I Host. 22, WoensdagseBZaterdags. 1 P. VAN GRUNNINGSN. BRANDVERZEKERING. ASSURANTIE. Nederlandsch-Amerikaansehe Stoomvaart-Maatschappij. NEW-YORK. ALLE soorten Drukwerk Langeveld de Rooij. Feuilleton. H ELDE R. DamesDamesDames. Sd. KEIJSER Pz. BRUINKOLEN-BRIKETTEN in een driehoek. z*i m pi rad en eer Ie soort Speculaas met Amandelen 24 ct. Blanke lionig taai-taai12 Banket40 Moppen17 ii Krieken16 Bestellingen boven f 10. kisten vrij. Deze prijzen zijn alleen voor slijters. Particulier 20% verhooging. Opnieuw ontvangen eene prachtige partij gekleeden dames-regenmantels, van de aller nieuwste modellen, alsmede eene groote party meisjes- en kindermantels; de pryzen zyn zoo laag, dat iedere concurrentie daar boven moet zyn. Komt dus eerst mijn voorraad bezichtigen, voor en aleer ge uwen inkoopen doet. De pryzen zijn ongelooflykd contant 5% korting. UE. Dw. D., Ph. VLESSING. Ondergeteekende AGENT van in Nederland gevestigde Maatschappyen van Brandverzekering sluit verzekering op landbouivershuizen met rieten dak en daarin aanwezige goederen tegen vaste premie van f 2.60 tot f 3.50 per f 1000, op Burgerwoonhuizen van f 0.90 tot f 1.25 per f 1000. Poliskosten gering. J. H. MOOJEN. De Brandwaarborg-Maatschappij opgericht te Loenen a/d Vecht, A° 1813, gevestigd te Amster dam, verzekerd de gebouwen onderling en ook tegen vaste premie, de gemiddelde bydrage van brandschade onderling hebben bedragen, voor Burgerwoningen 32 A 45 ct. per mille en voor Boerengebouwen f 0.85 tot f 2.72 per mille. De vaste premiën zyn, voor de Burgerwoningen van f 1.— tot f 1.50 en voor de Boerenwoningen van f 1.60 tot f5.— per mille. De inleggelden worden bij het verlaten der maatschappij teruggegeven. De Maatschappy „de Vereeniging" te Amster dam verzekerd Meubilaire goederen onderling en tegen vaste premie, de gemiddelde bydrage van brandschade onderling, hebben bedragen in de le afd. 41 a 60 ct., 2e afd. f 0.71' en de derde afd. f 1.26' en f 1.70 per Mille. De vaste premiën zyn le afd. f 1.— A f 1.50, 2e afd. f 1.50af2.— en de 3e afd. f 3.25 A f 4.— per Mille. De inleggelden worden bij het verlaten der maatschappij teruggegeven. De Brandwaarborg-Maatschappij opgericht te Oudewater, gevestigd te Gouda, verzekerd de Inboedel, het Hooi, Vee, Granen, Wol, etc. alleen van Landbouwers en Veehouders onderling, voor een geheel jaar, van 1 Nov. tot 1 Nov., een half jaar van 1 of 15 Nov. tot 1 of 15 Mei en van 1 Mei tot 1 Nov. De gemiddelde bijdrage van de brandschade hebben bedragen, voor een geheel jaar f 1.40 en voor een half jaar 0.70 ct. per Mille. De inleggelden worden teruggegeven. Aanbevelend, De Agent van bovengenoemde Maatschappyen, ROTTERDAM AMSTERDAM' Afvaarten des Nadere inlichtingen by: de N. A. S. M., Afdeeling Passage, te ROTTERDAM, by den Inspecteur v/h Noorden, den Heer J. E. KROES te Groningen. by den Inspecteur v/h Zuiden, den Heer E. BOLSIUS te Oisterurijk. en by de Agenten. STOOKT IS1 Let toe-dat onder het merk geen andere merken gemengd krijgt! voor Gemeente-, Polder-, Kerkelijke- en andere Administratiën, zoomede voor den Handel en particulier gebruik, worden geleverd door Boekdrukkerij Parkstraat Burg op Texel. B. Vrij naar 't Fransch door A 11. VI Hoofdstuk De verlovingsring werd