P Buitenland, Marktberichten. Men zij gewaarschuwd. Aangezien de overtocht van Helder naar Texel niet zulk een zaak van gewicht is, meenen wij goed te doen door het het volgende bericht overtenemen uit de „Heldersche Courant." „Herhaaldelijk werden in den laatsten tijd in verschillende plaatsen personen beetgenomen door een paar kooplieden die met mooi praten lapjes laken of andere stof aan den man trachten te brengen. Wanneer men denkt een koopje gedaan te hebben, blijkt het later, dat men door flesschentrekkers is opgelicht en het gekochte goed bijna geen waarde heeft. Thans moeten ook in deze gemeente een paar vreemde lieden ijverig „werkzaam" zijn om lapjes goed voor een „prijsje" af te staan. Oi zij tot de bovenbedoelde partij behooren, kunnen wij niet beweren, maar toch achten wij het niet ondienstig kooplustigen tot voor zichtigheid aan te sporen en niet te haastig tot koopen over te gaan." Als een staaltje van bijzondere kiesij ver kan worden vermeld dat een kiezer uit eene kleine gemeente, die wegens zaken in Amsterdam moest zijn en niet met den gewonen trein terug kon komen voor de stemming was afgeloopen, den sneltrein koos, van de noodrem gebruik maakte, uit den trein werd verwijderd en tjjdig op het stembureau was. 't Is te hopen dat de uitslag den kiezer eenige vergoeding geeft voor de straf die hem wacht. Volgens het Nederlandsch Tijdschrift voor postzegelkunde zullen kleur en type van onze postzegels veranderd worden en de nieuwe postzegels het volgende jaar in omloop worden gebracht. Over tien jaar zullen dus de thans bestaande Hollandsche postzegels meer waarde hebben dan op dit oogenblik. Nederl. Visscherij op IJsland. Viaardingen. Eene nieuwe nationale industrie wordt hier weder op touw gezet. De heeren O. du Rij van Beest Holle te 's Gravenhaga en onze wakkere stadgenoot J. G. van Wingerden, reeder, die den schoener „Archipel" aankochten, zullen daarmede de visscherij op IJsland gaan uitoefenen. Het schip zal gevoerd worden door kapitein D. Haddeman. („VI. Ct.") Den len April kochten een paar jonge lieden te Arnhem twee van de bekende kleine luchtballons die op straat verkrijgbaar zijn. Uit scherts bonden zij die aan elkander en hechtten er een briefje aan wegens het ge wicht van mailpapier waarop zij het ver zoek deden aan den vinder om ze aan het adres van hun vader terug te zenden. Een postzegel was er bijgevoegd. Den lOden ontving deze de ballons terug met een kort begeleidend schrijven uit. Mülheim bij Keulen, vanwaar zij terstond na het vinden waren teruggezonden. Waarschijnlijk zijn zij in hooge luchtlagen voortgedreven, waar zij weinig gas verloren. Dat deze luchtballonnetjes de reis van Arnhem naar Keulen kunnen doen, zou men niet ver wacht hebben. AC.) Vrouwen in de schoolcommissie. De ge- meenteraad van Loosdrecht heeft, op voorstel van den heer M. de Vries, met algemeene stem' men besloten, aan de schoolcommissie drie vrouwelijke leden toe te voegen. De minister van waterstaat, handel en nijverheid. Gezien de beschikkingen van 4 Juni 1884, lit. A (afdeeling handel en nijverheid!, waarbij een gedeelte van de Zuiderzee tijdelijk aan de openbare visscherij wordt onttrokken, hetwelk daarna op 16 en 17 Juli 1884 in perceelen, ge nummerd 1 61, is verpacht voor de teelt en visscherij van schelpdieren, en van 26 September 1888, lit. G (afdeeling handel en nijverheid! waarbü het gedeelte hetwelk de perceelen 54 61 omvat aan de openbare visscherij wordt teruggegeven, in verband waarmede de by de eerstgenoemde beschikking sub lo. gegeven omschrijving, wat aangaat de drie laatste alinea's, is gewijzigd Gelet op art. 3 van het koninklijk besluit van 15 Mei 1884 (Staatsblad no. 107) Heeft goedgevonden Het gedeelte hetwelk het perceel 52 omvat, aan de openbare visscherij terug te geven, in verband waarmede de bij de aangehaalde be schikking van 4 Juli 1884, sub lo. gegeven om schrijving, zooals die is gewijzigd by de beschik king van 26 September 1888, wat aangaat de twee voorlaatste alinea's, wordt gelezen als volgt; Het hoekpunt I ligt op 100 meter uit den buitenteen van den zeedijk van den Anna Paulownapolder en in het verlengde van de lijn F. G. „De lijn H I loopt van het hoekpunt H, 1000 meter in Zuidwesteiyke richting loodrecht op G. H. en van daar 500 meter in Noordwesteiyke rich ting evenwijdig aan G. H. alwaar zij de lyn G I snydt." („St.