L Op Woensdag 21 Februari 1! B. 0] Donderdag 22 Februari lil, een WOONHUIS, Hollandsche Maatsch. van Landbouw. G. J. O. D. DIKKERS, Hoofdkaas, Rookvleesch, Boterhammenworst en Rookspek, VERKOOPING. Woensdag 21 Februari 1894, J. H. MO0JEN, Makelaar, Feuilleton. Geheime Wraak. zalpubliek verhuren'. Voor de a.s. Aanneming S. KEIJSER Pz., Makelaar, publiek verkoopen: publiek verhuren te Rekening en Verantwoording. Bespreking werkzaamheden voor 1894. Voor de Wed. As. D. BREMER en cons. Voor den Heer P. K. BREMER. I 'ond ■te >okg De nil ird it et ;h m L >k g' Puik Rookvleesch a 40 cent per 5 ons. Aanbevelend, P. LIEUWEN. AFDEELING TEXEL. Notaris te Texel, 's avonds 7 ure, in het logement „DE ZWAAN" aan den Burg op Texel. L Voor het R. C. Par. Kerkbestunr aan den Burg op Texel. 1 04 39 Weiland, Boetstuk, beoosten den Burg. 129 90 Voorstestuk. 1 16 40 Benoor de de Boet. 13120 Achterstestuk. (de Boet wordt op dien avond vóór de verhuring voor Afbraak verkocht) 3 09 60 Weiland, Bij den Kruisweg, 2 33 Hollewal, II. Voor het R. C. Par. Armbestuur öudeschild op Texel. 0 03 44 Huis en Erf in Spang. 1Weiland, Huiskoog. 1 40 90 Noordel. Mn. Keizersland. 109 60 Zuidel idem. III. Voor Mej. de Wed. JAN. P. SMIT. 0 37 30 Bouwland, op Driehuizen (in 6 perceelen.) des morgens 11 ure, in het R. C. Armenhuis te Burg op Texel. Voor het R. C. Armbestuur aldaar. 1 42 40 Weiland, Bullenweid. - 97 20 11 Maartensland. - 62 70 11 Akenbuurt. 1 46 70 11 Bovenste Grootestuk 1 37 90 11 Benedenste idem. 1 21 80 11 de Kruiskoog. - 68 50 11 Mulderslandje. - 66 20 11 Hooilandje. -- 20 10 11 Erfje bij Kuip. -- 67 80 11 de Duizend. 1-60 11 by het Kerkhof. - 09 50 11 Erf Barend Nielen. 149 80 11 de Zeshonderd b/d Strooppot. VERGADERING, op DINSDAG den 20 FEBRU ARI 1894, des avonds ten 7'A ure, in het locaal van den heer BRUIJN te den Burg. Werkzaamheden verkrijgbaar by J. P. KIKKERT, Slager. TE HUUR ol TE KODP thans bewoond door den heer J. Flens. Adres by W. WUIS. bericht ondergeteekende ruim voorzien te zyn van prachtige zwarte wollen Tibets, gewerkte fantasie-stoffen, fijne Kamgarens en Bnkskings Cheviots voor heeren costuumstevens gelegen' heid om HEERENPAKKEN aangemeten te verkrijgen, soliede en net afgewerkt; contant 5% korting. Aanbevelend, Uw Dw. Dr. Ph. VLESSIN'G. zal op 's avonds 7 uur in het Logement DE ZWAAN aan den Burg, ten overstaan van den Notaris CONINCK WESTENBERG 1.89.70 Achterste Weerstand in SpaDg. 80.60 Middelste Weerstand als voren. Aanvaarding 20 MAART a.s. zal op ZATERDAG 24 FEBRUARI a. i 's avonds 7 ure, in het locaal het Wapen van Amsterdam te Oosterend, H. A. C. 1. 1 0 0 Weil, met Boet Voorste Hooge. 2. 1 3 0 id. Achterste Hooge. 8. -■ 38 80 Hooil. Dykstal. 4. 2 24 8 id. Dykstal en Fatleg. 5. 1 23 00 Weil. Lange Dykstal. 6. 1 00 00 Hooil. Waardke. 7. 76 30 Weil. Zandkoog. 8. 1 35 80 Hooil. de Grie. 9. 3 95 90 id. Snobbeland. 10. 1 84 70 id. Vogelenwater. 11. --95 50 id. Hogt. 12. - 96 00 Weil. Hopman Zevenhuizen. 13. 1 14 60 id. Aandel. 14. 20 00 id. Huiskoog. 15. -• 5 80 Huis met Schnnr in 2 perceelen. Voor den Heer T. M. ZfJM. - 52 10 Weiland, Schoolland. - 21 30 Bouwland, de Tuin. -- 27 50 id. Voorhuis. -35 20 Weiland, de Huiskoog. 