GelepiMi tot tavoiiiu, met tost en Me ntal, vrije zitkamer en slaapkamer. Slakkenmeel en Kainiet Photographie Instantanée. Eet pbotopapbisch atelier is ieieren ZoDdai popend vaa 's morpns ll'/s tot 's aamiiais 3 are. J puik beste vette koe BERICHT. Regenmantels Boek- en Courant-Drukkerij. Drukwerken voor verschillende corporatiën, Feuilleton. De kracht der natuur. Kaasfabriek „de Eendracht" Drukwerken voor particulier gebruik Lange veld de Rooij. i-A A JK A\ Mmmmnèekl A A A A A jSj De ondergeteekende bericht zijn geachte begun stigers en plaatsgenooten dat hij heden een heeft geslacht. Hopende met een ruim bezoek vereerd te worden. J. P. KIKKERT, Slager. WORDT GEVRAAGD: Men gelieve zich te adresseeren, met opgave van conditiën, aan het bureau Teselsche Courant met franco brieven, onder lett. G. D. De deelhebbers in de maatschappij 't Algemeen Belang, district Texel, die hunne verzekeringen willen voortzetten voor één of meerjaren,ingaande Januari a.s., worden verzocht vóór 1894 daarvan aanteekening te doen stellen op de polis of een nieuwe polis met de verlangde tijdsbepaling te vragen, 't geen beide kosteloos geschiedt. In deze nieuwe polis kan tevens kosteloos alle verlangd wordende wijzigingen worden gebracht. Met hen, die deze aanteekening niet verzoeken vóór 1894 wordt de verzekering na 1 Januari a.s. voortgezet voor den tijd bij art. 6 der statuten bepaald. De statuten zijn als by vorige kennis geving meegedeeld kosteloos verkrijgbaar. Kantoor Eoogerstraat Burg Texel. Dageiyks geopend. De Directeur, JOH. EELMAN. te DE WAAL OP TEXEL. Verkrijgbaar VERSCHE ROOMBOTER, WEI- BOTER en KARNEMELK. J. H. ROEPER Hz. is in elke hoeveelheid te bekomen bij J. H. MOOJEN. W. J. LANGEVELD Pz., Warmoesstraat. Burg op Texel. Een buitengewone groote party gekleede heeft de ondergeteekende voorradig in alle kleuren, van de allerlaatste modellen; de voordeelige inkoop stelt ondergeteekende in staat, deze mantels voor ongekende lage prijzen om te zetten. Tevens een mooie party zeer goedkoope KINDERMANTELS. Kom mij met een bezoek vereeren, ten einde u te kunnen overtuigen; contant ook nog 5% korting. UE. Dw. D., Pil. VLESSING. WIJ VERVAARDIGEN EN LEVEREN: als: Reglementen, Programma's, Diploma's, Convocatiën en divers Staatwerk. alsRekeningen, Kwitanties, Factnren, Wissels, Memorandums, Bericht kaarten, Circulaires, Enveloppen en Brieven met hoofden, enz. enz. enz. als: VISITE-, VERLOVING-, ONDERTROUW- en GEBOORTE-KAARTEN, Hnweiykscirculaires, Overlijdingsbrieven, Werkstaten, Bruiloftsliederen, enz. Wij leveren het bovenstaande voor BILLIJKEN PRIJS solide, spoedig en net. Aanbevelend, 1. Met de jongens kunt ge naar uw eigen goeddunken handelen, maar mg en Marie zult ge er niet toe krijgen uw raad op medisch gebied op te volgen. Deze woorden werden met zulk eene vastberaden heid en tegelijker tijd met zulk eene minachting uitgesproken, dat de rentenier, Anton Braumüller, tot wien ze gesproken werden, midden in de kamer bleef staan. Je behoort ook al tot die menschen die zich niet laten overtuigen, eenvoudig omdat zij zulks niet willen, zei hy wrevelig. De jongens zullen ziek worden en gij Marie eveneens; ieder mensch lfldt aan de een of andere ongesteldheid. Men moet de ziekte voorkomen en niet afwachten tot zij uit breekt, Lieve hemel, daar eet me die bengel van een jongen een appel, en ik heb hem alle vruchten verboden. Die appel zal hem in 't geheel niet hinderen. Wat? B(j de Carlsbader kuur? bromde de rentenier. Wat helpt het mij, of ik hem al elke drie maanden laat onderzoeken, als hg mflne bevelen maar niet wil opvolgen? De man wilde naar buiten Btormen om zijn zoon onderhuiden te nemen, maar hij had de deur nog niet bereikt, toen het dienstmeisje binnen kwam en hem een kaartje overhandigde. - Dokter Vogel, las hy. Dat is de nieuwe dokter, die naast ons is komen wonen. Waar hebt ge hem gelaten? - Hij staat nog in den gang. - Domme gans! Wfjs hem de bibliotheek, ik kon dadelijk by hem. - Kent ge hem al, vroeg mevrouw Braumüller. - Niet persooniyk, ik heb hem eens gezienhy is een knap jongmensch. De zoogenaamde bibliotheek was een groot, luchtig vertrek, met het uitzicht op den goed onderhouden tuin. Een paar kasten met glazen deuren, bevatten keurig gebonden boeken, maar de overige inrichting maakte een vreemden indruk, In een hoek stond een