aangeboden. Marie vond haar zoo schoon, dat zy haar niet durfde dragen. Het bovendeel, dat buitengewoon groot was, was bedekt met edelgesteenten van onvergelykelyken glans. Dat is waarlijk te schoonzei zijik zal haar niet aan mjjn vinger doen voor ons huwelijk, Eenige dagen daarna, zei zij tot Ferdidand: Morgen zullen wfl elkaar niet zien; eene kost schoolvriendin heeft mij uitgenoodigd de namiddag by haar door te brengen en daar ik haar nog niet verteld heb van myn verloving, kan ik haar deze uitnoodiging niet weigeren. Wat zal my die dag lang schynen I My voorzeker ook. Ik had eerst gedacht haar te schryven en voor hare uitnoodiging te bedanken, haar tegeiykertyd de reden opgevende van myne weigering, maar by nader inzien, vind ik dit al te koud. Ik ben er op gesteld, dat Louise my biyft beschouwen als hare oprechte vriendin, zoodat ik haar persooniyk de verandering wil kenbaar maken. Verandering 1 O, ik verwachtte het woord geluk uit uw mond te vernemenZal ons huweiyk dan voor u werkeiyk niet anders zyn dan bloot eene verandering in het leven? Marie boog blozende het hoofd en zei: Dat gelooft ge niet. De kapitein, die een kwartier te voren de salon verlaten had, kwam juist op dit oogenblik binnen. Er kwam daardoor een keerpunt in het gesprek, misschien wel tot groote spy t van Marie maar voorzeker tot groot genoegen van Ferdinand, die niet sentimen teel van aard was. De dag volgende op die waarop zy naar hare vriendin Louise was geweest, ging Marie reeds vroegtydig naar mevrouw Boivin, die zy nog niet gesproken had nadat zy de verlovingsring ont vangen had. Wat had zy haar thans veel te vertellen. En, alsof er tot heden nog eenige twyfel by haar had bestaan omtrent de ware gevoelens van Ferdinand, besloot zy haar verhaal met te zeggen O, het is zeker, dat hy my bemint. En gy hernam mevrouw Boivin, terwyi zy Marie oplettend aankeek. Deze wierp zich weensnde in de armen van haar vriendin. Lief kind, wees kalm. Het huweiyk is nog niet gesloten; er is nog tyd genoeg het engagement te verbreken. O neen, neenHy bemint my, en al gebeurt het somwyien, dat wy niet van dezelfde meening zyn, ik zal toch trachten niettegenstaande dat gelukkig te zyn met hem. En dan, ik zal hem gelukkig maken en dat zal voor my eene zeer groote voldoening zyn. Mevrouw Boivin drukte het kind aan het hart, dat zich wilde opofferen voor het geluk van den vreemdeling, enkel maar om hem maar nietongelukkig te maken door te weigeren hem te huwen. Ik weet niet waarom ik ween, hernam Marie de oogen droogende. Misschien komt het wel, dat ik gisteren den dag by myne vriendin Louise heb doorgebracht. Hebt ge u daar dan verveeld? O, verveling is onmogeiyk te midden van zooveel lieleiykheid. Neen het is eerder den aanblik van het geluk van myne vriendin, die iny heeft doen denken aan myn toekomst, in een onbekend land en te midden van vreemdelingen. Is mynheer Duran by zyne zuster? Ja. Wy hebben een pleizierig roeitochtje gemaakt Als ge eens wist, hoe goed mynheer Reinier is I Eenmaal zyn wy aan land geweest, het was by een zeer liefgelegen dorpje, dat wy aanlegden. Vrouwen waren aan de oever der rivier bezig met het waBschen van fijn waschgoed. Een der vrouwen uitte eensklaps een kreet van schrikeen üjn batiste