zich tijdens hun verblijf te Weinar aan een dergelijk wandalisme schuldig maakten. Het voorbeeld van dezen braven leverancier schtjnt trouwens door anderen, hoewel op kleiner schaal, te z(jn gevolgd. Te Londen is in alle takken van h et bouwvak de arbeidsdag van acht uur ingevoerd. In de eerstvolgende 14 weken zal van 44'A tot 47 uur per week worden gewerkt, en wel drie weken 47 uur, 8 weken 44Vi en 47 in de laatste drie. In de andere 38 weken zal 50 uur gewerkt worden, zoodat de gemiddelde arbeidsuur 48 uur per week of 8 uur per dag is. Dit resultaat is zonder eenig ingrijpen van de overheid verkregen en zonder geldeiyke opoffer ingen van de zijde der werklieden. Drie mannen deden in de nabijheid van Philadelphia een roeitochtje op de Schuykill rivier. Op het water van deze rivier dreef olie, afkomstig uit de aanliggende rafinaderijen. Deze olie vatte vlam doordat een der mannen, zijn pyp aanste kende, den brandenden lucifer buiten de boot wierp. In een oogenblik sloegen er groote vlam men rondom de boot op. De mannen sprongen in het water en wilden naar den oever zwemmen. Een van hen verdronk en beide anderen bekwamen hevige brandwonden. Een stoomboot, „de Mary land" vatte vuur en verbrandde. In het commissariaat van politie in de Rue des Bons Enfants, te Parijs, is d.d. een bom ontploft. De ontploffing had plaats onder de volgende omstandigheden. Voor het gebouw der Mfinmaatschappij van Carmaux No. 11 Avenue de l'Opéra werd op het trapportaal een ketei gevonden. Even over elven bespeurde iemand, die den Secretaris moest spre ken, nog niets. Vijf minuten later vertrok deze bezoeker weder en vond hy op het portaal iets, dat in een dagblad was gewikkeldEen chef de bureau waarschuwde toen de politie. Men bracht het voorwerp op het politiebureel. Een onder brigadier bedacht dat het eene bom kon zyn. Hy wilde den ketel onderzoeken en bracht dien bij het vuur. Eene vreeselijke ontploffing volgde. De vloe ren storten inmenschelijke overblijfselen werden naar alle kanten geslingerd. Zes slachtoffers werden vermorzeld, zoodat men slechts met groote moeite hunne identiteit kon vaststellen. De driemaster „Northcross", welke met een lading petroleum op reis was van Philadelphia naar Rouaan, is niet ver van Havre door een ontploffing in brand geraakt en geheel vernield. Tien schepelingen kwamen in de vlammen om. Twee, die over boord sprongen, werden door een ander schip gered. Een lezer van „Truth" heeft een nieuw middel bedacht om de staatsinkomsten te vermeerderen. Hy raadt aan eene belasting te heffen van jacht patronen. Vele jagers wier oordeel hy vroeg, vonden het geen kwaad denkbeeld wat pleit voor hun onbaatzuchtigheid. De belasting zou 5 sh. per 100 patronen bedragen. Dit is veel, maar 't is een duur en niet zeer productief vermaak en de lieden, die er zich mede bezighouden, kunnen gewooniyk wel wat missen. Hoeveel er in Amerika aan de Presidents verkiezing ten koste wordt gelegd, kan o. a. hieruit biyken, dat te Nieuw-York door politieke comité's ruim 2 millioen dollars aan kleine bank noten zyn opgevraagd en in het geheele land is het bij de verschillende banken eveneens gegaan, zoodat er een tydelyke schaarschte van kleine banknoten is ontstaan. Te Duluth, in Minesota, is groote beweging verwekt door het in beslag nemen van een trein op den Ooster-Minnesota spoorweg door den „Sheriff," krachtens een vonnis, waarbij eenen vroegeren beambte der Maatschappij, Moran, een schadeloos stelling van 15000 dollars was toegekend voor in dienst opgedane wonden. De locomotief, zes gewone wagens, een restaurantwagen en twee goederenwagens werden aangehouden, zoodat de beambten andere moesten leenen van de „Terminal Company" om de reizigers met hunne bagage naar St.-Raul te vervoeren, waar zy vier uren te laat aankwamen. De hertog van Morny, een amateurphotograaf, heeft aan het Eransche Departement van Oorlog een uitvinding medegedeeld, waardoor het moge lijk is alle soorten papier, van welke dikte ook, voor het aanbrengen van photographieën te ge bruiken. Per minuut kunnen 80 afdrukken gemaakt worden. Het middel zou vooral zijn nut hebben om op persooniyke toegangskaarten en dergel. portretten aan te brengen. Generaal Saussier neemt proeven om deze uitvinding te gebruiken ten einde de verlofpassen der soldaten van por tretten te voorzien. Een grappige uitleg. De Russische regeering wilde eens een telegraaflijn in Azië aanleggen doch had daartoe de inwilliging noodig van een der vorsten. Deze prins wilde het in geen geval toestaan. De Czaar zond een afgezant naar dezen wildeman om hem de zaak uit te leggen, doch

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 2