-Ct.") Een eigenaardige bekeuring heeft in de vorige week te Haarlem plaats gehad. De algemeene secretaris van den Ned. Drogisten- bond, de heer Yan Ingen uit Amsterdam, kwam, vergezeld van een onbezoldigd rijksveld wachter in burgerkleeding, op het kantoor van de Maatschappij der Staalwaterbronnen in de Haarlemmermeer en vroeg daar om twaalf flesschen st-aalwater. Deze werden afgegeven en door den heer Van Ingen betaald, doch daarop maakte de rijksveldwachter zijn quali- teit bekend en maakte procesverbaal op, op grond dat in 12 flesschen staal water veel minder chloretum ammonicum en phosphas calcicus zit, dan de wet aan niet-apothekers veroorlooft af te leveren. Volgens de chemische analyse nl. bevat een flesch staalwater 0.0468 gram chlor. ammonium, terwijl de wet een minimum van 200 gram voorschrijftaan phos phas calcicus bevat elke flesch 0,0048 gram ter wijl het minimum volgens de wet is 100 gram. Het is voor ieder duidelijk, dat het doel van den drogistenbond niets anders is dan aan te toonen, dat de wet, die het hun zoo moeilijk maakt, een onding is, dat zoo spoedig mogelijk moet worden afgeschaft af althans gewijzigd. De heeren J. P. C. Tichelaar en J. P. Schoonhoven hebben, blijkens een ingezonden stuk in de Ommelander Courant, een commissie gevormd, ten einde den heer van Detli te steunen en hem f 2000 te verschaffen, die hij zegt noodig te hebben om de bewijzen voor zijn beschuldigingen bijeen te brengen. r niet voorgekomen. Wel ia waar zyn op schillende plaatsen pogingen beproefd om k te stichten, doch ernstige nadeelen zijn daat niet veroorzaakt. De jongste storm, welke de Oostkust Vereenigde Staten geteisterd heeft, is geweest dan vroegere stormen in d( tyd van het jaar. Van Woensdag-nachtL Donderdag-namiddag bedroeg de snelheid fp den wind in Nieuw-Yersey onafgebrokei myien per uur. Binnenkomende schepen dat het weder op zee buitengewoon is. Langs de kust van Delaware is eene hoeveelheid wrakhout aangespoeld, men dat een groot aantal schepen vergaan ij dat het verlies aan menschenlevens niet a zal zijn. Binnenkomende stoomschepen rapportij bovendien in den Atlantischen Oceaan bergen en ysvelden te hebben ontmoet. Naar men weet, heeft de mijnwerl vereeniging in de Vereenigde Staten bes tot eene algemeene werkstaking, welke 21sten April zal beginnen. Indien de verwachtL van de leiders der bewegingen worden verwj lijkt, zullen 300,000 mynwerkers aan de staking deelnemen. Uit vele deelen van Europa komen klacj over de droogte. Volgens een bericht uit Wt is in Neder- en Opper-Oostenrijk sedert den] Maart geen droppel regen gevallen. In i plaatsen is zelfs de behoefte aan water zoo dat het water hetwelk de locomotieven ut hebben, van grooten afstand moet worden gevoerd. De landbouwers beginnen zich ei ongerust te maken over den oogst. Oo! Duitschland veroorzaakt de droogte reeds gi schade. et De „Times" wydt een brief van ruim twee kolommen en een hoofdartikel aan den verkie zingsstrijd in Nederland. Zy noemt den minister Tak een kleinen Gladstone en komt tot de slotsom dat, ofschoon Nederlandsche aangelegenheden op zichzelf niet zeer belangwekkend zijn, het voor den beoefenaar der natuuriyke historie toch aardig is, na te gaan, hoe het politieke beest