VERKOOPING VAN HOUT Onpveer 2000 peeneu en wen platen Mevrouw KONING HoofflsracM 30 den Helder Photografie Instantanée TamessM 396, Den Bart op Teiel. Zanggezelschap. Mei in Dropim Ctaicaliên, witte ei pMe MOLTON DEKENS, Dinsdag 5 September 1893, Dienstmeisje, Neerbosch. Feuilleton. BELANGRIJKE TERSCHELLING. K. RAB, Drogist, GELD. afkomstig van het Fransche Schoenerschip „LIBERTÉ" te De Notaris DE WIT te Terschelling zal op 's Yoormiddags 10 uur op de GROENTE te West- Terschelling, publiek ft contant, verkoopen: 3 by 9, 4000 vuren deelen en schrooten 5A bij 5 en 8, 1700 sclirooten 1 en 6 en 150 spieren lang van 40 tot 50, dik 8 bij 5, alles Amster- damsche maat. Inlichtingen geeft voornoemde Notaris by wien tevens, op aanvrage catalogus verkrijgbaar zijn. Van af 1 September 1893 vertrekt de Terschel lingerboot van Earlingen 's namiddags 12.30 Greenwichtijd. (klein gezin 2 personen) vraagt om dadelijk in dienst te treden een net P. G. beneden 18 jaar oud, liefst buitenmeisje, van goede getuigen voorzien. Goede behandeling verzekerd. Aanbieding in persoon. W. J. LANGEVELD Pz., Het atelier is geopend iederen ZONDAG van '8 morgens ll1/, tot 's namiddags 3 uur. Op WERKDAGEN indien men hiervan vooraf kennis geeft. De COMMISSIE in zake Neerbosch, door drongen van de wenscheiykheid om ieder die haar aangaande deze Stichting eenige mededee- lingen wil doen van feiten of omstandigheden, daartoe ook in de gelegenheid te stellen, noodigt by deze alle belangstellenden uit zich schrifteiyk tot haar te wenden. Zy heeft hare werkzaamheden geregeld en verdeeld onder drie sub commissies, die als volgt zyn samengesteld: 1. Commissie tot onderzoek van den finan- tiëelen toestand, bestaande uit de heeren Mr. H. Ph. de Kanter te Haarlem, Voorzitter. Mr. J. H. G. Cazius te 's-Bosch. Mr. D. Engelberts te Zutphen. Jhr. Mr. G. M. Mollerus te Apeldoorn. Prof. Mr. J. de Louter te Utrecht. W. Eovy te Amsterdam. J. A. van der Lee te Aarlanderveen. 8. Oe paedagogische Commissie, uit de heeren Dr. Laurillard te Amsterdam, Voorzitter. Ds. C. J. G. van Eoogstraten te 's Hage. Baron van Palland te Putten. Dr. Van der Ven te Haarlem. C. van der Linden te Rynsaterswoude. J. J. Verbrugh Ws. te Velp. G. E. Eintzen te Rotterdam, Secretaris. 3. De hygiënische Commissie, uit de heeren Prof. Dr. Van Overbeek de Meijer te Utrecht, Voorzitter. Prof. Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman te Amsterdam. Dr. Bruinsma te Steenbergen. Dr. Berends te Nymegen. C. de Zwaan Jr. te Heivoort. Graaf Van Limburg Stirum te 's-Hage. Dr. Eermanides te Geldermalsen, Secretaris. Ten einde een geregeld en vruchtbaar onder zoek te kunnen doen noodigt zy belangstellenden uit zich voor elk der onderdeelen te wenden tot een der sub commissies of wel tot de onderge- teekenden W. H. DE BEAUFORT te Leusden, Voorzitter. J. DEN BOER te Almkerk, Secretaris. In „de Vergulde Kikkert" zal onder de directie van den heer KLAZINGA, een zaDgezelschap voor gemengd koor worden opgericht. Zy, die daarvan 1 i d wenschen te worden, moeten zich aanmelden by den ondergeteekende. De eerste vergadering zal plaats hebben op Woensdag, 20 Sept. a. s. des avonds acht uur. R. MOOJEN. Gediplomeerd door den Nederlandschen Drogistenbond. Verbandartikelen, Verfwaren, enz. 2e HUGO DE GROOTSTRAAT 15. Ondergeteekende bericht ontvangen te hebben eene groote part ij vanaf de gewone tot in de fijnste soorten, prijzen laag. Dekens vanaf 537a cent en hooger. Een party Molton dweilen (groot soort) 15 cent. A contant 5% korting. Aanbevelend, UE. Dw. D. Ph, VLESSING. Roman door A. S. 80 Hoofdstuk XXVIH. Hfi volgde haar, toen zy hem vlug als een hinde en lachend toeknikkende voorging door het hout gewas. De weg was nog maar kort, nog enkele schreden en het prieel lag voor hemmaar met een blik, waaruit de hoogste teleurstelling sprak, bemerkte Bernard dat Lize niet in het priëel zat. Zy was er wel geweest, dat bleek uit het boek, dat nog open geslagen op de tafel lag, maar thans was het priëel ledig. Bernard hoorde niet het zacht ruischen in het dicht gebladerte hetwelk het priëel omgaf en hg zou er ook geen acht op gegeven hebben, daar hg niet wist, dat ternauwernood een halve minuut geleden Lize inderdaad nog op de bank in het priëel gezeten had, dat de klank van zQn stem en die van Bertha tot haar oor was doorgedrongen, dat zy ver schrikt opgesprongen was en geluisterd had. Kom, mijnheer Van Olna ik wil u naar ons heerenpriëel voeren. Deze woorden van Bertha waren door Lize verstaan. Waarheen zou zy vluchten? Z|j kon Van Olna thans niet wederzien, hem thans niet voor de eerste maal, na verloop van vele jaren, begroeten. Waarom niet? Zy wist het niet, maar gevoelde, dat zy vluchten moest, onverschillig waar heen, voort, voort slechts Slechts één weg voerde uit het priëel en daarop naderden Bertha en Van Olna, terwyi de toegang tot de landeryen was afgesloten door het hooge rasterwerk. Maar het dichte luutgewas boodt een zekere schuilplaats. Elize aarzelde niet, er bleef haar geen anderen uitweg tot vluchten. Zy lette er niet op, dat by het dringen in het dichte hout gewas haar licht kleedje aan een tak bleef hangen. HaaBtig trok zy dit los en stond in het volgend oogenblik byna buiten adem en sterk kloppend hart midden in het boschje, volslagen verborgen voor hem, die het priëel binnentraden, wier stemmen zy maar al te duideiyk hoorde, maar die haar evenmin konde zien, als zy hen. Zy legde de hand op het hart, als vreesde zy, dat het kloppen daarvan haar zou verraden. Styf en roerloos stond zy in haar schuilplaats. Zy durfde geen lid van haar lichaam te verroeren. Is dit geen verrukkeiyk plaatsje, mynheer Van Olna? vroeg Bertha vrooiyk, laten wy hier een kwartiertje praten, hier stoort of ziet ons niemand, Zy zette zich op de bank, op dezelfde plaats, waar Lize zoo even gezeten had, en noodigde door een beweging met de hand Bernard uit naast haar plaats te nemenhy scheen deze beweging echter niet te zien, bleef voor den ingang van het priëel staan en keek ernstig voor zich uit. Eerst de door Bertha op den toon van verwondering uitgesproken vraag: „waar denkt gy aan, mynheer Van Olna, waarom neemt u niet plaats naast my 7" bracht hem weder tot zyn zinnen. Het was twyleiachtig geweest of hy snel het priëel verlaten en Elize in het heerenhuis opzoeken zou, maar eensklaps besloot hy te blyven, hy mocht de hem door een toeval aangeboden gelegenheid, zich geheel vry en ongestoord tegenover Bertha uit te spreken, niet ongebruikt voor by laten gaan. Een toeval heeft ons heden te zamen gebracht, genadige vrouw, zei hy, zonder aan Bertha's her haalde uitnoodiging tot plaats nemen te voldoen. Ik dank dat toeval, daar het my in staat stelt zonder eenige terughouding met u te kunnen spreken, u de volle waarheid te zeggen, welke ik u schuldig ben. Is het nog eene behoefte, dat wy beiden woorden wisselen? vroeg Bertha lachend naar hem opziende en hem de hand reikend Bernard greep deze hand