Eerste kwaliteit Hoofdkaas, Dekker*sZeep BLOOKER8 CACAO, lEW-rORK. Hollandses Maatsch. van Landbouw. Verkrijgbaar (12 ets. per fleschje) BOCK-BIER is de beste zeep om mee schoon te maken. De verf blijft geheel onaangetast. Wormerveer, JAN DEKKER. 'T FIJNSTE MERK ƒ1.60 0.85 ƒ0.45 't fijnste merk. Verkrijgbaar bij D. Daalder Mz. den Burg. Zeldzame of vreemde vogels. P. C. KOORN, Burg-Tesel. Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij. BALTIMORE. Feuilleton. Kortste en Goedkoopste OVERTOCHT. GELD. AFDEELING TEXEL. VERGADERING op Woensdag den 14 Decem ber 1892 des voormiddags ten 10 ure, in het locaal van R. MOOJEN, Burg op Texel. Werkzaamheden Verslag van de algemeene vergadering door den Secretaris. Benoeming van 3 leden van bet bestuur. Bestuursvergadering Maandag 12 Decem ber 1892, ten 10 uren bij S. KUIPER. BURG. Bierbott, „de Pool." Zij die vorderingen ten laste der Gemeente Texel hebben, worden verzocht deze in te dienen ter Secretarie der Gemeente vóór den 15 DECEMBER 1892. 35 cent de 5 Ons. J. P. KIKKERT. Ondergeteekende bericht de ontvangst eener groote partij wollen Dekens, gewatteerde dekens, machinaal doorgestikt, Mol ton-, watte-, en gewerkte fantasie-dekens, eigen gemaakte Duffelsche jongens-, mans-, en kinder- Jassen, alles van soliede stof gemaaktHeeren Jacktvesten. Opruiming van nog een klein partijtje kinder- en groote Mantels, tegen ongekend lage prijzen. A contant 5% korting. Aanbevelende, Uw Dw. Dnr. Ph. VLESSING. niet los (per ons) verkrijgbaar, maar uitsluitend in gesloten bussen. De verkoop neemt dagelijks toe, want de prijzen zijn slechts pr kilo bus pr »/4 kilo bus pr kilo bus. Daarvoor wordt het beste en oplosbaarste geleverd wat te maken is. Een hoogeren prijs voor CACAO betalen is dus onnoodig. J. J. TRAP, Oosterend geeft hiervoor de hoogste waarde, levend of dood, doch onbeschadigd. Hooge prijzen alle soorten wild. Cantenac per anker f 34. p. fl. f 0.85 Medoc 32.- 0.80 Hadera 48.- 1.15 p. fl. f 0.60 RoodePort 68.- 1.60 0.80 Cognac bij minstens 3 fl. per fl. f 1.55 ld. Vieux 2.10 Sirop v. Punch 1.55 Jenever 0.90 Brandewijn 1.05 ld. Fransche 1.40 Verkrijgbaar by Depöthouder der firma VAN STRAALEN, MONSIEUR ERKELENS, Wijnhandelaars, Rotterdam. ROTTERDAM AMSTERDAM Men vervoege zich aan de Kantoren der N. A. S. M. te Rotterdam of te Amsterdam en bij de Agenten, of by Inspecteur J. E. KROES te Groningen. E. BOLSIUS, te Oisterw(ik. 21. Roman door A. S. Hoofdstuk VI. Do gouverneur Vogelschrik bezit alle de door u gevorderde eigenschappen in de hoogste mate. Hjj is leelijk, maar in hem woont een vrome ziel. Hjj is wel wat linksch in zijne manieren en in zijne algemeene kennis zijn wel gapingen, maar zy is voldoende voor het onderricht aan een zesjarigen knaap, terwijl zijn muzikaiische kennis verre die van al mijne leerlingen overtreft. Ht) speelt voor. treffelijk plano en heeft bovendien een buitengewoon krachtvol geluid. Vogelschrik heeft reeds drie jaren als hulp onderwijzer dienst gedaansedert de laatste jaren js ht) als zoodanig geplaatst aan een jongensschool te Berlijn en werkt, zooals ik van z(jn patroon ver- nam met lust en ijver. Ik heb August Vogelschrik geschreven, hij is zeer gaarne bereid het hem aangeboden eervolle ambt, onder de door u gestelde voorwaarden to aanvaarden; maar hij kan niet voor 6 Juli a. s. in betrekking komen. Wanneer u daarmede genoegen kunt nemen, verzoek ik u, genadige metrouw mi) dit per ommegaande te berichten, de gouverneur August Vogelschrik zal er dan voor zorgen prompt op tyd zich aan u voor te stollen. Mot de meeste hoogachting noem ik mi), uw steeds dankbaren dienaar KRAMMER. Kan men zich een grooter tegenstelling tus- schen de werkelijkheid en de aanbeveling van uw vriend Krammer denken vroeg de heer van Elshout, toen zijne echtgenoote den brief had voorgelezen. Enkol de lof omtrent de muzikale kennis en anders niets komt met de aanbeveling overeen. Zyn algemeene kennis zou te wenschen overlaten en onze gouverneur spreekt vloeiend Engelsch en Fransch I Hij zou linksch zijn en deze Vogelschrik beweegt zich vrij en ongedwongen in gezelschap, geheel gelijk een edelman. Eu eindelijk zijn leelykheid. Ja, mooi scheen hij in 't geheel niet, toen ht) dien afschuweltjken rok droeg, maar nadat ht) dien heeft afgelegd, is hy een geheel ander mensch geworden. Ik begryp uw vriend Krammer niet! Mevrouw van Elshout was het volkomen met haar echtgenoot eens. Gy hebt geiyk, zei zy na