Huishoudster gevraagd fa partij HUISRAAD en INBOEDEL S. KEIJSER Ps., Makelaar, ALLE soorten Drukwerk Langeveld de Rooij. Geschikt te koop Votudag 14 Maart a. s„ 's ataiis 7 ars, Feuilleton. Geheime Wraak. publiek verkoopen J. H. MO O JEN, Makelaar, publiek verkoopen: Voor de a.s. Aanneming E. F. EDEN, zal op Maandag 12 Maart 1894, 's morgens 10 ure, voor het sterfhuis van de Wed. J. RAVEN in Waal en Bubg, ten overstaan van den Deurwaarder C. DE WIJN 6 beste LAMSCHAPEN, 3 LAMMEREN, 1 3-jarige KALFKOE, 1 best KALF, 43 KIPPEN. waaronder, een goed loopend Biljart, compleet, Een Kabinet, Hoekkasten, Herbergtafeltjes, Banken, Stoelen, verschillende Dranken, Roeren en een belangrijke partij Melkgereedschappen, Aardappels, Poters en al hetgeen verder zal worden gepresenteerd. voor Gemeente-, Polder-, Kerkelijke- en andere Administration, zoomede voor den Handel en particulier gebruik, worden geleverd door een zoo goed als nieuwe Handkar op Yeeren, een beste Bascnul, draagkracht 300 kilo; by P. KIND, die tevens zijn winkel een ieders gunst aanbeveelt. Aan dit adres Aardappels te koop gevraagd. zal op in het locaal de Vergulde Kikkert a/d Burg, ten overstaan van den Notaris J. W. HATTING4 RAVEN, 1 97 60 Weiland genJ. Zevenmansdag sectie H n° 465 1 13 20 g id. t) V 470 1 09 40 Tweemansdag n li ii 471 1 65 20 Dirkjesland V 11 11 474 -- 52 30 Siepersiceidje 9 IJ 1) 475 23 70 Waaltje lf 11 11 476 1 46 90 Tilstuk 9 11 11 477 Alles gelegen in den polder E veratekoog op Texel. Afzonderlijk en in combinatie. Aanvaarding 20 Maart a. s. Eigendom van den Heer KOKS Jbz, LIST. Informatiën to bekomen ten kantore van voor noemden Notaris en Makelaar, bij éérstgemelde liggen de veilconditiën en eigendomsbewijzen acht dagen vóór den verkoop ter leziüg. tegen 20 MAART of iets later. Adrea S. P. KONING te Oosterend. bericht ondergeteekende ruim voorzien te ziM van prachtig* zwarte wollen Tibets, gewerkt) fantasie-stoffen, fijne Kaïngarens en Bukskingi Cheviots voor heeren costuumstevens gelegen, held om HEEEENPAKKEN aangemeten I te verkrijgen, soliede en net afgewerkt; contant 5% korting. Aanbevelend, Uw Dw. Dr. Ph. VLESSING. Beleefd wordt U verzocht PRIJS-COURANT met afbeeldingen te vragen, die gratis franco wordt toegezonden indien U nn of later MEUBELEN moet koopen, Of nog beter, persoonlijk de Magazijnen van A me rikaansch Notenhouten Meubelen, van E. F. EDEN Molsteeg en Raadhuisstraat over 't Koninklijk paleis, te Amsterdam te bezoeken, U kunt ver zekerd zijn tegen zeer lage prijzen, kewrm modellen en solide meubelen te koopen. Magazijnen van Amerikaansche Artikelen AMSTERDAM. Kek FORTUIN Marchands Tailleurs Civils et Militaires ALKMAAR. Vrij mar 't Fransch door A. B. 14. Hoofdstuk IS. Ge weet, dat ik moedig ben! vervolgde zij. Men vermoedt dus het bestaan van onze liefde? O, dit zeg ik niet Ejj keek haar met een zekere ongerustheid aan, alsof hjj vreesde haar te bedroeven. Maar Maar ge begrijpt wel, dat als gy hebt moeten duelleeren voor my Voor het overige waren wij het toch niet vroeg of laat te wachten? Ik bezweer u echter, dat ik geen de minste onvoorzichtigheid begaan heb. Ik ook niet, behalve van morgen door op zulk een ongewoon uur en zonder een gegronde reden mevrouw Bertin op te zoeken. Gö wist dus? Ik vermoedde zulks. Hoe zoo? Ik begrijp dit niet G|j waart toch niet in de opera Ik was op het bal by een collega van myn man. Tegen eeu uur in den morgen na afloop der opera, zyn er nog eenige personen gekomen, Een van hen, die ik niet kende en die in myne onmiddeiyke nabijheid gezeten was, heb ik uw naam hooren noemen. Het was een jonge man en naar ik ver moed een lid van uwe club. Hy sprak van een twist, waarin gfl gemengd waart, van beleediging en het zenden van getuigen. Hfl noemde Anare Bartin en ik, dwaas van ongerustheid ging op gevaar af van alles te verliezen, heden op zulk een ongewoon uur naar Teresita om zoo spoedig mogeiyk de volle waarheid te vernemen. En nu, nu ik by u ben en gij by my en ik de hoop voed, dat niets ons zal scheiden gevoel ik my gelukkig. Edith, lieve Edith, mompelde hy, gy zyt wel de edelste vrouw die ik ken en het meest waardig bemind te worden en ondanks alle angst, niet tegenstaande ai de wroeging van ons sehuldig ge weten zegen ik de dag waarop wy, na zooveel wanhoop, opnieuw vereenigd zyn Maar, zei zy, ge hebt my zelf nog niets verteld van hetgeen is voorgevallen en ik weet er nog Biett van. Welnu, hernam Eduard, ziehier de