Buitenland. Marktberichten. Advertentiën Vrijiaf, 21 Juli a. s, Opruiming KATOENTJES. J. Sz. DEKKER, Steeaeiplaats. 10 J. LANGEVELD ft. PREDIKBEURTEN. ADVERTENTIËN. Mevrouw STAM 3II grondslag voor eene overeenkomst tot weder- zijdsche tevredenheid wellicht o. a. hierin ge vonden wordt, dat Duitschland zijne grenzen opent voor Nederlandsch vee, hetwelk onder oen bepaalden leeftijd is, als het nog alleen voor de melkerij en fokkerij gebruikt wordt en Nederland daarvoor levend Duitsch slachtvee toelaat. Het is mogelijk, dat men ongeveer op deze wijze tot overeenstemming komt. Met het denkbeeld, dat tegelijk opgerezen is, van eene vee-conventie fzoo iets als de chölera- conventie) schijnt de Duitsche Regeering het voorloopig niet te kunnen vinden. Overigens is bij de tegenwoordige onderhandelingen niet te vergeten, dat de Duitsche Regeering voor- zichtiglijk met de agrarische meerderheid in den Duitschen Rijksdag rekent. Tusschen Duitsch land en Denemarken wordt tegenwoordig ook ernstig onderhandeld over de opheffing van het verbod van vee-invoerhier doen zich evenzeer vele moeilijkheden op. Gisterenochtend in de vroegte is de wijk tusschen St. Mary Ase Bevis Marks en Bury Street te Londen afgebrand. Sedert jaren heeft in Londen een zoo groote brand niet gewoed. Te 6 uur waren 25 groote gebouwen in de asch gelegd. Het vuur brak uit in de drukkerij van de firma Brown Co.. waarvan het dak 10 minuten na de aankomst der spuiten instortte. Om 3 uur waren reeds 30 stoomspuiten op de plaats des onheils. De brandweer slaagde er niet in het vuur tot deze wijk te beperkende vlammen tastten ook de huizen aan de overzijde van St. Mary Axe aan. Van persoonlijke ongelukken verneemt men niet. De schade, veroorzaakt door den ontzettenden brand, waardoor een dertigtal groote pakhuizendeels vernield, deels beschadigd werden, wordt geraamd op 2 millioen pond sterling. De jarenlange strijd tusschen Frankrijk en Engeland betreffende de visscherijrechten op New-Foundland neemt een ernstige wending. Een geschil ontstond tusschen den Franschen schout by-nacht Lamarnous en de overheid van iNew-Foundland, omdat de douanen een lading [leege zalmblikken, voor de Fransche zalm-expor- leurs bestemd, wegens niet-betaling van het erlangde invoerrecht in beslag genomen hadden, e admiraal eischte dat de blikken zouden orden teruggegeven of schadeloosstelling zou orden betaald. Tevens deed hij opmerken, at zijn vlaggeschip, „de Najade", heel wat terker was dan de Engelsche „Cleopatra". Het geval wordt, blijkens de behandeling in et Engelsche Lagerhuis, als vrij ernstig be- icbouwd. - Te Nieuw-York kwam in de vorige week stoomboot „Red. Sea" aan met 794 landver- uizers, waaronder 694 Russen. De overheid eigerde echter deze landverhuizers toe te laten, anneer de stoombootmaatschappij niet een orgtocht van 10,000 dollars stelde, dat de Staat an hen geen last zou ondervinden. - Tougevolge der langdurige droogte is de water and van verschillende Duitsche rivieren zoo gedaald, lat op sommige rivieren de vaart is gestaakt en op dere nog slechts onder de grootste bezwaren en ardoor in zeer verminderde mate kan plaats hebben. i00 staat bfiv. op de Boven-Wezer het scheepvaart- irkeer van Blotho opwaarts sedert 11 dezer stil. De ulda heeft in den bodem nog slechts eene smalle geul iet water, die deels op eene sloot, deels op eene goot "lijkt Op den Boven-Oder is het zoo gesteld, dat len ieder oogenblik een volledigen stilstand in de [art tegemoet ziet. En zoo is het in bfina geheel ïdden-Duitschland. Tegelijkertijd komen er weder berichten van groote side-, veen- en woudbranden. Volgens bericht uit Itona heerschte er by Barmstedt een heidebrand, ie in zulk een bedenkeiyke mate toeman, datsom- ige dorpen in groot gevaar verkeerden. De geheele ide- en veenvlakte