zakdoek was een der waschsters uit de handen geraakt en werd door den stroom medegevoerd; zeker zou de doek verdwenen zyn, indien mynheer Reinier zich niet haastig in het water had begeven en de doek met zyn wandelstok had opgevischt. In ruil voor een paar natte voeten werd mynheer Duran overladen met dankbetuigingen van de waschvrouw. Deze natte voeten zouden, zooals hy beweerde, wel weer in de zon onder weg opdrogen; maar zulke zoogenaamde kleinigheden gebeurde er meerdere te veel om alle te vertellen, alleen moet ik u be kennen, dat het my diep he6lt getroffen, dat de broeder van Louise dit alles zoo kalm uitvoerde zonder eenigszins zich op zyne goedheid te ver- hoovaardigen. Maar nu moet ik u verlaten, lieve mevrouw, myn oom zou anders op my moeten wachten en niets is hem onaangenamer dan dit. Morgen zal ik myn verlovingsring eens aan u laten zien. Het eenige gebrek, dat ik er aan vind is, dat zy veelte mooi voor my is, naar ik meen. Het verdere deel van den dag ging treurig voor mevrouw Boivin voorby. Duizende plannen het eene nog ongerymder dan het andere kwamen by haar op, om Marie te verhinderen zich zelf op te offeren. „Zy bemint hem niet," herhaalde zy wel tienmaal, terwyi zy zich de tranen herinnerde, welke haar vraag omtrent de gevoelens van haar verloofde hadden teweeggebracht, Neen, zy bemint hem niet en zy is er verre van te vermoeden, dat het de broeder van hare vriendin is, die de voorkeur bezit Arme Marie 1 Voortdurend dacht zy er over na. Eindeiyk meende zy een geschikt middel gevonden te hebbenZy zou mynheer Durman inlichten omtrent de ware gevoelens van zyne nicht, maar ook dit gaf zy op want zei zy by zichzelf: Hy zal my vragen waar ik my mede bemoei en myn tocht naar hem zal dus geen gunstigen uitslag hebben en toch schynt het my toe, dat ik dien tocht moet ondernemen. Toen zy des anderen daags 's morgens reeds vroegtydig dit plan wilde ten uitvoer brengen en reeds op 't punt stond zich te kleeden om uit te gaan, werd er eensklaps op de deur getikt, het was Marie. Ik kom wel wat vroeg, al te vroeg misschien voegde zy er aan toe, de verwarring opmerkende b|j| mevrouw Boivin. Neen, lief kind, ge zyt altyd welkom. Het komt, omdat ik zoo'n haast had u myn; verlovingsring te toonen. Dit zeggende haalde Marie een sieriyk doosje uil den zak, dat zy geopend aan mevrouw Boivin toonde, terwyi zy haar goed aankeek om op haar gelaat ha: groote bewondering te zien. Mevrouw Boivin nam het doosje en nauweiyki had zy het ingezien, of zy werd doodsbleek en moest zich san de leuning van een stoel vasthoude: om niet te vallen. U is ziek, wat scheelt u vroeg Marie angstig terwyi zy haar arm om de schouders van hart 8 vriendin legde en haar hoofd steundezy meende dat zy in zwym zou vallen. ers adt »ro Ichu Hi c Snelpersdruk - LANGEVELD DEROOU - Text r{j20 (Wordt vervolgd.) 2e i) Verkrijgbaar bij Handelaren in Brandstoffen. Deie sedert tal van jaren bier ln «voerde en op de meeste ten oonstelllngen bekroonde bri ketten,geven de beste doofkolen, houden het langste stand, ont wikkelen de meeste hittekraoht en zijn daarom inhetgebruikdan ook veel voordeeliger dan de an dere goedkoopere merken, die bijna geen kool geven en stinken.

Texelsche Courant | 1893 | | pagina 4