8. Hoofdstuk V. Teresita was naar haar toegesneld en de beide vrouwen hadden elkaar omarmd nog voordat zjj een van beiden een woord hadden gesproken. O, wat vind ik dat lief van u Iriep de Spaanscbe uit. En wat is het aardig van u m{J nu te komen opzoeken. Ik begon al te meenen dat ge my geheel hadt vergeten en my geen contrabezoek zoudt brengen reeds zes maanden geleden bezocht ik u, dade- na myn terugkomst van myn huwelyksreis. Ge waart de eerste, by wie ik my gepresenteerd heb. Och lieve, antwoordde Edith. Vergeet my dit Maar wat doe ik nu dwaas, viel Teresita haar in de reden, In mijne vreugde u weer te zien, vergeet ik u myn broeder voor te stellen. Dit zeggende wendde zy zich tot deze en zei Don Juan Cameron. Hy, die voor my myne geheele familie uitmaakt, wien ik alles verschul digd ben. Edith boog bevallig. Edith, mevrouw d'Orrilliers, myne beste kost school-vriendin, zy die myne eerste uren op de kostsohool, zoo onaangenaam wanneer men er geheel vreemd aankomt te midden van onbekenden, minder droevig heeft doen zyn. Mevrouw, zei hierop CameroD, op Spaansche wyze salueerende, ik kende u reeds sedert lang door al het goede, wat myne zuster my van u verteld heeft. Nu ik u zie ben ik er zeker van, dat zy niet overdreven heeft. Ook ik, hernam Edith op zachten weiluidenden toon, ook ik, mynheer, kende u reeds sedert lang by naam, dank zy myne waarde Teresita en zelfs van aanzien, als gevolg van myne meisjesachtige nieuwsgierigheidwant ik heb u meer dan eens bespied, wanneer ge in de spreekkamer van de kost school kwaamt, opdat ik ook eens kon weten, wie nu eigeniyk wel die teer beminde broeder was, van wien my zooveel goeds werd verteld Ik vraag u wel verschooning er voor, maar men is eenmaal dochter van moeder Eva en de nieuwsgierigheid is maar eene kleine zonde. O, vervolgde zy, plaats nemende by de haard om haar kleine voetjes te koesteren aan de vuurgloed, indien de ooren u niet getuit hebben zoo nu en dan, komt dit omdat het spreekwoord een leugen is, want er was dikwyis sprake van u in onze jongemeis- jes gesprekken. Ik ben het, mevrouw, die my ten opzichte van u zou moeten verontschuldigen, antwoordde Juan Cameron, plotseling aangetrokken door de bekooriyk- heid van het lieftallige wezen. Zeker, ik wist, door myne zuster, hoe goed ge voor haar waart en het was myn plicht geweest u myne erkentelykheid voor al die goedheid te betuigen maar ik ben D er ,hei een wilde, die er nooit toe heèft kunnen t zich aan de maatsohappeiyke samenleving O werpen. Daarenboven ben ik somber en ik vrees een zeer vreemd figuur zou maken in de Pj samenleving, waar men meer houdt van dan van tranen en bovendien had ik ei nog, veel bezigheden O, ik weet het, u is een man van gi plichtsbetrachting. Zooals wö gezegd hebben, was Edith gau by het vuur op eene wyze, waaruit zeer i bleek, dat ze plan had haar bezoek te rekket oogen schenen, als men het zoo mag uitdi aan te toonen, dat haar geest niet geheel gesprek was, hetwelk dan ook enkel bestonc, wisseling van gedwongen complimentjes, en deiyk tusschen lieden, die