geraamte met 'en lange pyp in de linker en een wandelstok in de rechterhand, terwyi een hooge hoed den schedel bedekte. In andere kasten stonden een menigte flesschen, bussen en doozen en aan de muren hingen anatomische afbeeldingen van alle menscheiyke organen. Toen de rentenier binnentrad, stond de dokter voor een der boekenkasten de titels der werken te lezen. Hy was nog jong en maakte een aange- namen indruk. - Wees harteiyk welkom, zei de rentenier, terwyi hy hem de hand gaf; ik hoop, dat het u hier zal bevallen. - Men schikt zich overal waar men zyn brood verdient, antwoordde de dokter. Ik weet dat alle begin moeieiyk is, maar ik ben met moed en ver trouwen hiér gekomen om myn geluk te beproeven Vóór den oorlog bezat ik een goede praktyk, maar in die plaats heeft zich onderwyi eene andere dokter gevestigd. Nu moet ik het afwachten, maar ik ben nog ongetrouwd, dus kan ik het wel een poosje uithouden. Zeker, antwoordde Braumüller. De dokters zouden het beter hebben, wanneer de menschen over het algemeen maar wilden inzien, dat het beter is, ziekten niet af te wachten maar te voor komen. Wat verstaat ge daaronder? vroeg dokter Vogel verwonderd. Gy zult my moeten toegeven, dat elk mensch de kiem van de een of andere ziekte met zich om draagt: Is u ook geneesheer? Neen, dat niet, maar ik ben er van overtuigd, dat ik, indien ik gestudeerd had zeker benoemd zou geworden zyn. Myn zieke leven verbiedt my te veel inspanning. Ik studeer echter iederen dag, dat is nu eenmaal myn stokpaardje. Myn jongste zoon gebruikt hier de baden, hy heeft een maag kwaal. Myn tweede zoon heeft een hartkwaal, ik geef hem sterke koffie en pillen, die eene geringe hoeveelheid digitalis bevatten. Paul, myn oudste, heeft iets aan de long; hy gebruikt de melkkuur Als myne vrouw en dochter zich wilden laten onderzoeken, wed ik, dat zy eveneens ïydende zyn maar zy willen zich niet aan een onderzoek onder werpen. Dat kan ik haar niet kwaiyk nemen, zeide de dokter opstaande. Nu dokter, ik hoop u spoedig weder eens by my te zien dan kunnen wy er nog eens over praten. Dokter Vogel, knikte toestemmend en verliet het vertrek. In den gang stond hy plotseling tegenover een aardig jong meisje, dat zichbaar ontsteld, zich haastig wilde verwyderen. Myne dochter Marie! stelde de rentenier haar voor. Dokter Vogel! Ik vrees bleekzucht! (dit laatste zeide hy fluisterend tot zyne bezoeker). Ik zal haar staal- pillen geven. Toen de dokter weg was, begaf Braumüller zich naar den tuin, waar hy zyn zoons aantrof. Hugo met de hartkwaal, een dikke stevige jongen, zat in een appelboom. Paul lag, zoo lang hy was in het gras een sigaar te rooken en Robert verorberde, niettegenstaande de Carlsbaden kuur, gretig de appels, die uit den bcom vielen. Zoodra zy echter hun vader zagen aankomen, maakten zy zich terstond uit de voeten. Dokter Vogel had reeds zyne bezoeken afgelegd en wachtte in zyne zeereenvoudige woning op de patiënten, die zyn hulp mochten noodig hebben. Een geheele week verliep, zonder dat iemand zich vertoondehy had er op gerekend, dat uit nieuws gierigheid de een of andere zieke hem zou laten roepen, te meer daar hy ongehuwd was, er goed uitzag en ridder van het IJzeren Kruis was. Lang kon hy het niet uithouden, daarhy slechts een klein kapitaaltje bezat en wat dan? Maar kwam er nu nog maar eens iemand! bromde hy, en nauweiyks waren deze woorden over zyne lippen, toen de deur geopend werd en een zeer zwaar- ïyvig heer de kamer binnen kwam. zyt gy de nieuwe dokter? vroeg de man op ruwen toon. Om u te dienen, antwoordde Vogel vriendeiyk. Ga zitten. Wat scheelt u? Op het oogenblik niets, spotte de vreemde, maar myne vrouw ïydt aan de zenuwen en nu wilde ik u eens vragen of dit gevaariyk is. Hoe kan ik dit beoordeelen zonder de patiënt zelf gezien te hebben? O, daarover spreken wy latereen dokter is gauwer gehaald, dan dat men hem weer uit huis heeft. De ziekte is niet gevaariyk. Maar langdurig en pyniyk, zei de dokter, ver ontwaardigd door de onbeleefdheid van den vreem deling. Hoeveel rekent ge voor eene visite Niet meer dan myne collega's. Gy moet het goedkooper doen, dokter, en bedenken dat gy hier nog onbekend zyt. Gy moet de helft rekenen. Mynheer! (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk - LAN GE VELD DE BOOIJ-

Texelsche Courant | 1893 | | pagina 4