tusschen de dorpen Lautföhrden, eddelbrock, Monkloh en Lutzhorn stond den 7 dezer brand. Een regiment veldartillerie had aldaar ietoefeningen met scherp gehouden en biykbaar de heide toen door het inslaan van projectielen brand geraakt. Toen dit werd bemerkt, gingen iige officieren met een honderdtal soldaten er op [t om den brand te stuiten, maar wegens de heer bende droogte was het vuur dadeiyk zoo verspreid, [t de manschappen het niet meester konden worden, in volgenden dag keerde de wind naar het westen werd sterker, waardoor de voortgang der vlammen meer werd aangewakkerd. Aanzienlyke hoeveel- l0U turf zyn dientengevolge verbrand. Uit alle ggende garnizoensplaatsen werden militairen te 'P gezonden en toch was er tydens de afzending berichten nog een geheel bataljon infanterie •boden. Vens hebben er in de omstreken van Brunswfik ''ge groote woudbranden plaats gehad, onder ande- mi 'g 0rl el] Qt] 3D| .en of- 'en na- ti., iSt en, De elk ge ien m ian lag liet het lan het en ;hts ren by Calvörde, alwaar een oppervlakte van 300 heet. werd vernield, waardoor eene schade van eenige honderdduizenden mark is aangericht. Hier bestond echter vermoeden van brandstichting, omdat de brand er op verschillende plaatsen te geiyk uitbrak. In de Pruisische houtvestery Elbingerode, in den Boven- Harz, is eene woudstreek van bjjna 100 heet. geheel uitgebrand: Eenige dagen geleden werd geschreven over het voortdurend gemis van regen te Berlijn. Thans heeft aldaar een on weder gewoed, waarby zooveel regen is gevallen, dat de afvoerbuizen het water niet spoedig genoeg konden doen wegvloeien. Verscheidene straten hebben een geruimen tyd letteriyk overstroomd gelegen en de brandweer moest worden te hulp geroepen om het water te doen verdwynen. In Engeland bestaat een club van huwbare meisjes. Het doel is, de leden te vrywaren, voor de exploitatie van avonturiers en bedriegers. Alleen ongehuwde dames tusschen 17 en 30 jaar worden aangenomen. Elk lid der vereeniging krijgt een volledige lijst van de huwbare jonge mannen, met opgaven omtrent leeftijd, fortuin stand en levenswijze. Op een andere lyst komen zij voor, die met een zwarte kool staan aange- teekend als losbollen, drinkebroers en leegloopers. De vereeniging verheugt zich reeds in een groot getal leden. Te Londen hebben enkele bewoners de even echt Engelsche als onaangename gewoonte hunne schoorsteenen schoon te branden in plaats van ze te laten vegen. Ongetwijfeld is de eerste manier veel goedkooper dan de tweede en de schoorsteen wordt ook door en door schoon. Voor de omwonende is het echter minder aangenaam. Door het ver branden verspreiden zich nl. zeer fijne roetdeelties, terwyi er eene in het geheel niet welriekende geur in hunne huizen doordringt. Bovendien kiezen bovengenoemde personen bij voorkeur den Zondag voor het schoonmaken van den schoorsteen en schijnen zij met elkander een overeenkomst te sluiten het op denzelfden tyd te doen. Voor de verkiezing tot lid van den ge meenteraad te San Remo waren twee candidaten gesteldeen oud-burgemeester en een dagblad- venter, de zondebok der straatjongens. De dagbladventer werd met 512 van de 1022 stemmen gekozen. Daar de gemeenteraadsleden hem echter niet in den raad willen zien, hebben zij hun ontslag genomen. „Het einde aller dingen" is de titel van het laatste stuk van den beroemden schilder Hogarth. Op die schilderij zyn de volgende zaken door elkaar afgebeeldeen gebroken flesch, een oude afgesleten bezem, een kolf van een oud geweer, een gebarsten klok, een ontspannen boog, een in stukken gevallen kroon, een ruïne van een toren, een afvallend uithangbord van eene herberg, „het eind van de wereld" genoemd een afnemende maan, een instortende galg, waarvan ketens en koorden in gebrokene stukken afhangen, een onttakeld