VERKIEZING. District Texel. Zaterlai Jen 31sten Beeemler a. s„ boerenknecht in huis. Zeldzame of vreemde vogels. Een tate 5-jarip afptale Ine, Feuilleton. GELD. Yisite-Kaartjes. Een JR. C. jongeling HERINNERING. TE KOOP: DEN BURG op Texel PARKSTRAAT No. 294. uttsrevers v.ia de By voortduring bevelen wij ons beleefdelijk aan tot de levering van verschillende drukwèrken voor Gemeente- en Polderadministratie; alsmede tot het vervaar digen van Trouwbrieven en Kaarten, Visitekaarten, Adreskaarten, Rouwbrieven, enz. Spoedige levering. Nette bewerking. Billijke prijzen. Het Bestuur van den polder Waal en Burg brengt ter kennisse van de Stemgerechtigde Ingelanden, dat op Vrijdag 30 December 1892, ten Raadhuize alhier, van 's morgens 10 tot 's middags 1 ure, zal worden overgegaan tot de Stemming en Verkiezing van EEN HOOFD- 1NGEL *ND,en zulks ter voorziening in de vacature, ontstaande door de periodieke aftreding volgens de rooster den Heer J. IJ. RAN. Texel, 15 December 1892. Eet Bestuur voornoemd, J. J. ROEPER, Voorzitter. Sd. KEIJSER Pz., Secretaris. Algemeene Vergadering der deelhebbers inde Maatij. 't Algemeen Belang, voor het district Texel, op in het hötel „DE LINDEBOOM" des morgens ten 11 uren. Onderwerpen Bestuursverkiezing. Haarlem 12 Dec 1892. Reglementswyziging. JOH. EELMAN, Verslag. Dir-Gen. Zij, die voor den Nieuwjaarsdag nog Visitekaartjes benoodigd zijn, worden ver zocht die ten spoedigste te bestellen. Van bestellingen welke na Vrijdagmiddag inkomen kan de uitvoering vóór Nieuwjaar niet ivor- den verzekerd. Wij berekenen voor 100 nette kaartjes in keurig doosje, met 100 daarbij passende Enveloppen, één Gulden. LANGEVELD DE ROOIJ. Ondergeteekende berichtde ontvangst eener groote partij wollen Dekens, gewatteerde dekens, machinaal doorgestikt, Mol ton-, watteen gewerkte fantasie-dekens, eigen gemaakte Duffelsche jongens-, mans-, en klnder- Jassen, alles van soliede stof gemaaktReeren Jacktvesten. Opruiming van nog een klein partytje kinder- en groote Mantels, tegen ongekend lage prijzen. A contant 6% korting. Aanbevelende, Uw Dw. Dnr. Ph. VLESSING. zoekt tegen 1 of 20 MAART plaatsing als Br. fr. lett. B. boekh. REIJ. J. J. TRAP, Oosterend geeft hiervoor de hoogste waarde, levend of dood, doch onbeschadigd. Rooge prfjzen alle soorten wild. De deelhebbers der Onderlinge Brandw. Maat schappij .,'t Algemeen Belang," district Texel, worden herinnerd, dat vóór 1 Januari 1893 de premiën moeten voldaan worden. Kantoor Eoogerstraat Burg. HET BESTUUR. bij P. DROS, WAAL. Roman door A. S. 25. Hoofdstuk VII. Wy zijn allen opgewonden door den brief. Mf) althans zal den inhoud er van wel een slapenlooze nacht kosten. Misschien slaagt ge er in aan mijn gedachten eene andere richting te geven. Zet u voor de piano, mynheer, laat de betoovering der muziek op ons werken, naar ik hoop, zal dit my tot kalmte stemmen. Een beteekenisvollen blik van Lize ondersteunde het verzoek van haar vader. Gaarne voldeed Bernard aan dit verzoek. Vroeger had hy dikwerf troost gezocht en ook meermalen gevonden by zyn geliefde pianino, en ook thans achtte hy het voor zichzelf een geschikte afleiding. Weldra liet hy de vingers over de toetsen giyden en vergat allen rondom zich. Na een kort voorspel ging hy onwillekeurig over tot een der schoonste stukken van Schumann. Hy speelde het echter niet als iets wat aangeleerd was, maar geheel uit zichzelf. Hy legde er zyn geheele ziel in en ademloos en diep geroerd luisterde de familie Elshout naar de heerlyko toonen. Het stuk was gespeeld. Mot den laatsten toon was ook de betoovering verdwenen, die hem bevangen had, terwyi zyne vingers de toetsen bewogen. Bernard zag zich weder in den familie kring van don heer van Elshout, Naast de sofa zat, met ter neer geslagen oogen en booze trekken op het gelaat, de luitenant, en nevens hem mevrouw van Elshout. Zy hield de handen gevouwen, zag met droevigen blik in 't rond, zy was nog geheel onder den indruk van de wonderschoons muziek. En Lize Een traan parelde in hare oogen I Meer zag Bernard niet; het bloed drong hem plotseling naar het harthy gevoelde dat hem dit wild in de borat klopte. Het zou hem ondrageiyk voorgekomen zyn thans een woord van byval of dank te moeten aanhooren. Hy moest weg, alleen zyn met zichzelf 1 Opspringend stootte hy achteloos zyn stoel terugzonder afscheid te nemen, wilde hy zich verwyderen, toen hem nog tor rechter tyd inviel, dat dit eene groote onbeleefd heid zou zyn tegen de aldaar heerschende