eenig nadenken, ook ik begryp hem niet. Toen tydens de woorden wisseling met neef Albrecht de jonge man met als 't ware vlammen schietende oogen tegenover deze stond, kwam hy my zelfs schoon voor en toen ik hem zoo trotsch en moedig op Sultane's rug over het slotplein zag ryden, kon ik niet nalaten hem te bewonderen. Het zou verschrikkeiyk zyn, indien ook Lize hem bewonderde. Hy heeft u zelf aange boden om dit huis te verlaten, ten einde geen ongenoegen in de familie te brengen. Wat zoudt ge er van denken, indien Spreek niet verder, Emma, viel de heer van Elshout haar in de rede, hem thans te vergunnen het kasteel te verlaten, daarvan kan, na zyn stryd met neet Prits, geen sprake zyn. Hem nu zyn ontslag te geven zou eene onrechtvaardigheid zyn. Maar Lize? Ge hebt vroeger dikwyis gezegd, dat het u zou verheugen, wanneer neef Frits en Lize nog eenmaal een paar werden. Zoudt ge thans in stryd daarmee willen handelen? Indien Lize nu eens eene neiging voor den gouverneur opvatte? Daar behoeven wy zeker geen vrees voor te koesteren, antwoordde de heer van Elshout lachende. Het kleine meisje denkt er nog niet aan verliefd te worden, en wat myn vroegere wenschen aangaat, zoo moet ik u bekennen, die in 't geheel niet meer te koesteren. Zy waren ontstaan uit de gedachte, myn neef schadeloos te stellen voor het verlies der erfenis, maar hooger als dit acht ik de bevordering van Lize's geluk en naar ik meen is neef niet de man, om een vrouw gelukkig te maken. Het ont- breokt hom aan vastheid van karakter. Hy kan nog maar altyd het woelige leven in Beriyn niet vergeten. Ik vrees zelfs, dat hy thans wanneer hy zich daar bevindt, nog het oude leventje leidt en opnieuw schulden heeft gemaakt. Maar och, waarom ons hoofd te breken met dingen, die nog zoo verin de toekomst liggen. Eer Lize aan een huweiyk kan denken, zal neef Frits tyd genoeg hebben te toonen, dat hy de dwaasheden der jeugd vergeten heeft en zal ik hem met een gerust geweten myn kind kunnen toevertrouwen. Tot dien tyd zullen wy ons niet ongerust maken, ook niet over den gouverneur Vogelschrik, dat die voor haar gevaariyk kan worden want dat is, myns inziens, voorloopig onmogelyk. Door dwaze bezorgdheid zal ik my trouwens niet laten verleiden eene onrechtvaardigheid te begaar, en myn woorden ontrouw te worden. Ik wil niet ontkennen, dat ik het hoogst onaangenaam vind geen oordeel omtrent hem te kunnen vellen en dat ik liever een anderen gouverneur had, meer onbeholpen dan hy, maar nu hy er eenmaal is, moeten wy hem goed behandelen. Wy dienen echter tevens een oog in 't zeil te houden. Blykt het dat hy voor zyn taak ongeschikt is, dan kunnen wy hem met het oog op onze afspraak ontslaan. Maar Lize Zal van hem muziekonderwys ontvangen. Maak u maar niet onnoodig bezorgd. Indien ge dat wilt, kunt ge by het geven van dat onderwys aanwezig zyn. Noodig acht ik het in 't geheel niet, maar ik ben zeker, dat ge spoedig overtuigd zult zyn, dat de gouverneur in 't geheel niet gevaariyk is voor onze kleine Springin-'t-veld. Mevrouw van Elshout was niet zoo onbezorgd als haar echtgenoot. Zy sprak echter niet tegen, besloot Vogelschrik scherp in 't oog te houden. Haar bezorgheid werd nog grooter, toen zy zag met welk een ridderlykheid de gouverneur Lize uit den zadel hielp, toen zy van hun wandelrit terugkeerden, terwyi Lize van den gouverneur afscheid nam met een zeer eigenaardig, vriendeiyk lachje, en een flksche handdruk. Het kwam haar voor, of haar dochter na verloop van enkele uren, van een vrooiyk, onbeschroomd kind plotseling in een jonkvrouw veranderd was. Johantje, die vooruitgereden was, maar nog al eenigen tijd besteed had aan de verzorging van zyn lief klein paardje, kwam eensklaps de kamer instormen. Hy kon maar niet uitgepraat komen van de goede hoedanigheden van zyn gouverneur. Volgens hem kon de gouverneur veel beter ryden, dan neef Frits. Johantje was vol bewondering voor zyn gouverneur. De heer van Elshout was oprecht verheugd over dit feit, maar zyne echtgenoote gevoelde hare bezorgdheid daarover toenemen. Het was haar verre van aangenaam, toen haar echtgenoot den ouden bediende beval, den gouverneur uit te noodigen te acht uren aan de theetafel te willen verschynen. Zy had liever gezien, dat de gouverneur niet zoo spoedig in de familiekring werd opgenomen. Wordt vervolgd). Snslpwsdrnk - LANGEVELD it DE ROOU—Texel Blooker's Cacao, EN

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 4