Specialiteit in Delfts Zoolleer Eerste kwaliteit Hoofdkaas, BLOOKER8 CACAO, F. H. HELT. ■••Heem- ra IMerLMistüta-wi Era SCHUUR met üiverse perceelen WeilanJ, Zeldzame of vreemde vogels. J. BRUIN, faal. D. LAP, tra Hoorn. Wat. BROUWER, (Merend. A. BROS Ata., te Coclsiorp, P. BOON, ten Bari. 5 T FIJNSTE MERK, AMSTERDAM. IT UITVERKOOP Steenenplaats. J. Sz. Dekker. Feuilleton. geld. 1.60 0.85 0.45 't fijnste merk Verkrijgbaar bij D. DAALDER Mz. den Burg. Pltotografisch Atelier,. Uit de hand te koop Nederiandsch Indische Handelsmaatschappij tegen concurreerende prijzen. Sarphatiepark 121, Warmoesstraat B !Vo. 396. Ondergeteekende bericht, dat het atelier I iederen Zondag is geopend van 's morgens I 11 Vj tot 's middags 3 uur. Op werkdagen indien men hem hier- I van vooraf kennis geeft. Aanbevelend, U. E. dv. d. W. J. LANGEVELÜ Pz. Photograaf. HEDEN ONT V AN GEN eene groote partij Heer en- Jongens- en Kinder jassen, Demi-saisons, Vesten, Broeken, Jongensmantels, in alle soorten, welke gedurende 4 dagen van af heden 6 Nov. tot spotprijzen zullen worden uitverkocht. Al wie dus een jas of broek is benoodigd profiteers hiervan. H(j verklaarde het niet te zullen dulden, dat de jonge man op de een of andere wfize beleedigend zou worden behandeld. De Luitenant verklaarde zich daar niet aan te willen onderwerpen. Hy moest geheel vrfi zfin, verklaarde hy, in de wfize waarop h|j een mindere zou willen behandelen, en liet zich op dat punt geen wetten stellen. De strijd tusschen hem en mfinheer van Elshout dreigde hevig te worden, toen gelukkig de klok drie slagen deed hooren. Met de eerste slag werd de deur geopend en verschenen de heer Springer en de gouverneur benevens de bediende, Johan, welke een soepterrine droeg. Was de binnentredende inderdaad de gouverneur Vogelschrik? De heer en mevrouw van Elshout konden het nauwelijks gelooven. Hij was in de kleeding van den opzichter een geheel ander mensch geworden. Hij bewoog zich in het nieuwerwetsche pak zoo gemakkelijk, dat zijne verschijning in 't geheel niet meer geleek op die bfi zijne aankomst. Onbevangen trad hfi op mevrouw van Elshout toe en maakte voor haar eene buiging. Hfi keek echter meer naar Lize dan naar haar mama en zag maar al te goed, dat zy wel tevreden was over de ver andering, die bjj hem had plaats gegrepen. samen groot 4 H. 11 A. 40 C., liggende bij OOSTEREND. Te bevragen bij den Heer C: A. MANTJE te Harlingen en J. H. MOOJEN, Makelaar, Texel. J. J. TRAP, Oostcrend geeft hiervoor de hoogste ivaarde, levend of dood, doch onbeschadigd. Qoogc prijzen alle soorten wild. is de beste 2 cents sigaar welke tot heden verkocht is. Het steeds toenemend debiet is het beste bewijs dit merk door aroma en brand boven anderen uitmunt. Tot fabrieksprijzen uitsluitend verkrijgbaar bij onze Depothouders de firma J. VAN DER VEEN, Sigarenfabrikanten, AmsterdamReenenMuiden. Zeker door den strijd, welke hfi zoo juist met zijn neef gehad had, omtrent den nieuwen gouver neur, behandelde mijnheer van Elshout deze vriend- schappelfiker, dan hfi dat anders wel gedaan zou hebben. Hfi reikte den gouverneur de hand en zei Wees hartelijk welkom in onzen kleinen kring mijnheer Vogelschrik. De meesten onzer kennen u reeds, mfine kinderen hebben zich aan u voorgesteld en ook de heer Springer heeft, naar ik meen te mogen opmaken uit uw gezamenlijk binnentreden, reeds met u kennis gemaakt. Ik heb u dus alleen voor te stellen aan mijnen neef. Manheer de gouverneur Vogelschrik, mynheer de luitenant Frits van Elshout. Bernard stond op het punt by deze voorstelling eene buiging te maken. Zyn scherpe blik werd echter gewaar, dat de luitenant het hoofd hoogmoedig in den nek wierp en van uit de hoogte groette. Bernard deed nu precies hetzelfde en werd door den luitenant beloond met een nydigen van vfiandschap getuigenden blik, welke de gouverneur met een spottend lachje beantwoordde. De beide jongemannen wisselden geen enkel woord, doch wisten maar al te goed, dat zy van af dit oogenblik onverzoeniyke vyanden geworden waren. De soep staat op tafel, zei de heer van Elshout, die biykbaar verstoord was over de wyze, waarop beide jongelieden kennis maakten en die duideiyk toonde, hen de pas te willen afsnyden om in woorden lucht te geven aan de hen bezielende gevoelens. Komt, myne heeren, laat ons aan tafel gaan, uw plaats is hier tusschen Lize en Johanf mfinheer Vogelschrik. Zonder