en vernield schip, het beeld van den god des tijds met gebroken zandlooper en zeis, rookende uit eene tabakspyp, waaruit het laatste wolkje opstijgt, een opengeslagen tekstboekje van een tooneelstuk, waarop aan het einde der bladzijde te lezen staat: „Allen gaan af" en een ledige geldbeurs. Ten slotte heeft de schilder er nog het beeld van een gebroken palet tusschen geworpen, met den uitroepFiniIk ben klaar- alles is voorbij 1" Eene maand na het vervaardigen van dit zyn laatste werk is de schilder overleden. Alkmaar, 17 Juli. Aangevoerd 8 koeien f 130 a 180; 139 vette kalv. f 35 90, per kilo 80 a 90 ct. 18 nucht. kalveren f 5 h 10; 216 Schapen f 12 a f 19 lammeren f a f; 122 vette Varkens 38 a 48 ct. per KG. 31 magere dito f 13 a f 17 Paard f a Amsterdam, 17 Juli, Aangevoerd 259 Run deren, le kwal. 70 a - ct., 2de kwal. 60ct.,3e kwal. 50 ct. per KG. 220 Melk- en kalfkoeien f 130 a 2103 Graskalveren f 70 nucht. kalv. f 4 a 613 Schapen fa 14 Lammeren f af; 456 vette Varkens 36 a 44 ct. per KG. Purmerend, 18 Juli. Aangevoerd 207 vette kalveren 50 a 80 ct. per kg.; 84 nucht. kalv. f 5 a 12 158 vette Varkens 40 a 50 ct. per kg. 25 magere Varkens f 13 a 18; 157 Biggen f 7 a flO; 1738 Schapen en Lammeren; 436 Runde ren en 12 Stieren. Kip-Eieren f3. af 3.50 p. 100. Vette koeien, iets hooger in prijs, handel matig, f 0.50 a f 0,67 per k.g. Melkkoeien, prijsh., handel matig, f 60 a f170 per stuk. Magere koeien, prijsh., handel matig f 50 a f 130 per stuk. Vette kalveren, hooger in prijs, handel vlug. Nuchtere kalveren, hooger in prijs, handel vlug. Vette varkens, hooger in pry's, handel vlug. Magere varkens en biggen, lager in pr. handel st. Vette schapen, hooger in prijs, handel vlug, f 12 a f 22 per stuk. Magere schapen, prijsh. handel matig f 6 a f 13 p st. Lammeren, prijsh. handel matig. f4af9p. st, Londen, 17 Juli. Ter veemarkt zyn aangevoerd 1500 Runderen, 14000 Schapen en lammeren; 35 kalveren, 20 Varkens. Men noteert: Runderen 0,45 A 0,71 V«; Schapen en lammeren 0,527s a 0,777»: kalveren 0,35 a 0,65; varkens f 40 a f 67V2. Zondag 23 Juli. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. tien uur Ds. van Schaick. (Avondmaal.) Waal. Voorm. 10 uur Ds. de Mazure. Ben Hoorn. Voorm. half tien Ds. Leffef. Oudeschild. Nam. 2 uur Ds. van Schaick. Oosterend. Nam. 3 uur Ds. Leffef. Cocksdorp. Voorm. half tien de Hr. Barends. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Waal. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Burgerlijken stand der Gemeente Texel. van 12 Juli 18 Juli. ONDERTROUWDWillem van der Vis en Trijntje Kooger. GETROUWDGeene. GEBORENJohanna Gerberdina, dochter van Pieter Cornelis Koorn en Marretje Keijser. Pieternella, dochter van Pieter de Waard en Tetje Ellen. Jacoba, dochter van Jacob Witte en Immetje Bakker. Frederik, zoon van Reijer Buijs en Marretje Dyksen. OVERLEDENAntje Zym, 76 jaren, geh. met Jan Witte. Jacoba Witte, 2 dagen, dochter van Jacob Witte en Immetje Bakker. Pieter Dijt, 78 jaren, weduwnaar van Petronella Verberne. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Conrant in eens opgegeven, worden slechts DRIE- maal inrekening gebracht, hopen onze geliefde ouders, F. BUIJS en M. BRUIN, hunne 40-jarige Echtvereeniging te herdenken Hunne dankbare kinderen C. BUIJS en Echtgenoote. Nieuwediep, Juli 1893. Wegens gevorderd saisoen worden alle katoenen Japonstoflfen opgeruimd tot ongekend lage pry zen, vanat 9 cent de El, vraagt tegen half September niet beneden 23 jaar. De ondergeteekende verwittigt by deze belang hebbenden, dat hy, indien men hem tijdig zijn wensch daartoe te kennen geeftook aan huis is te ontbieden voor opname van groepen enz. Photograaf, 30 op en chl .kt' inl en de ie- 'ir~i -i r—nr i r-i iTi iirwr ii nn >i i -

Texelsche Courant | 1893 | | pagina 3