echter niet, ja, hy deed zelfs eene schrede terug. Verrast, getroffen keek zy hem aan; Myn God, mynheer Van Olna, welk eene plotselinge verandering heeft zich by u voorgedaan 7 Zyt u boos op my Heb ik u, zonder het te weten of te willen beleedigd? vroeg zy bezorgd. U zyt zoo vol vormen, zoo onvriendeiyk, zoo geheel anders als by onze laatBte ontmoeting. Ik kan u slechts vragen, genadige vrouw, vergeef en vergeet wat ik in een oogenblik van opgewondenheid, waarin ik my zelden niet beheer- schen kon, tegenover u en myn vriend Van Dalen gezondigd heb. Heb ik u iets te vergeven vroeg zy hem met een lief, innemend lachje en met een smeekende blik aanschouwende. Ja genadige vrouw, ik heb behoefte aan uwe vergiffenis, antwoordde hy kalm en ernstig. Haar lachen betooverde hem niet meer, haar liefdevollen, smeekenden blik liet hem koud. Ik heb zwaar tegenover u misdaan, toen ik my, ofschoon slechts voor een oogenblik liet vervoeren de achting uit het oog te verliezen, welke ik aan de echtgenoote van myn vriend sehuldig ben. Veroorloof my, dat ik u in volle oprechtheid, ofschoon geene veront schuldiging, toch eene verklaring geef voor het feit, dat ik my door de hartstocht, door den overweldigenden indruk van het oogenblik vervoeren liet Ik heb geen verontschuldiging noodig, ant woordde Bertha, ik ben volstrekt niet boos. Hoe zou het my kunnen beleedigen, dat de machtige kracht der liefde Gy bedriegt u genadige vrouw, antwoordde Bernard, Bertha in de reden vallende. Zelfs deze zwakke verontschuldiging kan en mag ik niet aanvoeren. Ik heb eenmaal vermeend u te beminnen, maar ik heb my zeiven bedrogen. De verteerende hartstocht, welke door uw betooverende schoonheid by my is opgewekt, die ook by onze laatste byeen- komst my voor een oogenblik overweldigde, mjj beroofde van myne zelfsbeheersching, deze ongeluk kige hartstocht, die my den zwaarsten zielenstrtjdj bereidde, den schoonsten tyd mfins levens bedroefde, die my langen tyd nameloos ongelukkig maakt, was geene liefde. Het hart nam er geen deel aan, z{ j werd slechts beheerscht door zingenot. Mynheer Van Olna u beleedigt my, riep Bertha] toornig. Ik betreur dat ten zeerste; maar er moet| tusschen u en my waarheid bestaan, antwoorddi Bernard met yzige kalmte. U moet my aanhooren, genadige vrouw, my toelaten een blik in het verledet] te werpenik ben dit aan u en my zeiven ver schuldigd. U zult my niet voor valsch en wankel moedig houden, terwyi myn hart trouwer vasthoud! aan het ideaal, dat ik voor een oogenblik wel verbeelding, maar nooit met het hart ontrou worden kon. Ik houd er niet van raadselen op te lossei gy moet u duideiyker verklaren, by aldien u d my verstaan wilt worden. Bernard liet zich door den spottenden toon. waarop Bertha hem in de rede viel, niet van den w< brengen en vervolgde kalm. Ik moet u terug voeren tot den tyd in welki mejuffrouw Bertha Van Mallenkorf naar het kas Elshout kwam. Ik vertoefde onder een valscbi naam in het kasteel, waartoe my de lust, om e dol avontuur te beleven, gebracht had. Ik was het kasteel gekomen als een ongelukkige met zii zelf geen vrede hebbend mensch, dat aan de toekomi wanhoopte, als eene ongelukkige, die geene ach voor zich zei ven koesterde, die het leven moede w en bereid daaruit te scheiden, als iemand die niets schoons en edels meer geloofde. Wordt vervolgd.) en: ti iid irm ISt-i eir 'de ■n t s. ibbe Jh Tot ege !8 I Snelpersdruk - LANQSVELD DE BOOUTcu Wi gel

Texelsche Courant | 1893 | | pagina 4