van zyne gewoonte af te wfiken, liet ook thans de heer van Elshout zich gedurende het diner inlichten, omtrent verschillende zaken den landbouw betreffende. In plaats van tot den luitenant, die als hoofd, opzichter daarvoor de aangewezen persoon was, maar welke, zooals hy zeer goed wist daartoe in 't geheel niet geschikt was, wendde hy zich tot den heer Springer. Bernard wist weinig van landbouwzaken en zou zich dus zeker gruweiyk verveeld hebben, indien hy Lize niet tot buurvrouw aan tafel had gehad, deze wendde zich tot hem en zei zachtjes.' Ik dank u, mynheer Vogel eensklaps hield zy echter op en vervolgde toen, mynheer de gouverneur. "Waarom valt gy u zelve in de reden, genadige freule Omdat ik beloofd heb aan tafel niet om u te zullen lachen en ik wil rnfin woord niet breken maar duidt het my niet ten kwade, de naam Vogel schrik is te komisch; ik moet lachen, wannoer ik hem uitspreek en dat zou u beleedigen. In 't minst niet. Ik geef u werkeiyk myn belacheiyken naam gaarne prijs. Lach maar gerust, als u dat genoegen geeft, ik zal zelf mot u om dien Vogelschrik lachen. Die zulk een naam draagt, moet er op verdacht zyn, dat men eens met hem spot, hy doet maar het beste mede te lachen. Lize keek hem verrast en verwonderd aan. Dat begrfip ik niet, zei zyhoe is het mogelfik, dat iemand om zyn eigen naam kan lachen, hoe zonderling die ook moge zyn. Een naam is toch altyd voor hem, die hem draagt iets heiligs, eene herinnering aan de ouders en voorouders, die hem ook droegen. Indien u dat gevoelt, genadige freule, dan zult ge zelfs om den meest dwazen naam ook niet lachen. Ge hebt gelfik, mynheer Vogelschrik 1 Ik zal u voortaan by uw naam noemen en beloof u daarby geen spier van mfin gelaat tot lachen te zullen vertrekken. Zoo ernstig behoeft u myn woorden niet op te vatten. U kunt gerust lachen en my zoo nu en dan eens de waarheid zeggen. Zooals u gezien heeft, helpen uwe raadgevingen wel. Ik zie er nu in het geleende pak beter uit en morgen vroeg gaan de heer Springer en ik samen naar Breslau en zullen daar myne mooie zwarte rokken by een uit drager of anderen menschlievenden koopman in kleederen hun graf doen vinden. Ik zal dan terug- keeren in een nieuw costuum, waardoor ik hoop niet meer de oorzaak te zyn, dat men my by een vogelverschrikker gaat vergeiyken. U ziet ik heb het niet vergeten, en het heeft een diepen indruk op my gemaakt. Ik ben zeer aannemeiyk, wellicht heeft u ook nog verder de goedheid u een weinig met myne verwaarloosde opvoeding bezig te houden Lize zag hem met groote oogen aan en zei ernstig: Gy spot met my, door van my zeventienjarig meisje te vragen zich met uwe opvoeding te willen belasten, maar één ding kunt ge ten minste van my leerer,, openhartigheid. Papa berispt my er meermalen om, alles te zeggen, wat ik denk, maar ik kan niet anders. En daarom zeg ik u nu ook rondweg, dat ik het afschuwelyk vind, dat u met alles spot, met u zelf, met uw naam, uw ouders en voorouders en met my, omdat ik het gewaagd heb uw ouderwetsche rok leeiyk te vinden. Indien u zoo biyft doorgaan, zullen wy nimmer goede vrienden worden. De scherpe berisping die in deze woorden lag, verraste Bernard zoo zeer, dat hy er niet dadeiyk een antwoord op kon vinden. Hy was er aan gewoon geraakt, dal alles, wat hy maar zei in gezelschappen, geestig gevonden werd door de jonge dames en hy was zich er van bewust, loaarommen dit deed. Hy was er zoo gewoon aan geraakt, dat het hem zeer trof, dat heden reeds voor de tweede maal een nauwelyks zeventienjarig meisje het gewaagd had hem een vry krasse strafpredikatie toe te dienen. Hy begon verlegen te worden wat hy haar antwoorden moest, toen gelukkig het gesprek van mfinheer van Elshout geëindigd was en deze zich tot Bernard wendde, vriendeiyk zeggende; Ge zult u wel een weinig verveeld hebben, mfinheer Vogelschrik, daar ge onmogeiyk belang kunt stellen in de behandeling van een u onbekend bedryf. (Wordt vervolgd). Snelpersdruk - LANGSVELD DE ROOIJ- Texel 35 cent de 5 Ons. J. P. KIKKERT. niet los (per ons) verkrijgbaar, maar uitsluitend in gesloten bussen. De verkoop neemt dagelijks toe, want de prijzen zijn slechts pr V, kilo bus pr kilo bus pr kilo bus. Daarvoor wordt het beste en oplosbaarste geleverd wat te maken is. Een hoogeren prijs voor CACAO betalen is dus onnoodig. Blooker's Cacao

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 4