waarheid. Ik verberg u niets en overdryf evenmin. Sedert eenigen tyd scheen Jules Lacrosse, wiens naam ik u zeker wel eens heb genoemd, my wanneer wy elkaar in de sociëteit of elders ontmoetten, te willen ergeren. Naar myne meening maakte hy zinspelingen op onze verhouding tot elkaar. Ik durfde echter niet de schyn aannemen zelfs, dat ik het begreep of het opmerkte, daar ik nog vreesde my te zullen vergissen. Gisterenavond bevonden wy ons met eenige vrienden gedurende de pauze in de rookzaal van de opera. Ge weet wel, dat ik, zooals wy samen hadden afgesproken, zou doen gelooven, dat ik belangstelde in zekere Coralie Ik betaal haar en uit eigenliefde zorgt zy er van hare zyde voor, dat anderen ver onderstellen. dat ik ongevoelig ben voor hare banale bekeoriykheid Edith keek hem met hare groote blauwen oogen aan, ala wilde *y zyne innerlyke gedachten lezen. O, zei hy, gy kunt my gemat aanzien, Edith; ik heb niets voor u te verbergen en lieg niet. De jonge vrouw kleurde min of meer nu hare aanval van twyfel en jaloerschheid ontdekt werd. Ga door, als 't u belieft, zei zy, op byna fluis terenden toon. Daar begon Jules Lacrosse op zulk eenen min achtenden toon over Coralie te spreken, dat ik wel gedwongen was het voor haar op te nemen. Hy begon hierop harteiyk te lachen eu antwoordde: Dat vind ik zeer mooi van u, waariyk zeer ridderiyk want ik geloofde, dat de voorname dames u geheel hadden vervreemd van de chanteuses, Ik vroeg hem op levendigen toon welke voorname dames hy bedoelde en zonder uw naam te noemen wees hy u zoo duideljjk aan. dat twyfol niet mo geiyk was. Voor ny nog geheel had uitgesproken, had ik hem reeds een oorveeg gegeven. Ik zocht reeds sedert eenigen tyd eene goede ge legenheid om hem de mond te snoeren en ben er nu eindeiyk in geslaagd. Dat zal myne ondergang zjjn, mompelde Edith. Neen, want hoe het ook zy, Jules Lacrosse is een man van eer. De les die ik hem gegeven heb, wel ernBtiger het is waar dan ik had gewild, zal naar ik hoop voldoende zyn Maar de anderen? vroeg zy. De anderen zal het eene waarschuwing zyn voor hen namelijk, dié de ware reden van het duel vermoeden. Het meerendeel echter zal, dank zy het zotte gebabbel van Louis Noirtier, die ik met voor dacht als getuige gekoaen heb, feleeveMatlk wyn leven voor Coralie heb gewaagd; deze van hare kant zal te zeer gevleid zyn met dit idóe, dat zy niet al haar best zal deen het verhaal ingang te doen vinden hy allen die haar naderen en God dank, xy zyn zeer talryk! Er heerschte eene kortstondige stilte. DankI zei Edith eindeiyk. Ga zyt behouden, dit is het voornaamste, Maar het moest gebeuren, zoo iets wordt altyd bekend. Men raadt ze, zy komen uit ten spyt van alle voorzorgen. Sedert een jaar schynt het my toe, dat ieder de waarheid in myn oogen moet lezen, dat ieder haar aan myn stem hoort. Kom, Edith, stel de zaak u niet donkerder voor dan zy werkeiyk is wees sterk, het moet. Ik weet het. Het is niet voor my, dat ik beef, het ia voor u, Eduard. Voor my? Mynheer d'Orvllliers zou, Indien hy het ooit vernam, versohrikkeiyk en zonder mededoogen zyn Hy zal u dooden/ Deze man zoo koud als een steen, hy zal wreed zyn. Ik geloof echter, dat, hoe koud hy ook volgens uw beweren moge zyn, hy u bemint, hernam de Lairis op doffen toon zonder haar aan te zien. Wie weet? misschien wel op zyne wyze. Hy heeft my gekocht, omdat ik hem behaagde, maar of hy my bemint of niet in den zin waarin wy dit opvatten, het is iemand die zyn eer en waardigheid boven alles stelt en wiens wraak onvermydeiyk sou zyn. Edith, waarom wilt gy niet met my vluohten Dat ware veel beter dan dit voortdurende comediespel en deze eeuwige leugen, die ons beiden verlaagt. Ik kan niet, hernam zy met de oogen vol tranen. Myn vader zou het besterven. Eu als ik my voor hem heb opgeofferd, was dit niet om hem daarna te vermoorden. Hoofdstuk X. By Juan Cameron was de huiszoeking voortgezef j Tal van brieven van goedkeuring van het ontworpen opstandingsplan benevens een naamlyst der mede- saamgezworenen en geheel een plan van aanval bevonden zich onder de papieren van Juan Cameron en werden door den rechter van instruotie in beslag genomen. Hy moest alles by elkaar doen pakken en thuis een in byzonderheden nauwkeurig rapport er van opmaken voor den minister, welk rapport hy hem met de noodige bescheiden moest doen toekomen. Wordt vervolgd.) Snelpersdruk - LANGS5VKLD DK SOOIJ- Ttatl

Texelsche Courant | 1894 | | pagina 4