gebruiken. Ja, de gebruiken! Hy moest zich daarnaar regelen, want hy was nu August Vogelschrik. Was hy nooit in staat geweest zichzelf te beheerschen, thans moest hy hot leeren. En het gelukte hem ook: Met eene deftige buiging wendde by zich tot den heer van Elshout en met wcorden, die geheel paste in zyne betrekking van gtuverneur verzoèhy hy, hem tce te willen staan zich naar zyn kamer te begeveD, hy kustte de hem tcegestcken hand van mevrouw van Elshout, boeg deftig voor Lize en verwaardigde zich zelfs den luitenant vluchtig te groeten en vertrok. VIII. De zwarte onweerswolken, die zich in den namiddag reeds dreigend aan den horizont vertoond haddeD, waren langzamerhand genaderd, 't Was erg donker en de duisternis werd slechts nu en dan afgebroken door felle bliksemstralen, die door hun licht den tuin als 't ware in vuur zetten. Bernard stond aan het geopende venster, hy gevoelde zich, alleen zyDde, weer. beter en vryer. Het deed hem goed, dat daar buiten de elementen gereed schenen den wilden stryd te aanvaarden. Hy dacht na over alles wat hy nu juist weer had ondervonden. Bertha van Mallenkorf had zyn karakter zeer juist geschetst. Slechts een toeval had hem verhinderd zelfmoord te piegen. Zelfmoord, by de gedachte hieraan, greep by onwillekeurig naar zyn revolver, welke hy nog steeds by zich droeg. Toen hy het wapen haast ig uit den borstzak trok, om het snel met afschuw van zich af te werpen, bracht hy tegelfjkertyd een brief te voor- schyn, die op den grond viel. Het was den een aan den gouverneur, August Vogelschrik, gerichten brief, die des avonds was aangekomen. Bernard had hem geheel vergeten. Hy nam den brief op en begaf zich er mede naar de helder brandende lamp. Zyn gedachteDgang had eene andere richting gekregen. De oogenblikkelyke afschuw, welke de revolver hem had ingeboezemd was verdwenen, met een bitter lachje bezag hy het wapen en liet het weer in den borstzak glyden en bezag daarop den brief. Het adres: „Aan den gouverneur August Vogel schrik op het kasteel Elshout", was met groote letters geschreven, maar achter den naam Vogelschrik stonden tusschen twee haakjes nog twee micros copisch klein geschreven woordjes, waaruit Bernard na veel moeite eindelyk las „Arnold Geluksvogel. Dit was de naam, die Bernard zichzelf gegeven had, toen hy aan den waren August Vogelschrik zijn geschiedenis verhaalde. Niemand kende hem by dien naim dan de werkelyke Vogelschrik. De brief was dus wel aan hem gericht en hy mocht hem dus gerust openen. Hy deed dit en las Hooggeëerde heer Geluksvogel! Verschoon my, wanneer ik nog eenmaal, in myn diepsten nood, my tot u om hulpe wend, maar waariyk, ik kon niet anders. Toen ik op 't punt stond my van het leven te berooven, verscheentgy en werd mynen redder, door my niet alleen het geld te geven, om myn oom te voldoen, maar bovendien nog voldoende, om my naar Amerika (te begeven. Vier duizend mark heeft u my gegeven 1 Gy zult het my hoop ik niet ten kwade duiden, wanneer ik u de opmerking maak, dat ge u in myn nadeel, 100 mark vergist hebt. Ik tolde dadeiyk het geld na en bevond, dat ik slechts 3900 mark had, ik heb u nog nageroepen, maar ge hoordet my niet, ik heb dus nog 100 mark van u te goed. 't Is echter niet daarom, dat ik u schryf. Honderd mark zyn voor my wel veel maar ik zou die schade gaarne geleden hebben en my reeds op weg naar Amerika bevinden, indien het noodlot my niet opnieuw vervolgd had. Ik ongelukkige heb de verzoeking weer geen weerstand kunnen bieden en heb alles, alles verloren. My biyft niet anders over, dan my tot u goede heer te wenden, met het verzoek my te helpen. Ik weet het, u zult aan myn smeeken wel gehoor geven. Hoe het gekomen is, dat ik alles weer verliezen moest, kunt u wel begrypen. Myn ongelukkige hartstocht voor het spel heeft my weder in 't ongeluk gestort. Dezelfde personen, waaraan ik vroeger het geld verloor, waren ook thans weder de oorzaak van myn val. Toen ik alles tot myn laatste mark verloren had, was een van hen gelukkig nog zoo beleefd my 20 mark te geven, anders zou ik nu al niet weten, wat ik moest beginnen. Geheel moedeloos begaf ik my naar myn oudo woning en myne hospita na n my weder op, daar i haar reeds de huur tot den vyftienden betaald ha Troosteloos wierp ik my op een stoel, toen plotseling op de gedachte kwam aan u te schryvc geachte heer Geluksvogel Wordt vervolgd). Snelpersdruk - LANGEVELD ft DE ROOIJ Tav. n II NV l L I

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 4