zich overal hetzelfde toont. Het volgende is eene officieuze mededeeling uit Beriyn, welke van belang kan zyn voor den uitvoerhandel in NederlandIn Belgische regee- ringskringen houdt men zich gestadig bezig met de quaestie der verzending van groenten en vruchten uit België naar de markt te Beriyn en in andere plaatsen van Duitschland. Dat hiervoor nog geene goede regeling is getroffen, is hieraan toe te schryven, dat de onderhande lingen, door het bestuur der Belgische spoorwegen met de Duitsche spoorwegen gevoerd over de verzending per sneltrein van de genoemde pro ducten, nog tot geene uitkomst hebben geleid. Intusschen moet men thans daarmee een heel eind op weg zyn. De commissaris van politie te Auberville heeft eene belangryke vondst gehad. Te Cor- neuve Saint-Denis heeft hij onder den grond, op een afstand van omstreeks 100 M. van den Noorder-spoorweg, een verborgen kistje gevonden met scheikundige voortbrengselen ter vervaar diging van eene ontplofbare stof, met spijkers en andere voorwerpen dienstig voor bommen. Alles is naar het laboratorium gebracht tot nader onderzoek. De werkstaking onder de werklieden in de steenfabrieken te Boom, (prov. Antwerpen!, breidt zich uit. Bij troepjes van veertig tot vyftig man trekken de werkstakers de naburige dorpen door, terwyi zij telkens worden uiteengedreven door de gendarmen en de linie-troepen, die ter hand having der orde ter beschikking zyn gesteld. Het aantal der werkstakers is reeds vermeerderd tot ruim 6000, waarvan 3000 te Boom werkzaam waren. Ernstige ongeregeldheden zjjn tot dusver nog In Zuid-Afrika, waar men nu reeds zomer heeft, is de hitte zoo groot als daar s 50 jaren niet is voorgekomen. Te Kaa wijst 's middags de thermometer in de schl 90-95 gr.: terwyi in de zon de warmte 1 140 gr. bedraagt en somtijds tegen 1 uur I tot 150 gr. stijgt. Ook een sport. James Rymer, barbij Londen, gevoelt zich zeer groot met den trots titel van „Champion Snelscheerder der Weri |i Hoe heeft de wakkere James, de held van sc! f' zeep en bekken, zich dien titel verworven: H( 1887 ging hy een weddenschap aan, dat hij f' record van den toenmaligen kampioen, Ti Wicks, die 79 man in 59 min. 53 sec. zo I ongelukken geschoren had, zou slaan, Hij R' glansryk en volbracht het eenige feit, met gu lii letters geboekstaafd in de analen der scheers; re van 100 man in 48 min. 40 sec. glad als eei n te baardschrappen, zonder een enkele dro bloed te vergieten. Sinds dien tyd heeft nien het gewaagd zich met James te meten en sm hij tevergeefs naar een match. (De AM N Alkmaar; 16 April. Aangevoerd 2300 Koeien k f 141 vette Kalveren f 40 k f 96, perl) 80 90 ct.109 nucht. Kalveren f 3 a £fc Schapen f 16 k 18 vette Varkens 50 ct. per KG.9 magere dito f 15 a 20. De pry zen der Koeien waren hoog, de hal goed. Amsterdam, 16 April. Aangevoerd 350 deren, le kwal. 70 A ct., 2de kwal. 60 cl kwal. 50 ct. per KG. 120 Melk- en kalfkoeienl a 220; 2 Graskalveren f 153 nucht. i f 4 726 Schapen f k 3 Lamm f A f 507 vette Varkens 40 k 50 ct. per Purmerend, 17 April. Aangevoerd 185 i kalveren 70 a 90 ct. per kg.; 318 nucht. 1 f 4 a 14102 vette Varkens 36 k 44 ct. pei 180 magere Varkens f 14 k 28.-; 326 Biggen f 12, 1798 Schapen en Lammeren; 259 Ru ren en 8 Stieren. Kip-Eieren f2,50 a f3, p. Vette koeien, pryshoudend, handel matig, f a f 0,70 per k.g. Geldekoeien, hooger in pry's, handel vlug, f a f 180 per stuk. Melkkoeien, hooger in prijs, handel vlug, f a f 200 per stuk. Vette kalveren, prijshoudend, handel mati Nuchtere kalveren, pryshoudend, handels Vette varkens, lager in prijs, handel stug. Magere varkens en biggen, pryshoud handel matig. Slachtschapen, pryshoudend, handel stug, f 1 f 24 per stuk. Overhouders, pryshoudend, handel matig, flut f 22 per stuk. II b di Si

Texelsche Courant | 1894 | | pagina 2