elkaar zoo weinig en voor de eerste maal ontmoeten. Ook in haar glimlach was iets tegenal terwyi ook de totale bleekheid van haar geli ongewoons by haar was. Een achterdochtig opi zou zelfs gedacht hebben, dat zy het oor spil het minste geluid, terwyi haar dan te geiy eene lichte siddering door de leden ging. Juan Cameron was echter niet genoeg bekei al deze teekenen en bovendien, hy behoorde geloovigen, die altyd leven onder de indruk vi of ander visioen, wier glans ze verblindt en verhindert nauwkeurig te ontleden, wat hunne oogen voorvalt Hy had zich anders ook kunnen verwonden het uur, waarop dit onverwacht bezoek werd legd. Dit zou zonder twyfel de achterdocht hi opgewekt van een man, die bekend is met de gebi der samenleving. Hy dacht er niet aan te meer niet di niet had opgemerkt, dat by haar binnenll mevrouw d'Orvilliers dadeiyk haar blik had get op de klok, ten einde angstig te zien ho« het was. O, hernam zy, het parysche leven heeft ook| eischen, die dikwyis in stryd zyn met die vi hart en de vriendschap. Een lichte roodachtige tint kwam plotse] hare wangen. Dit verklaart dan ook, waarom ik zes maa: lang er niet toe kwam by myne lieve Teresita in contrabezoek af te leggen. Het is tevens lair verklaring hoe ik, my schamende over deze sc! ch bare onverschilligheid terwyi ik byna langs uw i kc ging, op weg naar „Bon Marché", waar ik es Di inkoopen wilde doen, want des morgens is heti 01' minder druk eensklaps als het ware door i ïöl onwederstaanbare macht gedwongen by myne vria 6D< moest aangaan, om haar te omhelzen. Dit zeggende, stak zy op nieuw de hand tos Teresita, die naast haar was gaan zitten. Edith vertelde dit alles met eene zekere overl ting alsof zy haast had haar uitlegging te gevi Dus, zei Teresita, aan het toeval dat ik wooij een kruispunt, heb ik het genoegen te rianVi eindeiyk eens te zien 7 Om my te zien op een uur, waarop men neri bezoeken aflegt, ja, want sedert langen tyd hall plan u op te zoeken. Maar myn huweiyk mynheer d'Orvilliers heeft my zoovele kenni gegeven, die myn geheelen dag in beslag nemen. Zyne betrekking by het gerecht. Ha, is mynheer d'Orvilliers rechter 7 zei Jt; Cameron. Ja, mynheer, rechter van instructie. Inderdaad, het schynt my nu toe my te herf neren zyn naam meermalen gezien te hebben, in dagbladen by belangryke processen. Dat is nu iets, wat ik nooit zou gedacht hebl viel Teresita verwonderd in de reden, gy die altyd gekend heb als een spotster, die altyd drooi van de dolende ridders van vroeger, met een n ter, een rechter van instructie, iemand die gestreng is. Een wolk kwam over het voorhoofd van Edith. O, zei zy, de droomen van een jong meisje. Daarop viel zy zich zelf in de rede en zei i levendig I Maar laat ons over u spreken. Wilt ge ff gelooven, dat ik, sedert de laatste twee jaren well u niet gezien heb, vind, dat ge nog mooier it geworden. Toen waart ge nog maar een schoolkii en nu zyt ge vrouw, maar ge hebt nog altyd d« gelukkige en tevreden uiteriyk van het jonge meisjs dat droomt. (Wordt vervolgd.) N iIS leei lai 'OC Snelpersdruk - LANGEVELD DE BOOU- Tt»

Texelsche Courant | 1894 | | pagina 4